تتر مهم‌ترین استیبل کوین بازار ارزهای دیجیتال به حساب می‌آید. این توکن با قیمت حدود یک دلار آمریکا، در صرافی‌های ارز دیجیتال خرید و فروش می‌شود. برای خرید و فروش رمزارزها در صرافی‌های ارز دیجیتال، قطعاً به USDT نیاز خواهید داشت؛ زیرا تقریباً بخش عمده‌ای از جفت ارزهای معاملاتی در صرافی‌ها بر اساس تتر ارائه می‌شوند. در همین زمینه تصمیم گرفتیم در این مطلب بهترین صرافی خرید تتر را معرفی کنیم. تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

اهمیت خرید تتر برای سرمایه‌گذاران ایرانی

ارز دیجیتال تتر - بهترین صرافی برای خرید تتر

تمام کسانی که در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کنند، به‌نوعی با تتر سروکار دارند؛ اما نیاز کاربران ایرانی به این استیبل کوین بیش از دیگران است. کاربران ایرانی برای معامله کردن در صرافی‌های خارجی ارز دیجیتال نمی‌توانند مستقیم حساب‌های کاربری خود را با دلار شارژ کنند؛ بنابراین مجبورند از طریق صرافی‌های ایرانی برای خرید تتر با استفاده از تومان اقدام کنند. سپس تتر را به حساب کاربری خود در صرافی‌های خارجی انتقال دهند و با آن به خرید و فروش ارز دیجیتال بپردازند.

البته داستان به همین جا ختم نمی‌شود. عده‌ای از ایرانیان به دنبال سرمایه‌گذاری با خرید و فروش تتر هستند. همان‌طور که اشاره کردیم، هر واحد تتر ارزشی معادل یک دلار آمریکا دارد؛ بنابراین، عده‌ای از افراد برای در امان ماندن از تورم حاکم بر اقتصاد کشور، ریال خود را به تتر تبدیل می‌کنند. این دسته از افراد به‌هیچ‌وجه قصد فعالیت در بازار رمزارزها را ندارند؛ فقط به جای خرید دلار، به سراغ خرید تتر می‌روند و به این ترتیب، هدف حفظ ارزش دارایی‌های خود را دنبال می‌کنند.

بهترین صرافی ایرانی برای خرید تتر

لوگو صرافی نوبیتکس
صرافی نوبیتکس
۴.۶
ساده و کاربردی
خرید و فروش امن
پیشرو و سریع
ثبت‌نام به همراه تخفیف کارمزد

فرقی نمی‌کند جزو کدام دسته از افرادی هستید که تا اینجا معرفی کردیم. در هر صورت، به پیدا کردن بهترین صرافی خرید تتر نیاز دارید. در ابتدا، بهتر است به معرفی بهترین صرافی های خرید تتر در ایران بپردازیم. می‌توانید پس از ثبت نام و احراز هویت در پلتفرم‌های معاملاتی ایرانی برای خرید و فروش تتر با استفاده از تومان اقدام کنید. به این ترتیب از حساب بانکی خود به حساب کاربری در صرافی، به میزان لازم ریال منتقل می‌کنید. سپس سفارش خرید تتر را در صرافی ثبت می‌کنید.

تعداد زیادی صرافی ایرانی وجود دارد که برای خرید تتر می‌توانید به آن‌ها مراجعه کنید. ما در کلینیک سرمایه برای بررسی و ارزیابی این صرافی‌ها اقدام کردیم. گزینه‌هایی که اینجا معرفی می‌کنیم، همگی امنیت زیاد، اپلیکیشن موبایل، تعداد کاربران قابل قبول و حجم معاملات فراوان دارند. به علاوه اینکه خرید و فروش تتر در این صرافی‌ها هم به صورت فروشگاهی و هم به صورت معامله با کاربران دیگر قابل انجام است. در جدول زیر اسامی بهترین صرافی های خرید تتر در ایران به همراه کارمزد معاملات آن‌ها قابل مشاهده است.

نام صرافی کارمزد خرید و فروش تتر
نوبیتکس کارمزد شناور بر حسب حجم معاملات سی روز اخیر بین ۰/۳۵ تا ۰/۲ درصد
تبدیل کارمزد شناور بر حسب حجم معاملات سی روز اخیر بین ۰/۴ تا ۰/۱۵ درصد
بیت پین کارمزد شناور بر حسب حجم معاملات بین ۰/۳۲ تا ۰/۰۶ درصد
آبان تتر کارمزد ثابت ۰/۲ درصد
اکسکوینو کارمزد ثابت ۰/۲ درصد
بیت برگ کارمزد صفر برای خرید و فروش تتر در شبکه بلاک چین ترون
او ام پی فینکس کارمزد شناور بر حسب حجم معاملات بین ۰/۳۵ تا ۰/۲ درصد
والکس کارمزد شناور بر حسب حجم معاملات بین ۰/۴ تا ۰/۲ درصد
رمزینکس کارمزد شناور بر حسب حجم معاملات بین ۰/۳۲ تا ۰/۱۲ درصد

