قصد ورود به بازار رمزارزها را دارید؟ بیت کوین به عنوان نخستین پیشنهادی به شمار می‌رود که پیش روی هر سرمایه‌گذاری که به تازگی وارد بازار ارزهای دیجیتال می‌شود، قرار می‌گیرد. بیت کوین نخستین ارز دیجیتال است که در حال حاضر بیش از ۱۳ سال از معرفی آن می‌گذرد و در طول این مدت، سال‌های درخشانی را پشت سر گذاشته است. بازار ارزهای دیجیتال با وجود تمام مزایا و ویژگی‌های مثبتی که دارد، هنوز جوان است و در ابتدای یک مسیر طولانی قرار دارد. همین مسئله موجب است که برخی موضوعات پیرامون این بازار هنوز به خوبی درک نشود. در نتیجه این چالش ابزاری در اختیار سوءاستفاده‌کنندگان شده است تا به وسیله آن تعدادی تریدرهای تازه‌کار را فریب بدهند. یکی از سؤالاتی که همواره برای شروع سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها، مطرح می‌شود این است که بهترین سایت خرید و فروش بیت کوین کدام است؟

پاسخ به این سؤال نیازمند آن است که ابتدا بررسی شود، یک سایت خرید و فروش بیت کوین باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد؟ اگر بتوان به این سؤال به صورت جامع و کامل پاسخ داد، آنگاه می‌توان در بین انبوه سایت‌هایی که برای خرید و فروش بیت کوین در دسترس هستند، سایت معتبر خرید و فروش بیت کوین را یافت. در ادامه به تفصیل این مسئله مورد بررسی قرار می‌گیرد و در نهایت تعدادی از بهترین سایت‌های خرید و فروش بیت کوین در ایران معرفی می‌گردند.

ویژگی‌های یک سایت خرید و فروش بیت کوین معتبر چیست؟

یک معامله‌گر به چه ابزارهایی برای خرید و فروش موفق بیت کوین نیاز دارد؟ هر آن چیزی که موجب می‌شود فرآیند خرید و فروش بیت کوین بهتر و راحت‌تر صورت بگیرد، باید در یک سایت خرید و فروش بیت کوین وجود داشته باشد تا بتوان آن را به عنوان بهترین سایت خرید و فروش بیت کوین در نظر گرفت. یک تریدر نیاز دارد که اطلاعات تکنیکال و بنیادی خود در زمینه بیت کوین را به طور لحظه‌ای به‌روزرسانی کند. همچنین امنیت تراکنش‌ها به عنوان یکی از اساسی‌ترین فاکتورهای انتخاب سایت معتبر خرید و فروش بیت کوین به شمار می‌رود. در ادامه به ۶ فاکتور اساسی که در انتخاب سایت برای خرید و فروش بیت کوین باید مورد توجه قرار بگیرد، اشاره می‌شود.

اطلاعات به‌روز و لحظه‌ای

کسانی که سابقه فعالیت در بازار رمزارزها و به خصوص خرید و فروش بیت کوین را دارند، کاملاً به این نکته اشراف دارند که ذات بازار ارزهای دیجیتال، با نوسانات قیمتی بسیار شدیدی همراه است. ممکن است در یک روز ظرف چند دقیقه قیمت یک رمزارز چند برابر افزایش یا کاهش پیدا کند. البته این مسئله به هیچ عنوان موردی و نادر نیست و به عنوان یک اصل پذیرفته شده در بازار شناخته می‌شود. در سال ۲۰۲۱ با نحوه فعالیت ایلان ماسک و توییت‌های معروفش در خصوص بیت کوین، مسئله نوسانات قیمتی شدید در بازار بهتر درک شد.

بنابراین می‌توان این طور برداشت کرد که بازار ارزهای دیجیتال، بازار لحظه‌ها است. کسانی که می‌توانند از بزنگاه‌ها به بهترین شکل ممکن به نفع خود استفاده کنند، همان کسانی هستند که بالاترین سود ممکن را در این بازار کسب می‌کنند؛ بنابراین یک سایت خرید و فروش بیت کوین باید هر آن چیزی که پیرامون بیت کوین مطرح می‌شود را به صورت لحظه‌ای در اختیار کاربران خود قرار دهد. به این ترتیب امکان واکنش و تصمیم‌گیری سریع برای افراد به وجود می‌آید. سایت‌هایی که در ارائه اخبار و اطلاعات مرتبط با بیت کوین ضعیف و با تأخیر عمل می‌کنند، گزینه مناسبی برای خرید و فروش بیت کوین به شمار نمی‌روند.

