از روزگاری که بیت کوین به تنها ارز دیجیتال موجود در بازار رمزارزها خودنمایی می‌کرد، سال‌های زیادی سپری شده است. در طول این سال‌ها پروژه‌های متعددی در بستر شبکه بلاک‌چین معرفی شده است که در نوع خود بسیار موفق بوده‌اند. البته بسیاری از پروژه‌ها هم ساختگی بوده و کارایی واقعی چندانی نمی‌توان برای آن‌ها متصور بود. در این بین ارز cumrocket به عنوان یک پیشران تحول در عرصه تولید محتوای بزرگسالان به شمار می‌رود که با معرفی توکن CUMMIES کار خود را در بازار رمزارزها آغاز نموده است.

در خصوص ارز کام راکت سوالات متعددی وجود دارد که باید به طور مفصل به تشریح آن‌ها پرداخت. سؤال اساسی این است که ارز دیجیتال CumRocket چیست و چه ویژگی‌های متمایزکننده‌ای دارد؟ تا انتهای مقاله علاوه بر مرور وایت پیپر این رمزارز، به تشریح خصوصیات آن پرداخته می‌شود.

ارز دیجیتال CumRocket چیست؟

ارز cumrocket در بازار ارزهای دیجیتال با نماد CUMMIES شناخته می‌شود. کام راکت در واقع یک پروژه است که برای تأمین مالی و پیش‌برد فعالیت‌های خود در بستر بلاک‌چین آغاز به فعالیت نموده است. ارز کام راکت یک رمزارز ضد تورمی به شمار می‌رود که مبتنی بر بلاک‌چین بایننس اسمارت چین (Binance Smart Chain) کار می‌کند.

جالب است بدانید که مکانیزم عملکرد این ارز دیجیتال به گونه‌ای است که به کسانی که آن را نگه می‌دارند، پاداش داده می‌شود. همچنین کسانی که اقدام به فروش آن می‌کنند به نوعی مجازات می‌شوند. در یک نگاه کلی این ساختار می‌تواند به ایجاد ثبات و رشد قیمت ارز cumrocket منجر شود. شاید این سؤال مطرح شود که چگونه این اتفاق رخ می‌دهد؟ در ادامه این مطلب به طور اساسی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

کام راکت یک پروژه کاملاً جامعه‌محور است؛ به این معنی که فعالیت اعضای جامعه کام راکت، در پیشرفت و توسعه پروژه به طور مسقیم اثرگذار خواهد بود. اعضای جامعه کام راکت می‌توانند در بحث‌های مختلفی که در این جامعه شکل می‌گیرد، شرکت کنند و ایده‌های خود برای پیش‌برد امور را مطرح نمایند. با این اوصاف یک سؤال اساسی باقی می‌ماند؛ هدف اصلی ارز دیجیتال CumRocket چیست؟

هدف اصلی پروژه کام راکت، استفاده از صنعت محتوای بزرگسالان به منظور ایجاد یک بازار NFT +18 است. در بستر این بازار کاربران قادر هستند که نسبت به خرید، فروش، تعویض و گردآوری محتوای اختصاصی بزرگسالان اقدام کنند.

چه کسی به عنوان پایه‌گذار ارز cumrocket به شمار می‌رود؟

چهار چهره اصلی به عنوان توسعه‌دهندگان و عوامل پروژه کام راکت شناخته می‌شوند. این چهار نفر که خود را با نام کوچک به دیگران معرفی می‌کنند، عبارت‌اند از: لیدیا، کریس، آنتونیو و توماس. هریک از این چهار نفر سابقه فعالیت در پروژه‌های دیگری در بازار رمزارزها را داشته‌اند و دور هم جمع شدند که نتیجه تجربه خود را با ابداع یک رمزارز جدید به نمایش بگذارند. آرزوی این چهار نفر تبدیل کردن پروژه خود به یک پروژه میلیون دلاری است. باید به انتظار نشست و دید که به اهداف خود دست پیدا می‌کنند یا خیر.

