استخراج ابری (Cloud Mining) ارز دیجیتال چیست؟

آموزش استخراج
استخراج ابری

استخراج ابری ارز دیجیتال روشی برای کسب درآمد از ارزهای دیجیتال است که به تهیه سخت‌افزارهای ماینینگ یا دیگر لوازم سخت‌افزاری نیازی ندارد. هزینه‌های زیاد دستگاه ماینر، شرایط خاص نگهداری و مشکلات دیگر مربوط به آن، سبب شده است بسیاری از افراد نتوانند از این روش مرسوم ماینینگ درآمد کسب کنند. استخراج ابری راه‌حلی برای این مشکل است.

اما این روش چگونه است؟ احتمال کلاهبرداری در استخراج ابری ارز دیجیتال وجود دارد؟ استخراج ابری رمزارزها چگونه انجام می‌شود؟ بهترین سیستم استخراج ابری کدام‌ است؟ استخراج ابری برای کاربران ایرانی امکان‌پذیر است؟ برای رسیدن به پاسخ این سؤالات، در ادامه این مقاله با ما در کلینیک سرمایه همراه باشید.

استخراج ابری ارز دیجیتال چیست؟

استخراج ابری ارز دیجیتال یا Cloud Mining فرایند استخراج رمزارزها بدون استفاده مستقیم از تجهیزات یا سخت‌افزار و دستگاه‌های ماینینگ است؛ به این‌ ترتیب، با کمترین هزینه ممکن می‌توان در فرایند استخراج بیت‌کوین و آلت کوین‌ها مشارکت کرد.

در استخراج معمولی ارز دیجیتال، ارز دیجیتال از طریق فرایند محاسباتی استخراج می‌شود. ماینرها باید مسائل پیچیده ریاضی را با استفاده از سخت‌افزار حل کنند تا با ارز دیجیتال پاداش بگیرند. فرایند استخراج ابری نیز مشابه همین روند است؛ اما به تجهیزات و سخت‌افزار خاصی نیاز ندارد.

نحوه استخراج ابری ارز دیجیتال

فرایند استخراج ابری چندان سخت نیست. این کار را می‌توانید در سه گام انجام دهید:

 1. باید در پلتفرم انتخابی‌تان حساب باز کنید.
 2. وجه مدنظر را واریز کنید.
 3. قرارداد هش ریت را دریافت کنید.

فرایند استخراج ابری با سرعت زیادی انجام می‌شود؛ پس برای مشاهده سودتان به زمان زیادی نیاز نخواهید داشت و در همان روزی که قرارداد هش ابری را خریدید، اولین پاداش را دریافت خواهید کرد.

استخراج ابری ارز دیجیتال رایگان

در استخراج رایگان لازم نیست سرمایه‌ای صرف کنید. شخصی هش ریت را می‌خرد و از آن روی برنامه یا وب‌سایت استفاده می‌کند (برای مثال وب‌سایت OmneDGB) و شما می‌توانید در آن برنامه یا وب‌سایت استخراج ابری انجام دهید. تنها تفاوت آن با خریداری هش ریت و استخراج ابری ارز دیجیتال در این است که دو بار کمیسیون می‌دهید. یعنی شخصی که استخراج ابری را روی وب‌سایت، به‌صورت رایگان ارائه می‌دهد، بین شما و ارائه‌دهنده خدمات مانند واسطه است؛ به‌جای شما هش ریت را خریده است؛ اما در عوض، درصدی از استخراج را برای خود برمی‌دارد.

روش استخراج ابری رایگان ارز دیجیتال سود کمتری دارد؛ اما برای آغاز، سرمایه‌ای لازم نیست. همچنین واسطه‌ها رابط کاربری را ساده‌تر و گاهی فیلترها را حذف می‌کنند تا روی پلتفرم آن‌ها استخراج ابری را انجام دهید.