ایجاد بستر ارتباطی مناسب میان خریداران و فروشندگان بیت کوین

بهره‌مندی از فرصت تضارب آراء می‌تواند به تریدرها کمک کند که با دیدگاه‌ها و نظرات مختلفی که در بازار بین سایر فعالان وجود دارد، آشنا شوند. بدون شک از دل این ارتباط‌گیری می‌توان نکات ارزشمندی را استخراج کرد. یک تریدر در این بستر می‌تواند سؤالات خود را با سایر کاربران در بر میان بگذارد و پاسخ‌های آن‌ها را برای این منظور مورد بررسی و تحلیل قرار دهد. البته باید به این نکته مهم و اساسی توجه داشت که به هیچ عنوان نباید بر مینای نظرات دیگر در یک معامله ورود کرد. همواره باید در نظر داشت که مسئول نهایی خرید و فروش بیت کوین شخص معامله‌کننده است و به هیچ عنوان نمی‌توان دیگران را برای این منظور مورد سرزنش قرار داد.

بهترین سایت خرید و فروش بیت کوین، همواره بستری را برای کاربران خود ایجاد می‌کند تا بتوانند در یک ارتباط فراگیر و همه‌جانبه با یکدیگر به طرح دیدگاه‌های خود و بحث و بررسی پیرامون بیت کوین بپردازند. البته این بستر ارتباطی می‌تواند به صورت مستقیم در قالب فروم‌های پرسش و پاسخ ایجاد شود یا این که در به صورت غیرمستقیم و تحت نظارت تیم پشتیبانی سایت صورت بگیرد.

برخورداری از رابط کاربری مناسب

رابط کاربری یکی از اساسی‌ترین موضوعاتی است که در طراحی هر سایتی از جمله سایت‌های خرید و فروش ارزهای دیجیتال باید مدنظر قرار گیرد. کاربران نباید در سایت خرید و فروش بیت کوین دچار سردرگمی شوند. بلکه باید بتوانند در حداقل زمان ممکن به خواسته خود دست پیدا کنند. این دقیقاً همان مفهوم رابط کاربری به زبان ساده است. مسئله بعدی در بحث رابط کاربری، طراحی بصری سایت است. باید به کمک ابزارهای موجود برای طراحی سایت، یک ظاهر زیبا و مناسب برای سایت خود به وجود آورد.

نکته مهم دیگر در خصوص رابط کاربری مناسب سایت، مجموعه امکاناتی است که در قالب سایت خرید و فروش بیت کوین در اختیار کاربران قرار داده می‌شود. یک سایت معتبر باید مجموعه‌ای از ابزارهای تحلیلی را به ساده‌ترین و در عین حال کامل‌ترین وجه ممکن در اختیار کاربران خود قرار دهد. به این صورت افراد می‌توانند با دست بازتر نسبت به فعالیت در بازار رمزارزها بپردازند. همچنین باید یک راهنمای جامع و کامل در اختیار کاربران قرار داده شود تا با نحوه کار کردن با تمام ابزارهای موجود در سایت به طور رایگان آشنا شوند و بتوانند در معاملات خود این ابزارها را به کار بگیرند.

تأمین امنیت تراکنش‌ها

یک سایت معتبر خرید و فروش بیت کوین مسئله امنیت تراکنش‌ها و فعالیت کاربران را به عنوان اولین و اصلی‌ترین مأموریت خود تعریف می‌کند. در طراحی خط‌مشی‌های یک سایت خرید و فروش بیت کوین باید توجه داشت که از تعدادی افراد متخصص و با تجربه در زمینه امنیت سایبری استفاده شود تا این امکان فراهم شود که کاربران بتوانند در یک محیط امن و به دور از هرگونه تهدید اینترنتی نسبت به خرید و فروش بیت کوین اقدام کنند.

