در این روزها که بیت کوین در حال دست و پنجه نرم کردن با قیمت ۴۰ هزار دلار است، آمارها نشان می‌دهد که علاقه به فروش آن در بازار به طور محسوسی در حال کاهش است.

شرکت Glassnode به عنوان یکی از مجموعه‌های فعال در زمینه آنالیز داده‌ها در زمینه بلاک‌چین شناخته می‌شود. بررسی‌های این شرکت نشان می‌دهد که علی رغم نوسانات اخیر قیمت بیت کوین، در حال حاضر بیش از ۶۰ درصد از سکه‌های در اختیار کاربران حداقل یک سال است که دست نخورده در کیف پول‌ها باقی مانده‌اند. این آمار نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران بلند مدت بیت کوین خیلی خود را اسیر نوسانات مقطعی بازار نمی‌کنند.

این در حالی است که بیت کوین در مقایسه با نوامبر سال ۲۰۲۱ حدود ۵۰ درصد کاهش قیمت را تجربه کرد. به همین دلیل همه انتظار داشتند که عرضه بیت کوین در بازار روند افزایش به خود بگیرد. اما واقعیت چیز دیگری را نشان می‌دهد. سرمایه‌گذاران بلند مدت بیت کوین یا دارایی خود را حفظ می‌کنند یا اینکه از فرصت‌های بازار برای افزایش سرمایه‌شان بهره می‌برند. در همین راستا آمارهای شرکت گلاس نود حاکی از آن است که حدود ۶۰.۶۱ درصد بیت کوین‌ها حداقل به مدت یک سال است که بدون تراکنش در کیف پول‌ها باقی مانده‌اند.

به این ترتیب، احتمال شکل‌گیری یک روند کاملاً متفاوت برای بیت‌کوین در میان مدت وجود دارد که به طور بالقوه تمام روایت‌های جاری مبتنی بر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا را به چالش می‌کشد.

منبع: cointelegraph.com