در سال‌های اخیر بازی‌های کریپتویی به عنوان یکی از موضوعات جذاب برای تعریف پروژه‌های مختلف در بازار رمزارزها بوده است. با تعریف توکن‌های غیرمثلی در عمل مسیر برای تولید بازی‌های کریپتویی هموار شد. ارز GALA به عنوان توکن اختصاصی یکی از پروژه‌های کریپتویی تحت عنوان GALA GAMES شناخته می‌شود. در قالب این پلتفرم بازی‌های مختلفی تعریف شده است که افراد بدون نیاز به داشتن دانش بلاک‌چین می‌توانند از آن‌ها لذت ببرند. البته در کنار بازی امکان درآمدزایی نیز در پروژه ارز GALA وجود دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی این پلتفرم و توکن اختصاصی آن بپردازیم.

پلتفرم GALA GAMES چیست؟

در صنعت گیمینگ مرسوم در سطح دنیا گیمرها همواره منتظر هستند که شرکت‌های تولید و طراحی بازی اقدام به عرضه بازی کنند. در واقع گیمرها بیشتر در جایگاه مصرف‌کننده هستند. هر چند که شاید در مواردی بازی‌سازها نظرات گیمرها را نیز مورد ارزیابی قرار دهند؛ اما در عمل گیمرها حضور فعالی در عرصه بازی‌سازی ندارند. پلتفرم گالا گیمز با هدف تمرکز زدایی از صنعت گیمینگ راه‌اندازی شده است.

اداره پلتفرم گالا گیمر کاملا به صورت غیرمتمرکز صورت می‌پذیرد. گیمرهای این پروژه به عنوان نود یا گره‌هایی شناخته می‌شوند که در عین حال مسئولیت پشتیبانی از بازی‌ها را نیز بر عهده دارند. مکانیزم تصمیم‌گیری در گالا گیمز مبتنی بر رأی‌گیری است. کاربران علاوه بر مشارکت در نقشه راه گالا گیمز، نقش فعالی در تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری در توسعه بازی‌های مختلف در قالب این پلتفرم دارند.

مالکیت در بازی‌های گالا گیمز

رمز ارز GALA به عنوان ارز دیجیتال اختصاصی پلتفرم گالا گیمز به شمار می‌رود. در قالب بازی‌های این پلتفرم به ازای هرگونه موفقیت در بازی و به دست آوردن امکانات و تجهیزات جدید، مالکیت شما بر آن تثبیت می‌شود. مکانیزم انجام این کار نیز با استفاده از توکن‌های غیرمثلی است. در ادامه بازی نیز گیمرها امکان خرید و فروش دارایی‌های خود و کسب درآمد از محل آن را دارند.

ارز GALA چیست؟

ارز دیجیتال GALA به عنوان توکن اختصاصی اکوسیستم گالا گیمز به شمار می‌رود. این ارز از نظر رمزنگاری در جایگاه ایمنی بسیار بالایی قرار دارد. رمز ارز گالا بین کاربران اکوسیستم قابل انتقال است و به نوعی بازی‌های گالا گیمز از آن قدرت می‌گیرند. کاربرانی که تحت عنوان نودهای اکوسیستم فعالیت می‌کنند، از بازی‌ها پشتیبانی می‌نمایند. در مقابل انجام این کار نیز ارز GALA به عنوان پاداش دریافت می‌نمایند.

ارز گالا

کاربرانی که در اکوسیستم گالا گیمز فعالیت می‌کنند، برای خرید و فروش المان‌ها و دارایی‌های خود باید رمز ارز گالا استفاده کنند. به این ترتیب می‌توانند مالکیت اقلام درون بازی را در اختیار خود دربیاورند. گالا به دارندگان هیچ‌گونه تعهدی مبنی بر کارمزد، سود سهام، درآمد، سود یا بازده سرمایه‌گذاری به خریداران نمی‌دهد و قصد تشکیل اوراق بهادار را ندارد. این توکن مبتنی بر بلاک‌چین اتریوم تعریف شده است اما در حال حاضر در شبکه اسمارت بایننس چین نیز اجرا می‌شود.

