بدون تردید ریپل را باید در جمع سه ارز دیجیتال موفق سال ۲۰۲۳ قرار داد. پیروزی‌های پی‌درپی مدیران ریپل در مقابل کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) از یک سو و ارائه خدمات پیشرو و توسعه همکاری‌های اقتصادی با بانک‌ها و موسسات مالی کشورهای مختلف باعث شده تا بارها و بارها شاهد رالی صعودی ارز دیجیتال ریپل (XRP) در سال جاری باشیم.

معامله‌گران در بازار کریپتوکارنسی نسبت به پیشرفت‌های ریپل واکنش مثبت از خود نشان می‌دهند. این در حالی است که توسعه دهندگان ریپل همواره تلاش می‌کنند تا ارز دیجیتال XRP را نسبت به فعالیت‌های شرکت مستقل جلوه دهند.

در روز گذشته شاهد افزایش قابل توجه حجم معاملات ریپل در پی افشای اخبار مثبت پیرامون ارائه خدمات جدید از سوی این شرکت بودیم. ریپل به‌تازگی موفق شد مجوز فعالیت و ارائه خدمات در گرجستان و دبی را دریافت کند. موضوعی که باعث شد در روز ۶ نوامبر ۲۰۲۳، حجم معاملات ریپل حتی از بیت‌کوین و اتریوم نیز فراتر برود. این اتفاق در حالی رخ داد که حجم معاملات ریپل ظرف یک روز از ۱ به ۲ میلیارد دلار افزایش پیدا کرد.

در پی این اتفاق قیمت ریپل نیز حدود ۱۱ درصد در یک روز افزایش پیدا کرد. موضوعی که باعث شد بار دیگر مارکت کپ ریپل از بایننس کوین پیشی بگیرد. این بار دوم در سال ۲۰۲۳ است که افزایش مارکت کپ ریپل باعث می‌شود بعد از بیت‌کوین، اتریوم و تتر، جایگاه چهارم بازار را تصاحب کند. در حال حاضر مارکت کپ ریپل و بایننس کوین در محدود ۳۸ میلیارد دلار فاصله بسیار کمی از هم دارند و این دو رمزارز دائما جای خود را با هم عوض می‌کنند. 

جالب است بدانید که بررسی داده‌ها نشان می‌دهد که معاملات اسپات (Spot) ریپل در مقایسه با فیوچرز (Futures) سودآوری به‌مراتب بیشتری برای تریدرها در سال جاری داشته است.

همکاری ریپل با سازمان خدمات مالی دبی (DFSA) و بانک ملی گرجستان (NBG) در روز پنجشنبه هفته گذشته اطلاع‌رسانی شد. باید منتظر ماند و دید که در ماه‌های پیش رو چه اتفاقاتی پیرامون ارز دیجیتال ریپل رخ می‌دهند.

منبع: Coindesk