تمام بیت کوین‌های استخراج شده در سراسر دنیا فقط معادل ۲.۴۳ درصد بدهی‌های ملی آمریکا ارزش دارد. بدهی‌های اقتصاد آمریکا در حال حاضر به سقف تاریخی خود از زمان موجودیت این کشور رسیده و از مرز ۳۰ تریلیون دلار عبور کرده است.

این عددی است که در هفته آخر ژانویه سال ۲۰۲۲ به صورت رسمی از سوی مقامات اقتصادی کشور آمریکا اطلاع‌رسانی شد. مقایسه‌ای بین ارزش بازار بیت کوین با کل بدهی‌های آمریکا نشان می‌دهد که پادشاه ارزهای دیجیتال در برابر بدهی‌های آمریکا چیزی شبیه به شوخی است. چرا که ارزش بازار بیت کوین چیزی در حدود ۷۳۰ میلیارد دلار است.

به این معنی اگر ایالات متحده تمام بیت کوین‌های موجود در جهان را بخرد، باز هم کمتر از ۳ درصد بدهی‌های خود را می‌تواند تسویه کند. تنها عامل سر پا ماندن اقتصاد آمریکا با این حجم از بدهی، فقط وابستگی اقتصاد دنیا به دلار آمریکا است. آمریکا با این حربه است که خود را هنوز به عنوان یک قدرت اقتصادی در دنیا تثبیت کرده است.

در همین حین ترازنامه فدرال رزرو آمریکا به سقف ۸.۸۶ تریلیون دلار رسیده است که در تاریخ فعالیت بانک مرکزی آمریکا بی‌سابقه است. هرچند که فدرال رزرو قول اتخاذ تدابیری را داده است که به کمک آن‌ها ترازنامه را در مسیر کاهشی قرار دهد. اما کارشناسان اقتصادی معتقدند که تا سال ۲۰۲۵ این عدد به بیش از ۴۰ تریلیون دلار خواهد رسید.

با این اوصاف احتمالا کمتر از ۳ سال زمان لازم است تا بدهی آمریکا به مرز ۴۰ تریلیون دلار برسد. کسانی که درباره دلایل تأثیرات تصمیمات اقتصادی فدرال رزرو آمریکا در بازار رمز ارزها می‌پرسند، باید به این اعداد و ارقام که در این خبر اشاره کردیم، با دقت بیشتری نگاه کنند.

منبع: cointelegraph.com