آموزش کپی ترید در صرافی مکسی (MEXC) به صورت تصویری

آموزش صرافی
آموزش کپی ترید در صرافی مکسی

مکسی (MEXC) را باید در ردیف صرافی‌هایی که کپی ترید دارند قرار داد. می‌توانید بدون نیاز به احراز هویت در این صرافی ثبت نام کنید. در صرافی MEXC، فرصت معامله بیش از ۱۶۴۵ ارز دیجیتال برای معامله‌گران فراهم شده است. بررسی سایت کوین مارکت کپ نیز نشان می‌دهد که در حال حاضر، مکسی یکی از پانزده صرافی برتر بازار کریپتوکارنسی است. پلتفرم کپی ترید مکسی تنها برای معاملات فیوچرز رمزارزها در دسترس کاربران قرار دارد. در این مطلب، آموزش کپی ترید در مکسی را برای شما عزیزان آماده کرده‌ایم. حتماً تا پایان با ما همراه باشید.

mexc logo
صرافی مکسی
۴
کارمزد صفر برای معاملات اسپات
کپی ترید
نیاز به احراز هویت
ثبت‌نام به همراه تخفیف کارمزد

معرفی پلتفرم کپی ترید مکسی MEXC

«امروز ترید کردن آسان‌تر از هر زمان دیگری است.» این شعار معناداری است که در بدو ورود به پلتفرم کپی ترید مکسی با آن روبه‌رو می‌شوید. بر اساس آمار رسمی این پلتفرم، بیش از ده هزار نفر در آن فعالیت می‌کنند و حجم معاملات کپی تریدینگ صرافی MEXC به بیش از دو میلیارد دلار رسیده است.

Copy Trading نوعی بازی بردـ برد است؛ زیرا کپی‌کنندگان برای اینکه مشابه تریدرهای حرفه‌ای سود کنند، شانس بیشتری خواهند داشت. همچنین معامله‌گران باتجربه از این طریق علاوه بر سود سبد سرمایه‌گذاری خود، بخشی از سود کپی‌کنندگان را نیز دریافت می‌کنند. به این ترتیب، هر دو طرف این معامله کاملاً راضی خواهند بود.

صرافی مکسی برای ارتباط بین کپی‌کنندگان و تریدرها، فضایی مطمئن ایجاد می‌کند؛ به این معنی که کپی‌کنندگان اطمینان خواهند داشت پرتفوی واقعی تریدرها برای کپی تریدینگ در اختیارشان قرار می‌گیرد. همچنین تریدرها پس از بستن پوزیشن معاملاتی، سهم خود را از سود کپی‌کنندگان دریافت می‌کنند. هیچ‌گونه کارمزد اضافی در این پلتفرم از هیچ‌یک از طرفین دریافت نمی‌شود. صرافی MEXC فقط کارمزد معاملات خود را بر اساس روال عادی دریافت می‌کند.

نکته مهم دیگر این است که پلتفرم کپی ترید در مکسی فقط برای معاملات فیوچرز در دسترس قرار دارد. مکانیزم عملکرد آن نیز به این صورت است که صرافی به‌طور خودکار پوزیشن‌هایی را که تریدرها باز و بسته می‌کنند، برای دنبال‌کنندگان آن‌ها نیز باز می‌کند یا می‌بندد. درنهایت، تا سقف ۱۵ درصد از سود کپی‌کنندگان به تریدرها تعلق می‌گیرد. در ادامه، بیشتر درباره جزئیات آن توضیح می‌دهیم.

آموزش کپی ترید در مکسی MEXC برای کپی‌کنندگان

برای استفاده از پلتفرم کپی تریدینگ صرافی MEXC، باید حداقل پنج تتر در حساب کاربری خود داشته باشید. ابتدا موجودی حساب خود را کنترل کنید. در مقاله آموزش صرافی MEXC نحوه واریز و انتقال ارز دیجیتال در این صرافی را مفصل آموزش دادیم. اگر به شارژ حساب کاربری خود نیاز دارید، می‌توانید نحوه انجام این فرایند را از مطلب مذکور دنبال کنید.

