بازارهای مالی چندان با کاربران خود مهربان نیستند. تنها آن دسته از معامله‌گران می‌توانند به رؤیاهای خود دست پیدا کنند که دانش و تجربه را در بالاترین سطح ممکن به صورت هم‌زمان به کار می‌گیرند. در این شرایط که بسیاری از تریدرها نمی‌توانند از فعالیت در بازار رمزارزها به سود برسند، برخی صرافی‌ها از پلتفرم جدیدی رونمایی کرده‌اند که کپی تریدینگ نام دارد. Copy Trading این فرصت را به وجود می‌آورد تا معامله‌گران مبتدی پرتفوی خود را منطبق بر تریدرهای حرفه‌ای تنظیم کنند. به این ترتیب، از سودهای بیشتری در معاملات خود بهره‌مند می‌شوند. MEXC یکی از صرافی‌هایی است که پلتفرم کپی تریدینگ را در اختیار کاربران قرار داده است. در ادامه، با ما همراه باشید تا به آموزش کپی تریدینگ صرافی MEXC بپردازیم.

ثبت نام در صرافی MEXC به همراه تخفیف کارمزد

معرفی پلتفرم کپی تریدینگ صرافی MEXC

امروز ترید کردن آسان‌تر از هر زمان دیگری است.

این شعار معناداری است که در بدو ورود به پلتفرم Copy Trading صرافی مکس با آن روبه‌رو می‌شوید. بر اساس آمار رسمی این پلتفرم، بیش از ده هزار نفر در آن فعالیت می‌کنند و حجم معاملات کپی تریدینگ صرافی MEXC به بیش از دو میلیارد دلار رسیده است.

Copy Trading نوعی بازی برد-برد است؛ زیرا کپی‌کنندگان برای اینکه مشابه تریدرهای حرفه‌ای سود کنند، شانس بیشتری خواهند داشت. همچنین معامله‌گران باتجربه از این طریق علاوه بر سود سبد سرمایه‌گذاری خود، بخشی از سود کپی‌کنندگان را نیز دریافت می‌کنند. به این ترتیب، هر دو طرف این معامله کاملاً راضی خواهند بود.

صرافی مکس برای ارتباط بین کپی‌کنندگان و تریدرها، فضایی مطمئن ایجاد می‌کند؛ به این معنی که کپی‌کنندگان اطمینان خواهند داشت پرتفوی واقعی تریدرها برای کپی تریدینگ در اختیارشان قرار می‌گیرد. همچنین تریدرها پس از بستن پوزیشن معاملاتی، سهم خود را از سود کپی‌کنندگان دریافت می‌کنند. هیچ‌گونه کارمزد اضافی در این پلتفرم از هیچ‌یک از طرفین دریافت نمی‌شود. صرافی MEXC فقط کارمزد معاملات خود را بر اساس روال عادی دریافت می‌کند.

نکته مهم دیگر این است که پلتفرم Copy Trading صرافی مکس فقط برای معاملات فیوچرز در دسترس قرار دارد. مکانیزم عملکرد آن نیز به این صورت است که صرافی به‌طور خودکار پوزیشن‌هایی را که تریدرها باز و بسته می‌کنند، برای دنبال‌کنندگان آن‌ها نیز باز می‌کند یا می‌بندد. درنهایت، تا سقف ۱۵ درصد از سود کپی‌کنندگان به تریدرها تعلق می‌گیرد. در ادامه، بیشتر درباره جزئیات آن توضیح می‌دهیم.

آموزش کپی تریدینگ صرافی MEXC برای کپی‌کنندگان

برای استفاده از پلتفرم کپی تریدینگ صرافی MEXC، باید حداقل پنج تتر در حساب کاربری خود داشته باشید. ابتدا موجودی حساب خود را کنترل کنید. در مقاله آموزش صرافی MEXC نحوه واریز و انتقال ارز دیجیتال در این صرافی را مفصل آموزش دادیم. اگر به شارژ حساب کاربری خود نیاز دارید، می‌توانید نحوه انجام این فرایند را از مطلب مذکور دنبال کنید.

ورود به بخش کپی ترید صرافی mexc

بعد از شارژ موجودی حساب، باید وارد پلتفرم کپی تریدینگ صرافی مکس شوید. برای این کار از منوی Futures در صفحه اصلی سایت، گزینه Copy Trade را انتخاب کنید.

