ظاهرا قرار نیست که سگ‌ها دست از سر بازار رمز ارزها بردارند! هر چند وقت یکبار شاهد عرضه توکن جدیدی با نماد یک سگ هستیم. در مجموع این سال‌ها که از آغاز به کار بازار رمز ارزها سپری شده است، سال ۲۰۲۱ به عنوان اوج رشد و توسعه میم کوین‌ها شناخته می‌شود. ارز Akita یکی از ده‌ها میم کوین است که در این سال به بازار عرضه شد. در این مقاله قصد داریم به نقد و بررسی ارز دیجیتال آکیتا اینو بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

ارز Akita چیست؟‌

اتریوم به عنوان مهم‌ترین میزبان برنامه‌های غیر متمرکز و قراردادهای هوشمند در بازار رمز ارزها شناخته می‌شود. ارز Akita نیز روی همین شبکه بلاک‌چین راه‌اندازی شده است. این موضوع تقریبا وجه اشتراک تمام میم کوین‌ها به شمار می‌رود. به عنوان مثال ارز شیبا و دوج کوین نیز هر دو مبتنی بر بلاک‌چین اتریوم راه‌اندازی شده‌اند.

ارز Akita Inu نیز دقیقا مشابه سایر میم کوین‌ها یک ارز جامعه محور است که به صورت غیر متمرکز اداره می‌شود. به این معنی که تیم توسعه دهنده هیچ مزیت و برتری برای خود در مقایسه با دیگر اعضای جامعه آکیتا در نظر نگرفته است.

ارز Akita چیست؟‌

توزیع توکن ارز دیحیتال آکیتا اینو

در صفحه اصلی سایت ارز Akita آمده است که این توکن تمام ویژگی‌های ارز شیبا را در خود دارد. تنها تفاوت آکیتا با شیبا در توزیع توکن‌های آن است. در مجموع تعداد کل ارز دیجیتال آکیتا اینو که برای عرضه در نظر گرفته شده است، برابر ۱۰۰ تریلیون است. این عدد معادل یک دهم تعداد کل توکن‌های شیبا اینو است. از این تعداد مقدار ۵۰ تریلیون به کیف پول ویتالیک بوترین (خالق اتریوم) منتقل شده است. به این ترتیب با توکن سوزی این تعداد از رمز ارز Akita عملا موضوع غیر متمرکز باقی ماندن این جامعه برای همیشه برقرار می‌ماند.

۵۰ تریلیون توکن دیگر نیز به استخر نقدینگی صرافی غیر متمرکز یونی سواپ منتقل شده است که در قالب جفت ارز معاملاتی با ارز اتریوم قابل خرید و فروش است. این تمام آن چیزی است که باید درباره توزیع توکن‌های ارز Akita Inu بدانید.

پروژه‌های مرتبط با ارز Akita Inu

یکی از ویژگی‌های متمایزکننده ارز Akita در مقایسه با سایر میم کوین‌ها آن است که سه پروژه مهم در پیرامون آن شکل گرفته است. این سه پروژه عبارت‌اند از:‌

۱. صرافی دریم سواپ (DreamSwap)

دریم سواپ یک صرافی غیر متمرکز مبتنی بر بلاک‌چین اتریوم است که امکان استیک کردن ارز Akita را به کاربران می‌دهد.

۲. پل ارتباطی بین بلاک‌چین‌های مختلف

در حال حاضر دارندگان ارز Akita inu می‌توانند دارایی خود را از اتریوم به آوالانچ و بالعکس منتقل کنند.

۳. صرافی غیر متمرکز پولار فارکس

پولار فارکس صرافی غیر متمرکز مبتنی بر بلا‌ک‌چین آوالانچ است که کاربران امکان استیک کردن ارز دیجیتال آکیتا اینو را در آن دارند.

بررسی تاریخچه قیمت ارز Akita


بد نیست که در ادامه نگاهی به تاریخچه قیمت رمز ارز Akita بیندازیم. این ارز دیجیتال در اوایل سال ۲۰۲۱ با قیمت ۰.۰۰۰۰۰۰۰۱۶۴ دلار در سایت معروف کوین مارکت کپ لیست شد. خیلی زود تا میانه آوریل رشد خوبی را تجربه کرد و به قیمت ۰.۰۰۰۰۰۶۰ دلار رسید. اما به یکباره رشد شدیدی را در پیش گرفت و تنها تا نیمه ماه می به قیمت ۰.۰۰۰۰۲۳ دلار رسید. لطفا ماشین حساب بردارید و میزان رشد آکیتا ظرف ۳ ماه را محاسبه کنید!

اما به یکباره همه چیز از دست رفت و این ارز دیجیتال تا روزهای پایانی ماه ژوئن به قیمت ۰.۰۰۰۰۰۰۸۳۴ دلار کاهش قیمت پیدا کرد. تقریبا تا دهه ابتدایی اکتبر سال ۲۰۲۱ در همین محدوده قیمت باقی ماند. اما بار دیگر روند صعودی در آن شکل گرفت و این بار تا پایان سال ۲۰۲۱ به قیمت ۰.۰۰۰۰۰۶۶ دلار رسید. روزهای ابتدایی سال ۲۰۲۲ برای ارز دیجیتال آکیتا اینو نیز مانند سایر رمز ارزها چندان خوب پیش نمی‌رود. به گونه‌ای که در پایان ژانویه قیمتی برای ۰.۰۰۰۰۰۳۳ دلار دارد.

ارز Akita با ارزش بازار بیش از ۹۲ میلیون دلار در جایگاه ۲۹۴۱ در بازار رمز ارزها قرار دارد. طبیعی است که این میزان ارزش بازار برای رشد و توسعه یک میم کوین جامعه محور چندان عدد قابل توجهی به شمار نمی‌رود.

سؤالات متداول

۱. ارز Akita از کجا بخریم؟

ارز دیجیتال آکیتا اینو را می‌توانید از صرافی‌هایی مانند Gate.io، یونی سواپ، پولونیکس، ال بانک، اوکی اکسچنج، بیت مارت، هات بیت و بیت فارکس خریداری کنید.

۲. بهترین کیف پول برای ذخیره ارز Akita Inu چیست؟

متامسک و تراست والت به عنوان دو مورد از بهترین کیف پول‌های نرم افزاری برای ذخیره رمز ارز Akita به شمار می‌روند.

کلام پایانی

در این مقاله به معرفی ارز Akita پرداختیم. برای سرمایه‌گذاری در میم کوین‌ها باید احتیاط زیادی به خرج دهید. قرار نیست همه میم کوین‌ها مسیری مشابه شیبا اینو و دوج کوین را در پیش بگیرند. سعی کنید حتما با تحلیل وارد بازار رمز ارزها شوید و با چشم بسته صرفا به دلیل آنکه قیمت میم کوینی مانند آکیتا پایین است، نسبت به سرمایه‌گذاری در آن اقدام نکنید. توصیه ما در انتخاب میم کوین‌ها، این است که حتما فعالیت اعضای جامعه آن‌ها را به دقت زیر نظر بگیرید. اگر جامعه یک میم کوین در جلب سرمایه و نقدینگی موفق عمل نکرده باشد، چندان قابل اعتماد نیست.