می‌توان این طور ادعا کرد که بهترین سایت برای خرید بیت کوین، سایتی است که قادر به تأمین امنیت پایدار کاربران خود باشد. بسیاری از تریدرهای بازار رمزارزها، خرید و فروش بیت کوین را با اهداف سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت انجام می‌دهند. اگر یک سایت بتواند خاطر کاربران خود را از نظر امنیت آسوده کند، قطعاً انتخاب مناسبی به شمار می‌رود. در انتخاب سایت خرید و فروش بیت کوین همواره به سوابق آن مراجعه کنید تا اطمینان حاصل کنید که در گذشته دارای باگ‌های امنیتی نبوده باشد.

استفاده کاربران متعدد در آن

یکی از مهم‌ترین مواردی که می‌توان به عنوان مزیت یک سایت های خرید بیت کوین در نظر گرفت، تعداد کاربرانی است که از آن استفاده می‌کنند. قطعاً هر سایتی که به مدت طولانی توانسته است اعتماد کاربران زیادی را به خود جلب کند، گزینه مناسبی برای خرید و فروش بیت کوین به شمار می‌رود. البته نمی‌توان این طور ادعا کرد که سایت‌هایی که به تازگی راه افتاده‌اند، قابل اعتماد نیستند؛ بلکه باید در استفاده از این نوع سایت‌ها احتیاط لازم را اعمال نمود.

مزیت دیگری که در صورت بالا بودن تعداد کاربران یک سایت به وجود می‌آید، افزایش تراکنش‌ها است. طبیعی است تعداد زیاد کاربران یک سایت موجب افزایش تعداد خریداران و فروشندگان فعال در آن می‌گردد و به این ترتیب می‌توان خرید و فروش بیت کوین را در زمان کمتری به پایان رساند و همچنین پیشنهادهای قیمتی متنوع‌تری پیش روی ما قرار خواهد داشت.

پشتیبانی دائمی

یک سایت معتبر خرید و فروش بیت کوین قطعاً از پشتیبانی دائمی و آنلاین برخوردار است. با توجه به این که خرید و فروش بیت کوین در تمام ساعات شبانه‌روز در جریان است، فعالیت تیم پشتیبانی سایت خرید و فروش بیت کوین نیز باید دائمی باشد. به علاوه تیم پشتیبانی سایت باید از کادر مجرب و متخصص در زمینه ارزهای دیجیتال و همچنین مباحث فنی اداره سایت تشکیل شده باشد. به این ترتیب می‌توان نسبت به خدمات سایت اطمینان حاصل کرد و در هر ساعت از شبانه‌روز که پاسخ سؤالات و مشکلات پیش آمده را از تیم پشتیبانی سایت دریافت نمود.

ارائه کیف پول اختصاصی

یک سایت خرید و فروش بیت کوین باید با ارائه کیف پول اختصاصی به کاربران دغدغه آن‌ها را در زمینه نگهداری دارایی‌هایشان برطرف کند. این شیوه‌ای است که سایت های معتبر خرید و فروش ارز دیجیتال در دستور کار خود قرار می‌دهند. بسیاری از سایت‌های خرید و فروش تنها کار تراکنش بیت کوین را انجام می‌دهند و دیگر بستری برای نگهداری از دارایی‌ها در قالب یک کیف پول را به کاربران فراهم نمی‌کنند. کاربران این دسته از سایت‌ها معمولا با دردسرهای زیادی رو به رو می‌شوند؛ چراکه باید یک کیف پول معتبر دیگر را برای نگهداری دارایی انتخاب کنند و به این ترتیب مدام باید دارایی‌ها را بین کیف پول و صرافی جابه‌جا کنند.

مقاله مرتبط: ساخت کیف پول بیت کوین

این روش برای تریدرهایی که خرید و فروش بیت کوین را به صورت روزانه انجام می‌دهند، به هیچ عنوان مناسب نیست. چرا که کارمزدهای انتقال در شبکه بسیار بالاست و اگر تریدر قصد خرید و فروش مداوم داشته باشد، این روش و انتقال مداوم دارایی خود از کیف پول به صرافی و بالعکس، برای او به صرفه نخواهد بود. حتما در هنگام انتخاب بهرین سایت خرید و فروش بیت کوین باید به این نکته مهم توجه شود.