ورود به بخش کپی ترید صرافی mexc

بعد از شارژ موجودی حساب، باید وارد پلتفرم کپی تریدینگ صرافی مکس شوید. برای این کار از منوی Futures در صفحه اصلی سایت، گزینه Copy Trade را انتخاب کنید.

مشاهده تریدر ها در بخش copy trade صرافی مکسی

در صفحه Copy Trade، فهرست تریدرهای حرفه‌ای در اختیار شما قرار می‌گیرد. همچنین ابزارهایی برای جست‌وجوی هوشمند و سریع به‌منظور انتخاب بهترین تریدر وجود دارد. به کمک این ابزارها می‌توانید تریدرها را بر اساس مؤلفه‌های زیر جست‌وجو کنید:

 • نرخ بازگشت سرمایه در هفت روز گذشته (۷ Day ROI)
 • نرخ سود محقق‌شده در هفت روز گذشته (۷ Day PNL)
 • مجموع بازگشت سرمایه (Total ROI)
 • مجموع سود محقق‌شده (Total PNL)
 • تعداد دنبال‌کنندگان (Followers)
نحوه کپی ترید در صرافی mexc

با کمک ابزارهای یادشده بین تریدرها جست‌وجو کنید. درنهایت، پس از انتخاب تریدر مدنظر، گزینه Follow مربوط به آن را انتخاب کنید.

به این ترتیب، صفحه جدیدی باز می‌شود که جزئیات آن را با هم بررسی می‌کنیم.

مشاهده پروفایل و تنظیمات کپی تریدینگ در صرافی mexc

در قسمت Profit Share Ratio، میزان سود دریافتی تریدر ذکر می‌شود. همچنین جفت ارزهای معاملاتی که تریدر برای معامله مشخص کرده است، در بخش Futures قابل مشاهده‌اند.

مقدار سرمایه مدنظر برای کپی کردن معاملات تریدر را در بخش Copy Trade Amount وارد کنید. حداقل مقدار مجاز پنج تتر است.

در بخش Copy Trade Mode باید از بین دو گزینه زیر، یکی را انتخاب کنید:
تنظیمات copytrade صرافی مکس

 • Fixed Amount: با انتخاب این گزینه، مقدار سرمایه مشخصی به ازای هر کپی ترید از طرف شما وارد معامله می‌شود. برای مثال، اگر ۱۰۰ تتر را به ازای مقدار ثابت وارد ‌کنید، وقتی تریدر یک پوزیشن باز می‌کند، همان پوزیشن برای شما با مارجین ۱۰۰ تتر باز می‌شود.
 • Multiplier: با انتخاب این گزینه باید مشخص کنید در هر بار کپی ترید، سرمایه شما با چه نسبتی از تریدر وارد معامله شود. فرض کنید تریدر A را دنبال می‌کنید. او یک پوزیشن به ارزش ۱۰۰ تتر باز می‌کند. اگر شما نسبت سرمایه خود را در این بخش ۱۰x مشخص کرده باشید، صرافی به‌طور خودکار این پوزیشن را با مارجین ۱۰۰۰ تتر برای شما باز می‌کند.
قرار دادن حد سود و حد ضرر در کپی ترید صرافی mexc global

بخش Manage Risks برای مدیریت سود و زیان در کپی تریدینگ در اختیار شما قرار دارد. البته کامل کردن این بخش اختیاری است؛ بنابراین، می‌توانید حد سود (Take Profit Ratio) و حد ضرر (Stop Loss Ratio) کپی‌برداری از معاملات تریدر را در این بخش تعیین کنید. توجه کنید حد سود و ضرر باید به درصد تعیین شود و حداقل مقدار هریک از آن‌ها ۳ درصد است.

