TradingView یکی از سایت‌های پُرکاربرد بین معامله‌گران بازارهای مالی، به‌ويژه کریپتوکارنسی است. آیا می‌دانستید که می‌توانید از تریدینگ ویو برای معامله در صرافی‌های مختلف استفاده کنید؟ یکی از این صرافی‌ها BingX است که به‌تازگی، تعداد زیادی از کاربران ایرانی در این صرافی مشغول به فعالیت شده‌اند. در این مطلب نحوه اتصال صرافی BingX به تریدینگ ویو را بررسی می‌کنیم. تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

bingx logo
صرافی بینگ ایکس
۴.۸
دسترسی به بازار کریپتو و فارکس
اتصال به تریدینگ ویو و متاتریدر ۵
پشتیبانی فارسی
ثبت‌نام به همراه تخفیف کارمزد

تریدینگ ویو چیست؟

تریدینگ ویو نوعی پلتفرم اجتماعی برای معامله‌گران بازارهای مالی، به‌ویژه ارزهای دیجیتال است. کاربران می‌توانند در این پلتفرم با یکدیگر وارد تعامل شوند و ایده‌های تجاری خود را به اشتراک بگذارند. از طرف دیگر، برای تحلیل تکنیکال نمودارهای قیمت دارایی‌های مختلف، ابزارهای معاملاتی پیشرفته‌ای در تریدینگ ویو به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار دارد. بسیاری از تحلیلگران تکنیکال از این ابزارها در سایت TradingView برای آنالیز دارایی‌های مختلف استفاده می‌کنند.

در کنار این ابزارها، تریدینگ ویو قابلیت کاربردی را برای معامله‌گران بازار ارزهای دیجیتال اضافه کرده است؛ به این ترتیب، از طریق این سایت می‌توانید مستقیم به صرافی‌های ارز دیجیتال متصل شوید و در آن‌ها به معامله رمزارزها بپردازید. یکی از این صرافی‌ها که به‌تازگی به تریدینگ ویو متصل شده است، BingX نام دارد. با اتصال صرافی BingX به تریدینگ ویو، می‌توانید معاملات خود را با کمک این پلتفرم انجام دهید.

بیشتر بخوانید: معرفی و آموزش کامل صرافی بینگ ایکس (BingX)

آموزش ایجاد حساب کاربری در تریدینگ ویو

قبل از بررسی نحوه اتصال صرافی BingX به تریدینگ ویو، لازم است ایجاد حساب کاربری در پلتفرم TradingView را یاد بگیریم. برای ایجاد حساب کاربری در تریدینگ ویو مراحل زیر را دنبال کنید:‌

آموزش ایجاد حساب کاربری در تریدینگ ویو
  • ابتدا وارد سایت تریدینگ ویو به نشانی tradingview.com شوید.
  • در گوشه سمت راست بالای صفحه اصلی تریدینگ ویو، آیکون پروفایل را انتخاب و سپس روی گزینه Get started کلیک کنید.ثبت نام در سایت تریدینگ ویو
  • صفحه جدیدی باز می‌شود. در این صفحه گزینه Sign Up را انتخاب کنید.ثبت نام در تریدینگ ویو با جیمیل و فیسبوک
  • برای ثبت نام می‌توانید از حساب‌های کاربری شبکه‌های اجتماعی یا ایمیل خود استفاده کنید. با انتخاب ایمیل و تعیین رمزعبور، می‌توانید به‌سرعت برای خود در تریدینگ ویو حساب کاربری ایجاد کنید.
  • در تریدینگ ویو می‌توان چند نوع حساب کاربری ایجاد کرد. با انتخاب گزینه Basic، حساب رایگان بسازید.

آموزش اتصال صرافی BingX به تریدینگ ویو

اکنون نوبت به بررسی نحوه اتصال صرافی BingX به تریدینگ ویو می‌رسد. برای این کار، باید مراحل زیر را پشت سر بگذارید.

۱. وارد شدن به حساب کاربری در تریدینگ ویو

وارد شدن به حساب کاربری در تریدینگ ویو

ابتدا باید به حساب کاربری خود در تریدینگ ویو وارد شوید. برای این کار در صفحه اصلی سایت، روی آیکون پروفایل کلیک کنید. سپس گزینه Sign In را انتخاب کنید. صفحه جدید باز می‌شود و در آن با وارد کردن ایمیل و رمزعبور، می‌توانید وارد حساب کاربری خود شوید.

۲. وارد شدن به صفحه Chart در تریدینگ ویو

وارد شدن به صفحه Chart در تریدینگ ویو

بعد از ورود به حساب کاربری، از منوی بالای صفحه در بخش Products، گزینه Chart را انتخاب کنید. به این ترتیب، به صفحه نمودار قیمت دارایی‌های مختلف در تریدینگ ویو وارد خواهید شد.

۳. متصل کردن صرافی BingX به تریدینگ ویو

متصل کردن صرافی بینگ ایکس به تریدینگ ویو

حال نوبت به متصل کردن صرافی Bingx به تریدینگ ویو می‌رسد. در پایین صفحه Chart تریدینگ ویو، چند تب وجود دارد. از بین این تب‌ها گزینه Trading Panel را انتخاب کنید. به این ترتیب، فهرست صرافی‌هایی به نمایش درمی‌آید که قابلیت اتصال به تریدینگ ویو را دارند. بین گزینه‌های موجود BingX را پیدا و سپس گزینه Connect را در آن انتخاب کنید.