نگاهی به وایت پیپر ارز کام راکت

در این قسمت نگاهی مختصر به آنچه در وایت پیپر ارز cumrocket مورد اشاره قرار گرفته است، می‌اندازیم. برای مطالعه کامل وایت پیپر می‌توانید به صفحه وایت پیپر ارز کام راکت مراجعه کنید.

چرا کسانی که ارز کام راکت را نگه می‌دارند، پاداش دریافت می‌کنند؟

در بالا اشاره شد که نگه‌دارندگان ارز دیجیتال کام راکت مشمول دریافت جایزه می‌شوند. در وایت پیپر این ارز دیجیتال، این مسئله به طور کامل تشریح شده است. هر معامله‌ای که با توکن CUMMIES در بازار صورت می‌پذیرد، مشمول ۵ درصد کارمزد می‌شود. ۲.۵ درصد از این مبلغ بین تمام دارندگان ارز دیجیتال کام راکت توزیع می‌شود. نحوه توزیع هم به این صورت است که بسته به تعداد توکنی که هر تریدر در اختیار دارد، پاداش نصیب او می‌شود.

همچنین ۲.۵ درصد دیگر برای همیشه سوزانده می‌شود. این اتفاق باعث می‌شود که عملاً عرضه توکن در بازار کاهش پیدا کند. با کاهش عرضه طبعاً در گذر زمان تقاضا بر آن پیشی می‌گیرد. در نتیجه این مسئله به رشد قیمتی توکن CUMMIES کمک می‌کند.

اداره جامعه کام راکت به چه صورت انجام می‌شود؟

تیم مدیران و توسعه‌دهندگان پروژه کام راکت که در بالا به آن‌ها اشاره شد، تمام فعالیت‌های خود را به صورت شفاف با اعضای جامعه کام راکت مطرح می‌کنند. همچنین اعضای جامعه کاملاً آزاد هستند که نظرات خود را برای پیش‌برد امور مربوط به پروژه در آینده مطرح کنند و جالب اینجاست که تمام تصمیم‌گیری‌ها در این جامعه مبتنی بر نظرسنجی از اعضا انجام می‌شود. این تصمیمات موجب ایجاد نوعی تعهد و وفاداری در بین اعضای جامعه کام راکت شده است و قطعاً در موفقیت‌های آینده این پروژه اثر مستقیم خواهد داشت.

ارز cumrocket یک رمزارز Not Safe For Work است

عبارت Not Safe For Work که به صورت اختصاری به NSFW شناخته می‌شود، به عنوان یک هشدار در زمان ورود به یک صفحه وب به با محتوای نامناسب به نمایش در می‌آید. این محتوا می‌تواند شامل موضوعاتی از قبیل خشونت، توهین‌آمیز و همچنین مستهجن باشد. البته در حال حاضر بیشتر برای محتوای بزرگسالان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به موجب پروژه کام راکت تولیدکنندگان محتوای بزرگسالان می‌توانند محتوای خود را در قالب دریافت توکن CUMMIES به علاقه‌مندان عرضه کنند. سه مزیت عمده برای خریداران و فروشندگان محتوای بزرگسال در قالب پروژه کام راکت وجود دارد:

۱- خریدار و فروشنده محتوای بزرگسال کاملاً ناشناس باقی می‌مانند. این مسئله به هیچ وجه در سایر پلتفرم‌های رایج در سطح جهان که مخصوص این کار طراحی شده است، امکان‌پذیر نیست.

۲- کارمزد دریافتی از تولیدکنندگان محتوا در این پلتفرم ۵ درصد کمتر از سایر پلتفرم‌های موجود است. در واقع ۵۸ درصد هزینه دریافت شده از خریداران، به تولیدکننده محتوا می‌رسد و ۱۵ درصد توسط پلتفرم برداشته می‌شود.

۳- خریداران محتوای بزرگسالان در پلتفرم ارز cumrocket قادر هستند تا تمام محتوای خریداری شده را بدون نیاز به ذخیره در رایانه شخصی، نگهداری کنند. به این ترتیب مسئله حریم خصوصی آن‌ها نیز در نظر گرفته شده است.