معرفی ۸ سایت خرید و فروش بیت کوین برتر در ایران

تا به اینجا ویژگی‌های اصلی و مهم بهترین سایت خرید و فروش بیت کوین مورد بررسی قرار گرفت. باید توجه داشت که برخی از ویژگی‌ها نظیر امنیت به عنوان رکن اساسی در تصمیم‌گیری برای انتخاب سایت معتبر خرید و فروش بیت کوین قرار دارد. یک نکته مهم در خصوص نقش صرافی‌های آنلاین برای خرید و فروش بیت کوین وجود دارد. برخی از صرافی‌ها صرفا نقش واسطه بین تریدرها را ایفا می‌کنند و بستری هستند که خریداران و فروشندگان بیت کوین به واسطه آن به یکدیگر متصل می‌شوند. اما برخی دیگر از صرافی‌ها علاوه بر این نقش، خود به صورت مستقیم کار خرید و فروش بیت کوین با کاربران را نیز انجام می‌دهند.

مقاله مرتبط: آموزش خرید بیت کوین

اگر به دنبال معتبر ترین سایت برای سرمایه‌گذاری بیت کوین در ایران هستید، در این قسمت نام هشت مورد از بهترین صرافی‌های آنلاین را برای شما آماده کرده‌ایم که می‌توانید با خیال راحت اقدام به خرید و فروش در آن‌ها کنید.

صرافی والکس wallex.ir

یکی از قدیمی‌ترین پلتفرم‌های آنلاین که در کشور ما برای معاملات بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال راه‌اندازی شد، صرافی والکس است. این صرافی صرفا به عنوان یک واسطه برای خرید و فروش بیت کوین و برخی دیگر از ارزهای دیجیتال بین کاربران فعالیت می‌کند. تعداد کاربران ایرانی والکس از ۴۵۰ هزار نفر عبور کرده است و تا انتهای سال ۱۳۹۹ حدود چهار میلیون تراکنش موفق در این سایت صورت پذیرفته است. این پلتفرم در سال ۱۳۹۷ با هدف برطرف کردن محدودیت‌های کاربران ایرانی بازار ارزهای دیجیتال توسط برخی از دانشجویان دانشگاه تهران و شریف راه‌اندازی شد.

صرافی والکس wallex.ir

از جمله مزایای استفاده از صرافی والکس می‌توان به مواردی از قبیل ارائه کیف پول اختصاصی، پشتیبانی ۲۴ ساعته، امکان انجام معاملات در تمام ساعات شبانه‌روز، تعیین قیمت معاملات مبتنی بر عرضه و تقاضا، سرعت تراکنش بالا، رابط کاربری مناسب، ابزارهای تحلیل تکنیکال قدرتمند، امکان واریز و برداشت پول در واحد ریال و پشتیبانی از تعداد زیادی از ارزهای دیجیتال اشاره نمود. همه این موارد باعث شده است که والکس پتانسیل تبدیل شدن به بهترین سایت خرید رمز ارز را داشته باشد. شاید تنها ایرادی که بتوان به سایت والکس وارد دانست، عدم ارائه API باشد.

صرافی نوبیتکس؛ بهترین سایت خرید و فروش بیت کوین nobitex.ir

صرافی نوبیتکس به عنوان بهترین سایت خرید و فروش بیت کوین در ایران از نظر بسیاری از کاربران شناخته می‌شود. این صرافی به عنوان نخستین مجموعه دانش بنیان ایرانی به شمار می‌رود که برای خرید و فروش بیت کوین و برخی ارزهای دیجیتال دیگر در سال ۱۳۹۶ راه‌اندازی شد. یکی از مزایای مهم صرافی نوبیتکس، پایین بودن کارمزد معاملاتی آن است. صرافی نوبیتکس هم یک پلتفرم معاملاتی به کاربران خود ارائه می‌دهد و تعیین قیمت ارزهای دیجیتال در آن مبتنی بر عرضه و تقاضا تعیین می‌شود. برای اطلاعات بیشتر مقاله معرفی صرافی نوبیتکس را بخوانید.

