در ماه‌های پایانی سال ۲۰۲۳، تعداد ولت‌های دارای بیش از ۱ میلیون دلار بیت کوین از مرز ۸۱ هزار کیف پول عبور کرده است. جالب است بدانید که تعداد میلیونرهای هولدر بیت کوین در مقایسه با ابتدای سال حدود ۳ برابر افزایش یافته است.

داده‌های سایت بیت اینفو چارت (BitInfoCharts) نشان می‌دهند که در ۱ ژانویه سال ۲۰۲۳، هولدرهای صاحب بیش از ۱ میلیون دلار بیت کوین برابر ۲۳۷۹۵ نفر بود. با گذشت حدود ۱۱ ماه، شاهد رشد ۲۳۷ درصدی در این آمار هستیم. در جدول زیر می‌توانید آمار سایت بیت اینفو چارت را به تفکیک میزان دارایی هولدرهای بیت کوین در نوامبر ۲۰۲۳ مشاهده کنید.

حداقل مقدار بیت کوین بر حسب دلار تعداد آدرس ولت‌ها
۱ ۴۲.۷۹۰.۹۵۷
۱۰۰ ۱۸.۴۹۹.۸۷۹
۱.۰۰۰ ۸.۲۲۴.۷۶۶
۱۰.۰۰۰ ۲.۴۵۳.۷۱۳
۱۰۰.۰۰۰ ۴۱.۶۴۰
۱.۰۰۰.۰۰۰ ۸۱.۹۲۵
۱۰.۰۰۰.۰۰۰ ۶.۶۶۹

 

نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که بسیاری از آدرس‌های کیف پول حاوی بیش از یک میلیون دلار بیت کوین مربوط به صرافی‌ها و سرمایه‌گذاران نهادی در بازار کریپتوکارنسی هستند.

بر اساس داده‌های سایت گلس نود (Glassnode)، بیشترین تعداد آدرس‌های بالای ۱ میلیون دلار بیت کوین در نوامبر سال ۲۰۲۱ رقم خورد. جایی که رکورد ۱۱۲.۵۳۷ آدرس کیف پول در ۹ نوامبر دقیقا یک روز قبل از رسیدن BTC به سقف تاریخی ۶۹ هزار دلاری خود به ثبت رسید.

همان‌طور که می‌دانید قیمت بیت کوین از ابتدای سال تا به امروز بیش از ۱۰۰ درصد افزایش قیمت داشته است. بنابراین یکی از دلایل افزایش تعداد آدرس‌های ولت دارای بیش از ۱ میلیون دلار بیت کوین، همین موضوع است؛ اما باید توجه داشته باشید که همه چیز به اینجا ختم نمی‌شود.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که تعداد آدرس‌های دارای حداقل ۱ بیت کوین در ژانویه سال جاری برابر با ۹۷۸.۱۹۷ مورد بوده است. در حالی که این آمار در نوامبر به ۱.۰۱۸.۰۱۵ آدرس رسیده و رشد ۴ درصدی را تجربه کرده است. این موضوع نشان می‌دهد که هولدرهای بیت کوین از ابتدای سال با روند ملایمی دست به خرید زده و دارایی‌های خود را نیز افزایش داده‌اند.

 

منبع: Cointelegraph