داده‌های منتشر شده سایت The Block نشان می‌دهد که در یک سال گذشته عرضه فعال بیت کوین و اتریوم روند کاهش را تجربه کرده است. به‌طوری که تنها ۳۰ درصد بیت کوین و ۳۹ درصد اتریوم‌های موجود در بازار ظرف یک سال اخیر جابه‌جا شد‌ه‌اند. جالب است بدانید که این آمار کمترین میزان گردش بیت کوین و اتریوم از سال ۲۰۱۷ به این طرف است.

بیشترین عرضه بیت کوین در بازار کریپتوکارنسی مربوط به سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ با حدود ۵۹ درصد است. همچنین بالاترین عرضه اتریوم نیز ظرف سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ با حدود ۸۶ درصد جابه‌جایی به ثبت رسیده است. کاهش عرضه فعال این رمزارزها در بازار نشان دهنده آن است که هولدرهای میان مدت، هدف قیمت به‌مراتب بالاتری را برای بیت کوین و اتریوم مد نظر دارند.

آمارهای سایت The Block درباره عرضه فعال بیت کوین در بازه زمانی ۳ تا ۵ ساله هم قابل توجه است. در اواخر سال ۲۰۱۹ تعداد بیت کوین‌هایی که برای حدود ۳ سال دست نخورده باقی مانده بودند به ۷۳ درصد رسید. این عدد در سال ۲۰۲۳ به حدود ۵۹ درصد کاهش پیدا کرده است. علاوه بر آن، بیت کوین‌هایی که برای بیش از ۵ سال دست نخورده باقی مانده‌اند، از حداکثر ۸۳ درصد در سال ۲۰۱۹ به حدود ۷۰.۱۳ درصد در سال ۲۰۲۳ کاهش پیدا کرده است. این آمار هم نشان می‌دهد که اشتیاق هولدرهای بلندمدت بیت کوین برای نگهداری دارایی خود در بازه‌های زمانی ۳ تا ۵ ساله کاهش پیدا کرده است.

همه این اتفاقات در شرایطی رخ داده است که خرید و فروش بیت کوین‌های فعال در شبکه به اوج خود رسیده است. به‌طوری که افزایش تقاضا برای تراکنش‌ها باعث شده تا کارمزد بلاک‌چین بیت کوین از اتریوم نیز در هفته‌ جاری پیشی بگیرد. تحلیل مجموعه رفتارهای کاربران در فاصله کمتر از ۵ ماه تا هاوینگ بیت کوین، برای پیش‌بینی قیمت این رمزارز ارزشمند است.

 

منبع: theblock