مشاهده تریدر ها در بخش copy trade صرافی مکسی

در صفحه Copy Trade، فهرست تریدرهای حرفه‌ای در اختیار شما قرار می‌گیرد. همچنین ابزارهایی برای جست‌وجوی هوشمند و سریع به‌منظور انتخاب بهترین تریدر وجود دارد. به کمک این ابزارها می‌توانید تریدرها را بر اساس مؤلفه‌های زیر جست‌وجو کنید:

 • نرخ بازگشت سرمایه در هفت روز گذشته (۷ Day ROI)
 • نرخ سود محقق‌شده در هفت روز گذشته (۷ Day PNL)
 • مجموع بازگشت سرمایه (Total ROI)
 • مجموع سود محقق‌شده (Total PNL)
 • تعداد دنبال‌کنندگان (Followers)
نحوه کپی ترید در صرافی mexc

با کمک ابزارهای یادشده بین تریدرها جست‌وجو کنید. درنهایت، پس از انتخاب تریدر مدنظر، گزینه Follow مربوط به آن را انتخاب کنید.

به این ترتیب، صفحه جدیدی باز می‌شود که جزئیات آن را با هم بررسی می‌کنیم.

مشاهده پروفایل و تنظیمات کپی تریدینگ در صرافی mexc

در قسمت Profit Share Ratio، میزان سود دریافتی تریدر ذکر می‌شود. همچنین جفت ارزهای معاملاتی که تریدر برای معامله مشخص کرده است، در بخش Futures قابل مشاهده‌اند.

مقدار سرمایه مدنظر برای کپی کردن معاملات تریدر را در بخش Copy Trade Amount وارد کنید. حداقل مقدار مجاز پنج تتر است.

در بخش Copy Trade Mode باید از بین دو گزینه زیر، یکی را انتخاب کنید:
تنظیمات copytrade صرافی مکس

 • Fixed Amount: با انتخاب این گزینه، مقدار سرمایه مشخصی به ازای هر کپی ترید از طرف شما وارد معامله می‌شود. برای مثال، اگر ۱۰۰ تتر را به ازای مقدار ثابت وارد ‌کنید، وقتی تریدر یک پوزیشن باز می‌کند، همان پوزیشن برای شما با مارجین ۱۰۰ تتر باز می‌شود.
 • Multiplier: با انتخاب این گزینه باید مشخص کنید در هر بار کپی ترید، سرمایه شما با چه نسبتی از تریدر وارد معامله شود. فرض کنید تریدر A را دنبال می‌کنید. او یک پوزیشن به ارزش ۱۰۰ تتر باز می‌کند. اگر شما نسبت سرمایه خود را در این بخش ۱۰x مشخص کرده باشید، صرافی به‌طور خودکار این پوزیشن را با مارجین ۱۰۰۰ تتر برای شما باز می‌کند.
قرار دادن حد سود و حد ضرر در کپی ترید صرافی mexc global

بخش Manage Risks برای مدیریت سود و زیان در کپی تریدینگ در اختیار شما قرار دارد. البته کامل کردن این بخش اختیاری است؛ بنابراین، می‌توانید حد سود (Take Profit Ratio) و حد ضرر (Stop Loss Ratio) کپی‌برداری از معاملات تریدر را در این بخش تعیین کنید. توجه کنید حد سود و ضرر باید به درصد تعیین شود و حداقل مقدار هریک از آن‌ها ۳ درصد است.

بخش Advanced Settings نیز برای تعیین اهرم (Leverage) و لغزش (Slippage) پوزیشن‌های معاملاتی در زمان کپی‌برداری در اختیار شما قرار دارد. تکمیل این بخش نیز کاملاً اختیاری است.

انتخاب اهرم برای کپی تریدینگ صرافی mexc

در بخش Leverage دو گزینه وجود دارد که عبارت‌اند از:

 • Use the same leverage multiplier as the trader: اهرم معاملاتی هر سفارش مطابق با اهرم تریدر تعیین می‌شود.
 • Customize leverage multiplier: اهرم معاملاتی اختصاصی خود را باید به ازای هر سفارش تعیین کنید.

شاید این پرسش برای شما پیش بیاید که منظور از اسلیپیج چیست. هرچند بعد از ثبت سفارش تریدر، صرافی به صورت خودکار برای دنبال‌کنندگان هم در لحظه سفارش خرید یا فروش را ثبت می‌کند، در عمل ممکن است قیمت اجرای سفارش تریدر و دنبال‌کنندگان متفاوت باشد. این امکان فراهم شده است تا با تعیین اسلیپیج، مشخص کنید سفارش شما با چه میزان لغزش نسبت به تریدر در دفترچه سفارش صرافی ثبت شود.

