در روزهای اخیر شاهد افزایش تراکنش‌های ارز دیجیتال لایت کوین (LTC) هستیم. شرکت تحلیل آنچین IntoTheBlock در گزارش اخیر خود خبر از رقم خوردن یک نقطه در کارنامه لایت کوین داده است. طبق گزارش منتشر شده در روز ۲۳ آبان (۱۴ نوامبر) بیش از ۱ میلیون تراکنش در بستر شبکه لایت کوین به ثبت رسیده است. میانگین حجم معاملات لایت کوین در شبانه‌روز نیز به بیش از ۴۰۰ میلیون دلار افزایش یافته است.

این آمار در نوع خود یک رکورد بی‌نظیر از ابتدای فعالیت بلاک‌چین لایت کوین است. جالب است بدانید که حجم تراکنش‌های لایت کوین در روز ۲۳ آبان برای نخستین بار از شبکه بیت کوین هم پیشی گرفت. بررسی‌ها نشان می‌دهد که تراکنش‌های ثبت شده در بلاک‌چین بیت کوین در آن روز تقریبا نصف لایت کوین بوده است.

سایت IntoTheBlock تعداد آدرس‌های فعال روزانه در شبکه بیت کوین چیزی در حدود ۹۶۰ هزار تخمین می‌زند. در روزهای اخیر لایت کوین با رسیدن به آمار ۷۹۷ هزار آدرس فعال روزانه بیش از هر زمان دیگری خود را به بیت کوین نزدیک کرده است. بعد از این دو شبکه بلاک‌چین، اتریوم با ۴۰۵ هزار آدرس فعال روزانه در جایگاه سوم قرار دارد.

در یک ماه اخیر شاهد افزایش قیمت حدود ۱۴ درصدی لایت کوین بوده‌ایم. تداوم تراکنش‌های پرشمار در بستر این شبکه بلاک‌چین می‌تواند نویدبخش روزهای خوش برای ارز دیجیتال لایت کوین باشد.

 

منبع: u.today