بر مبنای یک مطالعه مشخص شده است که هزینه تبلیغات کریپتو کارسنی در تلگرام از سایر موضوعات از جمله سرمایه‌گذاری و تجاری پیشی گرفته است.

تبلیغات با مضمون ارزهای دیجیتال در تلگرام بسیار محبوب شده است، به طوری که برخی از شرکت‌های تبلیغاتی گزارش دادند که رمزارز در سال ۲۰۲۱ گران‌ترین نوع تبلیغ در این پلتفرم شد.

شرکت تبلیغات Telega به تازگی در گزارشی فاش کرد که میانگین هزینه تبلیغات کریپتوکارنسی در تلگرام در سطح کشور روسیه در سال ۲۰۲۱ در مقایسه با سال‌های قبل حدود ۴ برابر افزایش پیدا کرده است. هزینه تبلیغات در تلگرام معمولا به ازای هر ۱۰۰۰ بازدید تعیین می‌شود که اصطلاحا با نام CPM مشهور است.

CPM تبلیغات کریپتویی تا پایان سال ۲۰۲۱ به حدود ۶۷۰۰ روبل روسیه (معادل ۹۰ دلار) رسید و به این ترتیب تبدیل به گران‌ترین نوع تبلیغات در این پلتفرم شد. همچنین علاوه بر رشد قیمت شاهد رشد کمی میزان تبلیغات کریپتوکارنسی در پیام‌رسان تلگرام نیز هستیم. البته مجموع اطلاعات این گزارش صرفا مبتنی بر داده‌های موجود شرکت Telega است و هنوز پیام‌رسان تلگرام به صورت رسمی در این زمینه اطلاعاتی را منتشر نکرده است.

به گفته شرکت Telega، برخی از محبوب‌ترین تبلیغات رمزنگاری‌شده در این شرکت در سال ۲۰۲۱ مربوط به ارزهای دیجیتال، صرافی‌ها، عرضه اولیه در صرافی‌های غیر متمرکز، بازی‌های بلاک چین (از جمله بازی‌های بازی برای کسب درآمد) و توکن‌های غیرقابل تعویض بودند.

صنعت تبلیغات کریپتو در سال ۲۰۲۱ به موازات ارزش کل بازار کریپتو که در نوامبر به بیش از ۳ تریلیون دلار رسید، به طور فزاینده‌ای گسترش یافت.

منبع: cointelegraph.com