برخی از صرافی‌های ارز دیجیتال، پلتفرم معاملاتی دمو یا آزمایشی (Demo Trading) در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند. پلتفرم دمو با دو هدف عمده ارائه می‌شود. نخست آنکه معامله‌گران با فضای پلتفرم معاملاتی که صرافی ارائه می‌کند، آشنا شوند. در کنار آن نیز کاربران مبتدی که تجربه فعالیت در بازار رمزارزها را ندارند، به کمک پلتفرم دمو بتوانند تمرین کنند. صرافی بینگ ایکس که به‌تازگی، ایرانی‌های زیادی برای فعالیت در آن اقدام کرده‌اند نیز پلتفرم اختصاصی دمو تریدینگ را در اختیار کاربران خود قرار داده است. برای آشنایی بیشتر با آن، آموزش دمو صرافی BingX را برای شما عزیزان آماده کرده‌ایم. تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

ثبت نام در صرافی BingX به همراه تخفیف کارمزد

توکن VST چیست؟

VST مخفف عبارت Virtual USDT به معنی تتر مجازی است. بعد از ثبت نام در صرافی بینگ ایکس، به‌طور خودکار صدهزار توکن VST در حساب کاربری شما شارژ می‌شود. همین ابتدا باید اشاره کنیم این توکن ماهیت خارجی و ارزشی ندارد؛ بنابراین، اصلاً به فکر برداشت یا کسب درآمد از آن نباشید. توکن VST به‌عنوان توکن کاربردی پلتفرم دمو صرافی BingX در اختیار شما قرار دارد. برای کار کردن با پلتفرم دمو صرافی بینگ ایکس باید از موجودی این توکن در حساب کاربری خود استفاده کنید.

نکات مهم درباره توکن VST و پلتفرم دمو صرافی BingX

قبل از پرداختن به آموزش دمو صرافی BingX، به چند نکته مهم درباره توکن VST و قوانین استفاده از پلتفرم دمو صرافی بینگ ایکس اشاره می‌کنیم.

  • توکن VST فقط در بخش معاملات Standard Futures و Copy Trading صرافی بینگ ایکس قابل استفاده است.
  • در هر شبانه‌روز می‌توانید از ۱۵۰ توکن VST برای ثبت سفارش استفاده کنید.
  • وقتی موجودی توکن VST به زیر بیست هزار رسید، می‌توانید درخواست شارژ حساب خود را ارائه دهید که در ادامه، بیشتر درباره این موضوع توضیح می‌دهیم. البته هر هفت روز فقط مجاز به ثبت یک درخواست هستید.
  • امکان جابه‌جایی توکن VST بین حساب‌های مختلف در صرافی بینگ ایکس وجود دارد.

نحوه کار کردن با دمو صرافی BingX در بخش Standard Futures

همان‌طور که می‌دانید، معاملات فیوچرز با ریسک نسبتاً زیادی همراه است؛ بنابراین، توصیه می‌کنیم حتماً قبل از ثبت سفارش حقیقی در این بازار با دمو صرافی BingX تمرین کنید. با این کار، با ریسک‌های احتمالی موجود در این زمینه آشنا خواهید شد.

نحوه کار کردن با دمو صرافی BingX

بعد از ورود به حساب کاربری صرافی بینگ ایکس، از منوی بالای صفحه زیر بخش Derivatives، گزینه Standard Futures را انتخاب کنید و وارد صفحه معاملات فیوچرز استاندارد صرافی بینگ ایکس ‌شوید.

vst در bingx

در گوشه بالا سمت راست تصویر، گزینه USDT Account را مشاهده می‌کنید. روی آن کلیک کنید. منوی کشویی باز می‌شود. در این بخش گزینه VST Account را انتخاب کنید. به این ترتیب، دمو تریدینگ صرافی بینگ ایکس در بخش معاملات فیوچرز برای شما فعال می‌شود.

دمو تریدینگ در بینگ ایکس

در بخش Available، تعداد توکن‌های VST موجود در حساب کاربری به نمایش درمی‌آید. اگر تاکنون از این توکن‌ها استفاده نکرده باشید، موجودی شما صدهزار VST خواهد بود. در کنار این بخش، گزینه‌ای به نام Apply for VST وجود دارد. همان‌طور که اشاره کردیم، اگر موجودی این توکن در حساب کاربری شما به زیر بیست هزار رسید، از طریق این گزینه می‌توانید درخواست شارژ حساب کاربری با توکن VST را به صرافی ارسال کنید.