بخش Advanced Settings نیز برای تعیین اهرم (Leverage) و لغزش (Slippage) پوزیشن‌های معاملاتی در زمان کپی‌برداری در اختیار شما قرار دارد. تکمیل این بخش نیز کاملاً اختیاری است.

انتخاب اهرم برای کپی تریدینگ صرافی mexc

در بخش Leverage دو گزینه وجود دارد که عبارت‌اند از:

 • Use the same leverage multiplier as the trader: اهرم معاملاتی هر سفارش مطابق با اهرم تریدر تعیین می‌شود.
 • Customize leverage multiplier: اهرم معاملاتی اختصاصی خود را باید به ازای هر سفارش تعیین کنید.

شاید این پرسش برای شما پیش بیاید که منظور از اسلیپیج چیست. هرچند بعد از ثبت سفارش تریدر، صرافی به صورت خودکار برای دنبال‌کنندگان هم در لحظه سفارش خرید یا فروش را ثبت می‌کند، در عمل ممکن است قیمت اجرای سفارش تریدر و دنبال‌کنندگان متفاوت باشد. این امکان فراهم شده است تا با تعیین اسلیپیج، مشخص کنید سفارش شما با چه میزان لغزش نسبت به تریدر در دفترچه سفارش صرافی ثبت شود.

تعیین اسلیپیج برای کپی ترید صرافی مکسی

دو گزینه در بخش Slippage وجود دارد که عبارت‌اند از:

 • No customized slippage: با انتخاب این گزینه سفارش‌های شما به صورت مارکت با بهترین قیمت لحظه‌ای در صرافی مکس ثبت می‌شود.
 • Customized slippage: با انتخاب این گزینه سفارش شما به صورت لیمیت ثبت می‌شود. باید تعیین کنید اختلاف قیمت سفارش شما در مقایسه با تریدر چند درصد باشد.

در پایان، با انتخاب گزینه Submit فرایند کپی‌برداری از معاملات تریدر در صرافی مکس آغاز می‌شود.

کپی ترید در صرافی mexc

برای مدیریت کپی تریدینگ صرافی MEXC نیز باید بار دیگر به صفحه Copy Trading برگردید. در این صفحه گزینه My Copy Trade را انتخاب کنید. به این ترتیب، وارد صفحه اختصاصی می‌شوید که از طریق‌ آن می‌توانید جزئیات مربوط به کپی تریدهای خود را مشاهده کنید.

مشاهده تریدر های کپی شده و نحوه لغو کردن کپی تریدینگ در mexc

تب My Trader را انتخاب کنید تا کپی تریدهای فعال شما به نمایش درآید. برای کپی تریدهای فعال امکان تغییر حد سود و ضرر وجود دارد. همچنین برای لغو هریک از آن‌ها باید از گزینه Unfollow استفاده کنید.

در تب History می‌توانید کپی تریدهای قبلی خود را که بسته‌اید، به‌تفکیک مشاهده کنید. همچنین در تب Overview گزارش جامعی از میزان سود و زیان کلی شما در اثر فعالیت در پلتفرم کپی تریدینگ صرافی MEXC ارائه می‌شود.

آموزش کپی ترید مکسی برای تریدرهای حرفه‌ای

آموزش کپی ترید مکسی MEXC را باید با نحوه تبدیل شدن به تریدر حرفه‌ای تکمیل کنیم. برای ثبت درخواست تبدیل شدن به تریدر حرفه‌ای، صرافی مجموعه‌ای از شرایط و ضوابط را در نظر گرفته است. همچنین لازم است مدارک خاصی را در در زمان درخواست ارائه کنید.

