چند سالی است که فعالان بازار رمز ارزها پی به ظرفیت عظیم نهفته در صنعت گیمینگ برده‌اند. در همین راستا پروژه‌های مختلفی در بستر بلاک‌چین با محوریت بازی راه‌اندازی شده است. استقبال خوبی نیز از سوی کاربران بازار رمز ارزها از این پروژه‌ها به عمل آمده است. یکی از پروژه‌هایی که در سال ۲۰۱۹ آغاز به فعالیت کرده است، پلتفرم ارز وینک است. وینک به عنوان یک پلتفرم غیر متمرکز بازی‌های بلاک‌چینی شناخته می‌شود. در این مقاله قصد داریم به نقد و بررسی این پلتفرم و توکن اختصاصی آن یعنی ارز دیجیتال وینک (wink) بپزداریم. تا پایان با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: بهترین بازی های کریپتویی

پلتفرم وینک چیست؟‌

وینک یک پلتفرم غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک‌چین ترون است. عملکرد مناسب این پلتفرم در سال‌های اخیر موجب شده است که توجهات زیادی به سمت پلتفرم وینک جلب شود. وینک قصد دارد به عنوان یک عرضه‌کننده اپلیکیشن‌های بازی غیرمتمرکز به فعالیت خود ادامه دهد. توسعه‌دهندگان پلتفرم وینک به دنبال تثبیت جایگاه خود در بازار با تولید اپلیکیشن‌های باکیفیت بالا است. در همین راستا یک اکوسیستم استارتاپی بسیار توانمند از طراحان بازی‌های و سیار تیم‌های توسعه‌دهنده جانبی در این راستا تشکیل داده است و با ایجاد سیستم مدیریتی جدید و متفاوت به دنبال کنترل فرآیند در پلتفرم خود به منظور پیشبرد امور است.

پروژه وینک برای تأمین مالی اقدام به راه‌اندازی دو توکن مجزا نموده است که در ادامه بیشتر در این باره توضیح داده می‌شود. سؤال مهمی که برای بسیاری از فعالان بازار رمزارزها وجود دارد، این است که آیا سرمایه‌گذاری روی این پروژه سودآور است؟ برای یافتن پاسخ این سؤال لازم است که تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

ارز دیجیتال وینک چیست؟

همان‌طور که در بالا گفته شد، ارز وینک به صورت دو توکن در بازار وجود دارد؛ یکی توکن TRC20 در بلاک‌چین ترون و دیگری نیز توکن BEP2 در بلاک‌چین بایننس است. صرافی بایننس حمایت جدی از ارز دیجیتال وینک به عمل آورده است که در ادامه با بحث در این زمینه دلیل آن مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

ارز دیجیتال WIN دارای کاربردهای فراوانی است و مزایای منحصربه‌فردی را نیز در اختیار دارندگان خود قرار می‌دهد. به طور کلی مجموع عرضه ارز وینک معادل ۹۹۹ میلیارد واحد در نظر گرفته شده است. عرضه این توکن‌ها از طریق عرضه اولیه، بازارهای ثانویه، ایردراپ‌ها و رویدادهای تبلیغاتی امکان‌پذیر است. نخستین بار عرضه اولیه ارز دیجیتال وینک در سال ۲۰۱۹ برگزار شد. در ادامه در خصوص ساختار توزیع این ارز دیجیتال به طور مفصل بحث خواهد شد.

تا ابتدای سال ۲۰۲۱ میلادی چیزی در حدود  ۳۱۳ میلیارد واحد ارز WIN در بازار به گردش در آمده است که چیزی در حدود یک سوم کل توکن‌های قابل عرضه است. پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که تا آگوست سال ۲۰۲۲ تمام توکن‌های وینک در بازار عرضه شوند.