ابزار لازم برای استخراج ابری ارز دیجیتال چیست؟

معرفی ابزار و سایت های استخراج ابری

اگر فکر می‌کنید Cloud Mining برایتان مناسب است، برای شروع به چند ابزار نیاز دارید:

 • رایانه‌ یا دستگاه مشابه دیگری که به اینترنت وصل باشد.
 • ایجاد حساب کاربری در پلتفرم ارائه‌دهنده خدمات با سرویس استخراج ابری ارز دیجیتال
 • کیف پول ارز دیجیتال

استخراج ابری چگونه انجام می‌شود؟

در استخراج ابری ارز دیجیتال لازم نیست سرمایه اولیه زیادی داشته باشید. نحوه کار این‌گونه است که ارائه‌دهنده خدمات یک ریگ ماینینگ می‌خرد یا می‌سازد. سپس ارز دیجیتال استخراج‌شده به کیف پول ماینرها (شخص استخراج‌کننده) ارسال می‌شود.

استخراج ابری ارز دیجیتال شبیه عملکرد ماینینگ با سخت‌افزار است. در این استخراج تراکنش‌ها تأیید می‌شوند و به یک بلاکچین اضافه می‌شوند. سپس بلوک جدیدی ایجاد می‌شود؛ درنتیجه، ماینرها با افزودن بلوک‌های تأییدشده به زنجیره، ارز دیجیتال پاداش می‌گیرند.

بسیاری از وب‌سایت‌های استخراج ارز دیجیتال خدمات ابری را برای ماینرها ارائه می‌دهند. از میان آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • ChickenFast
 • ECOS
 • Genesis Mining
 • TrustCloudMining
 • IQ Mining

مزایای استخراج ابری

مزیت‌های متفاوت و بسیار استخراج ابری ارز دیجیتال، آن را به گزینه جذابی برای ماینرها تبدیل می‌کند. در ادامه، چند مورد از این مزایا را ذکر می‌کنیم:

نیاز نداشتن به دانش فنی

برای شروع استخراج ابری ارز دیجیتال نیازی نیست متخصص فناوری یا ارزهای دیجیتال باشید. تنها چیزی که نیاز دارید اتصال به اینترنت، کامپیوتر و درک خوبی از ارز دیجیتالی است که می‌خواهید استخراج ‌کنید.

کمترین سرمایه

می‌توانید با سرمایه‌گذاری کوچک شروع کنید و درآمدتان را به‌تدریج دوباره سرمایه‌گذاری کنید تا هش ریت را افزایش دهید. همچنین برای کاهش ریسک می‌توانید سرمایه‌گذاری‌هایتان را در ارزهای دیجیتال مختلف پخش‌ کنید و به‌اصطلاح، همه تخم‌مرغ‌هایتان را در یک سبد نگذارید.

امنیت (از طریق قراردادها)

وقتی هش ریت را اجاره می‌کنید، معمولاً قراردادی را امضا می‌کنید. این بدان معناست که ارائه‌دهنده قانونی موظف است میزان قدرت هش مورد توافق را به شما بدهد. این فرایند احتمال کلاهبرداری و از دست رفتن سرمایه را به‌شدت کاهش می‌دهد.

معایب استخراج ابری

استخراج ابری معایبی نیز دارد که قبل از شروع این کار باید از آن‌ها آگاه باشید:

کلاهبرداری در استخراج ابری

در حیطه استخراج ابری ارزهای دیجیتال سابقه کلاهبرداری نیز وجود داشته است؛ بنابراین، قبل از سرمایه‌گذاری مطمئن شوید پلتفرم انتخابی شما معتبر است. کلاهبرداری به این شکل است که از شما می‌خواهند هزینه‌ای برای خرید هش ریت بپردازید؛ وقتی آن هزینه را پرداخت کردید، هیچ هش ریتی به شما نمی‌دهند و در برنامه بلاک می‌شوید‌.

شیوه‌های کلاهبرداری در استخراج ابری متفاوت است. از روش‌های دیگر، فروش برنامه استخراج ابری جعلی است. گاهی نیز برای برداشت سود باید مدت زمان بسیار زیادی صبر کنید؛ گاهی این زمان آن‌قدر زیاد است که فرد را ناامید می‌کند.

نوسانات بازار رمزارزها

ارزهای دیجیتال بی‌ثبات‌اند و ممکن است استخراج ابری همیشه سودآور نباشد. قبل از شروع باید آمادگی پذیرش این ریسک‌ها را داشته باشید و تمام خطرات این سرمایه‌گذاری را بدانید.