معامله گر شدن در بخش کپی ترید صرافی مکسی

برای ثبت درخواست تریدر در پلتفرم MEXC Copy Trading، می‌توانید از طریق این لینک اقدام کنید. در این صفحه، لازم است آدرس ایمیل، آیدی اکانت تلگرام، و شماره موبایل خود را وارد کنید. بررسی درخواست شما یک تا دو روز کاری زمان می‌برد. در زمان ثبت درخواست فعالیت به‌عنوان تریدر کپی تریدر در مکسی، نباید تریدرهای دیگر را در این پلتفرم دنبال کنید. برخلاف پلتفرم کپی ترید صرافی بینگ ایکس، در صرافی MEXC شرط حداقل موجودی در حساب کاربری برای موافقت با درخواست تریدرها وجود ندارد.

چند نکته مهم وجود دارد که به‌عنوان تریدر در پلتفرم کپی ترید مکسی باید در نظر داشته باشید:

 • فهرست جفت ارزهای قابل معامله در پلتفرم کپی ترید MEXC را می‌توانید در این لینک مشاهده کنید.
 • بسته به نوع جفت ارز معاملاتی، حداکثر لوریج قابل انتخاب بین ۵ – ۱۲۵X متغیر است.
 • امکان حذف کردن فالورها در پلتفرم کپی تریدینگ از بخش My Followers وجود دارد.
 • تنها در صورتی‌ در سود دنبال‌کنندگان شریک خواهید شد که پوزیشن‌های معاملاتی با سود بسته شوند.
 • سود تریدرها به‌صورت روزانه در بازه زمانی ساعت ۱۶ تا ۱۷ UTC پرداخت می‌شود.

کارمزد معاملات کپی ترید در مکسی MEXC

هیچ‌گونه کارمزد جداگانه‌ای برای معاملات کپی ترید در مکسی از تریدرها و دنبال‌کنندگان آن‌ها دریافت نمی‌شود، بلکه فقط باید کارمزد معاملات فیوچرز را بپردازید. صرافی مکسی یکی از کم‌کارمزدترین صرافی‌های خارجی ارز دیجیتال است. بر این اساس، کارمزد میکر یا سفارش گذار در صرافی مکسی برابر با صفر است. همچنین، برای تیکر یا سفارش بردار نیز تنها ۰/۰۱ درصد کارمزد در نظر گرفته شده است. نکته مهم دیگر این است که ۱۵ درصد از سود دنبال کنندگان در اختیار تریدرها قرار می‌گیرد.

کلام پایانی

کپی ترید مکسی برای معامله‌گرانی که به‌تازگی وارد بازار رمزارزها شده‌اند، می‌تواند فرصت مناسبی باشد. این افراد می‌توانند سبد معاملاتی خود را مشابه تریدرهای حرفه‌ای تنظیم کنند. البته چالش اساسی در اینجا پیدا کردن تریدرهای حرفه‌ای است که معاملات کم‌ریسکی را در کپی ترید MEXC انجام می‌دهند. در پایان، لازم است تأکید کنیم که کپی ترید در مکسی تحت هیچ شرایطی تضمین‌کننده سود شما در معاملات فیوچرز نیست و باید ریسک ناشی از ضرر کردن در کپی تریدینگ را بپذیرید.

سوالات متداول

1

آیا برای استفاده از پلتفرم کپی ترید مکسی MEXC احراز هویت ضروری است؟

خیر؛ بدون نیاز به احراز هویت می‌توانید در پلتفرم کپی ترید مکسی MEXC فعالیت کنید.

2

کارمزد کپی ترید در مکسی چقدر است؟

کپی ترید در مکسی MEXC هیچ کارمزدی ندارد. فقط تریدرها می‌توانند تا سقف 15 درصد از سود دنبال‌کنندگان خود را دریافت کنند.

3

سقف برداشت روزانه از حساب کاربری صرافی مکسی بدون احراز هویت چقدر است؟

بدون احراز هویت، روزانه می‌توانید تا سقف 20 بیت کوین از حساب کاربری خود در صرافی مکسی برداشت کنید.

