بازی کردن و کسب درآمد از جمله ایده‌هایی است که طرفداران بسیار زیادی در بازار رمز ارزها دارد. در سال‌های اخیر تعداد بازی‌های بلاک‌چینی با قابلیت کسب درآمد به طور قابل توجهی افزایش پیدا کرده است. در این مقاله قصد داریم به معرفی ارز Phoneum و بازی‌های بلا‌ک‌چینی مرتبط با آن بپردازیم. اگر شما هم به کسب درآمد از طریق بازی کردن علاقه‌مند هستید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

ارز Phoneum چیست؟

ارز Phoneum یک توکن مبتنی بر بلاک‌چین سولانا است که مانند بیت کوین از تراکنش‌های همتا به همتا پشتیبانی می‌کند. این ارز دیجیتال با قابلیت دسترسی افراد به رمز ارزها در موبایل راه‌اندازی شده است. لازم به ذکر است که برنامه‌های این توکن صرفا در موبایل قابل دسترسی است. در قالب این اکوسیستم کاربران می‌توانند از راه‌های مختلفی از جمله بازی کردن ارز دیجیتال فونیوم به دست بیاورند.

ارز Phoneum یک توکن مبتنی بر بلاک‌چین سولانا است

به طور کلی ارز فونیوم یک رمزارز واقعی فقط برای موبایل است که برای ارائه یک تجربه کاربری ساده و پلتفرم طراحی شده است که به همه کاربران، صرف نظر از استعداد فنی، امکان می‌دهد تا به طور کامل در اقتصاد جدید ارزهای دیجیتال مشارکت کنند.

راه‌های به دست آوردن ارز دیجیتال فونیوم

به طور کلی چندین راه برای به دست آوردن ارز Phoneum وجود دارد که عبارت‌اند از:

۱. مشارکت در استخراج ارز Phoneum

برنامه‌ اختصاصی (Cloud Earning PHT) برای مشارکت در استخراج توکن فونیوم در سایت این ارز دیحیتال وجود دارد. این برنامه را دانلود کرده و در تلفن همراه خود نصب کنید. جلسات ماینینیگ در این برنامه تعریف شده است که با مشارکت در این برنامه‌ها می‌توانید در هر ساعت ۴ توکن دریافت کند. شرکت در این جلسات رایگان است. البته این امکان وجود دارد که با پرداخت پول، تعداد توکن‌های دریافتی خود را افزایش دهید. لازم به ذکر است که باید ۳ دلار برای ارتقای نرخ استخراج خود پرداخت کنید. قیمت فعلی این توکن در حال حاضر ۰.۰۰۰۰۲۸ دلار است. با یک محاسبه سر انگشتی مشخص می‌شود که این تصمیم چندان عاقلانه نیست.

۲. معرفی فونیوم به دیگران

با معرفی اکوسیستم فونیوم به دیگران نیز می‌توانید ارز Phoneum دریافت کنید. یک کد ارجاع بعد از نصب برنامه فونیوم به شما اختصاص می‌یابد. به ازای هر یک نفر که با این کد ارجاع وارد برنامه شود، ۲۰۰ توکن فونیوم به شما اختصاص پیدا می‌کند.

۳. استیک کردن ارز دیجیتال فونیوم

هر کاربر که حداقل ۲۰ هزار توکن فونیوم در اختیار داشته باشد، می‌تواند در فرآیند استیک مشارکت کند. در این حالت به ازای هر یک ماه معادل ۱ درصد سرمایه‌گذاری سود به کاربر پرداخت می‌شود.

۴. بازی‌های اکوسیستم فونیوم

چند بازی ساده موبایلی نیز در قالب اکوسیستم ارز Phoneum تعریف شده است. شما می‌توانید با مشارکت در این بازی‌ها نسبت به کسب درآمد اقدام کنید. اسامی این بازی‌ها عبارت‌اند از:

  • Crypto Treasures
  • Crypto Planet
  • Green Karma
  • Crypto Cards
  • Crypto Connect 3

توصیه می‌کنیم که بازی‌ها را از سایت رسمی ارز دیجیتال فونیوم دانلود کنید. اگر قصد داشته باشید که از نسخه رایگان این بازی‌ها استفاده کنید، مجبور هستید که در طول استفاده از آن، تبلیغات ویدیویی مختلف که به نمایش در می‌آیند را مشاهده کنید. در غیر این صورت با پرداخت هزینه باید سطح کاربری خود را ارتقا دهید.

