یکی از بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری که معامله‌گران ارزهای دیجیتال می‌توانند برای به دست آوردن سودهای بیشتر از آن استفاده کنند، معامله فیوچرز یا Futures Trading است. با استفاده از این معاملات می‌توانید از نوسانات لحظه‌ای بازار رمزارزها استفاده کنید و با عملکرد سریع خود سود خوبی به دست آورید.

برای استفاده از قراردادهای آتی یا همان معاملات فیوچرز، از صرافی‌های ارز دیجیتال معتبر و بین‌المللی استفاده کنید. استفاده از بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال جهان، یعنی Binance، مستلزم احراز هویت است و با توجه به اینکه این شرکت معامله‌گران ایرانی را تحریم کرده، راهی به جز مهاجرت به صرافی دیگری باقی نمانده است. همین سبب شده بسیاری از کاربران به دنبال بهترین صرافی فیوچرز باشند. در ادامه با ما همراه باشید تا بهترین جایگزین بایننس برای فیوچرز در ایران را معرفی کنیم.

بهترین جایگزین Binance برای فیوچرز در ایران

در اینجا فهرستی از بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال برای انجام معاملات فیوچرز کاربران ایرانی را معرفی خواهیم کرد که می‌توانید برای انجام معاملات آتی، بدون مشکل از آن‌ها استفاده کنید. علاوه بر این، کارمزد این صرافی‌ها را با یکدیگر مقایسه خواهیم کرد تا بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

۱. صرافی کوینکس Coinex

ٌصرافی کوینکس بهترین صرافی فیوچرز برای ایرانیان ثبت نام در صرافی کوینکس به همراه تخفیف کارمزد

کوینکس یکی از بهترین جایگزین Binance برای فیوچرز است که کاربران ایرانی به‌راحتی می‌توانند از آن استفاده کنند. آمارهای منتشرشده در سال ۲۰۲۲ نشان می‌دهد نزدیک ۷۰ درصد کاربران این صرافی را معامله‌گران ایرانی تشکیل می‌دهند. از مهم‌ترین ویژگی‌های آن می‌توان به کارمزد کم معاملات و پشتیبانی از رمزارزهای متنوع اشاره کرد. اپلیکیشن آن نیز بهترین برنامه برای فیوچرز به شمار می‌رود.

وقتی وارد وب‌سایت این صرافی شوید، صفحه‌ای مختص معاملات فیوچرز وجود دارد که باید وارد آن شوید. سپس نوع سفارش را انتخاب و پس از انجام تنظیمات، ثبت سفارش کنید.

کارمزد معاملات فیوچرز در صرافی Coinex بر اساس شش سطح VIP تعیین می‌شود. البته در صورت خرید ارز بومی CET خود این صرافی و هولد کردن آن، می‌توانید از تخفیف در کارمزد نیز بهره‌مند شوید. مقدار کارمزد دریافتی این صرافی مطابق جدول زیر است:

سطح کاربر حداقل تعداد توکن CET هولد شده کارمزد Maker

(درصد)

کارمزد Taker

(درصد)

VIP 0 ۰ ۰/۰۳۰۰ ۰/۰۵۰۰
VIP 1 کمتر از ۱۰۰۰۰ ۰/۰۲۸۰ ۰/۰۴۸۰
VIP 2 کمتر از ۵۰۰۰۰ ۰/۰۲۶۰ ۰/۰۴۶۰
VIP 3 کمتر از ۲۰۰۰۰۰ ۰/۰۲۴۰ ۰/۰۴۴۰
VIP 4 کمتر از ۵۰۰۰۰۰ ۰/۰۲۲۰ ۰/۰۴۲۰
VIP 5 کمتر از ۱۰۰۰۰۰۰ ۰/۰۲۰۰ ۰/۰۴۰۰

۲. صرافی کوکوین (Kucoin)؛ بهترین صرافی برای فیوچرز در ایران

صرافی کوکوین بهترین صرافی فیوچرز ارز دیجیتال ثبت نام در صرافی کوکوین به همراه تخفیف کارمزد

بی‌شک، کوکوین یکی از پنج صرافی ارز دیجیتال برتر بازار است که لیاقت دارد لقب بهترین صرافی برای فیوچرز در ایران را دریافت کند. خوشبختانه، این صرافی ایرانی‌ها را تحریم نکرده و همین سبب استقبال بسیار خوب معامله‌گران داخل کشور شده است. این صرافی نیز ارز دیجیتال اختصاصی خودش به نام KCS را ارائه می‌کند که به لطف آن، می‌توان از تخفیف در کارمزدها بهره‌مند شد.