بهترین صرافی خارجی برای خرید تتر

صرافی‌های ایرانی برای خرید تتر با استفاده از تومان بیشتر استفاده می‌شوند؛ اما اگر قصد دارید به هر دلیلی، دیگر ارزهای دیجیتال خود را به تتر تبدیل کنید، می‌توانید به سراغ صرافی‌های خارجی بروید. در جدول زیر بهترین صرافی خرید تتر خارجی را بر اساس کارمزد معاملات معرفی کرده‌ایم.

نام صرافی کارمزد خرید و فروش تتر (معاملات اسپات)
بینگ ایکس (BingX) ۰/۱ درصد
کوکوین (Kucoin) کارمزد شناور بر حسب حجم معاملات بین ۰/۱ تا ۰/۰۰۵ درصد
مکس (MEXC) کارمزد میکر:  ۰ درصد – کارمزد تیکر: ۰/۲ درصد
BKEX کارمزد میکر: ۰/۱۵ درصد – کارمزد تیکر: ۰/۲ درصد
ال بانک (LBank) ۰/۱ درصد
کوین لوکالی (Coinlocally) ۰/۲ درصد
مون ایکس بی تی (MonnXBT) ۰/۱ درصد
بای بیت (ByBit) کارمزد شناور بر حسب حجم معاملات بین ۰/۱ تا ۰ درصد
کوینکس (Coinex) کارمزد شناور بر حسب حجم معاملات بین ۰/۲ تا ۰/۱ درصد

نکات مهم درباره خرید و فروش تتر

نکته مهم درباره خرید و فروش تتر

تا اینجا بهترین صرافی خرید تتر را معرفی کردیم. حال باید به نکته ساده، ولی بسیار مهم درباره خرید و فروش تتر اشاره کنیم. در زمان خرید و انتقال تتر در صرافی‌ها حتماً توجه کنید که این ارز دیجیتال در کدام شبکه بلاک چین قرار دارد. اکنون تتر در شبکه‌های بلاک چین گوناگون مانند اتریوم، ترون، بایننس اسمارت چین و… قابل خرید، فروش و انتقال است. معمولاً کمترین و بیشترین کارمزد انتقال تتر به‌‌ترتیب مربوط به شبکه‌های بلاک چین ترون و اتریوم است.

نکته مهم بعدی این است که در زمان انتقال تتر حتماً باید شبکه بلاک چین در صرافی یا کیف پول مبدأ و مقصد را یکسان انتخاب کنید. در غیر این صورت، دارایی خود را برای همیشه از دست خواهید داد.

سؤالات متداول

۱. ارز دیجیتال تتر چیست؟

USDT معروف‌ترین استیبل کوین بازار ارزهای دیجیتال است که ارزش هر یک واحد آن برابر یک دلار آمریکاست. برای آشنایی بیشتر با این استیبل کوین پیشنهاد می‌کنیم مقاله تتر چیست را مطالعه کنید.

۲. کارمزد خرید و فروش تتر چقدر است؟

هر صرافی ارز دیجیتال کارمزد اختصاصی خود را برای خرید و فروش تتر در نظر می‌گیرد. حتماً برای انتخاب بهترین صرافی برای خرید و فروش تتر به مقایسه کارمزد صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی و خارجی بپردازید.

۳. بهترین صرافی خرید تتر در ایران چیست؟

نوبیتکس، بیت پین و بیت برگ، از بهترین صرافی های خرید تتر در ایران هستند. در متن مقاله به طور مفصل بهترین صرافی های خرید تتر ایرانی و خارجی را معرفی کردیم که شما عزیزان می‌توانید از بین آن‌ها گزینه مناسب خود را بیابید.

کلام پایانی

در این مطلب بهترین صرافی خرید تتر را معرفی کردیم. هرچند در سال‌های اخیر با عرضه استیبل کوین‌های جدید و همچنین شایعاتی که درباره تتر در بازار مطرح شد، کمی از دامیننس تتر کاسته شده است، همچنان با فاصله نسبتاً زیادی در مقایسه با استیبل کوین‌های دیگر در جایگاه نخست قرار دارد. با توجه به میزان کاربرد تتر در خرید و فروش ارزهای دیجیتال، به نظر می‌رسد در سال‌های آینده نیز جایگاه این توکن به‌خوبی حفظ شود. از نظر شما، بهترین صرافی برای خرید تتر کدام است؟ نظرات و پیشنهادهای خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید.