اخیرا نظرسنجی در وب سایت فایندر انجام شده است. در قالب این نظرسنجی که در بین کارشناسان صنعت بلاک‌چین به عمل آمده است، این طور پیش بینی شده است که قیمت اتریوم می‌تواند در سال جاری به ۷۶۰۹ دلار برسد. همچنین این طور پیش بینی شده است که در پایان سال حداقل رشد دو برابری را نسبت به قیمت ابتدای سال ۲۰۲۲ تجربه کند.

البته این قید که باید بلاکچین اتریوم بتواند خود را در راس چالش‌های فناوری در بازار رمز ارزها قرار دهد، برای محقق شدن این پیش بینی در نظر گرفته شده است. به نظر می‌رسد که با رونمایی از نسخه ۲.۰ اتریوم حداقل در سال ۲۰۲۲ این اتفاق رخ دهد.

البته در نظرسنجی فایندر پیش بینی قیمت اتریوم در بازه بلند مدت تا سال ۲۰۳۰ در مقایسه با نظرسنجی‌های قدیمی، افت شدیدی را نشان می‌دهد. مؤسسه فایندر این طور بیان کرده است که چشم انداز مثبت پیش بینی شده برای اتریوم در سال گذشته به طور فاحشی تحت تاثیر سقوط اتریوم در ابتدای سال ۲۰۲۲ قرار گرفته است. همچنین قوانین سخت گیرانه در کشورهای مختلف نیز در منفی شدن نگاه بازار به آینده بازار بی تاثیر نیست.

اما روی هم رفته هنوز هم کارشناسان صنعت بلاک‌چین و بازارهای مالی، آینده اتریوم را در مسیری صعودی پیش بینی می‌کنند. بنابر نظرسنجی سایت فایندر، پیش بینی شده است که قیمت اتریوم تا سال‌های ۲۰۲۵ و ۲۰۳۰ به ترتیب به محدود ۱۰۸۱۰ و ۲۶۳۳۸ دلار خواهد رسید.

البته ناگفته نماند که چالش جدید اتریوم، قرار گرفتن در فضای رقابتی است. به گونه‌ای که تعداد زیادی پروژه بلاک‌چین در سال‌های اخیر با کاربری مشابه اتریوم راه‌اندازی شده‌اند. هر چند که در حال حاضر به هیچ عنوان این پروژه‌ها با اتریوم قابل قیاس نیستند؛ اما باید دید که در آینده چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.

منبع: cryptonews.com