این صرافی معامله‌گران را به دوازده سطح مختلف تقسیم کرده است و کارمزد آن بر اساس معیار حداقل توکن KCS هولدشده در یک ماه گذشته و ارزش معاملات فیوچرز در یک ماه گذشته بر مبنای بیت کوین محاسبه می‌شود که جدول آن به شرح زیر است.

سطح کاربر حداقل تعداد توکن KCS هولد شده در یک ماه گذشته ارزش معاملات فیوچرز در یک ماه گذشته بر مبنای بیت کوین کارمزد Maker

(درصد)

کارمزد Taker

(درصد)

L1 ۱۰۰۰ کمتر از ۱۰۰ ۰/۰۹ ۰/۰۱
L2 ۱۰۰۰۰ کمتر از ۴۰۰ ۰/۰۷ ۰/۰۹
L3 ۲۰۰۰۰ کمتر از ۱۰۰۰ ۰/۰۵ ۰/۰۸
L4 ۳۰۰۰۰ کمتر از ۲۰۰۰ ۰/۰۳ ۰/۰۷
L5 ۴۰۰۰۰ کمتر از ۳۰۰۰ ۰ ۰/۰۷
L6 ۵۰۰۰۰ کمتر از ۶۰۰۰ ۰ ۰/۰۶
L7 ۶۰۰۰۰ کمتر از ۱۲۰۰۰ ۰ ۰/۰۵
L8 ۷۰۰۰۰ کمتر از ۲۰۰۰۰ ۰/۰۰۵ ۰/۰۴۵
L9 ۸۰۰۰۰ کمتر از ۴۰۰۰۰ ۰/۰۰۵ ۰/۰۴
L10 ۹۰۰۰۰ کمتر از ۸۰۰۰۰ ۰/۰۰۵ ۰/۰۳۵
L11 ۱۰۰۰۰۰ کمتر از ۱۲۰۰۰۰ ۰/۰۰۵ ۰/۰۳
L12 ۱۵۰۰۰۰ کمتر از ۱۶۰۰۰۰ ۰/۰۰۵ ۰/۰۲۵

۳. صرافی بای بیت Bybit

صرافی بای بیت بهترین صرافی فیوچرز برای ایرانیان ثبت نام در صرافی ByBit به همراه تخفیف کارمزد

بای بیت یکی دیگر از صرافی‌های بدون احراز هویت مناسب کاربران ایرانی برای انجام معاملات فیوچرز است که تأسیس آن به سال ۲۰۱۸ بازمی‌گردد. بای بیت با بیشتر از ده میلیون کاربر از سراسر جهان و پشتیبانی از صدها رمزارز، به یکی از محبوب‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال تبدیل شده است. تمرکز اصلی Bybit روی معاملات پر ریسک فیوچرز است که به معامله‌گران اجازه می‌دهد به سودهای بالا دست یابند؛ اما سؤال مهم معامله‌گران درباره کارمزد معاملات فیوچرز در این صرافی است.