امتیاز شما به این محتوا

4.3 / 5. 8

میانگین امتیازات: 4.3/5
تعداد امتیاز: 8
در بهترین صرافی های ارزدیجیتال با تخفیف کارمزد ثبت نام کنید.
دیدگاه خود را به اشتراک گذارید
حتما نظرت رو برای ما و دیگران بنویس
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • وحید شریفی

  سلام من ب کپی ترید ی دوستم وصل شدم چ جوری از کپی ترید انتقال بدم ب حساب فیوچرزم ممنون راهنمایی کنید

  ۱۴۰۲/۱۱/۱۹ پاسخ
 • علیرضا

  سلام به چه صورت میشه پولی که از طریق copy trade بدست اوردی رو منقل کنی به قسمت spot ؟

  ۱۴۰۲/۱۰/۱۴ پاسخ
 • عادل عرفانیان

  با سلام
  من به حساب کپی تردید دوستم متصل شدم
  دوستم هیچ کارمزدی از سود من رو ورنمیداره
  من سود هوایی که در اکانت گرفته شده رو جمع میکنم و کارمزد هم کم میکنم باز هم صرافی کل سود بنده را نداده نزدیک به ۱۰۰دلار اختلاف دارد
  ممنون میشم کمک کنید

  ۱۴۰۲/۱۰/۱۱ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام عادل عزیز
   با توجه به اینکه سوالتون نیاز به بررسی حساب و عملکرد داره برای رسیدن به جواب بهتر پیشنهاد میکنم از طریق پشتیبانی صرافی مکسی پیگیری کنید.

   ۱۴۰۲/۱۰/۱۳ پاسخ
 • فرشاد رضایی

  درود. سود حاصل از ترید ها در قسمت کپی ترید را چطور میشه به قسمت فیوچرز ولت ترنسفر کرد؟

  ۱۴۰۲/۰۷/۲۹ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام فرشاد عزیز
   شما به عنوان تریدر در بخش کپی ترید فعالیت می کنید؟

   ۱۴۰۲/۰۸/۰۱ پاسخ
   • فرشاد رضایی

    با درود. خیر، به عنوان کپی کننده بودم.البته اون مشکل حل شد.
    سوال دیگه که دارم شرایط تریدر شدن اونجا چیه؟
    چه میزان باید حجم در سابقه معاملات قبلی باید داشته باشم که به عنوان تریدر پذیرفته بشیم؟

    ۱۴۰۲/۰۸/۰۱ پاسخ
    • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

     حداقل شرایطی که به عنوان تریدر فعالیت کنید:
     ۱. دارایی بیشتر ۱۱۰ تتر باشه.
     ۲. در ۳۰ روز گذشته بیشتر از ۳ معامله در استاندارد فیوچرز یا پرپچوال داشته باشید.
     ۳. وین ریت حساب در ۳۰ روز گذشته بیشتر از ۴۰ درصد باشه.

     ۱۴۰۲/۰۸/۰۱ پاسخ
 • زارعی

  لطفا در صورت امکان مراحل کپی تریدر را به طور ساده بفرمایید .بنده بر اساس فایل آموزشی موجود رفتم ولی موفق نشدم .یعنی مرحله بعد از فالو کردن تریدر مورد نظر فقط داکیومنت پلیسی مییاد و ادامه نمیده .ممنون میشم راهمایی بفرمایید.

  ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ پاسخ
 • حسن

  با سلام، و با تشکر از مطلب بسیار خوبتان، در کپی تریدینگ جایی نوشتید که برای درخواست شماره موبایل هم لازم است آیا به خاطر اینکه شماره مان ایرانی است احتمال بلوکه شدن حساب و کیف پول نیست

  ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام حسن عزیز
   در حال حاضر صرافی مکسی به کاربران ایرانی خدمات ارائه می کند و از این بابت مشکلی برای شما پیش نمیاد. در اینده اگر سیاست های صرافی تغییر کند مانند بایننس و کوکوین حتما از قبل توسط خود صرافی اطلاع رسانی خواهد شد.

   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ پاسخ
منو
جستجو
ورود/ ثبت نام
ارسال مجدد
درخواست مشاوره