دسترسی و کنترل محدود

وقتی منابع را از ارائه‌دهنده استخراج ابری اجاره می‌کنید، کنترل کاملی بر فرایند استخراج ندارید؛ به همین دلیل، اگر خدمات را از ارائه‌دهنده معتبری دریافت نکنید، احتمال زیادی وجود دارد که سرمایه‌تان را از دست بدهید.

درآمدزایی با استخراج ابری

استخراج ابری می‌تواند ‌راهی برای درآمدزایی در خانه باشد. در این روش می‌توانید بدون مراحلی سخت، ارزهای دیجیتال را استخراج ‌کنید. همچنین در استخراج ابری، می‌توانید بدون سرمایه اولیه ارز دیجیتال دریافت کنید.

به‌‌طور معمول، انتظار کسب درآمد از استخراج ابری در مقایسه با استخراج با دستگاه‌های ماینر بیشتر است؛ زیرا مجبور نیستید سخت‌افزار گران‌قیمت، تجهیزات خنک‌کننده و تهویه را بخرید. علاوه بر موارد یادشده، در هزینه‌های برق، تعمیر و نگهداری صرفه‌جویی خواهید کرد.

بهترین سرویس‌های استخراج ابری

در ادامه، به برترین پلتفرم‌های استخراج ابری ارز دیجیتال نگاهی می‌اندازیم که برای سرمایه‌گذاران مبتدی و حرفه‌ای در سال ۲۰۲۳ مناسب‌اند.

۱. LetMeCloud

LetMeCloud، ارائه‌دهنده‌ای از بریتانیاست که تمام مزایای استخراج ابری ارز دیجیتال را برای مشتریان خود به ارمغان می‌آورد. این شرکت چندین مرکز داده کاملاً مجهز دارد که در کشورهای شمالی با آب‌وهوای سرد و بادخیز (نروژ، سوئد، ایسلند و کانادا) واقع ‌شده‌اند. دفتر مرکزی این شرکت در لندن است و تحت قوانین و مقررات بریتانیا کار می‌کند.

امکانات

 • پرداخت‌های روزانه
 • پشتیبانی از زبان‌های مختلف
 • رابط کاربری ساده و جذاب
 • بدون نیاز به دانلود و نصب هیچ نرم‌افزاری
 • مدیریت و کنترل آسان

LetMeCloud به‌عنوان ارائه‌دهنده قانونی استخراج ابری، طیف وسیعی از ابزارهای کارآمد را برای استخراج آسان و سودآور در فضای ابری به سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهد. تنها کاری که باید انجام دهید، خرید قرارداد استخراج مناسب است.

مزیت دیگر پلتفرم LetMeCloud پشتیبانی ۲۴ساعته است. ثبت‌نام، تأیید اعتبار و کسب درآمد از ارز دیجیتال در LetMeCloud، فقط چند کلیک یا چند دقیقه طول می‌کشد. پرداخت‌های روزانه و برداشت‌های فوری ایمن در این پلتفرم گنجانده‌ شده است.

۲. Bitdeer

Bitdeer نوعی پلتفرم ارز دیجیتال و معتبر است که قراردادهای استخراج هش ابری و خدمات هاستینگ ابری را ارائه می‌دهد. Bitdeer به‌عنوان ارائه‌دهنده دارایی‌های دیجیتال در سراسر جهان، از سال ۲۰۱۸ قراردادهای ابری را به مشتریان بیش از دویست کشور ارائه می‌کند.

این شرکت بر همکاری استراتژیک با برندهای برتر تجهیزات ماینینگ و بزرگ‌ترین استخرهای ماینینگ در جهان تمرکز دارد. این ارائه‌دهنده دارای مراکز داده در چندین کشور، ازجمله ایالات‌ متحده و نروژ است. استخراج ابری در ایران با استفاده از این پلتفرم ممکن نیست؛ پس باید به فکر آی‌پی ثابت باشید تا بتوانید از آن استفاده کنید.

امکانات

 • رابط کاربری ساده و جذاب
 • برنامه رسمی Bitdeer برای iOS و Android
 • مرکز راهنمایی و پشتیبانی ۲۴ساعته
 • نمودارهای ارز دیجیتال
 • جوایز فوق‌العاده

در حال حاضر، Bitdeer برنامه‌های استخراج ابری قابل‌اعتمادی را برای سرمایه‌گذاران کوچک و با تجربه ارزهای دیجیتال ارائه می‌کند و مدت‌ زمان قراردادها ۱۸۰ روز است.

