سواد مالی یکی از موضوعات مهمی است که هر انسانی برای زندگی در هر جامعه‌ای باید از آن برخوردار باشد. فقدان سواد مالی مناسب در بین نسل‌های جوان امروزی در سراسر دنیا احساس می‌شود. سایتاما پروژه‌ای است که در راستای تولید محتوا به منظور آموزش سواد مالی و سرمایه‌گذاری آغاز به کار کرده است. اینکه پول چگونه کار می‌کند و افراد چطور می‌توانند اقدام از فرصت‌های سرمایه‌گذاری برای خلق ثروت استفاده کنند، موضوع مهمی است که پروژه ارز سایتاما حول آن تعریف شده است. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی ارز Saitama Inu بپردازیم.

پروژه سایتاما چیست؟

جوانان وارث دنیایی از هم گسیخته با بحران‌های متعددی هستند که برای پایدار شدن باید توسط نسل آنها حل شود. آنها معتقدند که کنترل زندگی خود اولین قدم برای ایجاد تغییر است. اما برای انجام این کار، آنها باید بدانند که پول چگونه کار می‌کند. این موضوعی مهم است که در نه در خانواده و نه در مدرسه و دانشگاه به آن پرداخته می‌شود. پروژه سایتاما با هدف تولید محتوای آموزشی پیرامون آموزش سرمایه‌گذاری به افراد نسل Z آغاز به کرده است.

نسل Z کسانی هستند که وقتی در موقعیت‌های سرمایه‌گذاری قرار می‌گیرند، احساس سرگردانی و ناامیدی آن‌ها را فرامی‌گیرد. توسعه‌دهندگان پروژه ارز سایتاما معتقدند که می‌توان با آموزش نسل بعد را برای سرمایه‌گذاری‌های موفق تربیت کرد. این پروژه در ماه می سال ۲۰۲۱ فعالیت خود را آغاز نموده است؛ اما در طول این مدت بنیان‌گذار پروژه به دلیل گرفتاری‌های زندگی شخصی، مالکیت سایتاما را به اعضای جامعه آن واگذار کرده است.

اکوسیستم سایتاما

در قالب پلتفرم سایتاما پنج پروژه تعریف شده است که در کنار یکدیگر پلتفرم ارز دیحیتال سایتاما اینو را ایجاد می‌کنند. این اکوسیستم به صورت زیر تعریف می‌شود:

۱. سایتاماسک (SitaMask)

سایتاماسک کیف پول اختصاصی این پروژه است که کاربران می‌توانند برای ذخیره ارزهای دیجیتال مانند ارز سایتاما و همچنین آموزش امور مالی از آن بهره ببرند.

۲. سایتامارکت (SitaMarket)

سایتا مارکت یک فروشگاه اینترنتی است که در قالب آن کاربران می‌توانند برای خرید کالا و خدمات از ارز دیجیتال Saitama Inu و سایر توکن‌های همکار این پلتفرم استفاده کنند.

۳. سایتامارکر (SitaMarker)

سایتامارکر یک پلتفرم مبتنی بر توکن‌های غیرمثلی یا NFT است که کاربران می‌توانند در بستر آن به تعریف، راه‌اندازی و تبلیغ پروژه‌های اختصاصی خود مبتنی بر ارز دیجیتال سایتاما اینو اقدام کنند.

۴. پروژه آموزشی سایتا (Saita Edutainment)

Saita Edutainment یک پلتفرم چند کاناله است که در قالب آن محتوای چندرسانه‌ای آموزشی در خصوص امور مالی منتشر شده و در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

۵. سایتاما استودیو (Sitama Studios)

یک استودیو سرگرمی است که در قالب آن بازی‌ها، نمایش‌های تلویزیونی، کتاب‌ها، ، اسباب‌بازی‌ها، NFT و پروژه‌های سفارشی برای همه افراد قابل توسعه دادن است.