تعیین اسلیپیج برای کپی ترید صرافی مکسی

دو گزینه در بخش Slippage وجود دارد که عبارت‌اند از:

 • No customized slippage: با انتخاب این گزینه سفارش‌های شما به صورت مارکت با بهترین قیمت لحظه‌ای در صرافی مکس ثبت می‌شود.
 • Customized slippage: با انتخاب این گزینه سفارش شما به صورت لیمیت ثبت می‌شود. باید تعیین کنید اختلاف قیمت سفارش شما در مقایسه با تریدر چند درصد باشد.

در پایان، با انتخاب گزینه Submit فرایند کپی‌برداری از معاملات تریدر در صرافی مکس آغاز می‌شود.

کپی ترید در صرافی mexc

برای مدیریت کپی تریدینگ صرافی MEXC نیز باید بار دیگر به صفحه Copy Trading برگردید. در این صفحه گزینه My Copy Trade را انتخاب کنید. به این ترتیب، وارد صفحه اختصاصی می‌شوید که از طریق‌ آن می‌توانید جزئیات مربوط به کپی تریدهای خود را مشاهده کنید.

مشاهده تریدر های کپی شده و نحوه لغو کردن کپی تریدینگ در mexc

تب My Trader را انتخاب کنید تا کپی تریدهای فعال شما به نمایش درآید. برای کپی تریدهای فعال امکان تغییر حد سود و ضرر وجود دارد. همچنین برای لغو هریک از آن‌ها باید از گزینه Unfollow استفاده کنید.

در تب History می‌توانید کپی تریدهای قبلی خود را که بسته‌اید، به‌تفکیک مشاهده کنید. همچنین در تب Overview گزارش جامعی از میزان سود و زیان کلی شما در اثر فعالیت در پلتفرم کپی تریدینگ صرافی MEXC ارائه می‌شود.

آموزش کپی تریدینگ صرافی مکس برای تریدرها

آموزش کپی تریدینگ صرافی MEXC را باید با نحوه تبدیل شدن به تریدر حرفه‌ای تکمیل کنیم. برای ثبت درخواست تبدیل شدن به تریدر حرفه‌ای، صرافی مجموعه‌ای از شرایط و ضوابط را در نظر گرفته است. همچنین لازم است مدارک خاصی را در در زمان درخواست ارائه کنید. بررسی‌های ما در کلینیک سرمایه نشان می‌دهد کاربران ایرانی به دلیل محدودیت‌های موجود نمی‌توانند مدارک ضروری برای فعالیت به‌عنوان تریدر را در این صرافی ارائه کنند؛ بنابراین، از پرداختن به جزئیات این موضوع صرف‌نظر می‌کنیم.

سؤالات متداول

۱. آیا برای استفاده از پلتفرم کپی تریدینگ صرافی MEXC احراز هویت ضروری است؟

خیر؛ بدون نیاز به احراز هویت می‌توانید در پلتفرم کپی تریدینگ MEXC فعالیت کنید.

۲. کارمزد کپی تریدینگ صرافی مکس چقدر است؟

کپی تریدینگ در صرافی MEXC هیچ کارمزدی ندارد. فقط تریدرها می‌توانند تا سقف ۱۵ درصد از سود دنبال‌کنندگان خود را دریافت کنند.

کلام پایانی

در این مطلب به آموزش کپی تریدینگ صرافی MEXC پرداختیم. Copy Trading فرصتی برای کسب سود در بازار رمزارزها، به‌ویژه برای کاربران مبتدی است؛ اما نباید از کنار دو نکته مهم به‌سادگی عبور کنید. نخست اینکه به‌هیچ‌وجه کپی کردن معاملات تریدرهای دیگر (هر میزان هم که حرفه‌ای باشند) سود تضمین‌شده‌ای برای شما به همراه نخواهد داشت. دیگر اینکه کپی تریدینگ صرافی مکس فرصت ارزشمندی برای تحلیل رفتار و عملکرد معامله‌گران حرفه‌ای به شمار می‌رود. می‌توانید از این معاملات درس‌های زیادی برای آینده فعالیت خود در بازار رمزارزها بگیرید. نظرات و سؤالات خود را درباره کپی تریدینگ صرافی MEXC با ما در میان بگذارید.