پروژه Nextearth یکی از جدید‌ترین پروژه‌های متاورس است که ایده جدیدی را با خود به همراه آورده است. در قالب Nextearth امکان خرید و فروش زمین‌های مجازی برای کاربران در یک بستر غیر متمرکز فراهم است. آنچه پروژه متاورسی Nextearth را از سایر پروژه‌‌ها متمایز می‌کند، شبیه‌سازی دنیای واقعی به همراه کشورها در محیط آن است. توسعه‌دهندگان این پروژه اظهار می‌کنند که از این ایده در راستای زمینه‌سازی برای انتقال کسب‌وکارهای دنیای واقعی به Nextearth استفاده خواهند کرد. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر در خصوص این پروژه متاورسی بحث و بررسی کنیم.

پروژه Nextearth چیست؟

Nextearth یک پروژه متاورسی است که در قالب آن افراد می‌توانند به خرید و فروش مجازی زمین بپردازند. البته محیط این پروژه کاملا مبتنی بر مختصات دنیای واقعی طراحی شده است و زمین‌های خرید و فروش شده کاملا معادل فیزیکی در دنیای واقعی دارند. مالکیت زمین‌ها در این پروژه از طریق توکن‌های NFT اعمال می‌شود.

افراد با خرید زمین‌ها در پروژه Nextearth، به عضویت آن در می‌آیند و به عنوان بخشی از اقتصاد NE شناخته می‌شوند. یک بازار خرید و فروش برای زمین‌ها نیز در نظر گرفته شده است که افراد می‌توانند در قالب آن با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و دارایی‌های خود را مبادله کنند.

آموزش خرید و فروش زمین در پروژه متاورسی Nextearth

در ادامه بحث پروژه Nextearth، بد نیست که آموزش نحوه خرید و فروش زمین در این پروژه را بررسی کنیم. برای این منظور باید مراحل زیر را طی کنید.

۱. ورود به سایت پروژه Nextearth و ایجاد حساب کاربری

شما باید از طریق نشانی اینترنتی www. Nextearth.io وارد سایت این پروژه شوید. در ابتدا لازم است که یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید. به کمک ایمیل شخصی خود و انتخاب یک رمز عبور می‌توانید حساب شخصی خود را در این سایت ایجاد کنید.

۲. انتخاب قطعه زمین برای خرید

در گام بعدی می‌توانید وارد حساب کاربری خود شوید. در این مرحله در سمت چپ سمت یک منو وجود دارد که گزینه‌های مختلفی روی آن وجود دارد. برای خرید زمین کافیست که روی گزینه Map در بالای منو کلیک کنید. به این ترتیب یک نقشه هوایی از زمین در اختیار شما قرار می‌گیرد. همزمان یک پنجره در سمت چپ تصوی به نمایش در می‌آید. در کادر جستجوی، می‌توانید نام شهر مورد نظر خود را برای خرید زمین وارد کنید.

در حال حاضر امکان خرید و فروش مجازی زمین در تمام شهرهای دنیا از جمله شهرهای ایران در پروژه Nextearth وجود دارد. بعد از وارد کردن نام شهر مورد نظر، نقشه هوایی آن برای شما به نمایش در می‌آید. به کمک اسکرول کردن می‌توانید روی محله‌های مختلف شهر زوم کنید. دقت داشته باشید که صفحه به استفاده از مربع‌هایی شبکه‌بندی شده است. این مربع‌ها دارای ابعاد ۱۰ متر در ۱۰ متر هستند که از طریق مقیاس‌بندی روی نقشه تعیین شده‌اند.

بعد از پیدا کردن قطعه زمین مورد نظر خود می‌توانید با کلیک کردن و حرکت دادن موس روی محدوده مورد نظر آن را انتخاب کنید. البته در صورتی که محدود مورد نظر شما به رنگ خاکستری باشد، به این معنی است که قبلا فرد دیگری آن را خریداری کرده است. به هر ترتیب بعد از انتخاب زمین، قیمت آن در سمت چپ در پنجره‌ای بر حسب دلار به نمایش در می‌آید.

۳. پرداخت هزینه خرید زمین

در صورت تأیید باید رو گزینه Buy Now کلیک کنید. به این ترتیب می‌توانید وارد صفحه خرید زمین شوید. توجه داشته باشید که پروژه Nextearth روی شبکه بلاک‌چین پالیگان قرار دارد و به همین دلیل برای خرید زمین باید از توکن متیک (MATIC) استفاده کنید. حتما باید کیف پول تراست والت یا متامسک خود را به حساب کاربری‌تان در Nextearth متصل کنید و به این ترتیب می‌توانید کار خرید قطعه زمین مورد نظر را انجام دهید.

۴. مشاهده زمین‌های خریداری شده

در منو اصلی پروژه Nextearth، گزینه‌ای تحت عنوان My Lands وجود دارد. از طریق این گزینه می‌توانید کلیه زمین‌هایی که در پروژه خریداری کرد‌ه‌اید را به همراه ارزش روز آن‌ها مشاهده کنید. اگر قصد فروش زمین دارید نیز باید از این بخش قطعه زمین مورد نظر را انتخاب کنید و آن را برای فروش در معرض دید عموم قرار دهید.

