کولونی لب (Colony Lab) به‌عنوان شتاب دهنده و توسعه دهنده اکوسیستم آوالانچ (Avalanche) فعالیت می‌کند. این شرکت به‌تازگی یک شاخص سرمایه‌گذاری را برای ردیابی پروژه‌های ایجاد شده در بستر آوالانچ راه‌اندازی کرده است تا از این طریق بتواند پلتفرم‌های مستعد رشد را شناسایی کند. در همین راستا کولونی لب تصمیم گرفته تا سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیون دلاری را برای حمایت از پروژه‌های شبکه آوالانچ اختصاص دهد.

بر اساس اعلام کولونی لب، این شرکت در ماه‌های گذشته بیش از ۵۰۰ هزار ارز دیجیتال آوالانچ (AVAX) به ارزش ۸ میلیون دلار خریداری کرده است. کولونی لب قصد دارد تا از این توکن‌ها برای مشارکت در فرایند اعتبارسنجی شبکه آوالانچ استفاده کند. همان‌طور که می‌دانید این شبکه از مکانیزم اجماع اثبات سهام (PoS) برای اعتبارسنجی و تایید تراکنش‌ها بهره می‌گیرد.

الی لو رست (Elie Le Rest) مدیر عامل کولونی لب در مصاحبه‌ای اعلام کرده است که سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیون دلاری در اکوسیستم آوالانچ، علاوه بر توسعه این شرکت نقش بسزایی در افزایش قیمت ارز دیجیتال AVAX خواهد داشت.

این خبر در شرایطی منتشر شده است که ارز دیجیتال آوالانچ در کمتر از یک ماه گذشته بیش از ۱۰۰ درصد افزایش قیمت را تجربه کرده است. باید منتظر ماند و دید که آیا آوالانچ می‌تواند رالی صعودی خود را در ماه‌های پیش رو نیز ادامه دهد یا خیر؟

 

منبع: coindesk