بازار ارزهای دیجیتال برای پیشرفت و توسعه نیازمند ورود به حوزه‌هایی است که طرفداران زیادی دارند. ورزش با طرفداران بسیار زیادی که در سراسر دنیا دارد، پتانسیل فوق‌العاده‌ای برای بازار رمز ارزها به شمار می‌رود. باشگاه‌های ورزشی در رشته‌های مختلف از جمله فوتبال نیز می‌توانند با استفاده از ظرفیت موجود در ارزهای دیجیتال می‌توانند درآمدزایی کنند و همچنین خدمات بهتری به طرفداران خود ارائه کنند. بایننس فن توکن یک پلتفرم زیرمجموعه صرافی بایننس است که با هدف ایجاد ارتباط بین بازار رمزارزها و ورزش راه‌اندازی شده است. برای آشنایی با Binance Fan Token تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

پلتفرم بایننس فن توکن چیست؟

صرافی بایننس وارد همکاری بزرگی با تعدادی از برترین تیم‌های ورزشی در رشته‌های مختلف شده است. همچنین برخی از برندهای برتر در حوزه ورزش نیز مورد توجه پلتفرم Binance Fan Token قرار گرفته است. فن توکن‌هایی که در این پلتفرم عرضه می‌شوند از نوع توکن‌های کاربردی هستند که باعث ایجاد تجربه هواداری بهتر و با کیفیت‌تر برای هواداران تیم‌های ورزشی می‌شوند. بسیاری از تیم‌ها و برندهای ورزشی می‌توانند با استفاده از این ظرفیت تعامل پویاتری با هواداران خود از سراسر دنیا داشته باشند.

توکن‌های فن بایننس در بستر بایننس لانچ پد صادر می‌شوند و برای عرضه در اختیار هوادارن قرار می‌گیرند. هواداران نیز با خرید این توکن‌ها می‌توانند با مزایایی که باشگاه ورزشی محبوب آن‌ها در نظر می‌گیرد، بهره‌مند گردند.

پلتفرم بایننس فن توکن چیست؟

چه چیزی بایننس فن توکن را متمایز می‌کند؟

تا کنون طرفداران تیم‌های ورزشی صرفا در حد هوادار باقی می‌ماندند؛ اما واقعیت این است که بسیاری از هواداران علاقه‌مند هستند که مشارکت فعالی در اداره باشگاه‌های ورزشی داشته باشند. به عنوان مثال مشارکت در انتخاب رنگ لباس تیم محبوب، خرید و فروش بلیت‌های استادیوم، خرید و فروش بازیکنان، انتخاب بهترین بازیکنان تیم و … از جمله اقداماتی است که هوادارن معمولا نسبت به آن‌ها علاقه‌مند هستند. در عین حال بایننس فن توکن بستر مناسب برای تحقق این نقش را فراهم کرده است.

به عنوان مثال از جمله مهم‌ترین امکاناتی که با استفاده از فن توکن‌های بایننس در اختیار هواداران و باشگاه‌های ورزشی قرار می‌گیرد، عبارت‌اند از:

  • امکان حمایت از تیم‌های ورزشی با خرید و فروش توکن‌های هواداری
  • مشارکت در نظرسنجی‌ها و تصمیم‌گیری‌های باشگاه‌های ورزشی از طریق رأی‌گیری انحصاری بین دارندگان توکن‌های هواداری
  • ارائه تخفیفات و امکانات ویژه به خریداران توکن‌های هواداری از سوی باشگاه‌ها

نحوه خرید توکن‌های هواداری در پلتفرم Binance Fan Token

صرافی بایننس یک پلتفرم تحت عنوان Binance Fan Token برای خرید و فروش توکن‌های هواداری در نظر گرفته است. قبل از هر چیزی برای خرید و فروش این توکن‌ها نیاز به ثبت نام و افتتاح حساب کاربری در صرافی بایننس دارید. بعد از تکمیل این فرآیند می‌توانید به پلتفرم بایننس فن توکن مراجعه کنید. در این پلتفرم لیست تمام توکن‌های هواداری قابل خرید و فروش قابل مشاهده است.

