آموزش کپی ترید در صرافی Bingx [جامع + تصویری]

آموزش صرافی
کپی ترید در صرافی bingx

BingX به‌دلیل ارائه پلتفرم کپی تریدینگ، در جمع بهترین صرافی خارجی برای ایرانیان قرار دارد. بسیاری از تریدرهای ایرانی برای استفاده از پلتفرم کپی ترید در صرافی bingx ثبت نام می‌کنند. کپی تریدینگ در وهله اول به سرمایه‌گذاران مبتدی، که با تحلیل تکنیکال آشنایی چندانی ندارند، کمک می‌کند تا سبد معاملات خود را بر اساس تریدرهای حرفه‌ای تنظیم کنند. معامله‌گران حرفه‌ای نیز با فعالیت در پلتفرم کپی ترید، فرصت کسب درآمد بیشتر را به دست می‌آورند. فرقی نمی‌کند که شما جزء کدام دسته از معامله‌گران هستید، در این مطلب آموزش کپی تریدینگ در bingx را آماده کرده‌ایم. تا پایان با ما همراه باشید.

bingx logo
صرافی بینگ ایکس
۴.۸
دسترسی به بازار کریپتو و فارکس
اتصال به تریدینگ ویو و متاتریدر ۵
پشتیبانی فارسی
ثبت‌نام به همراه تخفیف کارمزد

نحوه دسترسی به بخش کپی ترید  در صرافی bingx (اپلیکیشن موبایل)

با توجه به اینکه بسیاری از کاربران با اپلیکیشن صرافی bingx کار می‌کنند، ما هم در این مطلب آموزش کپی تریدینگ را بر اساس نرم‌افزار موبایل این صرافی پی می‌گیریم. در گام اول، باید در بینگ ایکس حساب کاربری ایجاد کنید. خوشبختانه، برای استفاده از این صرافی به احراز هویت نیازی نیست. نحوه ثبت نام و ایجاد حساب کاربری را می‌توانید در مقاله آموزش ثبت نام در صرافی بینگ ایکس مشاهده کنید. بعد از ورود به حساب کاربری در اپلیکیشن موبایل bingx، از منوی پایین صفحه اصلی، گزینه Copy Trading را انتخاب کنید.

آموزش کپی ترید در bingx

به این ترتیب، وارد صفحه کپی ترید صرافی bingx می‌شوید. بخش کپی ترید بینگ ایکس برای معاملات اسپات و فیوچرز در دسترس شماست. البته باید تأکید کنیم که عمده معاملات کپی ترید در بینگ ایکس مربوط به بخش فیوچرز است. به همین دلیل، bingx را می‌توان بهترین صرافی برای فیوچرز به شمار آورد. در قسمت بالای صفحه دو تب Futures و Spot Grid وجود دارد که باید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

آموزش کپی تریدینگ در صرافی bingx

جزئیات مربوط به هر دو بخش تقریباً شبیه به یکدیگر است. ما آموزش را بر اساس بخش Futures پی می‌گیریم. در بخش Trending Traders فهرست تریدرهای حرفه‌ای، که در کسب سود ظرف سی روز اخیر بهترین عملکرد را داشته‌اند، به نمایش درمی‌آید. بخش Conservative Traders نیز مربوط به تریدرهای حرفه‌ای است که ظرف ۱۸۰ روز اخیر، عملکرد پایدار به‌همراه کسب سود مطمئن داشته‌اند. Rising Stars نیز مربوط به تریدرهایی است که در یک هفته اخیر، عملکرد روبه‌رشدی از خود به‌جای گذاشته‌اند.

درنهایت، در پایین صفحه، بخش All Traders وجود دارد که تمام تریدرهای حرفه‌ای فعال پلتفرم کپی ترید در صرافی bingx را می‌توانید از طریق آن مشاهده کنید. پیشنهاد می‌کنیم برای انتخاب تریدر حرفه‌ای از این بخش استفاده کنید. در ادامه، نحوه انتخاب تریدر مناسب برای کپی تریدینگ را توضیح می‌دهیم.

