شرکت تتر (USDT) قصد دارد با سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیون دلاری به یکی از بازیگران اصلی استخراج بیت کوین تبدیل شود. مدت کوتاهی از انتصاب پائولو آردوینو به سمت مدیرعاملی شرکت تتر می‌گذرد؛ اما در همین زمان هم اخبار ثبت زیادی درباره این شرکت منتشر شده است. این در حالی است که هنوز ماموریت آردوینو در شرکت تتر آغاز نشده است و در روزهای آینده (دسامبر ۲۰۲۳) رسما کار خود را آغاز خواهد کرد.

تتر چند ماهی است که فعالیت خود را در زمینه ماینینگ بیت کوین، با راه‌اندازی مزرعه استخراج اختصاصی آغاز کرده است. هدف‌گذاری این شرکت در حال حاضر تصاحب یک درصد هش ریت شبکه بیت کوین است. بخش عمده تجهیزات سخت‌افزاری مورد نیاز تتر برای رسیدن به این جایگاه قرار است در آمریکای جنوبی مستقر شود.

آردوینو در یک مصاحبه گفت که تتر قصد دارد ظرف شش ماه آینده حدود ۵۰۰ میلیون دلار در زمینه استخراج بیت کوین سرمایه‌گذاری کند. ضمن اینکه قرار است مزارع استخراج این شرکت در کشورهای اروگوئه، پاراگوئه و السالوادور مستقر شوند. ظرفیت هر یک از مزارع استخراج شرکت تتر نیز بین ۴۰ تا ۵۰ مگاوات خواهد بود. بر این اساس ظرفیت مصرف برق استخراج بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۵ قرار است به ۴۵۰ مگاوات برسد.

برنامه شرکت تتر در سال ۲۰۲۴ محدود به سرمایه‌گذاری در ماینینگ بیت کوین نخواهد بود. آردینو در یک توییت (۲۱ آبان) صحبت از ۵ پروژه شگفت انگیز برای تتر در سال آینده کرده است که تنها یکی از آن‌ها سرمایه‌گذاری در استخراج بیت کوین است. آردوینو تاکید کرده است که شرکت تتر برای تبدیل شدن به بزرگ‌ترین استخراج کننده بیت کوین عجله‌ای ندارد و قصد دارد گام به گام پیشروی کند.

در ماه‌های اخیر شاهد پرداخت وام از سوی تتر به برخی از شرکت‌ها نیز هستیم. مثلا می‌توان به تسهیلات ۶۱۰ میلیون دلاری اشاره کرد که در اختیار یک شرکت استخراج بیت کوین آلمانی قرار گرفته است. علاوه به بر آن شرکت دیگری فعال در زمینه سرمایه‌گذاری با هدف ابداع ابتکارات هوش مصنوعی در سپتامبر ۲۰۲۳ وام دیگری از تتر دریافت کرد.

منبع: cointelegraph