صرافی یونی سواپ (Uniswap) در روز ۱۴ نوامبر ۲۰۲۳، اپلیکیشن اندروید اختصاصی خود را به‌صورت رسمی رونمایی کرد. این اپلیکیشن موبایل در واقع یک کیف پول ارز دیجیتال است که امکان سواپ رمزارزها را از طریق یونی سواپ نیز برای کاربران فراهم می‌کند. به این ترتیب کاربران یونی سواپ بدون نیاز به مرورگر اینترنت، می‌توانند به‌صورت مستقیم از طریق این ولت معاملات خود را در صرافی یونی سواپ انجام دهند.

در ماه‌ گذشته (۱۲ اکتبر) نسخه بتا این اپلیکیشن به‌صورت آزمایشی عرضه شده بود. پس از پشت سر گذاشتن موفقیت آمیز مراحل آزمایشی، عرضه رسمی این برنامه از طریق گوگل پلی صورت گرفت. جالب است بدانید که نسخه آزمایشی iOS اپلیکیشن یونی سواپ نیز در ماه آوریل منتشر شد؛‌ اما هنوز خبری از عرضه عمومی آن نیست.

در اپلیکیشن یونی سواپ تلاش شده تا رابط کاربری ساده‌تری برای معامله‌گران فراهم شود. ضمن اینکه از چندین زبان زنده دنیا نیز پشتیبانی می‌کند. مدیرعامل یونی سواپ در مصاحبه‌ای اعلام کرد که عرضه این اپلیکیشن در پاسخ به درخواست‌هایی بوده که کاربران از این صرافی داشته‌اند.

مجموع ارزش دارایی‌های قفل شده در استخرهای نقدینگی یونی سواپ از مرز ۳ میلیارد دلار عبور کرده که در نوع خود جالب توجه است. جالب است بدانید که در روز ۱۵ نوامبر، قیمت ارز دیجیتال UNI (توکن اختصاصی صرافی یونی سواپ) حدود ۷ درصد افزایش پیدا کرد. اتفاقی که قطعا یکی از عوامل آن عرضه عمومی اپلیکیشن اندروید یونی سواپ بوده است.

 

منبع: cointelegraph