نحوه دسترسی به بخش کپی ترید  در صرافی bingx (وب)

در نسخه وب صرافی بینگ ایکس نیز باید مسیر مشابهی را پشت سر بگذارید. ابتدا لازم است وارد حساب کاربری خود شوید. از منوی صفحه اصلی سایت BingX گزینه Copy Trading را انتخاب کنید.

آموزش کپی تریدینگ صرافی بینگ ایکس

به این ترتیب، وارد صفحه اختصاصی کپی تریدینگ در صرافی BingX می‌شوید. پلتفرم کپی تریدینگ صرافی بینگ ایکس در دو بخش زیر در دسترس است:

 • اسپات گرید تریدر (Spot Grid Trader)
 • فیوچرز تریدر (Futures Trader)
فعال کردن حساب کپی ترید صرافی bingx

با انتخاب هریک از دو تب مذکور، فهرستی از بهترین تریدرهای حرفه‌ای در هریک از آن بازارها به نمایش درمی‌آیند. ابزارهای فیلتر برای جست‌وجو بین تریدرها نیز در اختیار شما قرار می‌گیرد. به کمک این ابزار می‌توانید بهترین تریدرها با شرایط مدنظر خود را بیابید. به این ترتیب، می‌توانید معاملات خود را بر اساس سبد سرمایه‌گذاری آن‌ها تنظیم کنید. در ادامه، بیشتر درباره این موضوع بحث می‌کنیم.

آموزش کپی ترید در صرافی bingx ویژه کپی‌کنندگان

تا اینجا با نحوه دسترسی به پلتفرم کپی ترید در صرافی bingx آشنا شدیم. در ادامه، نوبت به آموزش کپی ترید در bingx برای کپی‌کنندگان می‌رسد. این بخش از مقاله را در چند بخش به‌صورت تفکیک‌شده ارائه می‌کنیم تا دنبال کردن آن برای شما عزیزان آسان‌تر باشد.

نحوه انتخاب تریدر حرفه‌ای برای کپی ترید

مهم‌ترین مرحله آموزش کپی تریدینگ bingx مربوط به نحوه انتخاب تریدر حرفه‌ای است. تعداد افرادی که به‌عنوان تریدر می‌توانید معاملاتشان را کپی کنید، بسیار زیاد است. به همین دلیل، باید با دقت زیاد بین آن‌ها جست‌وجو کنید تا درنهایت، بهترین گزینه را انتخاب کنید. در بخش All Traders از صفحه کپی تریدینگ بینگس ایکس، روی آیکون فیلتر ضربه بزنید.

فیلتر کردن تریدرها در کپی تریدینگ

به این ترتیب، صفحه جدیدی باز می‌شود که مشابه تصویر زیر است.

فیلتر تریدرها در کپی ترید بینگ ایکس

در این بخش ابزارهای فیلتر در اختیارتان قرار می‌گیرد که به کمک آن‌ها می‌توانید بهترین تریدر مدنظر خود را بیابید. در گام اول، باید از بخش Copy Trading Account نوع حساب مدنظر برای کپی ترید را انتخاب کنید. سه گزینه وجود دارد که عبارت‌اند از:

 • BingX Standard Futures
 • BingX Perpetual Futures
 • Binance Futures

صرافی بینگ ایکس بر اساس معیارهای خاصی مانند میزان سودآوری، مدت زمان فعالیت، تعداد دنبال‌کنندگان و…، هریک از تریدرهای حرفه‌ای را در چهار گروه طبقه‌بندی می‌کند. در بخش Account Level باید سطح کاربری تریدر مدنظر خود را از بین سطوح برنز (Bronze)، نقره (Silver)، طلا (Gold)، و الماس (Diamond) انتخاب کنید.

