تعیین حد سود و ضرر در معاملات آتی و اسپات بازار رمز ارزها امری کاملا رایج است. تریدرها برای مدیریت ریسک معامله‌گری خود از این ابزار استفاده می‌کنند. برای گذاشتن حد ضرر در صرافی کوکوین دو راه در نظر گرفته شده است که عبارت‌اند از:

  1. تنظیم حد ضرر در زمان ثبت سفارش اسپات
  2. تنظیم حد ضرر در معاملات آتی

تریدرها می‌توانند در زمان ثبت سفارش یا باز کردن پوزیشن معاملاتی، قیمت حد ضرر و سود خود را به دقت تعیین کنند و به این ترتیب مدیریت ریسک دارایی خود را نیز در دستور کار قرار دهند. در صورتی که با صرافی کوکوین آشنایی کاملی ندارید پیشنهاد می کنیم مقاله ثبت نام دز صرافی کوکوین که بصورت کامل، جامع و ویدیویی توسط تیم کلینیک سرمایه برای شما آماده شده است را حتما مشاهده کنید.

bingx logo
صرافی BingX (بهترین جایگزین کوکوین)
۵
دسترسی به بازار کریپتو و فارکس
اتصال به تریدینگ ویو و متاتریدر ۵
امکان احراز هویت برای ایرانیان
ثبت‌نام به همراه تخفیف کارمزد

نحوه گذاشتن حد ضرر در صرافی کوکوین در معاملات اسپات

اگر در بخش معاملات اسپات صرافی حضور دارید، باید گزینه Stop Limit را برای تعیین حد ضرر یا سود برای معامله خود انتخاب کنید.

حد ضرر در صرافی کوکوین در معاملات اسپات

در این بخش در قسمت Sell سه کادر پیش روی شما قرار می‌گیرد که به ترتیب از بالا به پایین عبارت‌اند از:

  1. در کادر اول باید Stop Price را تعیین کنید. با درج این قیمت عملا برای صرافی تعیین می‌کنید که به محض رسیدن قیمت رمز ارز به Stop Price سفارش فروش شما به طور خودکار به جریان بیفتد.
  2. در کادر دوم باید مشخص کنید که در زمان ثبت سفارش، رمز ارز با چه قیمتی برای فروش گذاشته شود.
  3. در کادر سوم نیز باید تعیین کنید که با فعال شدن حد ضرر چه میزان از دارایی برای فروش گذاشته شود.
حد ضرر در صرافی کوکوین در معاملات اسپات

بعد از تعیین تکلیف سه مورد فوق باید روی گزینه Sell کلیک کنید. به این ترتیب کار گذاشتن حد ضرر در صرافی کوکوین در بخش معاملات اسپات به پایان می‌رسد.

حد ضرر در صرافی کوکوین در معاملات اسپات

در بخش Stop Market نیز می‌توان حد ضرر را تعیین کرد. البته در این بخش دیگر خبری از تعیین قیمت برای ثبت سفارش نیست. به این معنی که تنها Stop Price را برای صرافی تعیین می‌کنیم. در نتیجه به محض رسیدن قیمت رمز ارز به Stop Price، سفارش فروش متناسب با بهترین قیمت لحظه‌ای بازار در صرافی ثبت می‌گردد. همچنین باید میزان دارایی که برای فروش مد نظر دارید را نیز در این بخش تعیین کنید.

نحوه گذاشتن حد ضرر در صرافی کوکوین در بخش فیوچرز

برای گذاشتن حد ضرر در صرافی کوکوین در بخش فیوچرز، باید دو گام اساسی پشت سر گذاشته شود که عبارت‌اند از:

۱. فعال کردن قابلیت Take Profit & Stop Loss در صرافی

به طور پیش فرض در رابط کاربری بخش فیوچرز صرافی کوکوین، قابلیت Take Profit & Stop Loss به نمایش در نمی‌آید. برای فعال کردن این گزینه باید وارد صفحه KuCoin Futures در صرافی شوید. در ادامه در گوشه سمت راست و بالای صفحه گزینه Settings را انتخاب کنید. این بخش با آیکون چرخ دنده به نمایش در می‌آید. در ادامه از بخش Feature Preference می‌توانید گزینه Take Profit & Stop Loss را فعال کنید.

فعال کردن قابلیت Take Profit & Stop Loss

۲. تعیین حد ضرر در معاملات فیوچرز

در گام دوم گذاشتن حد ضرر در صرافی کوکوین در بخش فیوچرز، باید به صفحه KuCoin Futures باز گردید. در بخش Positions در این صفحه گزینه‌ای تحت عنوان Profit and Loss وجود دارد. آن را انتخاب کنید. در ادامه یک پنجره جدید باز می‌شود. در این پنجره دو کادر به نمایش در می‌آید که یکی مربوط به حد سود (Take Profit) و دیگری مربوط به حد ضرر (Stop Loss) است.

تعیین حد ضرر در معاملات فیوچرز

تعیین حد سود و ضرر در این بخش به یک صورت است. باید با تعیین درصد سود و زیان معاملاتی در کادر مشخص شده، به صرافی دستور دهید که در صورتی که میزان سود یا زیان پوزیشن باز معاملاتی شما به عدد تعیین شده، بلافاصله نسبت به بستن آن اقدام کند.

یک تفاوت مهم در اپلیکیشن موبایل و سایت صرافی کوکوین وجود دارد. در سایت صرافی امکان تعیین حد سود و ضرر پوزیشن‌های معاملات فیوچرز در زمان باز کردن آن‌ها وجود دارد. در حالی که در اپلیکیشن موبایل این صرافی تنها بعد از باز کردن پوزیشن معاملاتی است که می‌توان حد ضرر و سود را تعیین کرد.