ارز دیجیتال پالیگان (MATIC) یکی از آلت کوین‌هایی است که در هفته‌های اخیر روند صعودی را تجربه کرده است. تحلیل آنچین شبکه پالیگان نشان می‌دهد که نهنگ‌های این ارز دیجیتال بسیار فعال هستند. پالیگان در روز ۹ نوامبر با رشد ۷ درصدی را تجربه کرد و از محدوده ۰.۷۹ به ۰.۸۵ دلار رسید. این در حالی است که نسبت به هفته گذشته بیش از ۲۱ درصد افزایش قیمت را به ثبت رسانده است.

از ابتدای اکتبر ۲۰۲۳ شاهد بودیم که تقاضا برای خرید پالیگان با شیب ملایمی افزایش پیدا کرد. بعد از مدتی روند خرید ارز دیجیتال متیک شدت گرفت. جالب است بدانید که در روز ۹ نوامبر بیشترین حجم معاملات پالیگان در یک ماه اخیر با حدود ۸۳۰ میلیون دلار به‌ثبت رسید. این میزان خرید و فروش پالیگان در مقایسه با روز گذشته حدود ۶۴ درصد رشد پیدا کرده است.

در این بین نهنگ‌ها نقش بسزایی را در افزایش قیمت پالیگان ایفا کرده‌اند. در عرف رایج بازار رمزارزها به افرادی که بیش از ۱۰۰ هزار دلار از یک رمزارز را در اختیار داشته باشند، نهنگ گفته می‌شود. نهنگ‌های پالیگان در یک ماه گذشته به‌طور متوسط بیش از ۱۶۱ تراکنش را در روز انجام داده‌اند. این عدد از ماه جولای سال جاری در نوع خود بیشترین تعداد معاملات نهنگ‌ها بوده است.

البته وقتی صحبت از تراکنش می‌کنیم، باید توجه داشته باشید که منظور فقط خرید ارز دیجیتال نیست. بلکه معاملات فروش رمزارزها نیز در همین آمار قرار می‌گیرد؛ اما از آن جایی که شاهد رشد قیمت متیک در یک ماه گذشته بوده‌ایم، می‌توان این طور نتیجه گرفت که بخش قابل توجهی از این تراکنش‌ها مربوط به خرید نهنگ‌ها است. ادامه مسیر صعودی پالیگان نیز تا حد زیادی وابسته به عملکرد نهنگ‌های این ارز دیجیتال است. باید منتظر ماند و دید که نهنگ‌ها سیر شده و از بازار خارج می‌شوند یا همچنان روند صعودی متیک را تضمین می‌کنند.

منبع: newsbtc.com