یکی از بخش‌های مهم برای فیلتر کردن تریدرها، Cumulative PnL است. در این بخش، مجموع سود حاصل از فعالیت کپی ترید در صرافی bingx به نمایش درمی‌آید. می‌توانید میزان سود را از ۰ تا بیش از ۲۰۰۰ تتر در این بخش فیلتر کنید.

بخش بعدی مربوط به Account Assets است که به میزان سرمایه تریدر حرفه‌ای در حساب کپی تریدینگ اشاره دارد. در اینجا نیز می‌توانید از بین مقادیر ۰ تا بیش از ۱۰ هزار تتر سرمایه تریدر مدنظر خود را فیلتر کنید.

نوبت به بخش Copiers می‌رسد. در این قسمت می‌توانید تعداد کپی‌کنندگان تریدرها را مشخص کنید.

در بخش Cumulative Earning of Copiers نیز می‌توانید مجموع سود دنبال‌کنندگان تریدرها را فیلتر کنید.

شاخص دیگر D30 ROI است که به درصد سودآوری تریدر در یک ماه گذشته اشاره دارد.

عامل مهم بعدی Risk است. برحسب نوع رمزارزهایی که تریدر برای معامله انتخاب می‌کند، بینگ ایکس عدد خاصی را با عنوان ریسک معامله به او اختصاص می‌دهد. بر این اساس، هرچه عدد بزرگ‌تر باشد، ریسک معاملات بیشتر خواهد بود.

شاخص بعدی Win Ratio است. این شاخص درصد معاملات موفق تریدر در مدت زمان فعالیت در بخش کپی ترید صرافی bingx را نشان می‌دهد.

معیار بعدی Average Holding Time است. این شاخص نشان می‌دهد که به‌طور متوسط، تریدر هریک از پوزیشن‌های معاملاتی را برای چه مدت زمانی باز نگه می‌دارد.

آخرین شاخص نیز Trade Days است که به تعداد روزهای فعالیت تریدر در بخش کپی تریدینگ بینگ ایکس اشاره دارد. پیشنهاد می‌کنیم این بخش را روی بیش از سی روز تنظیم کنید.

وقتی شاخص‌های مذکور را روی عدد مدنظر تنظیم کردید، در پایین صفحه روی گزینه OK بزنید. به این ترتیب، فهرست کامل تریدرهایی که شرایط مدنظر شما را دارند، به نمایش درمی‌آید. می‌توانید بین آن‌ها جست‌وجو کنید و بهترین گزینه را برای کپی کردن معاملات خود برگزینید.

نحوه کپی ترید در bingx

با توجه به نکاتی که در بخش قبل اشاره کردیم، می‌توانید تریدر مناسب را در بخش کپی ترید در صرافی bingx پیدا کنید. پس از انتخاب تریدر مدنظر، وارد صفحه اختصاصی مربوط به او می‌شوید که مشابه تصویر زیر است.

دکمه کپی کردن از تریدر در صفحه اختصاصی تریدر

این صفحه در نسخه وب صرافی بینگ ایکس به صورت زیر است.

کپی کردن از معامله گران حرفه ای در صرافی bingx

 

در قسمت بالایی این صفحه می‌توانید اطلاعات مربوط به تریدر، ازجمله زمان آغاز به کار، کشور و تعداد دنبال‌کنندگان او را مشاهده کنید. جزئیات اطلاعات مربوط به معاملات تریدر را می‌توانید در بخش Trading Data مشاهده کنید. شاخص‌هایی که در این بخش ارائه می‌شود، دقیقاً همان مواردی‌اند که در بحث نحوه انتخاب تریدر اشاره کردیم. همچنین در این بخش، نموداری دایره‌ای وجود دارد که اطلاعات مربوط به ارزهای دیجیتال که تریدر معامله کرده است، در آن قابل مشاهده است.