آموزش اتصال صرافی بینگ ایکس به تریدینگ ویو

در ادامه، سایت صرافی BingX باز می‌شود. با ورود به حساب کاربری خود در این صرافی، اتصال صرافی BingX به تریدینگ ویو برقرار می‌شود.

۴. انتقال ارزهای دیجیتال به Standard Contract در صرافی BingX

برای معامله در صرافی BingX از طریق تریدینگ ویو، باید دارایی خود را به حساب Standard Contract در صرافی منتقل کنید. در حالت عادی، موجودی شما در صرافی BingX در حساب Fund Account قرار دارد. برای انتقال دارایی به Standard Contract، باید در صفحه اصلی سایت BingX از طریق منوی Assets، گزینه Transfer را انتخاب کنید.

به این ترتیب، وارد صفحه انتقال در صرافی BingX می‌شوید. در این صفحه اطلاعات زیر را وارد کنید:

  • بخش From: از Fund Account
  • بخش To: به Standard Contract
  • بخش Coin: ارز دیجیتال مدنظر مانند تتر
  • بخش Transfer Amount: مقدار ارز دیجیتال برای جابه‌جایی

با تکمیل اطلاعات مذکور، گزینه Transfer را انتخاب کنید تا عملیات انتقال ارز دیجیتال بین حساب‌ها انجام شود. شایان ذکر است انتقال موجودی بین حساب‌ها در صرافی BingX کارمزدی به همراه ندارد.

۵. فراخوان Order Panel در تریدینگ ویو

سفارش گذاری بینگ ایکس در تریدینگ ویو

تا اینجا فرایند اتصال صرافی BingX به تریدینگ ویو به پایان رسیده و همه‌چیز آماده ثبت سفارش از سوی شماست. با وجود این، در حالت عادی پنل ثبت سفارش در صفحه Chart سایت تریدینگ ویو به نمایش درنمی‌آید. برای فراخوان این بخش باید مطابق تصویر بالا روی آیکون مشخص‌شده کلیک کنید تا Order Panel در کنار نمودار قیمت دارایی‌ها به نمایش درآید.

۶. ثبت سفارش در صرافی BingX از طریق تریدینگ ویو

ثبت سفارش در صرافی BingX از طریق تریدینگ ویو

حال می‌توانید سفارش خود را در پنل بازشده در صفحه ثبت کنید. ابتدا از سمت چپ بالای صفحه روی نماد جفت ارز معاملاتی کلیک کنید. پنجره زیر به نمایش درمی‌آید. از روی منوی کشویی کادر قرمزرنگ سمت راست تصویر کلیک کنید. پنجره جدیدی باز می‌شود. در این پنجره نام BingX را وارد کنید. به این ترتیب، این صرافی انتخاب می‌شود. در ادامه، مطابق تصویر زیر، گزینه Crypto را انتخاب کنید؛ با این کار فهرست جفت ارزهای معاملاتی قابل معامله در صرافی بینگ ایکس به نمایش درمی‌آید. از طریق کادر Search، جفت ارز معاملاتی مدنظر خود را پیدا و انتخاب کنید. از طریق تریدینگ ویو فقط می‌توانید جفت ارزهای معاملاتی مبتنی بر تتر (USDT) را معامله کنید.

سپس در پنل ثبت سفارش می‌توانید از بین دو گزینه Market و Stop یکی را برای انجام معامله انتخاب کنید. سپس قیمت و مقدار ارز دیجیتال را مشخص کنید. امکان تعیین حد سود و ضرر نیز برای معامله وجود دارد. پس از ثبت سفارش با مراجعه به بخش Trading Panel، می‌توانید جزئیات معامله ثبت‌شده خود را مشاهده کنید.

سؤالات متداول

۱. آیا اتصال صرافی BingX به اپلیکیشن موبایل تریدینگ ویو امکان‌پذیر است؟

تریدینگ ویو در اطلاعیه‌ای اعلام کرده در تلاش است قابلیت ترید ارز دیجیتال در صرافی‌های مختلف از طریق اپلیکیشن موبایل را اضافه کند؛ اما در زمان نگارش این مقاله هنوز چنین امکانی فراهم نیست.

۲. آیا برای معامله در صرافی BingX از طریق تریدینگ ویو باید کارمزد اضافی پرداخت کرد؟

خیر؛ برای معامله در صرافی BingX از طریق تریدینگ ویو به پرداخت کارمزد جداگانه نیازی نیست.

کلام پایانی

در این مطلب نحوه اتصال صرافی BingX به تریدینگ ویو را بررسی کردیم. صرافی بینگ ایکس از جفت ارزهای معاملاتی زیادی پشتیبانی می‌کند. به علاوه اینکه برای استفاده از آن نیازی به احراز هویت ندارید؛ بنابراین، اگر برای معامله در بازار رمزارزها به دنبال صرافی خارجی مطمئن هستید، می‌توانید روی BingX حساب کنید. آیا تجربه معامله ارزهای دیجیتال در صرافی‌های مختلف از طریق تریدینگ ویو را دارید؟ نظرات، تجربیات و سؤالات خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید.