آموزش نحوه اتصال بینگ ایکس به تریدینگ ویو [قدم به قدم]

آموزش صرافی منتخب سردبیر
آموزش اتصال صرافی بینگ ایکس به تریدینگ ویو

TradingView یکی از سایت‌های پُرکاربرد بین معامله‌گران بازارهای مالی، به‌ويژه کریپتوکارنسی است. آیا می‌دانستید که می‌توانید از تریدینگ ویو برای معامله در صرافی‌های مختلف استفاده کنید؟ یکی از این صرافی‌ها BingX است که به‌تازگی، تعداد زیادی از کاربران ایرانی در این صرافی مشغول به فعالیت شده‌اند. در این مطلب نحوه اتصال صرافی BingX به تریدینگ ویو را بررسی می‌کنیم. تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

bingx logo
صرافی بینگ ایکس
۴.۸
دسترسی به بازار کریپتو و فارکس
اتصال به تریدینگ ویو و متاتریدر ۵
پشتیبانی فارسی
ثبت‌نام به همراه تخفیف کارمزد

تریدینگ ویو چیست؟

تریدینگ ویو نوعی پلتفرم اجتماعی برای معامله‌گران بازارهای مالی، به‌ویژه ارزهای دیجیتال است. کاربران می‌توانند در این پلتفرم با یکدیگر وارد تعامل شوند و ایده‌های تجاری خود را به اشتراک بگذارند. از طرف دیگر، برای تحلیل تکنیکال نمودارهای قیمت دارایی‌های مختلف، ابزارهای معاملاتی پیشرفته‌ای در تریدینگ ویو به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار دارد. بسیاری از تحلیلگران تکنیکال از این ابزارها در سایت TradingView برای آنالیز دارایی‌های مختلف استفاده می‌کنند.

در کنار این ابزارها، تریدینگ ویو قابلیت کاربردی را برای معامله‌گران بازار ارزهای دیجیتال اضافه کرده است؛ به این ترتیب، از طریق این سایت می‌توانید مستقیم به صرافی‌های ارز دیجیتال متصل شوید و در آن‌ها به معامله رمزارزها بپردازید. یکی از این صرافی‌ها که به‌تازگی به تریدینگ ویو متصل شده است، BingX نام دارد. با اتصال صرافی BingX به تریدینگ ویو، می‌توانید معاملات خود را با کمک این پلتفرم انجام دهید.

آموزش ایجاد حساب کاربری در تریدینگ ویو

قبل از بررسی نحوه اتصال صرافی BingX به تریدینگ ویو، لازم است ایجاد حساب کاربری در پلتفرم TradingView را یاد بگیریم. برای ایجاد حساب کاربری در تریدینگ ویو مراحل زیر را دنبال کنید:‌

آموزش ایجاد حساب کاربری در تریدینگ ویو
 • ابتدا وارد سایت تریدینگ ویو به نشانی tradingview.com شوید.
 • در گوشه سمت راست بالای صفحه اصلی تریدینگ ویو، آیکون پروفایل را انتخاب و سپس روی گزینه Get started کلیک کنید.ثبت نام در سایت تریدینگ ویو
 • صفحه جدیدی باز می‌شود. در این صفحه گزینه Sign Up را انتخاب کنید.ثبت نام در تریدینگ ویو با جیمیل و فیسبوک
 • برای ثبت نام می‌توانید از حساب‌های کاربری شبکه‌های اجتماعی یا ایمیل خود استفاده کنید. با انتخاب ایمیل و تعیین رمزعبور، می‌توانید به‌سرعت برای خود در تریدینگ ویو حساب کاربری ایجاد کنید.
 • در تریدینگ ویو می‌توان چند نوع حساب کاربری ایجاد کرد. با انتخاب گزینه Basic، حساب رایگان بسازید.

آموزش اتصال صرافی BingX به تریدینگ ویو

اکنون نوبت به بررسی نحوه اتصال صرافی BingX به تریدینگ ویو می‌رسد. برای این کار، باید مراحل زیر را پشت سر بگذارید.