منظور از Founder’s Node در پلتفرم گالا گیمز چیست؟

نودهای مؤسس یا Founder’s Node به عنوان بخشی از اعضای اکوسیستم گالا گیمز شناخته می‌شود. تنها ۵۰ هزار نود مؤسس در قالب این پلتفرم تعریف شده است. این افراد در واقع کسانی هستند که اکوسیستم را اداره می‌کنند. رشد و توسعه گالا گیمز وابسته به میزان و نحوه فعالیت این نودها است. البته در قبال فعالیتی که انجام می‌دهند نیز پاداش در قالب ارز GALA دریافت می‌کنند.

در حال حاضر (آذر ماه ۱۴۰۰) تعداد ۱۶ هزار Founder’s Node در اکوسیستم گالا فعالیت می‌کنند. نودهای مؤسس امکان مشارکت در رأی‌گیری در خصوص بازی‌های جدیدی که به اکوسیستم افزوده می‌شوند را دارند. این امکان برای کلیه کاربران وجود دارد که تا قبل از کامل شدن ظرفیت Founder’s Node خود را به جایگاه نودهای اکوسیستم قرار دهند. برای این منظور باید حساب کاربری در گالا گیمز ایجاد کنند و با پرداخت هزینه‌ای نسبت به خرید این امتیاز اقدام کنند. توجه داشته باشید که در حال حاضر برای ایفای نقش نود در اکوسیستم گالا گیمز باید از سیستم ویندوز ۱۰، MAC OS 10.10 و اوبنتو لینوکس ۲۰.۰۴ برخوردار باشید. هر چه تعداد نودهای فعال در اکوسیستم گالا گیمز افزایش پیدا کند، امنیت آن نیز به مراتب افزایش می‌یابد.

بازی های اکوسیستم گالا

معرفی بازی‌های اکوسیستم گالا گیمز

در ادامه بحث ارز GALA بد نیست که به معرفی مختصری در خصوص بازی‌های این اکوسیستم بپردازیم. در حال حاضر ۵ بازی در گالا گیم وجود دارد که ورود به همه آن‌ها رایگان است. اما برای خرید اقلام داخل بازی باید از طریق ارز گالا اقدام کنید. این بازی‌ها عبارت‌اند از:

۱. بازی SPIDER TANK

در این بازی گیمرها با استفاده از تانک‌های موجود در بازی به نبرد با یکدیگر می‌پردازند. به این ترتیب برنده مبارزات کسب درآمد می‌کند.

۲. بازی TOWN STAR

در قالب این بازی، گیمرها اقدام به ساخت و توسعه شهرهای مجازی می‌کنند. به این ترتیب با فروش آن‌ها می‌توانند درآمدزایی کنند.

۳. بازی MIRANDUS

در این بازی گیمرها به وسیله آواتارهایی به مبارزه با هیولاهای درون بازی می‌روند. در صورت موفقیت در مبارزات نیز با ارز GALA پاداش دریافت می‌کنند.

۴. بازی ECHOES OF EMPIRE

این بازی در ردیف بازی‌های استراتژی قرار دارد که در قالب آن گیمرها باید به دنبال کشف منابع کمیاب درون بازی باشند.

۵. بازی FORTIFIED

این بازی نیز نوعی بازی استراتژیک است که در آن گیمرها باید به رقابت بر سر دفاع از مأموریت‌های خاصی که بر عهده‌شان گذاشته می‌شود، می‌پردازند.