خط قرمز پلتفرم کام راکت چیست؟

در وایت پیپر ارز cumrocket این‌طور ذکر شده است که نسبت به بارگذاری هرگونه محتوای غیرقانونی در پلتفرم حساسیت وجود دارد. الگوریتم‌هایی طراحی شده است که بررسی می‌شود تا هیچ‌گونه محتوای ۱۸ سال به پایین در پلتفرم قرار داده نشود. همچنین محتوای بارگذاری شده به صورت دستی نیز توسط تیم توسعه‌دهنده کنترل و بررسی می‌شود. همچنین نسبت به مسئله حفظ حقوق کپی رایت نیز حساسیت‌های جدی در این پلتفرم مدنظر قرار دارد.

دقیقاً چه ویژگی ارز cumrocket را منحصربه‌فرد می‌کند؟

مدیران پروژه کام راکت این طور ادعا می‌کنند که به دنبال جذب تمام فعالیت‌های صنعت NSFW به سمت پلتفرم خود هستند. البته باتوجه به مزیت‌های رقابتی جذاب و همچنین ایجاد فضای مناسب برای فعالیت همه در عرصه تولید محتوای بزرگسال، به نظر می‌رسد در آینده پیشرفت‌های بسیار بیشتری از ارز کام راکت شاهد خواهیم بود.

در طراحی ارز cumrocket از مفهوم NFT استفاده شده است

عبارت  Non Fungible Token با علامت اختصاری NFT از ابتدای سال ۲۰۱۷ در بازار ارزهای دیجیتال نمود پیدا کرد. در زبان فارسی به این دسته از توکن‌ها می‌توان توکن‌های غیر قابل تعویض گفت. در واقع یک نوع توکن منحصر‌به‌فرد است که با هیچ‌چیز دیگری قابل تعویض نیست و تنها یک عدد از آن در جهان وجود دارد.

در طراحی ارز کام راکت نیز از این مفهوم استفاده شده است. به این ترتیب این امکان فراهم می‌شود که افراد فعال و تولیدکنندگان محتوا در بستر پلتفرم از دارایی‌های خود به نحو احسن مراقبت کنند و نسبت به حفظ و افزایش ارزش آن‌ها بکوشند.

باز هم پای ایلان ماسک در میان است

ایلان ماسک مالک شرکت تسلا به واسطه فعالیت‌هایش در بازار ارزهای دیجیتال تقریباً معرف حضور همه فعالان این بازار است. او به واسطه تأثیرات بسیاری مهمی که می‌تواند روی روند حرکت قیمت رمزارزهای مختلف به خصوص بیت کوین بگذارد، از جایگاه ویژه‌ای در بازار برخوردار است. این مسئله به حدی جدی شده است که بسیاری معتقدند او همان ساتوشی ناکاموتو مشهور، یعنی خالق ناشناس بیت کوین است.

او در ساعت یک بامداد روز ۵ ژوئن سال ۲۰۲۱ به وقت آمریکا در توییتی از علاقه خود نسبت به ارز cumrocket به شیوه خودش سخن به میان آورد. ظرف کمتر از یک ساعت کام راکت به یکی از محبوب‌ترین ارزهای دیجیتال موجود در بازار تبدیل شد که تعجب بسیاری از فعالان بازار را به همراه داشت. این مسئله تا جایی ادامه پیدا کرد که پس از چهار ساعت در ساعت پنج صبح همان روز، هشتک cumrocket به ترند نخست توییتر تبدیل شد. به همین سادگی قیمت این ارز دیجیتال تنها ظرف چند ساعت به بالاترین حد ممکن از آغاز فعالیت خود رسید و بیش از ۱۰۰ درصد رشد قیمتی را تجربه نمود.

آیا بالاخره روزی می‌رسد که ایلان ماسک و دوستانش در بازار رمزارزها کنترل شوند؟

آموزش خرید ارز کام راکت

اگر شما هم قصد خرید ارز کام راکت را دارید، می‌توانید از صرافی غیرمتمرکز پنکیک سواپ استفاده کنید. این صرافی دیجیتال به تازگی ارز cumrocket را در لیست پشتیبانی خود قرار داده است و می‌توانید از طریق آن در کمترین زمان ممکن اقدام به خرید کام راکت نمایید. این صرافی برای کارمزد معاملات توکن تنها ۰.۲ درصد مبلغ معامله را در نظر می‌گیرد که عدد نسبتاً کمی به شمار می‌رود.