۱. وارد شدن به حساب کاربری در تریدینگ ویو

وارد شدن به حساب کاربری در تریدینگ ویو

ابتدا باید به حساب کاربری خود در تریدینگ ویو وارد شوید. برای این کار در صفحه اصلی سایت، روی آیکون پروفایل کلیک کنید. سپس گزینه Sign In را انتخاب کنید. صفحه جدید باز می‌شود و در آن با وارد کردن ایمیل و رمزعبور، می‌توانید وارد حساب کاربری خود شوید.

۲. وارد شدن به صفحه Chart در تریدینگ ویو

وارد شدن به صفحه Chart در تریدینگ ویو

بعد از ورود به حساب کاربری، از منوی بالای صفحه در بخش Products، گزینه Chart را انتخاب کنید. به این ترتیب، به صفحه نمودار قیمت دارایی‌های مختلف در تریدینگ ویو وارد خواهید شد.

۳. متصل کردن صرافی BingX به تریدینگ ویو

متصل کردن صرافی بینگ ایکس به تریدینگ ویو

حال نوبت به متصل کردن صرافی Bingx به تریدینگ ویو می‌رسد. در پایین صفحه Chart تریدینگ ویو، چند تب وجود دارد. از بین این تب‌ها گزینه Trading Panel را انتخاب کنید. به این ترتیب، فهرست صرافی‌هایی به نمایش درمی‌آید که قابلیت اتصال به تریدینگ ویو را دارند. بین گزینه‌های موجود BingX را پیدا و سپس گزینه Connect را در آن انتخاب کنید.

آموزش اتصال صرافی بینگ ایکس به تریدینگ ویو

در ادامه، سایت صرافی BingX باز می‌شود. با ورود به حساب کاربری خود در این صرافی، اتصال صرافی BingX به تریدینگ ویو برقرار می‌شود.

۴. انتقال ارزهای دیجیتال به Standard Contract در صرافی BingX

برای معامله در صرافی BingX از طریق تریدینگ ویو، باید دارایی خود را به حساب Standard Contract در صرافی منتقل کنید. در حالت عادی، موجودی شما در صرافی BingX در حساب Fund Account قرار دارد. برای انتقال دارایی به Standard Contract، باید در صفحه اصلی سایت BingX از طریق منوی Assets، گزینه Transfer را انتخاب کنید.

به این ترتیب، وارد صفحه انتقال در صرافی BingX می‌شوید. در این صفحه اطلاعات زیر را وارد کنید:

 • بخش From: از Fund Account
 • بخش To: به Standard Contract
 • بخش Coin: ارز دیجیتال مدنظر مانند تتر
 • بخش Transfer Amount: مقدار ارز دیجیتال برای جابه‌جایی

با تکمیل اطلاعات مذکور، گزینه Transfer را انتخاب کنید تا عملیات انتقال ارز دیجیتال بین حساب‌ها انجام شود. شایان ذکر است انتقال موجودی بین حساب‌ها در صرافی BingX کارمزدی به همراه ندارد.

۵. فراخوان Order Panel در تریدینگ ویو

سفارش گذاری بینگ ایکس در تریدینگ ویو

تا اینجا فرایند اتصال صرافی BingX به تریدینگ ویو به پایان رسیده و همه‌چیز آماده ثبت سفارش از سوی شماست. با وجود این، در حالت عادی پنل ثبت سفارش در صفحه Chart سایت تریدینگ ویو به نمایش درنمی‌آید. برای فراخوان این بخش باید مطابق تصویر بالا روی آیکون مشخص‌شده کلیک کنید تا Order Panel در کنار نمودار قیمت دارایی‌ها به نمایش درآید.

۶. ثبت سفارش در صرافی BingX از طریق تریدینگ ویو

ثبت سفارش در صرافی BingX از طریق تریدینگ ویو

حال می‌توانید سفارش خود را در پنل بازشده در صفحه ثبت کنید. ابتدا از سمت چپ بالای صفحه روی نماد جفت ارز معاملاتی کلیک کنید. پنجره زیر به نمایش درمی‌آید. از روی منوی کشویی کادر قرمزرنگ سمت راست تصویر کلیک کنید. پنجره جدیدی باز می‌شود. در این پنجره نام BingX را وارد کنید. به این ترتیب، این صرافی انتخاب می‌شود. در ادامه، مطابق تصویر زیر، گزینه Crypto را انتخاب کنید؛ با این کار فهرست جفت ارزهای معاملاتی قابل معامله در صرافی بینگ ایکس به نمایش درمی‌آید. از طریق کادر Search، جفت ارز معاملاتی مدنظر خود را پیدا و انتخاب کنید. از طریق تریدینگ ویو فقط می‌توانید جفت ارزهای معاملاتی مبتنی بر تتر (USDT) را معامله کنید.