ارز وینک چگونه پدید آمد؟

در گذشته فعالان بازار این پلتفرم را با نام ترون بت TronBet می‌شناختند؛ این پلتفرم نخستین برنامه غیرمتمرکزی بود که در شبکه بلاک‌چین ترون راه‌اندازی شد. از همان ابتدای زمان راه‌اندازی این پلتفرم، قابلیت شرط‌بندی در بازی‌های این آن وجود داشت و همین مسئله به عنوان یک عامل وسوسه‌کننده برای کسانی به شمار می‌رفت که علاقه زیادی به این کار داشتند.

ارز وینک چگونه پدید آمد

در سال ۲۰۱۹ با تصمیم توسعه‌دهندگان، این پلتفرم به نام وینک تغییر نام داد. همچنین عرضه اولیه ارز وینک در حد فاصل ۲۴ تا ۳۱ جولای سال ۲۰۱۹ برگزار شد. در جریان این عرضه اولیه جمعا ۴۹۹۵۰۰۰۰۰۰۰ توکن معادل ۵ درصد تعداد کل توکن‌ها برای فروش در نظر گرفته شد. قیمت ارز وینک نیز در این عرضه اولیه برابر ۰.۰۰۰۱۲ دلار در نظر گرفته شد. این عرضه اولیه در صرافی بایننس اجرایی شد.  در نهایت چیزی در حدود ۶ میلیون دلار تأمین در عرضه اولیه توکن wink صورت گرفت.

چه کسانی در نقش توسعه‌دهنده ارز دیجیتال وینک فعال هستند؟

پلتفرم ارز وینک به صورت غیرمتمرکز فعالیت می‌کند. به همین دلیل تیم توسعه‌دهنده آن نیز به صورت غیرمتمرکز در سراسر جهان پخش هستند. این تیم توسعه‌دهنده مجموعه‌ای متخصص از فعالان عرصه طراحی بازی و توسعه اپلیکیشن‌ها هستند. سابقه این تیم در حال حاضر از ۱۰ سال فراتر رفته است و همچنین تجربه‌های بسیار خوبی در زمینه فعالیت‌های گذشته خود در شبکه بلاک‌چین به دست آورده‌اند. ایده کنار هم قرار دادن فناوری بلاک‌چین و بازی موجب شده است که اعضای توسعه‌دهنده این پلتفرم در کنار یکدیگر قرار بگیرند و با هماهنگی بسیار خوبی مشغول پیشبرد برنامه‌های خود شوند.

در ابتدای آغاز به کار پلتفرم ارز وینک تنها حدود ۳ نفر از متخصصان حوزه بازی و بلاک‌چین به عنوان بنیان‌گذار آن شروع به کار کردند. اما خیلی زود این تیم توسعه پیدا کرد و در حال حاضر ۱۳ نیروی متخصص در سراسر دنیا روی توسعه این پلتفرم با یکدیگر همکاری می‌کنند. ترکیب تیم توسعه‌دهنده این پلتفرم در حال حاضر متشکل از اعضای زیر است:

 • چهار نفر متخصص فناوری بلاک‌چین
 • سه نفر فعالان قدیمی و باتجربه صنعتی بازی‌سازی
 • سه نفر تیم توسعه‌دهنده اپلیکیشن‌های بازی موبایل
 • چهار نفر متخصص حوزه بازاریابی

سه چهره سرشناس پلتفرم ارز وینک نیز در حال حاضر افراد زیر هستند:

 1. بی وانگ: مدیر پلتفرم ارز دیجیتال وینک
 2. الکس یی: مدیر اجرایی پروژه وینک
 3. اس تانگ: مدیر برنامه‌ریزی پروژه وینک

چه خصوصیتی ارز وینک را از سایر ارزهای دیجیتال متمایز می‌کند؟

همان‌طور که اشاره شد پلتفرم وینک در ابتدا با نام ترون بت شناخته می‌شد ولی در حال حاضر به عنوان پلتفرم وینک لینک (winklink) شناخته می‌شود و ارز دیجیتال آن نیز با نماد win در بازار مشهور شده است. تغییرات در این پلتفرم در حد یک نام نبوده است؛ بلکه رخداد‌های بنیادی بسیار خوبی در آن به وقوع پیوسته است که در مجموع موجب شده است تا در شرایط کنونی (ابتدای سال ۲۰۲۱) به یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های غیرمتمرکز از نظر تعداد کاربران فعال و همچنین حجم معاملات تبدیل شود. این موفقیت در شرایط به دست آمده است که رقبای بسیار جدی و فعالی در این عرصه به رقابت با پلتفرم ارز وینک پرداخته‌اند. اما چیزی که در عمل رخ داده است، نشان از موفقیت کامل این ارز دیجیتال در رقابت با رقبای خود دارد.

همچنین بخوانید: پلتفرم غیرمتمرکز چیست

خصوصیات ارز وینک

آن چیزی که به عنوان مزیت اصلی و منحصربه‌فرد ارز دیجیتال وینک به شمار می‌رود، همکاری بسیار خوب آن با شبکه بلاک‌چین ترون است. در همین راستا این امکان برای توسعه‌دهندگان جدید به وجود آمده است تا به کمک رابط‌های برنامه‌نویسی کاربردی. سایر ابزارهای توسعه داده شده موجود، بتوانند پروژه‌های خود را به پیش ببرند. آنچه که تا اینجا مورد اشاره قرار گرفت، نشان از آن دارد که این پلتفرم یک نوع پلتفرم سرگرمی و بازی به شمار می‌رود؛ اما در سال‌های اخیر به همت توسعه‌دهندگان آن برنامه‌های جدیدی نیز در دست اجرا قرار گرفته است که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارائه وام‌های کوچک و کم‌بهره
 • ارائه استیبل کوین‌ها
 • عرضه توکن‌های اوراق بهادار
 • تعریف کانال‌های پرداخت جدید
 • امکان برقراری تعاملات اجتماعی
 • برگزاری رویدادهای زنده و جدید

به نظر می‌رسد با جا افتادن این برنامه‌ها در بین کاربران، پلتفرم وینک تبدیل به یک ساختار تمام عیار برای محصولات مالی غیرمتمرکز شود. این عملکرد متعهدانه و مسئولانه توسط تیم توسعه‌دهنده پلتفرم ارز وینک منجر به آن شده است که اعتماد بسیاری از اعضای این جامعه نسبت به پلتفرم جلب شود و در نتیجه رشد مناسبی برای آن به ارمغان آورده است.

مزایای استفاده از ارز وینک

توجه بسیار بالای پلتفرم ارز win به کاربران خود به عنوان مهم‌ترین مزیت آن به شمار می‌رود. به نوعی می‌توان این طور ادعا کرد که کاربران این پلتفرم، هسته مرکزی آن به شمار می‌روند. مکانیزمی به نام رین دراپ RainDrop تعریف شده است که به واسطه آن در قالب هر برنامه غیرمتمرکز متصل به پلتفرم، پاداش‌هایی برای کاربران در نظر گرفته می‌شود. توزیع این پاداش نیز به صورت هوشمندانه و در جهت ترغیب کاربران به نگهداری ارز وینک صورت می‌گیرد؛ به این صورت که هر کاربری که تعداد توکن بیشتری در اختیار دارد، از جوایز بالاتری نیز برخوردار می‌گردد. این پاداش‌ها به صورت روزانه و در قالب ارز دیجیتال ترون TRX به کاربران اختصاص داده می‌شود.

تصمیم هوشمندانه توسعه‌دهندگان پلتفرم وینک در توزیع پاداش‌ها موجب شده است که کاربران به نوعی احساس مسئولیت نسبت به فعالیت‌های آن کنند و خود را عضوی فعال در جامعه وینک بدانند. این نوع مشارکت تأثیر معناداری بر رشد پلتفرم وینک داشته است. البته توسعه‌دهندگان پلتفرم ارز وینک در حال تدوین برنامه‌های جدیدتری هستند تا شرایط را برای وفاداری بیشتر کاربران خود فراهم کند.

برخی دیگر از مهم‌ترین مزایایی که برای کاربران فعال در پلتفرم وینک به وجود می‌آید، عبارت‌اند از:

 • تمامی پروژه در این پلتفرم در قالب قراردادهای هوشمند کار می‌کنند و به همین دلیل حسابرسی آن‌ها به راحتی امکان‌پذیر است.
 • کنترل و مدیریت دارایی‌ها به طور کامل در اختیار کاربران قرار دارد.
 • بازی‌های موجود در این پلتفرم با تمام ارزهای دیجیتال کار می‌کنند.
 • فرصت‌های تجاری انحصاری برای کاربران این پلتفرم در بازه‌های زمانی متنوعی به وجود می‌آید.
 • کاربرانی که بیشترین میزان بازی را در این پلتفرم انجام می‌دهند، از عواید مالی بیشتری نیز برخوردار می‌شوند.
 • تمام کاربران حق دخالت در تدوین برنامه‌ها و به نوعی حکمرانی پلتفرم ارز وینک را دارند.
 • کسانی که ارز دیجیتال وینک در اختیار دارند، می‌توانند هزینه‌های معاملات خود در این پلتفرم را به طور چشمگیری کاهش دهند.

مهم‌ترین بازی‌های پلتفرم ارز Win چیست؟

پلتفرم وینک در حال حاضر به عنوان یکی از اصلی‌ترین پلتفرم‌های مورد استفاده در زمینه بازی‌های بدون نیاز به اعتماد (Trustless) و بدون مجوز (permissonless) به شمار می‌رود که تعداد کاربران و حجم معاملات در گردش آن در مقایسه با سایر پلتفرم‌ها بسیار بیشتر است. این روند رو به رشد در حال حاضر نیز ادامه دارد؛ به گونه‌ای که در ابتدای سال ۲۰۲۱، حجم معاملات روزانه ارز وینک به حدود ۱۰ میلیون دلار رسیده است و همچنین روزانه ۴۰۰۰ کاربر فعال در سراسر جهان در این پلتفرم مشغول هستند.

از جمله مهم‌ترین بازی‌های موجود در پلتفرم وینک می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

بازی تاس Dice

تاس نخستین بازی است که در این پلتفرم راه‌اندازی شده است. این بازی کاملاً مبتنی بر شانس و شرط‌بندی بود. به این صورت که کاربران بک عدد را انتخاب می‌کنند و سپس پیش‌بینی می‌کنند که عدد تاسی که به نمایش در می‌آید، از عدد انتخاب شده بیشتر خواهد بود یا کمتر. در صورتی که درست پیش‌بینی کنند، برنده جایزه تعیین شده خواهند بود.

بازی ماه Moon

همان‌طور که اشاره شد روح شرط‌بندی بر مجموعه بازی‌های پلتفرم ارز وینک حاکم است. بازی ماه نیز از این قضیه مستثنی نیست و برندگان این بازی در هر مرحله موفقیت رقمی بر پایه ضرب‌کننده از یک تا ۲۵۰ را دریافت می‌کنند. همان‌طور که ممکن است جوایز شما به صورت تصاعدی رشد کند، این امکان وجود دارد که با شکست خوردن به یکباره تمام جوایز قبلی را نیز از دست بدهید.

بازی حلقه و دوئل Ring & Duel

حلقه و دوئل یک بازی ساده دیگر در پلتفرم وینک است که بر مبنای حدس زدن استوار است. در این بازی کاربرد باید حدس بزند که گردونه از سمت کدام رنگ در تماس با زمین قرار می‌گیرد. برای هر رنگ در این بازی ضریبی در نظر گرفته شده است که با تشخیص درست جایزه در آن ضرب شده و به کاربر اختصاص می‌یابد.

ارز دیجیتال وینک را از کجا بخریم؟

خرید و فروش ارزهای دیجیتال در بستر صرافی‌های آنلاین فعال در بازار صورت می‌گیرد. اما در این بین بسیاری از ارزهای دیجیتال جدید مانند ارز win هستند که هنوز توسط تعداد محدودی از صرافی‌ها پشتیبانی می‌شوند. در حال حاضر بیشتری حجم معاملات ارز وینک در شبانه‌روز، در صرافی بایننس (Binance) که یکی از معروف‌ترین و بزرگ‌ترین صرافی‌های دنیای رمزارزها است، صورت می‌پذیرد. صرافی‌های دیگری از قبیل کوکوین (KuCoin)، پولونیکس (Poloniex) و هیت بی‌تی‌سی (HitBTC) نیز هستند که برای خرید و فروش ارز دیجیتال وینک می‌توان مورد استفاده قرار داد.

لازم به ذکر است که خرید و فروش این ارز دیجیتال در صرافی‌های مذکور در قالب مبادله با سایر رمزارزها نظیر بیت کوین و اتریوم یا مبادله با ارزهای دیجیتال نظیر دلار آمریکا و یورو امکان‌پذیر است.

بهترین کیف پول ارز Win

برای نگهداری دارایی‌های دیجیتال معمولاً از کیف پول دیجیتال استفاده می‌شود. همان‌طور که می‌دانید کیف پول‌ ارز دیجیتال به سه دسته سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و کاغذی تقسیم می‌شوند. کیف پول‌های نرم‌افزاری برای تراکنش‌های روزانه ارزهای دیجیتال مناسب هستند. سطح امنیت این کیف پول‌ها نسبت به کیف پول‌های سخت‌افزاری پایین‌تر است؛ چراکه برای کار کردن با آن نیاز به اتصال اینترنت وجود دارد. برای نگهداری طولانی‌مدت ارز وینک توصیه می‌شود از کیف پول‌های سخت‌افزاری استفاده شود که امنیت به مراتب بالاتری دارد. برخی از بهترین کیف پول‌هایی که در این راستا مورد استفاده قرار می‌گیرند، عبارت‌اند از:

 • کیف پول سخت‌افزاری لجر (Ledger)
 • کیف پول سخت‌افزاری ترزور (Terzor)
 • کیف پول سخت‌افزاری کیپ کی (KeepKey)
 • کیف پول نرم‌افزاری کوینومی (Coinomi)

توزیع ارز دیجیتال وینک به چه صورت است؟‌

در زمان عرضه اولیه ارز وینک چیزی در حدود ۱۵ درصد توکن‌های موجود در بازار عرضه شد. هریک از این توکن‌ها در زمان عرضه اولیه با ارزشی بالغ بر ۰.۰۰۰۰۶۶۷۳۳۴۰ دلار به فروش رسید. در حال حاضر نیز توزیع توکن ارز دیجیتال وینک در مجموع به صورت زیر صورت می‌گیرد:‌

 • ذخیره توکن: ۳.۷۵ درصد
 • توسعه پلتفرم: ۷ درصد
 • جامعه اولیه: ۱۲ درصد
 • فروش اولیه: ۱۵ درصد
 • تیم توسعه‌دهنده: ۱۰ درصد
 • اکوسیستم: ۲۷ درصد
 • ایردراپ: ۵ درصد
 • مشارکت استراتژیک: ۶.۲۵ درصد
 • مشارکت گیمینگ: ۱۴ درصد

تاریخچه قیمت ارز دیجیتال وینک


در این قسمت نگاهی به روند قیمت ارز دیجیتال وینک از زمان عرضه تا به امروز می‌اندازیم. پس از عرضه اولیه این توکن در قیمت ۰.۰۰۰۰۶۶۷۳۳۴۰ دلار، ظرف مدت زمان کوتاهی در سال ۲۰۱۹ قیمت این توکن به ۰.۰۰۰۳ دلار رسید. این عدد نشان از رشد ۳۵۰ درصدی دارد که در نوع خود عدد قابل توجهی به شمار می‌رود. اما پس از آن دچار افت قیمت شد و به یکباره به قیمت ۰.۰۰۰۱ دلار کاهش پیدا کرد. در ادامه ظرف چند ماه حالت خنثی به خود گرفت و هیچ‌گونه افت و رشد قیمتی در آن مشاهده نشد. اما در ماه مارس سال ۲۰۲۱ به یکباره روند صعودی سنگینی به خود گرفت و قیمت ارز وینک با ۱۹۰۰ درصد رشد به ۰.۰۰۲ دلار رسید.

اما خیلی زود از سقف تاریخی که در این برهه زمانی به ثبت رساند فاصله گرفت. به گونه‌ای که قیمت ارز وینک در همان اوایل ماه آوریل سال ۲۰۲۱ روند نزولی شدیدی را در پیش گرفت. در واقع ظرف مدت زمان کوتاهی تمام سودی که عاید سرمایه‌گذاران این ارز دیجیتال شده بود، بر باد رفت. این روند نزوی تا جایی ادامه پیدا کرد که نهایتا در ۲۰ جولای سال ۲۰۲۱ قیمت آن به کف تاریخی ۰.۰۰۰۰۲۷ دلار کاهش پیدا کرد.

در ادامه تا ماه نوامبر سال ۲۰۲۱ شاهد روند صعودی در این ارز دیجیتال بودیم. این ارز دیجیتال موفق شد به محدوده قیمت ۰.۰۰۰۳ دلار برسد.

در نهایت سال ۲۰۲۱ برای ارز وینک با قیمت ۰.۰۰۰۴۶ دلار به پایان رسید. اما در سال ۲۰۲۲ اوضاع قیمت ارز wink چندان مساعد نیست. به طوری که از همان روزهای ابتدایی سال جاری در مسیر نزولی قرار دارد. در حال حاضر که تقریبا روزهای پایانی ماه آوریل سال ۲۰۲۲ را سپری می‌کنیم نیز با قیمت ۰.۰۰۰۲۷ دلار خرید و فروش می‌شود.

در حال حاضر ارز دیجیتال وینک با ارزش بازار در حدود ۲۷۵ میلیون دلار به کار خود ادامه می‌دهد. همچنین از مجموع تعداد کل توکن‌های وینک قابل عرضه چیزی در حدود ۹۶۲ میلیارد کوین در بازار عرضه شده است. این در حالی است که با عرضه ۳۰ میلیارد توکن دیگر به سقف عرضه رمز ارز wink می‌رسیم.

پیش بینی آینده ارز دیجیتال وینک

برای صحبت در خصوص آینده ارزهای دیجیتال در بازار، باید پارامترهای متنوعی در نظر گرفته شود. در همین راستا باید توجه داشت که یکی از مهم‌ترین موارد اثرگذار در رشد یک رمزارز در آینده، برنامه و اهدافی است که تیم توسعه‌دهنده برای آن در نظر گرفته‌اند. پلتفرم ارز Win نشان داده است که به عنوان بزرگ‌ترین پلتفرم غیرمتمرکز بازی در بستر بلاک‌چین ترون برنامه‌های موفق و خوبی را در طول این سال‌ها اجرا کرده است.

مسئله مهم بعدی در خصوص روند رو به رشد یک رمزارز، حجم معاملات و تعداد کاربرانی است که در جامعه آن فعالیت می‌کنند. ارز وینک از این منظر نیز در وضعیت مناسبی قرار دارد. همچنین تاکنون هیچ‌گونه گزارشی مبنی بر مشکلات امنیتی در این پلتفرم گزارش نشده است. در حال حاضر (میانه سال ۲۰۲۱) این ارز دیجیتال از نظر حجم بازاری که به خود اختصاص داده است، در جایگاه ۱۲۵ در بازار ارزهای دیجیتال قرار گرفت. اما بعد از جریان افت قیمت شدیدی که در بالا به آن اشاره کردیم، خروج نقدینگی زیادی را در این ارز دیجیتال شاهد بوده‌ایم به گونه‌ای که جایگاه آن را در میان ارزهای دیجیتال معروف موجود در بازار کاهش داده است.

تحلیل‌های مختلفی در خصوص پیش بینی آینده قیمت ارز وینک در سال ۲۰۲۲ و سال‌های آتی ارائه می‌شود. در این بین با نگاهی به تحلیل‌های ارائه شده از سوی مراجع معتبر مشخص می‌شود که روند رو به رشدی برای این توکن در سال‌های پیش رو تخمین زده می‌شود. در همین راستا پیش بینی می‌شود که در یک بازه ۵ ساله قیمت ارز دیجیتال وینک از محدوده فعلی به ۰.۰۰۳ دلار برسد. با نگاهی به قیمت فعلی ارز وینک و مقایسه آن با پیش‌بینی سال‌های آینده مشخص می‌شود که چیزی در حدود ۱۰ برابر افزایش قیمت برای این توکن در طول ۵ سال در نظر گرفته شده است.

سؤالات متداول درباره ارز وینک

بهترین کیف پول ارز wink چیست؟

ارز دیجیتال وینک در بستر بلاک‌چین ترون تعریف شده است. بر همین اساس بهترین کیف پول‌های دیجیتال برای نگهداری این توکن عبارت‌اند از: متامسک، اتمیک والت، هایپرپی و بایننس چین والت.

ارز وینک در کدام صرافی است؟

در حال حاضر می‌توانید رمز ارز win را در صرافی‌هایی مانند صرافی کوکوین، پولونیکس، اوکی اکسچنج، دیجی فینکس، کوینکس و پنکیک سواپ خرید و فروش کنید.

ارز وینک بخریم یا نه؟

با توجه به روند مثبت و برنامه‌های خوب پلتفرم وینک، می‌توان نسبت به رشد قیمتی این ارز دیجیتال در آینده بسیار امیدوار بود. بسیاری از کارشناسان بازار رمزارزها معتقد هستند که آینده ارز دیجیتال وینک را می‌توان با دستیابی این ارز دیجیتال به قیمت یک دلار تصور نمود. البته برای تحقق این هدف بزرگ باید زمانی بیش از ۵ سال را به عنوان افق سرمایه‌گذاری خود در نظر بگیرید. با این وجود لازم است که در طول این سال‌ها لحظه به لحظه اخبار وینک کوین را دنبال کنید تا در جریان اتفاقات پیرامون آن قرار بگیرید.

کلام پایانی

در این مقاله به طور مفصل بررسی شد که ارز دیجیتال وینک چیست و چه سازوکاری برای اداره آن وجود دارد. همچنین مزایای استفاده از ارز وینک نیز مورد بررسی قرار گرفت. در مجموع می‌توان مجموعه پلتفرم وینک را به عنوان یکی از هدفمند‌ترین ساختارهای موجود در بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر نام نهاد که برنامه‌ها و اهداف اجرایی بسیار خوبی در بستر آن شکل گرفته است.

تمام آنچه در این مقاله مورد اشاره قرار گرفت، حاصل مطالعه و برداشت شخصی نویسنده بود. توصیه مهم این است که به هیچ عنوان مطالب عنوان شده را به عنوان تنها مبنا برای تصمیم‌گیری نسبت به خرید و فروش ارز win قرار نداده و حتماً منابع دیگر را نیز مورد مطالعه قرار دهید. بازار ارزهای دیجیتال یک فرصت مناسب برای کسب سودهای خوب است؛ مشروط بر آنکه با آگاهی نسبت به خرید و فروش در آن اقدام شود.

در بهترین صرافی های ارزدیجیتال با تخفیف کارمزد ثبت نام کنید.

[lt id=”1″]