صرافی نوبیتکس؛ بهترین سایت خرید و فروش بیت کوین nobitex.ir

برخلاف صرافی والکس، این صرافی دارای API است. مزیت خوب دیگری که در خصوص نوبتکس قابل ذکر است، تنوع ارزهای دیجیتالی است که مورد پشتیبانی قرار می‌دهد. نوبیتکس یک بازار کاملاً رقابتی را به وجود آورده است که امکان ثبت قیمت خرید و فروش در هر عددی وجود دارد. صرافی نوبیتکس نیز به صورت ۲۴ ساعته فعال است و پتشیبانی آن نیز به صورت دائمی در اختیار کاربران قرار دارد. در نوبیتکس قابلیت خرید و فروش ارزهای دیجیتال به دو صورت فراهم شده است که عبارتند از:

  • خرید و فروش ارز دیجیتال با ارز فیات (ریال)
  • خرید و فروش ارزهای دیجیتال با یکدیگر

نکته مهم دیگر در خصوص صرافی نوبیتکس داشتن کیف پول نرم‌افزاری و سخت‌افزاری اختصاصی است که در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. ابزارهای تحلیل تکنیکال مناسبی نیز در نوبیتکس در اختیار عموم فعالان بازار قرار گرفته است. نوبیتکس را می‌توان بهترین سایت خرید و فروش ارز دیجیتال دانست؛ به این دلیل که در کنار بیت کوین پشتیبانی مناسبی از سایر رمز ارزها نیز دارد. نوبیتکس نسخه ویندوز ندارد و با عرضه اپلیکیشن‌های اندروید و iOS نیز خدمات خوبی را به کاربران ارائه می‌دهد.

صرافی گرندکس grandex.ir

رابط کاربری فوق‌العاده صرافی گرندکس موجب شده است که نام در ردیف بهترین سایت خرید و فروش بیت کوین در ایران قرار بگیرد. با ورود به سایت این صرافی ظاهر زیبا و طراحی بصری مدرن سایت، شما را شگفت‌زده خواهد کرد. گرندکس از اصول بازاریابی پیشرفت سریع خود و جلب رضایت کاربران به نحو تحسن بهره‌گیری می‌کند. یکی از اقداماتی که در این راستا توسط تیم توسعه‌دهنده گرندکس انجام شده است، ایجاد باشگاه مشتریان قوی و فعال است که به صورت دائمی از اعضای باشگاه پشتیبانی به عمل می‌آورد.

صرافی گرندکس grandex.ir

یکی از نکات متمایزکننده گردنکس در مقایسه با سایر صرافی‌های آنلاین، داشتن دو صرافی در کشورهای ترکیه و امارات است که موجب شده است به عنوان یک سایت معتبر خرید و فروش بیت کوین در سطح ایران به شمار رود. سرعت تراکنش‌ها و معاملات در این سایت بسیار بالا است. یک تالار راهنما در سایت گرندکس طراحی شده است که در آن برخی سیگنال‌های خرید و فروش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال زیر نظر کارشناسان این بازار به کاربران ارائه می‌شود. یک وبلاگ خبری بسیار خوب و به‌روز در سایت گرندکس طراحی شده است که به صورت روزانه تمام اخبار مهم مرتبط به بازار رمزارزها را تحت پوشش قرار می‌دهد.

شاید تنها نقطه ضعف این صرافی را بتوان در محدودیت تعداد رمزارزهایی دانست که تحت پشتیبانی خود قرار داده است. بیت کوین و اتریوم تنهای ارزهای دیجیتالی هستند که توسط گردنکس پشتیبانی می‌شوند.

صرافی اوکی اکسچنج ok-ex.io

صرافی اوکی اکسچنچ یک سایت خرید و فروش بیت کوین است که در سال ۱۳۹۶ فعالیت خود را در کشور آغاز کرد و ظرف مدت زمان کوتاهی موفق شد توجهات زیادی را به خوب جلب کند. مزیت اصلی این صرافی در مقایسه با دیگر صرافی‌ها پشتیبانی از بیشترین تعداد رمزارزهای معتبر است. در این سایت امکان خرید و فروش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال به صورت دلاری و ریالی امکان‌پذیر است.

صرافی اوکی اکسچنج ok-ex.io

در این صرافی علاوه بر امکان خرید و فروش بین کاربران، زمینه برای خرید و فروش مستقیم میان سایت و کاربران نیز فراهم شده است. اوکی اکسچنج یک کیف پول مطمئن و امن را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که از ۶ ارز دیجیتال معروف پشتیبانی می‌کند. به این ترتیب امکان نگهداری از دارایی کاربران به صورت سرد نیز فراهم شده است. کارمزد معاملات بسیار کمی در حدود ۰.۲ درصد را دریافت می‌کند. همچنین بستری برای فعالیت کاربران ایجاد شده است تا با معرفی این صرافی به دیگران از تخفیفات ویژه در خرید و فروش برخوردار شوید.