سپس در پنل ثبت سفارش می‌توانید از بین دو گزینه Market و Stop یکی را برای انجام معامله انتخاب کنید. سپس قیمت و مقدار ارز دیجیتال را مشخص کنید. امکان تعیین حد سود و ضرر نیز برای معامله وجود دارد. پس از ثبت سفارش با مراجعه به بخش Trading Panel، می‌توانید جزئیات معامله ثبت‌شده خود را مشاهده کنید.

 

کلام پایانی

در این مطلب نحوه اتصال صرافی BingX به تریدینگ ویو را بررسی کردیم. صرافی بینگ ایکس از جفت ارزهای معاملاتی زیادی پشتیبانی می‌کند. به علاوه اینکه برای استفاده از آن نیازی به احراز هویت ندارید؛ بنابراین، اگر برای معامله در بازار رمزارزها به دنبال صرافی خارجی مطمئن هستید، می‌توانید روی BingX حساب کنید. آیا تجربه معامله ارزهای دیجیتال در صرافی‌های مختلف از طریق تریدینگ ویو را دارید؟ نظرات، تجربیات و سؤالات خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

1

آیا اتصال صرافی BingX به اپلیکیشن موبایل تریدینگ ویو امکان‌پذیر است؟

تریدینگ ویو در اطلاعیه‌ای اعلام کرده در تلاش است قابلیت ترید ارز دیجیتال در صرافی‌های مختلف از طریق اپلیکیشن موبایل را اضافه کند؛ اما در زمان نگارش این مقاله هنوز چنین امکانی فراهم نیست.

2

آیا برای معامله در صرافی BingX از طریق تریدینگ ویو باید کارمزد اضافی پرداخت کرد؟

خیر؛ برای معامله در صرافی BingX از طریق تریدینگ ویو به پرداخت کارمزد جداگانه نیازی نیست.

امتیاز شما به این محتوا

4.1 / 5. 19

میانگین امتیازات: 4.1/5
تعداد امتیاز: 19
در بهترین صرافی های ارزدیجیتال با تخفیف کارمزد ثبت نام کنید.
دیدگاه خود را به اشتراک گذارید
حتما نظرت رو برای ما و دیگران بنویس
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • امیررضا

  سلام دمتون گرم بابت مطالب خوبتون میخواستم بدونم وقتی صرافی بینگ ایکس وصل کردم ب تریدینگ ویو اندیکاتور هام که داریم کار میکنه و چرا الان جدا میخوایی کار کنی تو تریدنیگ ویو اصلا چارت مثلا dogeusdt رو نمیاره بالا dogeusdt.p اینارو میاره اصلا dogeusdt نیست

  ۱۴۰۲/۱۰/۲۷ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام امیررضا عزیز
   زمانی که تریدینگ ویو رو به صرافی متصل می کنید فقط ارزهایی رو که قابل معامله هستن تو صرافی رو براتون نمایش میده. برای اینکه بتونید چارت های دیگه رو تحلیل کنید لازمه یک تب دیگه از تریدینگ ویو باز کنید تا تمامی نمودارها قابل نمایش و بررسی باشند.

   ۱۴۰۲/۱۰/۳۰ پاسخ
 • شهناز عبدالهی

  با سلام ، من در بینگ ایکس ثبت نام کامل انجام دادم البته با وی پی ان اما متوجه شدم با بینگ ایکس پرو میشه بدون وی پی ان ثبت نام کرد، این بود که دوباره با پرو ثبت نام کردم البته با یک ابمیل جدید اما هر کاری میگنم اون قسمتی که کد ایمیل و کد گوگل انتکتور را میباست وارد کنم قبول نمیکنه ، چکار کنم ساعت ها رو چک کردم ووو اما قبول نکرده ممنون میشم از پاسخ گویی تون

  ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ پاسخ
 • بابک

  سلام
  فقط یه مشکلی هست وقتی چارت فیوچرز بیت کوین صرافی بینگ ایکس رو در تریدینگ ویو باز می کنی اسپرد ۵.۳۵ نشون میده که در مقایسه با سایر صرافی ها (بایننس، اوکی ایکس، بای بیت، کوکوین، …) که حدود ۰.۰۱ و ۰.۱ هست بسیار زیاده با این شرایط نمیشه روی یک دقیقه اسکلپ کرد هرچی سود می کنی و باید دو دستی تقدیم صرافی بکنی

  ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ پاسخ
  • پرویز

   درسته وکارمزد هرتراکنش متوسط ۰.۰۴۵ است.

   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ پاسخ
 • ایمان سلطانی

  سلام
  هنگامی که به تریدینگ ویو وصل شدیم باز هم هنگام اتصال خود تریدینگ ویو باید از فیلتر شکن استفاده ئرد تا خرید انجام دهیم یا نه
  بدون فیلتر شکن هم میشه؟

  ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام ایمان عزیز
   در صورتی کانکشن شما تغییر کنه بصورت اتومات قطع میشه و مجدد باید متصل بشید.
   در نتیجه برای اتصال به تریدینگ ویو از طریق صرافی bingx لازم که vpn روشن باشه و قطعی ایجاد نشه.

   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ پاسخ
 • حامد

  داداش اهرم رو چطوری لحاظ کنیم

  ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام حامد عزیز
   زمانی که از تریدینگ ویو استفاده می کنید امکان وارد کردن دستی اهرم وجود نداره و باید از اهرم های پیش فرض خود تریدینگ ویو انتخاب کنید.

   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ پاسخ
 • مهربان

  چندروزه دیگه از تریدینگ ویو نمیتونم به صرافی بینگ ایکس وصل بشم. قبلا اینطوری نبود. تریدینگ پیام میده شما از ایران هستین و بوکرها با ایران کار نمیکنه. با فیلترشکن ثابت هم میرم مشکل حل نمیشه. ویندوز و عوض کردم لوکیشن عوض کردم فایده نداره. ماندم چکار کنم. میشه راهنمایی کنید. تشکر

  ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام مهربان عزیز
   موردی که فرمودید رو تست کردیم و مشکلی نداشت برای ورود نیاز هست که فیلترشکن استفاده کنید.

   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ پاسخ
 • ali

  سلام من می خوام بدونم آیا میشه از طریق تریدینگ ویو معاملات جفت ارز های فارکس را انجام داد چون تو قسمت موجودی حساب فقط موجودی usdt را نمایش میده . ممنون میشم راهنمایی کنید

  ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام علی عزیز
   در حال حاضر این امکان وجود نداره چون هنوز دیتای فارکس bingx در نمودارهای تریدینگ ویو قرار نگرفته.
   در صورتی که در آینده این دیتا به تریدینگ ویو اضافه بشه میتونید اونجا معامله کنید.

   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ پاسخ
 • احسان

  سلام سوالی داشتم مبنی بر اینکه بعضی ارز ها در بینگ ایکس نمیاد ولی در تریدینگ ویو مشاهده میشه و حتی در ارز مورد نظر صرافی بینگ ایکس ذکر شده که موجوده اما در خوذ صرافی بینگ ایکس وقتی سرچ میکنیم پیدا نمیشه
  مثال ارز ATA , و خیلی ارزهای دیگه چاره چیست؟

  ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ پاسخ
 • نوید

  سلام
  از مطلب کاربردی که به اشتراک گذاشتید ممنونم. عالی….
  آیا میشه استراتژی تریدینگ ویو که با pine script نوشتیم رو به صرافی متصل کرد و بر اساس سیگنالهای استراتژی به صورت خودکار معامله انجام بشه؟

  ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام نوید عزیز
   این سوالت تخصصی و من در مورد اینکه چطور میشه همچین کاری انجام داد اطلاع ندارم ولی قطعا میشه چون یکی از دوستان من ربات خودش رو روی صرافی بایننس اجرا کرده بود.
   قطعا برای برنامه نویس ها یه راهی وجود داره 🙂

   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ پاسخ
منو
جستجو
ورود/ ثبت نام
ارسال مجدد
درخواست مشاوره