برای این منظور ابتدا باید یک کیف پول دیجیتال مانند تراست والت را نصب کنید. سپس وارد صرافی پنکیک سواپ شده و از طریق بایننس کوین به اسمارت چین بایننس متصل شوید. در ادامه می‌تواند به راحتی ارز کام راکت را با جستجو پیدا کنید و نسبت به خرید آن اقدام کنید.

نگاهی به آینده ارز کام راکت

همان‌طور که اشاره شد، کام راکت یک ارز دیجیتال جامعه‌محور است. بقا و موفقیت این دسته از پروژه‌ها کاملاً به میزان فعالیت اعضای جامعه بستگی دارد. همچنین تیم مدیریتی پروژه کام راکت تا اینجا نشان داده است که برنامه‌های بسیار مدون و خوبی را برای آینده پلتفرم خود در نظر گرفته است. سیاست‌های اجرایی که در خصوص دریافت کارمزد معاملات نیز مورد اشاره قرار گرفت، نشان از هوشمندی تصمیمات تیم مدیریتی آن دارد.

البته ورود افرادی مانند ایلان ماسک به این ارز دیجیتال به عنوان خطر بالقوه به شمار می‌رود؛ چرا که او ثابت کرده است که به هیچ عنوان فرد قابل اعتمادی نیست و تأثیرات مخرب زیادی بر بازار دارد. به همین دلیل توصیه می‌شود که در خرید ارز cumrocket حتماً تمام اصول مدیریت ریسک سرمایه‌گذاری را در نظر داشته باشید.

پیش‌بینی قطعی در خصوص آینده قیمت ارز کام راکت یا هر ارز دیجیتال دیگری در بازار به راحتی امکان‌پذیر نیست و باید مجموعه‌ای از عوامل بنیادی و تکنیکال در نظر گرفته شود و به جمع‌بندی برسد. باتوجه به اهداف روشن و شفافیت بالای عملکرد تیم مدیریتی ارز cumrocket تحلیل‌ها نسبت به آینده قیمتی این ارز دیجیتال مثبت است. به این ترتیب پیش‌بینی‌ها و اهداف قیمتی که برای کام راکت در نظر گرفته شده است، به صورت زیر است:

  • پایان ۲۰۲۲ : ۰.۵۱۸۹۱۸۴۶ دلار
  • پایان ۲۰۲۵ : ۰.۹۱۸۵۴۷۴۶ دلار
  • پایان ۲۰۲۶ : ۱.۲۲۸۳۶۵۸۶ دلار
  • پایان ۲۰۲۸ : ۲.۳۶۲۱۴۵۱۵ دلار

کلام پایانی

در این مقاله به طور مفصل بررسی شد که ارز دیجیتال CumRocket چیست و چه خصوصیاتی دارد. همچنین نگاهی نسبتاً مفصل به وایت پیپر ارز cumrocket شد و به موجب آن مهم‌ترین موارد مندرج در وایت پیپر ارز کام راکت مورد بررسی قرار گرفت. به نظر می‌رسد می‌توان نگاه خوش‌بینانه‌ای نسبت به آینده قیمت این ارز دیجیتال داشت. البته ساختار این پروژه به گونه‌ای طراحی شده است که در آن خبری از رشد قیمت‌های عجیب و غریب سایر رمزارزهای موجود در بازار نیست. اما می‌توان با یک نگاه بلندمدت نسبت به کسب سود مناسب از آن امیدوار بود.

با این وجود به هیچ عنوان نباید بر مبنای توصیه دیگران وارد معامله خرید و فروش ارزهای دیجیتال شد. حتماً با آموزش دیدن و کسب دانش تحلیل تکنیکال و بنیادی نسبت به فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال تصمیم‌گیری کنید. فراموش نکنید که ذات بازار رمزارزها با نوسانات قیمتی شدید همراه است؛ بنابراین بدون مهارت و دانش کافی سرمایه شما در خطر جدی قرار می‌گیرد.