بیت کوین در حال نزدیک شدن به منطقه هدف قیمت پیش از هاوینگ بعدی است. پیش‌بینی می‌شود هاوینگ بیت کوین در آوریل سال ۲۰۲۴ رخ دهد و امروز حدود ۵ ماه با این رویداد مهم فاصله داریم.

بسیاری از معامله‌گران بازار رمزارزها، تحلیل‌گر خبره ارزهای دیجیتال که با نام Titan of Crypto در شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کند را می‌شناسند. او در سال گذشته پیش‌بینی کرده بود که قبل از فرارسیدن هاوینگ ۲۰۲۴، بیت کوین یک رالی صعودی را تجربه خواهد کرد. محدوده قیمت هدف بیت کوین از نظر او در جریان این رالی بین ۳۹۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ دلار بود. او این پیش‌بینی را زمانی مطرح کرد که بیت کوین در کف قیمت ۱۵۶۰۰ دلار قرار داشت.

از نظر Titan of Crypto قیمت ۳۹ هزار دلار یکی از مقاومت‌های مهم پیش روی بیت کوین در مقطع کنونی است. در روزهای اخیر هم ثابت شده است که بیت کوین در عبور از این محدوده با مشکل روبه‌رو است. ۳۹ هزار دلار احتمالا برای کسانی که در بازار صعودی سال ۲۰۲۱ بیت کوین خریداری کرده‌اند، نقطه سربه‌سر به‌حساب می‌آید.

Titan of Crypto معتقد است که بیت کوین در روزهای آینده این مقاومت را نیز می‌شکند. پس از آن این محدوده به حمایت معتبر و قوی برای بیت کوین تا قبل از هاوینگ سال ۲۰۲۴ عمل خواهد کرد.

شاید برای شما هم جالب باشد که ابزار اصلی Titan of Crypto برای پیش‌بینی روند قیمت بیت کوین چیست؟ او سطوح اصلاحی فیبوناچی را برای پیش‌بینی سقف قیمت بیت کوین تا قبل از هاوینگ به‌کار برده است. برای این منظور نمودار قیمت بیت کوین را قبل از وقوع هاوینگ‌های قبلی بررسی کرده است. نکته مهمی که Titan of Crypto به دست آورده، آن است که قبل از هر هاوینگ، قیمت بیت کوین به اندازه سطوح اصلاحی فیبوناچی ۶۱.۸ تا ۷۸.۶ درصد افزایش خواهد یافت.

نکته مهم این است که بسیاری دیگر از تحلیل‌گران ارزهای دیجیتال، محدوده قیمت بین ۳۹۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ دلار را در ۵ ماه آتی برای بیت کوین پیش‌بینی کرده‌اند. به‌عنوان مثال بنیان‌گذار صرافی دیسن تریدر (DecenTrader) هدف قیمت بیت کوین تا قبل از هاوینگ را برابر با ۴۶ هزار دلار اعلام کرده است.

البته ناگفته نماند که پیش‌بینی‌های خوش‌بینانه و بدبینانه دیگری نیز در این بین وجود دارند. عده‌ای کف قیمت ۳۰۹۰۰ دلار را برای بیت کوین در نظر می‌گیرند. همچنین در تحلیل‌های خوش‌بینانه صحبت از بیت کوین ۱۳۰ هزار دلاری نیز به میان آمده است. در زمان نگارش این مطلب بیت کوین با قیمت ۳۷۰۹۱ دلار معامله می‌شود.

 

منبع: cointelegraph