تاکنون به این موضوع فکر کرده‌اید که به جای راکد نگهداشتن ارزهای دیجیتال خود در کیف پول، از آن‌ها درآمدزایی کنید؟ وام دادن یکی از راه‌های پرطرفدار برای درآمدزایی در بازار رمزارزهاست. حتی با دارایی‌های محدود نیز می‌توان در فرایند وام‌دهی مشارکت کرد و از محل دریافت سود بازپرداخت وام‌ها درآمدزایی داشت. صرافی کوکوین بستری برای وام دادن ایجاد کرده است که تمام کاربران می‌توانند از آن بهره‌مند شوند. در این مقاله قصد داریم به آموزش نحوه وام دادن در کوکوین بپردازیم. تا پایان ما را همراهی کنید.

bingx logo
صرافی BingX (بهترین جایگزین کوکوین)
۵
دسترسی به بازار کریپتو و فارکس
اتصال به تریدینگ ویو و متاتریدر ۵
امکان احراز هویت برای ایرانیان
ثبت‌نام به همراه تخفیف کارمزد

معرفی پلتفرم وام دادن در کوکوین

در صرافی کوکوین بخشی به نام KuCoin Crypto Lending به‌عنوان پلتفرم وام‌دهی در نظر گرفته شده است. این پلتفرم به صورت همتا به همتا کار می‌کند و کاربران می‌توانند مستقیم به یکدیگر وام پرداخت کنند. در حال حاضر، پلتفرم وام دادن در کوکوین از بیش از پنجاه ارز دیجیتال، ازجمله بیت کوین و تتر پشتیبانی می‌کند.

وام‌دهندگان می‌توانند نرخ بازده سالیانه (APY) مدنظر خود را برای پرداخت وام در این پلتفرم تعیین کنند. به علاوه، سفارش‌های دیگر وام در صرافی نیز برای همگان قابل مشاهده است. افرادی که درخواست دریافت وام دارند، سفارش‌های موجود را بررسی و گزینه مدنظر خود را برای دریافت وام انتخاب می‌کنند. تمام وجوهی که به‌عنوان وام دریافت می‌شود، فقط برای بازار مارجین کوکوین قابل استفاده‌اند.

شاید بپرسید که چه تضمینی برای بازپرداخت وجوه وام وجود دارد؟ در پاسخ باید بگوییم که کاربران نمی‌توانند وام دریافتی خود را خارج از صرافی کوکوین استفاده کنند. در ضمن، هنگام ثبت سفارش در بازار مارجین کوکوین، قوانینی وضع می‌شود که کاربر مجبور به بازپرداخت اصل وام به همراه سود آن می‌شود؛ حتی اگر کاربر در موعد مقرر برای بازپرداخت وام اقدام نکند، صرافی به‌صورت خودکار وجه را از حساب او برداشت می‌کند و عملیات بازپرداخت وام را انجام می‌دهد.

آموزش وام دادن در کوکوین

در این قسمت نحوه وام دادن در صرافی کوکوین را بررسی می‌کنیم. برای این کار باید مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