ارز سایتاما چیست؟

ارز سایتاما به عنوان توکن اختصاصی پروژه سایتاما به شمار می‌رود که مبتنی بر استاندارد ERC-20 در شبکه اتریوم در تاریخ ۳۱ می سال ۲۰۲۱ راه‌اندازی شده است. در فرآیند تراکنش ارز دیجیتال سایتاما اینو، ۲ درصد توزیع مجدد و ۲ درصد نیز سوزانده می‌شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد اتریوم پیشنهاد می کنیم مقاله اتریوم چیست را مطالعه کنید.

ارز سایتاما

نقشه راه پروژه ارز دیجیتال سایتاما اینو

نقشه راه پروژه ارز سایتاما در ۵ مرحله تعریف شده است که عبارت‌اند از:

۱. مرحله اول

 • راه‌اندازی توکن سایتاما
 • دستیابی به بیشاز ۱۰۰۰ هولدر
 • دستیابی به تعداد اعضای کانال تلگرام به ۲۰۰۰ نفر
 • لیست شدن در Coingecko
 • لیست شدن در سایت کوین مارکت کپ
 • حسابرسی قرارداد

۲. مرحله دوم

 • دستیابی به ۶ هزار هولدر
 • دستیابی به تعداد اعضای تلگرام بیش از ۱۰ هزار نفر
 • آغاز فعالیت در توییتر و تیک تاک
 • کمک مالی به مؤسسات خیریه
 • راه‌اندازی پلتفرم NFT

۳. مرحله سوم

 • دستیابی به ۴۰ هزار هولدر در سال
 • لیست شدن در صرافی‌های کوچک بازار رمزارزها
 • راه‌اندازی پروژه آموزشی سایتا (Saita Edutainment)
 • آماده شدن برای قرارگیری در لیست صرافی‌های اصلی بازار

۴. مرحله چهارم

 • دستیابی به ۸۰ هزار هولدر
 • راه‌اندازی شبکه تلویزیونی و رادیویی استودیو سایتاما
 • رونمایی از نسخه بتا سایتاماسک (SitaMask)

۵. مرحله پنجم

 • دستیابی به ۲۰۰ هزار هولدر
 • راه‌اندازی توکن طرفداری سایتاما
 • رونمایی از نسخه اصلی سایتاماسک (SitaMask)
 • آغاز همکاری‌های جدید
آموزش خرید ارز سایتاما

آموزش خرید ارز سایتاما

در حال حاضر (آذر ماه ۱۴۰۰) ارز Saitama Inu در صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ، شیبا سواپ،‌ال بانک، بیت مارت و Gate.io در دسترس است. در ادامه این مقاله آموزش خرید ارز سایتاما در صرافی یونی سواپ را بررسی می‌کنیم. یونی سواپ یک صرافی غرمتمرکز است. در نتیجه برای خرید و فروش توکن‌ها در آن نیازی به ثبت نام و احراز هویت نیست. در نتیجه تریدرهای ایرانی نیز به راحتی می‌توانند از یونی سواپ استفاده کنند. برای خرید این ارز دیجیتال از صرافی یونی سواپ باید مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

۱. انتخاب یک کیف پول دیجیتال

ارز دیجیتال سایتاما اینو در شبکه اتریوم راه‌اندازی شده است. برای خرید این ارز دیجیتال باید یک کیف پول نرم‌افزاری که از بلاک‌چین اتریوم پشتیبانی می‌کند را انتخاب کنید. متامسک، تراست والت و کوین بیس به عنوان سه مورد از بهترین کیف پول‌هایی هستند که برای این منظور می‌توانید استفاده کنید.

۲. خرید اتریوم

برای خرید ارز سایتاما در صرافی یونی سواپ نیاز به اتریوم دارید. برای این منظور ابتدا باید در صرافی‌های دیگر اقدام به خرید اتریوم کنید. در ادامه باید اتریوم خریداری شده را به کیف پول خود منتقل کنید. توجه داشته باشید که تمام اتریوم منتقل شده به کیف پول صرف خرید ارز Saitama Inu نمی‌شود. بلکه بخشی از آن صرف پرداخت هزینه گس تراکنش خواهد شد.