معرفی همکاران پروژه Nextearth

در حال حاضر پروژه متاورسی Nextearth دارای شش همکار است که از قابلیت‌های هر کدام در بخش‌های خاصی استفاده می‌کند. در این قسمت به معرفی آن‌ها می‌پردازیم:

 1. در این پروژه از بلاک‌چین پالیگان (رمز ارز Matic) برای افزایش سرعت و کاهش کارمزد تراکنش‌ها استفاده می‌شود.
 2. قراردادهای هوشمند پروژه Nextearth در بلاک‌چین اتریوم تعریف شده است.
 3. از مزیت زنجیره Reef برای بهره‌مندی از قابلیت ماشین مجازی اتریوم (EVM) در این پروژه استفاده می‌شود.
 4. برای اعتبارسنجی قیمت‌ها در این پروژه از اوراکل چین لینک استفاده می‌شود.
 5. تیم Belkin Marketing در زمینه فعالیت‌های بازاریابی به منظور تقویت جامعه Nextearth مشارکت می‌کند.
 6. از ظرفیت Mapbox نیز برای دستیابی به نقشه هوایی از سطح زمین استفاده می‌شود.

چرا باید وارد فضای مالکیت زمین‌ها در پروژه متاورسی Nextearth شد؟

این سؤال مهمی است که در سایت اختصاصی این پروژه به آن پاسخ داده شده است. بد نیست که به صورت مختصر به پاسخ‌های ساده و مهمی که در سایت در این خصوص ذکر شده است، بیندازیم.

 • پروژه‌های متاورسی در بازار کریپتوکارنسی در گام‌های اولیه هستند؛ اما پتانسیل رشد بسیار زیادی دارند.
 • تعداد کاربران پروژه‌های متاورسی در ماه‌های اخیر به طرز شگفت‌انگیزی افزایش یافته است و به نظر می‌رسد این روند تداوم داشته باشد.
 • افزایش تعداد کاربران پروژه Nextearth، آن را تبدیل به یک اکوسیستم اقتصادی با قابلیت انجام فعالیت‌های تجاری می‌کند.
 • ارزش بازار این پروژه و زمین‌های موجود در آن با افزایش کاربران روز به روز بیشتر می‌شود.
 • مالکان زمین در پروژه متاورسی Nextearth در ازای هر تراکنش در بستر این شبکه، پاداش دریافت می‌کنند.
 • فقط مالکان زمین در این پروژه امکان استیک کردن توکن و کسب درآمد از این طریق را دارند.
 • امکان ایجاد کلکسیون‌های NFT شخصی برای مالکان زمین در این پروژه وجود دارد.
 • مالکان زمین در این پروژه حق مشارکت در فرآیند رأی‌گیری را در این پروژه دارند.
 • امکان مشارکت در فعالیت‌های خیریه برای حفاظت از محیط زیست به وجود می‌آید. به این معنی که با خرید هر زمین، ۱۰ درصد هزینه برای مصرف شدن در امور خیریه محافظت از محیط زیست، ذخیره می‌شود.

سؤالات متداول

۱. چه میزان هزینه برای صرف امور خیریه در راستای حفاظت از محیط زیست در پروژه Nextearth سرمایه‌گذاری شده است؟

در زمان نگارش مقاله (دی ماه ۱۴۰۰) حدود ۸۱۶ تتر معادل ۸۱۶ هزار دلار آمریکا برای این منظور ذخیره شده است.

۲. پروژه متاورسی Nextearth در کدام شبکه فعالیت می‌کند؟

در ابتدا پروژه Nextearth روی شبکه اسمارت بایننس چین راه‌اندازی شد. اما بعد از مدتی به شبکه بلاک‌چین پالیگان انتقل پیدا کرد. توسعه‌دهندگان هدف از این کار را افزایش سرعت تراکنش‌ها و کاهش هزینه گس آن‌ها عنوان کردند.

۳. خرید و فروش زمین‌ها در Nextearth با چه رمزارزی انجام می‌شود؟

در حال حاضر باید از توکن متیک (MATIC) برای خرید زمین در Nextearth استفاده کنید.

۴. آیا امکان خرید و فروش مجازی زمین در ایران در پروژه Nextearth وجود دارد؟

بله؛ شما می‌توانید در سراسر نقاط ایران در بازی گردش کنید و قطعه زمین مورد نظر خود را خریداری نمایید.

کلام پایانی

در این مقاله به معرفی پروژه Nextearth پرداختیم. شاید خیلی از کاربران هنوز درک درستی از کاربرد پروژه‌های متاورسی مانند Nextearth نداشته باشند. در هر حال به نظر می‌رسد که در آینده خیلی بیشتر از امروز درباره متاورس خواهیم شنید و کاربردهای آن جدی‌تر خواهد شد. در پایان لازم است به نکته اشاره کنیم که بی‌محابا اقدام به وارد کردن دارایی خود در پروژه‌های متاورسی نکنید. سعی کنید حتما مدیریت ریسک را در دستور کار خود قرار دهید.