 • وارد حساب کاربری خود در صرافی کوکوین شوید.وام دادن در کوکوین
 • در منوی بالای صفحه اصلی صرافی، ابتدا گزینه Earn و سپس گزینه Crypto Lending را انتخاب کنید.crypto lending در کوکوین
 • در صفحه وام دادن کوکوین، در سمت چپ صفحه، ارز دیجیتال مدنظر برای وام دادن را انتخاب کنید. توجه کنید فقط موجودی در حساب اصلی صرافی کوکوین (Main Account) برای وام‌دهی قابل استفاده است.
 • در مرکز صفحه، دو گزینه Auto Lend و Normal Lend پیش روی شما قرار دارد. ابتدا فرض کنید که Normal Lend را انتخاب می‌کنیم.lend در کوکوین
 • پس از آن، باید میزان ارز دیجیتال (Amount)، مدت زمان وام‌دهی (Terms) و نرخ بهره روزانه (Daily Interest Rate) مدنظر خود را تعیین کنید.
 • همچنین در بخش Priority Rate، کمترین میزان سود درخواستی برای وام‌دهی در صرافی کوکوین به صورت لحظه‌ای قابل مشاهده است.لند کردن در کوکوین
 • با وارد کردن اطلاعات یادشده، میزان سودی که از محل وام‌دهی عاید شما می‌شود، به صورت تخمینی در بخش Estimated Profit، بر حسب تتر (USDT) نشان داده می‌شود.auto lend در کوکوین
 • اگر Auto Lend را انتخاب کنید، حتی بعد از اینکه وام‌گیرنده وجه دریافتی را بازگرداند، صرافی به‌طور خودکار سفارش پرداخت وام بعدی را ثبت می‌کند.
 • بعد از انتخاب این گزینه نیز ابتدا باید Reserved Amount را تعیین کنید. این عدد مقدار توکنی است که باید در حساب شما باقی بماند و صرافی از آن برای وام دادن استفاده نمی‌کند.
 • در ادامه، باید مدت دوره بازپرداخت وام را تعیین کنید. توجه داشته باشید که در این بخش، سه گزینه ۷، ۱۴ و ۲۸ روز وجود دارد. می‌توانید یک تا سه گزینه را انتخاب کنید. مثلاً، اگر فقط ۷ روز را انتخاب کنید، وام‌گیرنده باید وجه دریافتی را به همراه سود، نهایتاً ظرف ۷ روز به شما برگرداند؛ اما اگر دو یا سه گزینه را هم‌زمان انتخاب کنید، این وام‌گیرنده است که دوره بازپرداخت را انتخاب می‌کند.
 • پس از آن، باید حداقل نرخ بهره روزانه (Min. Daily Rate) را تعیین کنید. صرافی به‌طور خودکار کمترین نرخ بهره را برای پرداخت وام در نظر می‌گیرد؛ اما شما با تعیین Min. Daily Rate، مشخص می‌کنید که اگر کمترین نرخ بهره برای وام‌دهی از عدد معین‌شده پایین‌تر رفت، سفارش پرداخت وام ثبت نشود.
 • در سمت راست صفحه وام دادن کوکوین نیز می‌توانید سفارش‌های پرداخت وام باز در صرافی را مشاهده کنید.
 • بعد از تعیین موارد یادشده، با نهایی کردن سفارش باید منتظر بمانید تا وام‌گیرنده‌ای پیدا شود که با شرایط شما موافق باشد و وام را دریافت کند.

سؤالات متداول

۱. حداقل سرمایه مورد نیاز برای وام دادن در کوکوین چقدر است؟

حداقل سرمایه مورد نیاز برای وام دادن در صرافی کوکوین بسته به نوع ارز دیجیتال متفاوت است. برای مثال، این میزان برای بیت‌کوین و تتر به ترتیب برابر با ۰/۰۰۰۱ و ۱۰ سکه است.

۲. آیا می‌توان قبل از موعد مقرر، برای بازپرداخت وام درخواست داد؟

خیر؛ وام‌دهنده فقط می‌تواند از بین سه گزینه ۷، ۱۴ و ۲۸ روز برای دوره بازپرداخت وام انتخاب داشته باشد؛ اما وام‌گیرنده در صورت تمایل می‌تواند وجه دریافتی را به‌ همراه سود، زودتر از موعد برگرداند.

۳. اگر وام‌گیرنده وجه دریافتی را برنگرداند، چه اتفاقی می‌افتد؟

صرافی کوکوین تضمین می‌کند که در موعد مقرر تمام مبلغ وام دریافتی به همراه سود به حساب وام‌دهنده بازگردانده می‌شود.

کلام پایانی

در این مقاله به آموزش وام دادن در کوکوین پرداختیم. وام دادن برای همه فعالان بازار ارزهای دیجیتال، روش درآمدزایی مناسبی است؛ به‌ویژه افرادی که قصد دارند در رمزارز خاصی، سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت کنند، می‌توانند از این قابلیت نهایت بهره را ببرند. برای اینکه سفارش‌های وام‌دهی شما سریع قبول شود، توصیه می‌کنیم حتماً نرخ بهره مرسوم در سفارش‌های بازار را در نظر بگیرید. اگر نرخ بهره بسیار بالاتری از عرف رایج ثبت کنید، قطعاً وام‌گیرندگان آن را نمی‌پذیرند.

شما نیز تجربه وام دادن در صرافی کوکوین را دارید؟ آیا درآمدی که از محل وام‌دهی دریافت می‌کنید، رضایت‌بخش است؟