۳. IQMining

این پلتفرم از بهترین ارائه‌دهندگان هش جهانی محسوب می‌شود. در اواخر سال ۲۰۱۶، گروهی از متخصصان بلاکچین، ارزهای دیجیتال و فین‌تک، IQMining را راه‌اندازی کردند. این شرکت مراکز داده بزرگی دارد که در مکان‌های مختلف مانند کانادا، چین، ایسلند، گرجستان و کشورهای دیگر نصب ‌شده‌اند و دفتر مرکزی آن در انگلستان است.

امکانات

 • استخراج ابری ارزهای متفاوت
 • پرداخت روزانه
 • ۳۰ درصد تخفیف برای تمام قراردادهای تحت تبلیغ
 • تقویت‌کننده درآمد برای سرمایه‌گذاری مجدد
 • پشتیبانی زنده ۲۴ساعته
 • ابزارهای معاملاتی ارزهای دیجیتال

۴. Genesis Mining

Genesis Mining ارائه‌دهنده‌ای از هنگ‌کنگ است که یکی از حرفه‌ای‌ترین‌ها در زمینه استخراج ابری محسوب می‌شود. این شرکت در اواخر سال ۲۰۱۳ تأسیس شد و تاکنون، به بیش از دو میلیون سرمایه‌گذار ارزهای دیجیتال از سراسر جهان خدمات ارائه می‌دهد. بنیان‌گذاران Genesis Mining خالقان اولین مزرعه بیت‌کوین در اروپای شرقی هستند.

امکانات

 • بیت‌کوین و بیش از ده آلت‌کوین با بهترین قابلیت استخراج در دسترس هستند.
 • خروجی روزانه و پرداخت سریع
 • پرداخت از طریق کارت اعتباری پذیرفته می‌شود.
 • بدون هزینه اضافی

از زمانی که این شرکت شروع به کار کرده است، Genesis Mining بیش از ده میلیون تراکنش با ارزهای دیجیتال انجام داده است. مراکز داده Genesis Mining در ایسلند و سوئد قرار دارند. این شرکت به‌عنوان ارائه‌دهنده، بیشتر از انرژی زمین‌گرمایی برای تأمین انرژی ماینینگ استفاده می‌کند.

۵. StormGain

StormGain برنامه ارز دیجیتال یکپارچه با کارمزد صفر است. این پلتفرم انواع مختلفی از ابزارها را به سرمایه‌گذاران رمزارز ارائه می‌دهد؛ مانند استخراج ابری بیت‌کوین، صرافی ارزهای دیجیتال، سیگنال‌های تجاری و کیف پول‌های دیجیتال. در حال حاضر، StarmGain به کاربران قول داده است سرعت عملیاتی را افزایش دهد و ادعا می‌کند می‌توانند تا ۰/۰۳۱۸ BTC در روز استخراج کنند. دریافت پاداش بیت‌کوین در این پلتفرم حدود چهار ساعت طول می‌کشد.

امکانات

 • اپلیکیشن وب و موبایل
 • برنامه وفاداری با وضعیت‌های مختلف
 • برنامه رفرال
 • بهترین کیف پول‌های چندارزی داخلی برای ذخیره و تغییر دارایی‌های رمزارز
 • پلتفرم مبادله کوین

علاوه بر استخراج ابری بیت‌کوین، StormGain به مشتریان ثبت‌نام‌شده اجازه می‌دهد از کیف پول درون‌برنامه‌ای برای ذخیره بیت‌کوین، ریپل، تتر، لایت کوین، اتریوم، بیت کوین کش، دش و کوین‌های دیگر استفاده کنند. استخراج بیت‌کوین و خدمات دیگر، روی انواع دستگاه‌ها ازجمله رایانه‌های شخصی ویندوز و macOS و گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها در iOS و Android کار می‌کنند.

۶. ECOS

ECOS قابل‌اعتمادترین ارائه‌دهنده استخراج ابری در صنعت است که در سال ۱۳۹۶ در منطقه آزاد اقتصادی تأسیس شد. ECOS اولین ارائه‌دهنده خدمات استخراج ابری است که به صورت قانونی فعالیت می‌کند. ECOS بیش از صدهزار کاربر از سراسر جهان دارد و اولین پلتفرم سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال با مجموعه کاملی از محصولات و ابزار دارایی دیجیتال است.

امکانات

 • ابزار مناسب در وب‌سایت برای انتخاب قرارداد
 • پرداخت‌های روزانه و تاریخچه دقیق تراکنش
 • ارائه کیف پول، صرافی، سبد سرمایه‌گذاری و ویژگی پس‌انداز
 • دانلود برنامه موبایل ECOS از اپ استور یا گوگل پلی

۷. BeMine

BeMine از سال ۲۰۱۸ خدمات ذخیره‌سازی تجهیزات ماینینگ باکیفیت خوب را به مشتریان در سراسر جهان ارائه می‌دهد. مراکز داده به مشتریان اجازه می‌دهند تجهیزات خود را بدون نیاز به حضور شخصی هنگام خرید، حمل‌‌ونقل، نصب، پیکربندی و نگهداری ذخیره کنند. این پلتفرم از بیت‌کوین، اتریوم و زی کش پشتیبانی می‌کند. استخراج ابری در ایران با این پلتفرم ممکن است.

امکانات

 • پشتیبانی ۲۴ساعته
 • پشتیبانی از تمام دنیا
 • ارائه ۳ روز آزمایش رایگان استخراج ابری
 • دارای دو سطح از ارجاع
 • دارای اپلیکیشن موبایل برای کاربران اندروید
 • پرداخت روزانه

سخن نهایی

استخراج ابری ارز دیجیتال یکی از راه‌های کسب درآمد از ارزهای دیجیتال است. در این مقاله بررسی کردیم استخراج ابری چیست و استخراج ابری در ایران چگونه ممکن است. استخراج ابری روشی ساده، اما پُرطرفدار است و از محبوب‌ترین روش‌های کسب درآمد از ارز دیجیتال به شمار می‌رود.

استخراج ابری در ایران کمی سخت‌تر است؛ زیرا کشور تحریم است و کلا‌هبرداری در این زمینه زیاد شده است. برای کسب سود از این روش در ایران، کافی است سیستم‌های معتبر استخراج ابری را بشناسید و از آی‌پی ثابت کشورهای اروپایی استفاده کنید. در این مقاله پلتفرم‌های معتبر و امکانات آن‌ها را بررسی کردیم.

سوالات متداول

1

پاداش‌های استخراج ابری در کجا ذخیره می‌شود؟

بهترین وب‌سایت‌های استخراج ابری به مشتریان کیف پول امنی در همان قسمت پروفایل و حساب کاربری ارائه می‌دهند. تمام سکه‌های استخراج‌شده در حساب شما در وب‌سایت ارائه‌دهنده ذخیره می‌شود تا زمانی که تصمیم بگیرید وجه را از کیف پول رمزنگاری خود برداشت کنید.

 

 

2

آیا استخراج ابری مقرون‌به‌صرفه است؟

مقرون‌به‌صرفه بودن استخراج ابری کریپتو به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ ازجمله نوع ماینینگی که انجام می‌دهید، ارز دیجیتالی که استخراج می‌کنید و زمانی که برای آن صرف می‌شود.

3

امکان استخراج ابری در ایران وجود دارد؟

بله؛ اگرچه ایران در حال حاضر در تحریم به سر می‌برد، اما برخی از پلتفرم‌ها قابلیت استخراج ابری در ایران را دارند. پلتفرم‌هایی مانند IMSMining و جنسیس ماینینگ برای این منظور استفاده می‌شوند.

امتیاز شما به این محتوا

5 / 5. 1

میانگین امتیازات: 5/5
تعداد امتیاز: 1
در بهترین صرافی های ارزدیجیتال با تخفیف کارمزد ثبت نام کنید.
دیدگاه خود را به اشتراک گذارید
حتما نظرت رو برای ما و دیگران بنویس
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
جستجو
ورود/ ثبت نام
ارسال مجدد
درخواست مشاوره