راه‌های به دست آوردن ارز دیجیتال فونیوم

تاریخچه قیمت ارز دیجیتال فونیوم

در ادامه بحث بد نیست که نگاهی به تاریخچه قیمت ارز Phoneum بیندازیم. ار فونیوم در ماه نوامبر سال ۲۰۲۰ با قیمت ۰.۰۰۰۱ دلار در سایت معتبر کوین مارکت کپ فهرست شد. تا پایان سال ۲۰۲۰ نیز روند ثابتی را در پیش گرفت و با همان قیمت به کار خود پایان داد. سال ۲۰۲۱ برای ارز دیجیتال فونیوم فوق‌العاده آغاز شد و تا نیمه آوریل به قیمت ۰.۰۰۲ دلار رسید.

اما در ادامه سقوط آزاد را تجربه کرد و تا پایان سال روند نزولی خود را ادامه داد. به طوری که در پایان سال ۲۰۲۱ به قیمت ۰.۰۰۰۰۶۸ دلار معامله می‌شد. این روند در حال حاضر نیز ادامه دارد و قیمت این توکن در اواخر فوریه ۲۰۲۲ چیزی در حدود ۰.۰۰۰۰۲۸ دلار است.

از مجموع ۵ میلیارد توکن قابل عرضه، بیش از ۳.۵ میلیارد آن در حال حاضر عرضه شده است. ارزش بازار این توکن بسیار ناچیز و تنها ۱۱۳ هزار دلار است که از این حیث در جایگاه ۲۴۴۷ در بین سایر رمز ارزها قرار دارد.

سؤالات متداول

۱. ارز Phoneum را از کجا بخریم؟

خرید و فروش این ارز دیجیتال چندان در صرافی‌های دیگر رایج نیست. در حال حاضر تنها صرافی ProBit Global این توکن را در فهرست معاملات خود قرار داده است.

۲. ارز دیجیتال فونیوم در کدام کیف پول‌ها قابل نگهداری است؟

علاوه بر کیف پول PHT Wallet می‌توان این ارز دیجیتال را در کیف پول ترون لینک نیز نگهداری کرد.

۳. آیا ارز Phoneum ارزش سرمایه‌گذاری دارد؟

جمیع شواهد در خصوص ارز دیجیتال فونیوم نشان می‌دهد که این توکن چندان ارزش سرمایه‌گذاری ندارد. نکته مهم این است که هیچ سرمایه‌گذاری مالی اولیه‌ای برای راه‌اندازی این پروژه در نظر گرفته نشده است. همچنین اگر قرار باشد برای کسب درآمد رایگان از این برنامه استفاده کنید، باید زمان زیادی برای تماشای تبلیغات در برنامه‌های مختلف آن اختصاص دهید. برای عدم تماشای تبلیغات نیز باید با پرداخت هزینه سطح کاربری خود را ارتقا دهید. همچنین گزارش‌های مسدود شدن حساب‌های کاربری زیادی بعد از کسب درآمد از سوی کاربران این اکوسیستم منتشر شده است. مجموع این موارد نشان می‌دهد که فونیوم در حال حاضر ارزش سرمایه‌گذاری ندارد.

کلام پایانی

در این مقاله به معرفی ارز Phoneum پرداختیم. ارز دیجیتال فونیوم از جمله اکوسیستم‌های کسب درآمد از محل بازی کردن به شمار می‌رود که در مدت فعالیت خود تا به امروز موفقیت‌های چندانی را به دست نیاورده است. به طور کلی سرمایه‌گذاری از طرق خرید این ارز دیجیتال را به هیچ عنوان در مقطع زمانی کنونی پیشنهاد نمی‌کنیم. اگر فرصت کافی در اختیار دارید، به سراغ راه‌های به دست آوردن این توکن که در بالا معرفی کردیم، بروید. به این ترتیب حداقل بدون پرداخت هزینه این توکن را صاحب می‌شوید و احتمال دارد که در آینده در اثر افزایش قیمت، سود خوبی عاید شما شود.