در ادامه، می‌توانید سفارش‌های آزمایشی خود را در بخش معاملات فیوچرز صرافی بینگ ایکس ثبت کنید. در مقاله راهنمای فیوچرز صرافی BingX به طور مفصل نحوه ثبت سفارش در این بخش را بررسی کرده‌ایم. دعوت می‌کنیم برای مطالعه بیشتر به آن مطلب مراجعه کنید.

نحوه کار کردن با دمو صرافی بینگ ایکس در بخش Copy Trading

در ادامه آموزش دمو صرافی BingX، بخش کپی تریدینگ را بررسی می‌کنیم. دومین جایی از این صرافی که می‌توانید با توکن VST فعالیت کنید، بخش Copy Trading است. البته در این بخش نیز فقط امکان استفاده از توکن VST برای معاملات Standard Futures وجود دارد.

اگر بعد از بررسی‌های خود درباره تریدرهای حرفه‌ای، برای کپی کردن معاملات آن‌ها تردید دارید، فرصت خوبی است که با استفاده از توکن VST، عملکرد آن‌ها را ارزیابی کنید. به این ترتیب، می‌توانید پس از اطمینان از عملکرد تریدرها، برای کپی کردن واقعی معاملات با استفاده از تتر اقدام کنید.

نحوه کار کردن با دمو صرافی بینگ ایکس در بخش Copy Trading

بعد از ورود به حساب کاربری خود از منوی بالای سایت، گزینه Copy Trading را انتخاب کنید تا وارد صفحه کپی تریدینگ صرافی بینگ ایکس شوید.

استفاده از توکن vst در کپی تریدینگ صرافی bingx

در صفحه جدید، بخش All Traders را پیدا کنید. روی گزینه Filter در این بخش کلیک کنید. در پنجره بازشده، گزینه BingX Standard Futures را انتخاب و سپس روی گزینه Confirm کلیک کنید.

به این ترتیب، فهرست تمام تریدرهای حرفه‌ای بینگ ایکس که امکان کپی‌برداری از معاملات Standard Futures آن‌ها وجود دارد، به نمایش درمی‌آید. از بین آن‌ها گزینه مدنظر خود را انتخاب کنید و وارد صفحه اختصاصی او شوید.

دمو کپی ترید در bingx

در صفحه جدید گزینه آبی‌رنگ Copy Trading را انتخاب کنید.

توکن vst در bingx

پنجره جدیدی باز می‌شود. در قسمت Margin Type گزینه VST را انتخاب کنید. به این ترتیب، دمو صرافی BingX در بخش Copy Trading فعال می‌شود. حال می‌توانید اطلاعات مورد نیاز دیگر در این پنجره را تکمیل و کپی‌برداری معاملات تریدر مدنظر خود را آغاز کنید.

در مقاله آموزش کپی تریدینگ صرافی BingX به صورت تصویری درباره این بخش به طور مفصل بحث کرده‌ایم. پیشنهاد می‌کنیم برای مطالعه بیشتر به آن مطلب مراجعه کنید.

سؤالات متداول

۱. توکن VST چیست؟

VST نام توکن مجازی صرافی بینگ ایکس است که برای معاملات آزمایشی در این پلتفرم استفاده می‌شود.

۲. آیا امکان برداشت وجه یا کسب سود حقیقی در معاملات دمو صرافی BingX وجود دارد؟

خیر؛ تمام معاملات پلتفرم دمو صرافی بینگ ایکس مجازی هستند. به‌هیچ‌وجه امکان برداشت توکن VST یا کسب سود حقیقی در این معاملات وجود ندارد.

۳. آیا امکان شارژ مجدد موجودی توکن VST در معاملات دمو بینگ ایکس وجود دارد؟

بله؛ در متن مقاله نحوه درخواست برای شارژ مجدد موجودی توکن VST در معاملات دموی BingX را توضیح داده‌ایم.

۴. پلتفرم دموی صرافی BingX در چه بخش‌هایی قابل استفاده است؟

برای تمرین معاملات فیوچرز و کپی تریدینگ در صرافی بینگ ایکس می‌توانید از دمو تریدینگ استفاده کنید.