صرافی رمزی‌نکس ramzinex.com

رمزی‌نکس یک سایت معتبر خرید و فروش بیت کوین است که در عین حال از بسیاری از ارزهای دیجیتال معتبر دیگر نیز پشتیبانی می‌کند. در صرافی رمزی‌نکس نیز علاوه بر بازار معاملاتی به منظور خرید و فروش ارزهای دجیتال با سایر کاربران، صرافی فروشگاهی نیز برای خرید و فروش بیت کوین به طور مستقیم از صرافی ایجاد شده است. مسئله امنیت به عنوان یک از اصلی‌ترین دغدغه توسعه دهندگان این صرافی بوده است و با ارائه کیف پول سرد و همچنین انجام آزمون‌های دوره‌ای نفوذ سایبری سعی در اتقای امنیت کاربران خود داشته است.

صرافی رمزی‌نکس ramzinex.com

مبلغ کارمزد دریافتی در رمزی‌نکس ثابت نیست. با این وجود در مقایسه با صرافی اوکی اکسچنج معمولا کارمزدهای بیشتری دریافت می‌کند. این صرافی نیز به طور ۲۴ ساعته فعال است و دارای اپلیکیشن موبایل اختصاصی نیز است. البته وبلاگ این سایت نسبت به سایر صرافی‌ها ضعیف‌تر است. این ضعف هم در بحث پوشش اخبار و هم در زمینه ارائه مباحث آموزشی در خصوص بازار رمزارزها است.

صرافی ارزجو arzjoo.com

صرافی ارزجو نیز در ردیف بهترین سایت خرید بیت کوین و سایر رمزارزهای پرطرفدار به حساب می‌آید. در این صرافی از حدود ۳۰۰ رمزارز پشتیبانی می‌شود که در نوع خود کاملاً منحصربه‌فرد است. این صرافی نیز مانند سایر صرافی‌های معتبر دارای پشتیبانی ۲۴ ساعته، اپلیکیشن موبایل، کیف پول اختصاصی است.

صرافی ارزجو arzjoo.com

در خصوص صرافی ارزجو انتقاداتی هم مطرح است که توسعه‌دهندگان آن در حال تلاش برای برطرف کردن ایرادات هستند. از جمله این ایرادات می‌توان به عدم امکان خرید و فروش جفت رمزارزهای معالاتی اشاره کرد. همچنین نرخ کارمزد ارزجو در مقایسه با سایر صرافی‌های فعال کمی بالاتر است و پلتفرم معاملاتی مبتنی بر خرید و فروش بیت کوین بر اساس عرضه و تقاضا بین کاربران نیز ارائه نمی‌دهد.

صرافی رابکس rabex.ir

یکی از صرافی‌های آنلاین که برای افراد مبتدی مناسب است، صرافی رابکس است. چرا که در بخش وبلاگ این صرافی آموزش‌های بسیار خوبی برای نحوه خرید و فروش در بازار ارزهای دیجیتال تدارک دیده شده است. این صرافی نیز دارای نسخه دسکتاپ و اپلیکیشن موبایل است و از نظر طراحی بصر نیز در سطح متوسطی ارزیابی می‌شود. رابکس نیز به صورت شبانه‌روزی و بدون وقفه در حال فعالیت است و از کاربران خود پشتیبانی می‌کند.

صرافی رابکس rabex.ir

رابکس که خود را به عنوان صرافی امانت‌دار معرفی نموده استف دارای پلتفرم معاملاتی بوده و همچنین امکان خرید و فروش مستقیم بیت کوین و سایر رمزارزها به طور مستقیم از سایت نیز فراهم است. برخی انتقاداتی که نسبت به این صرافی وارد است، نسبت به مسئله احراز هویت کاربران است که به نظر برخی از افراد را با دردسرهای جدی رو به رو کرده است.