بررسی تاریخچه قیمت ارز گالا


ارز GALA در زمان عرضه کمتر ۰.۰۰۰۹ دلار قیمت داشت. بعد از یک دوره دو ماهه که قیمت ارز دیجیتال گالا تقریبا ثابت بود، روند رو به رشد آن آغاز شد. به گونه‌ای که در آوریل سال ۲۰۲۱ به قیمت ۰.۰۲۲ دلار دست پیدا کرد. پس از آن مجددا روند نزولی به خود گرفت و در جولای سال ۲۰۲۱ به حدود ۰.۰۰۷ دلار رسید. بار دیگر روند صعودی بلند مدت این ارز دیجیتال و همزمان با لیست شدن در صرافی‌های مشهوری مانند بایننس رشد قیمت خوبی را تجربه کرد به سقف تاریخی ۰.۸۴ دلار در ۲۶ نوامبر سال ۲۰۲۱ دست پیدا کرد. در ادامه نیز باید منتظر ماند و دید که چه سرنوشتی برای این ارز دیجیتال رقم خواهد خورد.

سؤالات متداول

۱. چه کسانی بنیان‌گذاری اکوسیستم گالا گیمز هستند؟

گالا گیمز در سال ۲۰۱۹ توسط فردی به نام Eric Schiermeyer راه‌اندازی شد. در حال حاضر تعداد کارمندان این اکوسیستم از ۶۰ نفر فراتر رفته است.

۲. حداکثر تعداد عرضه رمز ارز GALA چقدر است؟

حداکثر تعداد عرضه ارز دیجیتال گالا برابر ۳۵ میلیارد است. در حال حاضر حدود ۷ میلیارد توکن عرضه شده است و حجم معاملات آن نیز در شبانه‌روز به حدود ۱.۷ میلیارد دلار رسیده است.

۳. برای خرید امکانات درون بازی‌های گالا گیمز چه باید کرد؟

فروشگاه کالا در سایت گالا گیمز در نظر گرفته شده است که افراد در آن می‌توانند به خرید امکانات مختص هر بازی بپردازند یا دارایی‌های خود را به فروش برسانند.

۴. تعداد کاربران اکوسیستم گالا گیمز چند نفر است؟

آمارها در انتهای سال ۲۰۲۱ نشان می‌دهد که تعداد کاربران گالا گیمز در حال نزدیک شدن به ۱.۴ میلیون نفر است.

۵. ارز GALA در کدام صرافی عرضه می‌شود؟

برای خرید ارز دیجیتال GALA می‌توانید از صرافی‌های مشهوری مانند بایننس ، کوین بیس و همچنین صرافی کوکوین  اقدام کنید.

۶. برای نگهداری از ارز گالا کدام کیف پول مناسب است؟

ارز دیجیتال گالا مبتنی بر بلاک‌چین اتریوم و بایننس اسمارت چین است. بنابراین می‌توانید از کلیه کیف پول‌هایی که از این دو شبکه پشتیبانی می‌کنند، برای ذخیره این ارز دیجیتال استفاده کنید.

۷. پیش‌بینی‌ها درباره آینده ارز GALA چیست؟

ارز گالا در همین مدت کوتاه توانسته است توجهات زیادی را به خود جلب کند. تعداد کاربران ۱.۴ میلیون نفری اکوسیستم گالا گیمز نیز دلیلی بر این مدعاست. به نظر می‌رسد که با حفظ روند موجود باید این ارز دیجیتال را به عنوان یکی از توکن‌های بازی محبوب در بازار رمزارزها در آینده نزدیک به شمار آورد.

کلام پایانی

در این مقاله به بحث و بررسی درباره ارز GALA پرداختیم. واقعیت این است که بازار بازی‌های کریپتویی به دلیل امکان کسب درآمد در آن‌ها روز به روز در حال داغ‌تر شدن است. گالا گیمز با تعریف اکوسیستمی نوآورانه این مسیر را تسهیل کرده است و از این طریق به دنبال دستیابی به جایگاه بالا در بازار رمزارزها است. تا به امروز نیز سود بسیار خوبی نصیب خریدارن ارز دیجیتال GALA شده است. باید منتظر ماند و دید که در آینده چه اتفاقی برای این ارز دیجیتال و اکوسیستم گالا گیمز رقم خواهد خورد.