این صرافی ارز دیجیتال کاربرانش را به چند سطح مختلف تقسیم می‌کند که جدول آن به شرح زیر است:

سطح کاربر کارمزد Maker

(درصد)

کارمزد Taker

(درصد)

غیر VIP ۰/۰۱ ۰/۰۶
VIP 1 ۰/۰۰۶ ۰/۰۵
VIP 2 ۰/۰۰۴ ۰/۰۴۵
VIP 3 ۰/۰۰۲ ۰/۰۴۲۵
Pro 1 ۰ ۰/۰۴
Pro 2 ۰ ۰/۳۵
Pro 3 ۰ ۰/۰۳

۴. صرافی بینگ ایکس (BingX)؛ بهترین برنامه برای فیوچرز

صرافی bingx بهترین صرافی فیوچرز ثبت نام در صرافی BingX به همراه تخفیف کارمزد

صرافی بینگ ایکس یکی دیگر از صرافی‌های بین‌المللی جایگزین Binance است که بهترین برنامه برای فیوچرز را در اختیار کاربران ایرانی قرار می‌دهد. این صرافی اجازه می‌دهد پس از افتتاح حساب، به صورت آزمایشی از پلتفرم دمو تریدینگ آن استفاده کنید. علاوه بر این، در بازار فیوچرز اهرم‌های معاملاتی بالایی را ارائه می‌کند.

اما نرخ کارمزد معاملات فیوچرز در این صرافی چگونه است؟ بینگ ایکس امکان انجام دو نوع معامله به نام فیوچرز استاندارد و فیوچرز دائمی را فراهم می‌کند که کارمزد آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. کارمزد مدل استاندارد ۰/۰۴۵ درصد است، درحالی‌که کارمزد مدل دائمی برای Maker یا سفارش‌دهنده ۰/۰۲۰ درصد و برای سفارش‌پذیرنده ۰/۰۴۰ درصد است.

مقایسه کارمزد معاملات فیوچرز صرافی‌ها

کارمزدی که بخش فیوچرز صرافی‌ها ارائه می‌کنند، با یکدیگر متفاوت‌اند؛ بنابراین، پیش از انتخاب صرافی برای انجام معاملات خود حتماً به نرخ کارمزدهای آن توجه کنید. از بین چهار صرافی معرفی‌شده، در حال حاضر، دو صرافی کوینکس و کوکوین کارمزد منصفانه‌تری ارائه می‌کنند؛ به‌ویژه اگر حساب خود را با توکن بومی آن‌ها شارژ و برای مدت مشخصی آن‌ها را هولد کنید، تخفیف چشمگیری در کارمزد شما اعمال خواهند کرد.

البته بدون خرید و هولد کردن توکن‌های آن‌ها نیز وضعیتشان بهتر از صرافی‌های دیگر است. کارمزد سفارش‌دهنده و سفارش‌گیرنده برای کاربران غیر VIP صرافی کوینکس به ترتیب ۰/۰۳۰۰ درصد و ۰/۰۵۰۰ درصد است. همچین این نرخ برای کاربران عادی صرافی کوکوین ۰/۰۹ درصد و ۰/۰۱ درصد خواهد بود.

کدام صرافی ایرانی فیوچرز دارد؟

در حال حاضر، هیچ‌یک از صرافی‌های ایرانی امکان انجام معاملات فیوچرز را در اختیار کاربران نمی‌گذارند. هنوز صرافی‌های داخلی از امکانات و زیرساخت‌های لازم برای ارائه چنین قابلیتی بی‌بهره‌اند؛ بنابراین، اگر به دنبال کسب سود از این نوع معاملات هستید، باید از صرافی‌های معتبر بین‌المللی استفاده کنید که حجم معاملات و نقدینگی بالایی دارند.

کلام پایانی

بسیاری از معامله‌گران پس از تحریم کاربران ایرانی و سخت‌گیری در احراز هویت صرافی Binance، به دنبال بهترین صرافی برای فیوچرز در ایران هستند. در این مقاله چهار صرافی معتبر بین‌المللی را معرفی کردیم که کاربران ایرانی بدون مشکل می‌توانند از آن‌ها برای انجام معاملات فیوچرز استفاده کنند. علاوه بر این، کارمزدی را که از معامله‌گران دریافت می‌کنند، در این فهرست گنجانده‌ایم که اهمیت بسیار زیادی در انتخاب صرافی دارد. شما کدام صرافی را برای معاملات فیوچرز خود انتخاب می‌کنید؟