صرافی جیبیتکس jibitex.com

در حال حاضر جیبیتکس به عنوان سایت خرید و فروش بیت کوین و ۱۱ ارز دیجیتال دیگر از جمله اتریوم، ریپل، تتر، لایت کوین، دوج کوین، ترون، چین لینک، آوه، یونی سوآپ و دای به شمار می‌رود. جیبیتکس نیز ار رابط کاربری نسبتا مناسبی برخوردار است و یکی از مزایای خوب آن ارائه پیشنهادات قیمتی عالی در زمان‌هایی است که بازار نوسانات جدی دارد. این صرافی کیف پول اختصاصی خود را نیز دارد که البته باید نسبت به تقویت آن اقدامات جدی را انجام دهد.

صرافی جیبیتکس jibitex.com

سؤالات متداول

۱- آیا فعالیت سایت خرید و فروش بیت کوین در ایران قانونی است؟

خرید و فروش بیت کوین در ایران به سال‌ها قبل برمی‌گردد. اما تا پیش از سال ۱۳۹۸ به طور رسمی ارزهای دیجیتال در کشور به رسمیت شناخته نشده بودند. در عین حال هیچ‌گونه محدودیتی نیز برای فعالان بازار رمزارزها در کشور وجود نداشت و عموم فعالان به راحتی به فعالیت می‌پرداختن. در نهایت نیز در سال ۱۳۹۸ خرید، فروش و استخراج بیت کوین با ابلاغیه وزارت صنعت که به تصویب دولت رسید، در ایران قانونی اعلام شد.

۲- استفاده از سایت خرید و فروش بیت کوین خارجی مانند بایننس چه خطراتی دارد؟

به دلیل تحریم‌هایی که علیه ایران اعمال شده است، بسیاری از صرافی‌های معتبر خارجی نظیر بایننس، کاربران ایرانی را در لیست تحریم خود قرار داده‌اند. برای استفاده از این صرافی‌ها باید نسبت به تغییر آی‌پی سرور خود اقدام نمود. ریسک این کار آن است که در صورت تشخیص عوامل صرافی‌ها، حساب کاربری شما به همراه موجودی‌تان برای همیشه مسدود می‌گردد.

۳- آیا امکان دریافت بیت کوین رایگان در سایت خرید و فروش بیت کوین وجود دارد؟

این مسئله جنبه تبلیغاتی یا کلاهبرداری دارد. در هنگام انتخاب سایت خرید و فروش بیت کوین به هیچ عنوان فریب این قبیل وعده‌های پر زرق و برق را نخورید.

۴- نقاط ضعف صرافی‌های ایرانی در مقایسه با صرافی‌های خارجی بازار رمزارزها چیست؟

صرافی‌های ایرانی عمدتا خود را به یک یا چند سرور از صرافی‌های خارجی متصل می‌کنند. به این معنی که با ثبت سفارش در صرافی‌های داخلی عملا سفارش شما به صرافی خارجی منتقل می‌شود و پس از آن خرید و فروش صورت می‌گیرد. این مسئله باعث می‌شود که سرعت تراکنش‌ها در صرافی‌های ایرانی کمتر باشد. در کنار آن نباید از موضوع مهم ابزارهای معاملاتی نیز غفلت کرد. عدم ارائه ابزارهای معاملاتی مختلف در صرافی‌های ایرانی باعث می‌شود تا بسیاری از معامله‌گران حرفه‌ای تریدر کردن در صرافی‌های خارجی را با وجود ریسک‌های احتمالی ترجیح بدهند.

کلام پایانی

در این مقاله ویژگی‌های بهترین سایت خرید و فروش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال مورد بررسی مفصل قرار گرفت. همچنین ۸ سایت معتبر خرید و فروش بیت کوین در ایران نیز به طور مختصر معرفی شدند. برای انتخاب بهترین سایت خرید ارز دیجیتال حتما به ویژگی‌هایی که در این مقاله به آن‌ها اشاره کردیم، توجه کافی داشته باشید تا دچار خسارت‌های احتمالی در آینده نشوید.

بازار ارزهای دیجیتال یک بازار مالی پرریسک است که در صورتی که آموزش لازم برای فعالیت در آن را بگذرانید و همچنین استراتژی معاملاتی درستی در خرید و فروش‌های خود در نظر داشته باشید، می‌توانید سودهای خوبی از این بازار کسب کنید.