به طور کلی امکان خرید و فروش توکن‌های هواداری در بایننس لانچ پد به یکی از سه شیوه زیر وجود دارد:

  • خرید با استفاده از کارت‌های بانکی
  • خرید به کمک سایر رمز ارزها
  • معاوضه توکن‌های هواداری با سایر کاربران در بستر پلتفرم

بعد از تکمیل فرآیند خرید توکن هواداری مورد نظر، توکن مورد نظر به صورت خودکار به کیف پول اسپات شما در صرافی بایننس منتقل می‌شود. اگر به دنبال خرید توکن‌های هواداری تیم ورزشی خاصی هستید که هنوز در پلتفرم بایننش فن توکن قرار نگرفته است، توصیه می‌کنیم که به صورت مرتب به این پلتفرم سر بزنید تا جدید‌ترین تغییراتی که به وقوع می‌پیوندد، آگاهی پیدا کنید.

آیا توکن‌های هواداری همان توکن‌های غیر مثلی هستند؟

سؤال مهم دیگری که در اینجا پیش می‌آید، آن است که چه ارتباطی بین توکن‌های هواداری و NFT ها وجود دارد؟ برای پاسخ به این سؤال باید نگاهی به تعریف توکن‌های NFT بیندازیم. در حالت کلی شما وقتی یک اسکناس ۱۰ هزار تومانی در اختیار دارید، می‌توانید آن را هر اسکناس ۱۰ هزار تومانی دیگر تعویض کنید. چرا که تمام اسکناس‌های ۱۰ هزار تومانی از ارزش یکسانی برخوردار هستند.

اما در مقابل توکن NFT داستان کاملا متفاوتی دارد. هر توکن غیر مثلی مشخصاتی را در خود دارد که آن را از تمام توکن‌های غیر مثلی دیگر متمایز می‌کند. بنابراین این دسته از توکن‌ها قابل تعویض با یکدیگر نیستند. همان طور که در معرفی پلتفرم بایننس فن توکن توضیح دادیم، امکان معاوضه توکن‌های هواداری وجود دارد. بنابراین به هیچ عنوان این دسته از توکن‌ها را نباید با توکن‌های NFT اشتباه گرفت.

کدام باشگاه‌های ورزشی در پلتفرم بایننس کوین، توکن هواداری عرضه کرده‌اند؟

در حال حاضر سه باشگاه ورزشی سانتوس برزیل، پورتو پرتغال و لاتزیو ایتالیا اقدام به تعریف توکن هواداری در پلتفرم بایننس فن توکن کرده‌اند. البته تعدادی باشگاه‌های ورزشی که به این حوزه ورود کرده‌اند، بیشتر است؛ اما در پلتفرم‌های دیگر اقدام بهعرضه توکن‌های هواداری خود نموده‌اند. باید منتظر ماند و دید که آیا توکن‌های هواداری بیشتری در این پلتفرم عرضه می‌شوند یا خیر.

کلام پایانی

در این مقاله برای آشنایی با Binance Fan Token مطالبی را در اختیار شما قرار دادیم. واقعیت این است که بازار رمز ارزها برای تثبیت هر چه بیشتر خود در اقتصاد دنیا نیاز به جذب سرمایه و افراد بیشتری به سمت خود است. ورزش از جمله حوزه‌هایی است که گردش نقدینگی قابل توجهی دارد و همچنین طرفداران بسیار زیادی در سراسر دنیا عاشقانه پیگیر باشگاه‌های ورزشی مورد علاقه خودشان هستند. به همین دلیل پتانسیل رشد خوبی برای ارزهای دیجیتال در این بازار چند میلیاردی وجود دارد. باید منتظر ماند و دید که پلتفرم بایننس فن توکن می‌تواند در آینده مانند سایر بخش‌های صرافی بایننس به موفقیت برسد یا خیر.