تتر (USDT)  بزرگ‌ترین استیبل کوین در بازار ارزهای دیجیتال با پشتوانه دلار آمریکا است. در روز ۸ نوامبر تتر لیمیتد (Tether Limited) دارایی استیبل کوین USDT خود را بیش از ۳۰۰ میلیون دلار افزایش داد. ارزش بازار تتر Tether اکنون به بالای ۸۶ میلیون دلار رسیده است. اتفاقی که برای نخستین بار رخ داده است.

در یک سال گذشته مارکت کپ تتر حدود ۲۳ درصد رشد کرده است. در مقابل رقیب اصلی تتر، ارز دیجیتال یو اس دی کوین (USDC) است که ارزش بازار آن به پایین‌ترین حد چند ساله اخیر خود کاهش یافته است. ارزش بازار USDC در مجموع ۲۴ میلیارد دلار است که در مقایسه با بالاترین رکورد ثبت شده در بهار سال ۲۰۲۲، نزدیک به ۵۶.۳٪ کاهش یافته است. سومین استیبل کوین بزرگ، دای (DAI) است که حجم بازار آن معادل ۵.۳۴ میلیارد دلار است.

پائولو آردوینو (Paolo Ardoino) مدیر ارشد فناوری تتر، در مصاحبه‌ای اخیر خود در مورد حجم شگفت‌انگیز استیبل کوین USDT تتر در شبکه بلاک چین ترون صحبت کرد. او گفت کاربران به سمت ترون Tron روی می‌آورند زیرا این شبکه تراکنش‌های سریع و ارزانی را ارائه می‌دهد. در حال حاضر بیشترین عرضه تتر در شبکه بلاک‌چین ترون صورت می‌گیرد. به گفته آردوینو، بیشترین گردش USDT در صرافی‌های متمرکز رخ می‌دهد. بدیهی است که این گردش مربوط به معامله اسپات رمز ارزها با استیبل کوین تتر است.