پوزیشن‌های معاملاتی فعلی و قبلی تریدر را نیز می‌توانید در بخش Position مشاهده کنید. در بخش Copiers نیز می‌توانید فهرست دنبال‌کنندگان تریدر را مشاهده کنید. بالای صفحه گزینه Follow وجود دارد که با انتخاب آن می‌توانید تریدر را دنبال کنید. در بخش Current Positions نیز پوزیشن‌های باز فعلی ترید به نمایش در می‌آید.

بررسی معاملات باز کپی تریدر در صرافی bingx

همچنین در تب Trade History نیز فهرست تاریخچه پوزیشن‌های قبلی ترید به نمایش در می‌آیند.

سابقه معاملات کپی تریدر در صرافی بینگ ایکس

برای کپی کردن معاملات تریدر، گزینه Copy Now را از پایین صفحه انتخاب کنید. به این ترتیب، صفحه جدیدی باز می‌شود که مشابه تصویر زیر است.

تنظیمات کپی ترید در صرافی bingx

ابتدا باید از بخش Margin Type نوع مارجین را از بین دو گزینه تتر (USDT) و تتر مجازی (VST) انتخاب کنید. اگر قصد دارید در بخش کپی تریدینگ بینگ ایکس معاملات آزمایشی انجام دهید، VST را انتخاب کنید. به این ترتیب، می‌توانید از دمو صرافی bingx بدون نیاز به سرمایه حقیقی، معامله کردن در بخش کپی تریدینگ را تمرین کنید. اگر قصد دارید با سرمایه حقیقی معامله کنید، باید گزینه USDT را برگزینید.

در بخش Margin، باید میزان مارجین مدنظر برای کپی کردن معاملات را مشخص کنید. در بخش TP/SL می‌توانید حد سود و ضرر پوزیشن‌های معاملاتی خود را تعیین کنید. به این ترتیب، در صورت فعال شدن حد سود یا ضرر شما در هر معامله، حتی اگر معامله‌گر اصلی پوزیشن را نبندد، صرافی به‌طور خودکار سفارش بستن پوزیشن معاملاتی شما را ثبت می‌کند.

بخش Advanced Settings نیز در اختیارتان قرار دارد. در این بخش دو گزینه وجود دارد:

 • Daily Copy Trading Amount: وقتی مجموع پوزیشن‌های بازشده در یک روز به عدد تعیین‌شده در این بخش برسد، هیچ سفارش جدید کپی ترید برایتان ثبت نمی‌شود.
 • Max Open Position Principal: پس از اینکه مجموع موجودی شما به مقدار تعیین‌شده در این بخش برسد، هیچ سفارش کپی ترید جدیدی ثبت نخواهد شد.

بعد از تکمیل اطلاعات یادشده، کافی است روی گزینه Copy کلیک کنید. اگر تریدر در حال حاضر پوزیشن باز داشته باشد، اپلیکیشن بینگ ایکس از شما می‌پرسد که آن پوزیشن‌ها را برای شما نیز باز کند یا خیر. پیشنهاد می‌کنیم به این سؤال جواب منفی بدهید.

در نسخه وب اپلیکیشن نیز باید دقیقا مراحل فوق را پشت سر بگذارید. در اینجا می‌توانید تصویر مربوط به صفحه کپی ترید معاملات در نسخه وب صرافی بینگ ایکس را نیز مشاهده کنید.

مشاهده تاریخچه کپی تریدینگ در bingx

می‌توانید تاریخچه فعالیت کپی ترید در صرافی bingx را نیز مشاهده کنید. برای این منظور، در بالای صفحه کپی تریدینگ گزینه My Trades را انتخاب کنید.

مشاهده پرتفو کپی تریدینگ در صرافی bingx

به این ترتیب، وارد صفحه جدیدی مشابه تصویر زیر می‌شوید.

مشاهده افراد کپی شده در کپی تریدینگ صرافی bingx

در این صفحه، میزان سود روزانه (Today’s Earnings)، سود کل (Total Profit) و پوزیشن‌های معاملاتی باز (Current Orders) را مشاهده می‌کنید. همچنین در این صفحه، فهرست تریدرهایی که معاملاتشان را کپی می‌کنید، قابل مشاهده‌اند. در کنار نام هر تریدر، گزینه View Details وجود دارد. با انتخاب این گزینه وارد صفحه جدیدی می‌شوید.

نحوه لغو کپی ترید در صرافی بینگ ایکس

برای لغو کپی ترید می‌توانید روی گزینه Stop Copying در این صفحه کلیک کنید.

لغو کپی ترید در بینگ ایکس

آموزش کپی ترید در صرافی bingx ویژه معامله‌گران حرفه‌ای

در این بخش از آموزش کپی ترید در صرافی BingX به سراغ معامله‌گران حرفه‌ای می‌رویم. اگر معامله‌گری هستید که می‌خواهید سبد سرمایه‌گذاری خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، این بخش را بادقت مطالعه کنید. پیش‌نیازهای فعالیت به‌عنوان تریدر در بخش کپی تریدینگ صرافی BingX عبارت‌اند از:

 • احراز هویت در صرافی
 • موجودی بیش از پنجاه دلار در حساب کاربری

برای این کار، ابتدا به حساب کاربری خود در صرافی بینگ ایکس وارد شوید. سپس از منوی صفحه اصلی وارد صفحه اختصاصی معاملات Copy Trading شوید. در این صفحه، گزینه Apply to be a Trader را انتخاب کنید. وارد صفحه جدیدی خواهید شد.

چگونه در صرافی bingx کپی تریدر شویم؟

در این صفحه از شما درخواست می‌شود اطلاعات زیر را وارد کنید:

 • اسکرین‌شات تریدینگ دیتا معاملات خود در صرافی بینگ ایکس
 • نشانی ایمیل یا آیدی تلگرام
 • آیدی صفحات اجتماعی مانند توییتر، فیسبوک و…
 • اسکرین‌شات تعداد دنبال‌کنندگان صفحات اختصاصی
کپی تریدر شدن در صرافی بینگ ایکس

با کلیک روی گزینه Copy Trading Agreement، وارد صفحه جدیدی می‌شوید. قوانین و چارچوب فعالیت در این بخش مفصل ذکر شده است. این بخش را مطالعه کنید. درنهایت، با انتخاب گزینه Submit درخواست خود را برای فعالیت به‌عنوان تریدر در بخش کپی تریدینگ بینگ ایکس ارسال کنید. در ادامه، صرافی درخواست شما را بررسی می‌کند و در صورت تأیید، می‌توانید فعالیت خود را آغاز کنید.

کلام پایانی

در این مطلب به آموزش کپی ترید در صرافی bingx پرداختیم. کپی تریدینگ نوعی شیوه فعالیت در بازار رمزارزهاست که مزایا و معایب خاص خود را دارد. معمولاً آن دسته از معامله‌گران که به‌تازگی فعالیت در بازار رمزارزها را آغاز می‌کنند، کپی ترید را راهی برای کسب سود در نظر می‌گیرند. آیا شما تاکنون با پلتفرم کپی ترید صرافی bingx کار کرده‌اید؟ نظرات خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید. همچنین می‌توانید سؤالات خود را درباره کپی ترید بینگ ایکس در کامنت‌ها مطرح کنید. حتماً پاسخ‌گوی سؤالات شما عزیزان خواهیم بود.

سوالات متداول

1

بهترین صرافی ارز دیجیتال برای کپی تریدینگ چیست؟

بینگ ایکس در حال حاضر بهترین برنامه صرافی ارز دیجیتال برای کپی ترید است.

2

چه میزان از سود معاملات کپی ترید در صرافی bingx به تریدرهای حرفه‌ای می‌رسد؟

بسته به تنظیمات کپی تریدینگ معامله‌گران حرفه‌ای، تا سقف 10 درصد از سود دنبال‌کنندگان به آن‌ها تعلق می‌گیرد.

3

آیا امکان کپی کردن معاملات چند تریدر به‌صورت هم‌زمان وجود دارد؟

بله؛ شما می‌توانید هم‌زمان معاملات چند تریدر حرفه‌ای را کپی کنید. این تصمیم از نظر رعایت اصول مدیریت سرمایه نیز هوشمندانه است.

4

آیا برای کپی تریدینگ در صرافی بینگ ایکس باید رایانه یا موبایل همواره روشن باشد؟

خیر؛ بعد از فعال کردن کپی ترید از یک تریدر حرفه‌ای، معاملات به‌صورت خودکار روی سرور صرافی BingX اجرا می‌شوند.

5

آیا می‌توان هم‌زمان به‌عنوان کپی‌کننده و تریدر حرفه‌ای در بینگ ایکس فعالیت کرد؟

خیر؛ اگر قصد دارید به‌عنوان تریدر حرفه‌ای در بینگ ایکس فعالیت کنید، نباید هم‌زمان معاملات دیگران را کپی کنید.

امتیاز شما به این محتوا

3.9 / 5. 48

میانگین امتیازات: 3.9/5
تعداد امتیاز: 48
در بهترین صرافی های ارزدیجیتال با تخفیف کارمزد ثبت نام کنید.
دیدگاه خود را به اشتراک گذارید
حتما نظرت رو برای ما و دیگران بنویس
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • مصطفی

  سلام
  وقتی معاملات یه تریدر را کپی می کنیم اگه اون رمز ارزی که پوزیشن واسش باز شده دچار یه نوسان شدید در خلاف جهت پوزیشن باز شده بشه بینگ ایکس موقعیت ما را می بنده در حالیکه تریدر اصلی موقعیتش را نبسته و این باعث ضرر ما میشه آیا راه حلی واسه این مشکل وجود داره ؟
  دوم اینکه فاصله زمانی بین باز شدن موقعیت یا بستن اون توسط تریدر با کپی شدن اون برای ما توسط بینگ ایکس زیاده و این سبب میشه که اختلاف زیادی با درصد سود یا زیان تریدر اصلی داشته باشیم به نظر من باید بینگ ایکس رو این موضوع کار کنه تا اختلاف زمانی بین باز شدن یا بستن پوزیشن توسط تریدر و کپی کنندگان به کسری از ثانیه برسه

  ۱۴۰۲/۰۹/۲۰ پاسخ
 • مهران فیروزی

  سلام وقت بخیر. من یه نفرو میخام کوپی ترید کنم، گزینه پوزیشن ریت رو انتخاب میکنم. وقتی کوپی کردم، میرم توی سوابق میبینم روی مارجین کراس بسته شده. به همین دلیل کلی ضرر کردم چون اطلاع نداشتم این داستانش چیه. الان راه کار چیه؟ چرا وقتی پوزیشن ریت انتخاب می‌کنم، میره روی مارجین کراس

  ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام مهران عزیز
   در توضیحات کپی ترید عنوان شده که:
   کپی با استفاده از پوزیشن، بصورت کراس باز میشه و کپی بر اساس مارجین ثابت بصورت ایزوله.

   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ پاسخ
 • محمد تقوی

  سلام قیمت لیکویید شدن در کپی ترید چطور محاسبه میشه

  ۱۴۰۲/۰۳/۲۳ پاسخ
 • افخمی

  با سلام
  من از یک تریدر کپی کردم تمام معاملاتی که باز کرده بود روی مثبت بسته شده اما حساب من منفی شده
  دلیلش چی هست

  ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ پاسخ
 • امین رضا بلوچ

  سلام ایا میتوان با سرمایه ۱۰ هر فردی را که خواستیم کپی کنیم و کسب سود کنیم ؟

  ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ پاسخ
منو
جستجو
ورود/ ثبت نام
ارسال مجدد
درخواست مشاوره