در ماه‌های اخیر شاهد افزایش تعداد بازی‌های مبتنی بر بلاک‌چین در فروشگاه اپیک گیمز (Epic Games) هستیم. در همین حین ارز دیجیتال سولانا، رالی صعودی قابل توجهی را پشت سر گذاشته است.

بر اساس گزارش سایت گیم ۷ (Game7)، تعداد ۶۹ بازی‌ مبتنی بر بلاک‌چین سولانا در فروشگاه Epic Games در پایان ماه اکتبر ۲۰۲۳ وجود دارد. این در حالی است که در ابتدای ژانویه سال جاری این عدد برابر با ۱۰ بازی بود. در مجموع هم بیش از ۱۲۵ بازی بلاک‌چینی در بستر شبکه سولانا وجود دارند.

روند روبه‌رشد اخیر باعث شده سولانا در جایگاه چهارم محبوب‌ترین شبکه برای میزبانی از بازی‌های بلاک‌چینی قرار بگیرد. همچنین سولانا محبوب‌ترین پلتفرم میزبان بازی‌های بلاک‌چین است که از ماشین مجازی اتریوم استفاده نمی‌کند.

بازی‌های سولانا در ژانرهای مختلف وجود دارند. بخش‌های قابل توجهی از بازی‌ها نیز با قابلیت کسب درآمد Play to Earn ایجاد شده‌اند. استار اطلس (Star Atlas) یکی از بازی‌های محبوب سولانا در ژانر علمی – تخیلی است که رویکردی کاملا آینده نگرانه دارد. هر چند در ماه‌های اخیر حدود ۷۳ درصد کارکنان این شرکت اخراج شده‌اند؛ اما روند توسعه آن همچنان به قوت خود پابرجاست.

آیروری (Aurory) یکی دیگر از بازی‌های محبوب سولانا است که به‌صورت رایگان در دسترس گیمرها قرار دارد و تقریبا شبیه به بازی پوکمون است. یاکو (Yaku) نیز یک بازی مبتنی بر متاورس است که در حال حاضر از طریق هر دو شبکه سولانا و اتریوم عرضه می‌شود. چین کرایسیس (Chain Crisis) نیز یک بازی در ژانر تیراندازی است که قرار است در آینده نزدیک از طریق فروشگاه Epic Games در اختیار علاقه‌مندان قرار بگیرد.

تداوم روند موجود می‌تواند موتور افزایش قیمت سولانا را روشن نگه دارد؛ چرا که تقاضا برای خرید ارز دیجیتال سولانا افزایش پیدا می‌کند. این موضوع می‌تواند به سولانا در نزدیک شدن بیشتر به بلاک‌چین اتریوم کمک کند.

 

منبع: crypto.news