در یک ماه گذشته بسیاری از ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم مقاومت‌های مهم پیش روی خود را از میان برداشته‌اند. دوج کوین (Dogecoin) هم یکی از رمزارزهایی است که از این رالی صعودی در بازار کریپتوکارنسی عقب نمانده است. روند روبه‌رشد پیوسته دوج کوین در روزهای اخیر توجهات زیادی را به‌طرف این ارز دیجیتال کشانده است.

همزمان شاهد افزایش قابل توجه تراکنش‌های دوج کوین در بستر این شبکه بلاک‌چین هستیم. به‌طوری که شاهد رقم خوردن بالاترین حجم تراکنش‌های این ارز دیجیتال در سه ماه گذشته با رسیدن به سطح ۶۶۵ میلیون دلار هستیم.

شرکت تحلیل آنچین سنتیمنت (Santiment) یک پست توییتری جالب درباره دوج کوین در روز ۲۶ آبان (۱۷ نوامبر) منتشر کرد. در این پست ذکر شده که پوزیشن‌های خرید یا لانگ در معاملات فیوچرز ارز دیجیتال دوج کوین نیز به‌شدت افزایش یافته است. نکته مهم در گزارش سنتیمنت آن است که بیشترین حجم معاملات دوج کوین در صرافی بایننس رخ می‌دهد.

دوج کوین در ابتدای روز ۱۷ نوامبر خود را به سطح ۰.۰۹ دلار نیز رساند و در مقایسه با روز قبل رشد ۱۰.۲۲ درصدی را تجربه کرد. جالب است بدانید که طی یک ماه گذشته دوج کوین ۴۷.۱۱ درصد رشد افزایش قیمت را رقم زده است. این ارز دیجیتال در حال حاضر در محدوده بالاتر از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه خود قرار دارد.

البته فراموش نکنید که دوج کوین هنوز با سقف تاریخی خود ۸۸ درصد فاصله دارد. در زمان نگارش این خبر، دوج کوین در محدود ۰.۰۸۴ دلار معامله می‌شود. به‌نظر می‌رسد که شمارش معکوس رسیدن دوج کوین به قیمت ۰.۱ دلار به صدا درآمده است. اتفاقی که می‌تواند جایگاه این ارز دیجیتال را به‌عنوان بزرگ‌ترین میم کوین بیش از پیش تثبیت کند.

 

منبع: finbold.com