۳. اتصال کیف پول به صرافی یونی سواپ

در ادامه باید کیف پول خود را به صرافی یونی سواپ متصل کنید. این کار بسیار راحت است. به عنوان مثال نحوه اتصال تراست والت به یونی سواپ را بررسی می‌کنیم. برای این منظور در منوی اصلی تراست والت، گزینه DApps را انتخاب کنید. در تلفن‌های هوشمند اندروید این گزینه در پایین صفحه اصلی کیف پول وجود دارد. اما در موبایل‌های iOS باید این گزینه را فعال کنید. برای این منظور باید از مرورگر Safari استفاده کنید. وارد این مرورگر شوید. آدرس trust://browser_enable را جستجو نمایید.

پنجره‌ای باز می‌شود و پرسشی تحت عنوان Open this page in Trust? پیش روی شما قرار می‌گیرد. روی گزینه Open کلیک کنید. در ادامه وارد کیف پول تراست والت شوید. به این ترتیب گزینه DApps در منوی اصلی تراست والت شما نیز افزوده شده است. بعد از ورود به صفحه DApps در کادر جستجو نام Uniswap را سرچ کنید. در ادامه با کلیک بر روی نام این صرافی، وارد آن شوید. گزینه Connect Wallet را در بالای صفحه باز شده انتخاب کنید. در پنجره باز شده، روی تراست والت کلیک کنید. به این ترتیب کیف پول شما به صرافی یونی سواپ متصل می‌شود.

۴. خرید ارز دیجیتال سایتاما اینو

در صفحه یونی سواپ در کیف پول تراست والت، گزینه Swap را در بالای صفحه فعال کنید. در ادامه باید جفت ارز مورد نظر خود را برای ترید کردن انتخاب کنید. در کادر اول باید رمزارز را انتخاب کنید که قصد فروش آن را دارید. در این کادر ارز ETH را انتخاب کنید. در ادامه مقدار آن را نیز تعیین کنید. در کادر بعدی باید ارز سایتاما را انتخاب کنید.

برای آن که در فرآیند خرید با مشکل مواجه نشوید توصیه می‌کنیم که Slippage را روی ۱۲ درصد قرار دهید. همچنین مدت زمان باز بودن سفارش را نیز تعیین کنید. به این ترتیب با کلیک روی گزینه Swap در پایین صفحه و تأیید مجدد آن خرید ارز سایتاما اینو انجام می‌شود. موجودی شما نیز در کیف پول تراست والت ذخیره می‌شود.

سؤالات متداول

۱. چه کسانی به عنوان هسته مرکزی پروژه سایتاما فعالیت می‌کنند؟

اعضای اصلی پلتفرم سایتاما عبارت‌اند از:

 • هارون منصور (CMO)
 • گابریل کلین (CCO)
 • مکس هرناندز (CTO)
 • نام ترام (COC)

۲. بهترین کیف پول برای ذخیره ارز سایتاما چیست؟

ارز دیجیتال سایتاما اینو مبتنی بر شبکه اتریوم ساخته شده است. به همین دلیل از کلیه کیف پول‌هایی که از این شبکه پشتیبانی می‌کنند می‌توان برای نگهداری سایتاما استفاده کرد.

کلام پایانی

در این مقاله به معرفی ارز سایتاما پرداختیم. قیمت ارز Saitama Inu در حال حاضر (آذر ماه ۱۴۰۰) حدود ۰.۰۰۰۰۰۰۰۶ دلار است. با توجه به اینکه مدت زمان کوتاهی از عرضه این رمزارز سپری شده است، اظهارنظر چندانی درباره آن نمی‌توان مطرح کرد. اهداف مربوط به این پروژه قابل تأمل است؛ اما باید منتظر ماند و دید که آیا در عمل نیز برای تحقق این اهداف می‌تواند موفق باشد یا خیر. واقعیت این است که صحبت کردن درباره آینده ارز دیجیتال سایتاما اینو هنوز زود است و باید منتظر بمانیم تا برنامه‌های این پروژه محقق شود. به این ترتیب راحت‌تر می‌تواند در این خصوص اظهارنظر کرد.