یک سایت خبری چینی به نام ووبلاک‌چین (WuBlockchain) در روز چهارشنبه ۲۴ آبان ماه (۱۵ نوامبر) گزارشی درباره پالیگان (Polygon) منتشر کرد. بر اساس این گزارش، پالیگان رکورد تعداد تراکنش در یک روز در سال ۲۰۲۳ را در ماه نوامبر شکسته است. ثبت بیش از ۶.۱ میلیون تراکنش در شبانه‌روز باعث شده تا این بلاک‌چین چنین جایگاهی را به‌خود اختصاص دهد.

در عین حال شاهد افزایش کارمزد گس تراکنش‌ها در بستر شبکه پالیگان همزمان با بالا رفتن تقاضای تراکنش‌ها هستیم. داده‌های پالیگان اسکن (Polygonscan) در زمان انتشار گزارش فوق برای انجام تراکنش‌های ارز دیجیتال متیک، سه سطح کارمزد گس را تعیین کرده بود که عبارت‌اند از:

  • کارمزد تراکنش استاندارد (۳۰ تا ۶۰ ثانیه): ۴۵۴۲.۸ gwei
  • کارمزد تراکنش سریع (۱۰ تا ۳۰ ثانیه): ۴۸۹۸.۶ gwei
  • کارمزد تراکنش استاندارد (۳۰ تا ۶۰ ثانیه): ۵۰۷۸.۵ gwei

“gwei” واحد اندازه‌گیری کارمزد گس تراکنش‌ها در شبکه پالیگان است. بررسی‌های ما نشان می‌دهد که شاهد افزایش سطح کارمزد تراکنش‌های پالیگان بوده‌ایم. موضوعی که با توجه به افزایش تقاضا برای تراکنش‌ها کاملا طبیعی است.

هر چند بررسی نمودار قیمت پالیگان از ابتدای سال ۲۰۲۳ تاکنون نشان می‌دهد که قیمت متیک در حال حاضر هم سطح با ابتدای سال است؛‌ اما باید توجه داشته باشید که پالیگان از نظر افزایش قیمت در ماه نوامبر سال جاری جزء ارزهای دیجیتال با بهترین عملکرد بوده است.

تعداد برنامه‌های غیرمتمرکز در بستر شبکه پالیگان در آستانه ۶۰ هزار dApp قرار دارد. بخش قابل توجهی از افزایش تقاضا برای تراکنش‌ در بستر این بلاک‌چین نیز مربوط به صرافی‌های شبکه پالیگان است.

منبع: crypto.news