غول فست فود آمریکایی یعنی مک دونالد نیز با درخواست ثبت ۱۲ نشان تجاری در تاریخ ۴ فوریه در حال حرکت به سمت دنیای متاورس است. از لیست ۱۲ موردی مک دونالد، نشان‌های تجاری در حوزه‌های گوناگونی مانند رستوران‌های مجازی، کافه، کنسرت و سایر خدمات مجازی به چشم می‌خورد.

حرکت مک دونالد به سمت راه‌اندازی یک رستوران مجازی در متاورس، قطعا زمینه‌ساز حضور و فعالیت بیشتر برندهای معتبر دیگر در حوزه صنایع غذایی در متاورس خواهد شد. مک‌دونالد برند مک‌کافی خود را نیز در برنامه علامت تجاری متاورس گنجانده است. این برند همچنین به دنبال علامت تجاری “محصولات غذایی و نوشیدنی مجازی” و “فایل های چندرسانه‌ای قابل دانلود حاوی آثار هنری، متن، فایل‌های صوتی و تصویری و توکن‌های غیر قابل تعویض” است.

سرمایه‌گذاری برندهای معتبر در حوزه‌های مختلف از صنایع غذایی تا مد و پوشاک در زمینه متاورس، نوید بخش آینده درخشان برای این حوزه است. در ماه‌های قبل شاهد حضور آدیداس و نایک به عنوان دو برند سرشناس حوزه مد و پوشاک در عرصه متاورس بودیم. از قضا حضور آدیداس بسیار موفق بود و با استقبال کاربران همراه شد. توکن‌های NFT به عنوان کانون اصلی توجه حضور این برندها در عرصه متاورس به شمار می‌روند.

منبع: cryptonews.com