GIGCO یک پلتفرم جدید است که در بلاک‌چین سولانا راه‌اندازی شده است. این پلتفرم برای اهالی موسیقی و طرفداران آن‌ها طراحی شده است. طرفداران خواننده‌های مختلف می‌توانند در قالب این پلتفرم به حمایت از خواننده محبوب خود بپردازند و رویدادهای موسیقی مختلف را دنبال کنند.

فروش عمومی توکن پلتفرم GIGCO از طریق اکوسیستم لانچ پد سولانا به تازگی اجرا شده است. در قالب این پلتفرم از پروتکل‌هایی استفاده شده است که هنرمندان به کمک آن‌ها می‌توانند کنترل و مالکیت کامل موسیقی، کنسرت‌، محصولات، بلیت‌ها و توکن‌های غیر مثلی خود را در دست بگیرند.

این پلتفرم از توکن‌های غیر مثلی در اداره بخش‌های مختلف استفاده می‌کند. البته از نام NFC به معنی آهنگ‌های غیر مثلی در پلتفرم استفاده می‌شود و مالکیت موسیقی‌ها به این ترتیب اختصاص پیدا می‌کند. همچنین تدابیر ویژه‌ای برای اتصال هنرمندان موسیقی، سالن‌های هنری و علاقه‌مندان به کنسرت‌های موسیقی زنده در نظر گرفته شده است. به این ترتیب که با استفاده از قراردادهای هوشمند امکان رزرو بلیت و فروش محصولات مختلف ایجاد می‌شود.

مدیر عامل پلتفرم GIGCO، فرانک دو وریجر معتقد است که فناوری وب ۳ می‌تواند مسئله مالکیت خلاقانه موسیقی را در بستر اینترنت برای همیشه حل و فصل کند. به محض اینکه رویداد ترتیب داده شود، بلیت‌های کنسرت فورا ایجاد می‌شوند. علاوه بر این، این برنامه هنرمندان را قادر می‌سازد تا هر کالایی را برای فروش از طریق فروشگاه پروفایل منحصر به فرد خود ارائه دهند.

توزیع توکن‌ها در پلتفرم GIGCO

در مجموع ۱۹۰ میلیون توکن  GIG در بستر سولانا ایجاد شده است. همچنین تعدادی از این توکن‌ها برای اعطای پاداش به اولین افرادی که به پلتفرم GIGCO بپیوندند، در نظر گرفته شده است. در جریان عرضه اولیه ۱۴.۲۵ میلیون توکن برای فروش در نظر گرفته شده است که برای یک دوره سه ساله مسدود خواهند شد. همچنین ۱۵ درصد توکن‌ها نیز برای تیم مشاور پلتفرم و توسعه آینده آن در نظر گرفته شده است. بخش های اکوسیستم و جامعه ۵۰ درصد از کل عرضه را دریافت خواهند کرد و ۱۹ درصد باقی مانده بین ذخیره و استخر نقدینگی تقسیم می‌شود.

کلیه هنرمندان و فعالان پلتفرم GIGCO در ازای فعالیت و مشارکت در این برنامه پاداش در قالب توکن GIG پاداش دریافت می‌کنند. شما هم اگر به حوزه موسیقی علاقه‌مند هستید، حتما سری به پلتفرم GIGCO بزنید.

منبع: cryptoslate.com