داده‌های موجود نشان می‌دهد که رقابت بین ماینرهای بیت کوین برای استخراج بلاک‌های جدید افزایش یافته است. روند قیمت بیت کوین ممکن است در حال حاضر طعم تلخی را در کام بسیاری از علاقه مندان به ارزهای دیجیتال ایجاد کرده باشد، اما داده‌های موجود نشان داده است که این امر باعث کاهش سطح رقابت بین ماینرها نشده است.

طبق داده‌های CoinWarz، سختی استخراج بیت کوین به ATH جدید ۲۷.۹۷ تریلیون رسیده است. البته این برای دومین بار در سال ۲۰۲۲ است که رکورد سختی شبکه بیت کوین شکسته می‌شود. سختی استخراج، شاخصی است که رقابت بین ماینرها را بر سر استخراج بیت کوین نشان می‌دهد. هر چه این عدد بیشتر باشد، رقابت سخت‌تری نیز در شبکه بیت کوین وجود دارد. افزایش سختی به این معنی است که ماینرها برای تأیید اعتبار تراکنش‌های بلوک برای دریافت پاداش، باید به شدت با یکدیگر رقابت کنند.

نرخ هش استخراج برای اندازه‌گیری کل توان محاسباتی مورد نیاز برای استخراج یا پردازش تراکنش‌ها در شبکه استفاده می‌شود. در سال جاری نرخ هش استخراج بیت کوین نیز در حال افزایش است. افزایش سختی شبکه در کنار نرخ هش نشان از افزایش ضریب ایمنی بلاک‌چین بیت کوین می‌دهد.

در سال گذشته دغدغه‌های زیست محیطی بر سر مصرف انرژی برای استخراج بیت کوین محدودیت‌هایی را در این زمینه ایجاد کرده بود اما در حال حاضر ماینرها راه‌حل‌های جایگزین خوبی را در پیش گرفته‌اند و بر مشکلات فائق آمده‌اند. در حال حاضر بیت کوین بین محدوده قیمت ۴۰ تا ۴۵ هزار دلار در رفت و آمد است و بیم‌ها و امیدهایی زیادی در خصوص آینده قیمت آن در سال جاری وجود دارد.

با این وجود شاهد هستیم که هولدرهای بیت کوین و همچنین سختی استخراج این ارز دیجیتال به طور پیوسته در حال افزایش است.

منبع: cryptoslate.com