دوج کوین در روز ۹ نوامبر ۲۰۲۳ پس از یک هفته معاملات رنج در محدوده قیمت ثابت، مقاومت ۰.۷۶ دلاری را شکست. جالب است بدانید که در یک ماه اخیر دوج کوین حدود ۲۵.۹ درصد افزایش قیمت را تجربه کرده است. از این حیث می‌توان DOGE را یکی از بهترین رمزارزهای اکتبر ۲۰۲۳ دانست.

نهنگ‌های دوج کوین بیشترین سهم را در رشد یک ماه گذشته این میم کوین داشته‌اند. بررسی داده‌های درون زنجیره‌ای نشان می‌دهد که در این مدت، ولت‌های بزرگ دوج کوین بیش از ۲ میلیارد دلار به دارایی خود اضافه کرده‌اند. کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که این روند تا رسیدن DOGE به مرز ۰.۱ دلار در برهه فعلی ادامه خواهد یافت.

داده‌های درون زنجیره‌ای سایت IntoTheBlock، حاوی نکات مهمی درباره فعالیت نهنگ‌های دوج کوین در یک ماه گذشته است. بر این اساس موجودی آدرس‌های با بیش از ۱۰۰۰۰۰ تا ۱ میلیون دلار دوج کوین ظرف ۳۰ روز اخیر بیش از ۲۴.۳۱ درصد افزایش یافته است. این آمار برای ولت‌های به ارزش بیش از ۱۰ میلیون دلار دوج کوین، افزایش ۲۹.۲۸ درصدی را نشان می‌دهد.

مجموع دارایی‌های دوج کوین نهنگ‌ها با بیش از ۱۰۰۰۰۰ دلار دوج کوین در ۷ اکتبر ۲۰۲۳ برابر با ۷.۳۷ میلیارد دلار بود. این عدد در ۹ نوامبر به ۹.۴۶۹ میلیارد دلار رسیده است. تنها در روز ۹ نوامبر ظرف ۲۴ ساعت، نهنگ‌ها ۱۱۹ میلیون دلار دوج کوین خریداری کرده‌اند.

جالب است بدانید که مارکت کپ دوج کوین در حال حاضر حدود ۱۰.۵ میلیارد دلار است. این یعنی بیش از ۸۶ درصد حجم بازار دوج کوین در اختیار نهنگ‌ها قرار دارد. بنابراین طبیعی است که هر زمان اراده کننده می‌توانند قیمت DOGE را افزایش یا کاهش دهند.

برای سرمایه‌گذاران خرد در بازار کریپتوکارنسی، خرید نهنگ‌ها یک سیگنال صعودی به شمار می‌رود. به‌ویژه اگر این اتفاق برای یک بازه زمانی نسبتا طولانی ادامه داشته باشد. اگر نهنگ‌ها قصد هولد کردن دوج کوین‌های خریداری شده برای طولانی مدت را داشته باشند، افزایش تقاضا برای این میم کوین می‌تواند روند صعودی را تسهیل کند.

بررسی نمودار قیمت دوج کوین نشان می‌دهد که در حال حاضر محدوده مقاومت قوی این میم کوین در قیمت ۰.۰۷۲ تا ۰.۰۷۶ دلار شکسته شده است. مقاومت بعدی پیش روی این رمزارز ۰.۰۸۴ دلار است. باید منتظر ماند و دید که آیا در روزهای آینده دوج کوین ۰.۱ دلار را به ثبت می‌رساند یا خیر. به‌نظر شما ایلان ماسک (Elon Musk) علی‌رغم اینکه توییت خاصی درباره میم کوین محبوب خود منتشر نکرده، باز هم در جریان افزایش قیمت اخیر دوج کوین نقش داشته است؟

منبع: newsbtc.com