بازی‌های کریپتویی در طول سال ۲۰۲۱ روند رو به رشد بسیار خوبی را پشت سر گذاشتند. علاوه بر پیشرفت بازی‌هایی که از قبل راه‌اندازی شده بودند، بازی‌های جدیدی نیز به چرخه رقابت اضافه شدند که طرفداران زیادی را برای خود دست و پا کردند. در این مقاله قصد داریم به معرفی پلتفرم CryptoCars و توکن اختصاصی آن یعنی ارز CCAR بپردازیم. اگر مایل هستید که با یک بازی بلاک‌چینی ماشینی برای کسب درآمد آشنا شوید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

پلتفرم CryptoCars چیست؟

جای خالی بازی‌های بلاک‌چینی ماشینی در بین بازی‌های کریپتویی که در دسترس عموم قرار داشت، خالی بود. تا اینکه در نهایت در نوبت به رونمایی از پلتفرم CryptoCars رسید. یک پلتفرم که با هدف تبدیل شدن به هاب بازی‌های کریپتویی ماشینی آغاز به کار کرد. البته در حال حاضر تنها یک بازی در آن در دسترس عموم قرار دارد که با نام CARS شناخته می‌شود. الگوی اصلی تیم توسعه دهنده بازی کریپتوکارز، فیلم آمریکایی cars است که در سال ۲۰۰۶ رونمایی شده است.

نخستین چیزی که در ورود به این بازی توجه شما را به خود جلب خواهد کرد، سادگی فرآیند بازی است. ارز CCAR به عنوان توکن اختصاصی در این پلتفرم به شمار می‌رود. در بدو ورود به بازی حداقل تعداد ۶۲۰ ارز دیجیتال CCAR نیاز خواهید داشت که از آن برای خرید یک ماشین معمولی و همچنین تأمین ۵ روز سوخت مورد نیاز برای رقابت می‌توانید استفاده کنید. البته در نظر داشته باشید که گزینه‌های مختلفی برای خرید ماشین در بازی وجود دارد که برای خرید آن‌ها نیاز به ارز CCAR بیشتری دارید و باید اقدام به خرید آن کنید تا بتوانید ماشین‌های بهترین را تهیه نمایید.

بازی در دو فرمت برگزار می‌شود که عبارت‌اند از:

 • PvP: در این روش گیمرها با هم وارد رقابت می‌شوند.
 • PvC: در این روش گیمرها با کامپیوتر وارد رقابت می‌شوند.

بازی CryptoCars در دو نسخه وب و اپلیکیشن اندروید در دسترس قرار دارد. در ادامه نگاهی به فرآیند بازی در این دو نسخه می‌اندازیم.

نسخه وب بازی CryptoCars

وقتی صحبت از سادگی فرآیند بازی کردیم، نمونه آن را می‌توانید در نسخه وب آن مشاهده کنید. در این نسخه صرفا باید از مارکت بازی، خودرو و آیتم‌های مورد نظر خود را تهیه کنید. لازم به ذکر است که آیتم‌ها در بازی در قالب جعبه آیتم‌ها عرضه می‌شود که در آن‌ها قابلیت‌هایی مانند ارتقای توان ماشین و افزایش ایمنی آن عرضه می‌شود. جعبه‌های آیتم در حال حاضر قیمتی در حدود ۷۵ ارز CCAR دارند.

بعد از خرید ماشین و ورود به بازی دیگر لازم نیست شما کاری انجام دهید. بلکه سیستم به صورت خودکار از طرف شما بازی را پیش می‌برد. معمولا بازی بین چهار نفر به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود. در این مسابقه چهار ماشین با هم به رقابت می‌پردازند که در نهایت رتبه‌های اول تا چهارم را در انتها کسب می‌کنند. خودروهای اول تا سوم به ترتیب جوایزی را از زیاد به کم در بازی دریافت می‌کنند.

نسخه اندروید بازی CryptoCars

نسخه اندروید بازی CryptoCars

در نسخه اپلیکیشن اندروید بازی CryptoCars شما به عنوان گیمر صاحب نقش هستید. فرآیند خرید ماشین و آیتم‌های مورد نیاز دقیقا مانند نسخه وب در نسخه اندروید نیز انجام می‌شود. سپس وارد محیط بازی می‌شوید. خودرو در محیط بازی به طور اتوماتیک حرکت می‌کند.

در طول مسیر موانعی پیش روی خودرو قرار می‌گیرند که باید با استفاده از لمس صفحه، مسیر خودرو را به گونه‌ای تغییر دهید که به سلامت از موانع عبور کنید. برخورد به مانع شما را از بازی حذف می‌کند. همچنین در طول مسیر سکه‌هایی پیش روی شما قرار می‌گیرد که باید نسبت به جمع‌آوری آن‌ها نیز اقدام کنید. در نهایت نیز میزان پاداشی که به شما اختصاص می‌یابد، بر مبنای تعداد سکه‌هایی است که جمع‌آوری کرده‌اید.

نکات مهم درباره بازی CryptoCars

قبل از معرفی ارز CCAR لازم است که چند نکته مهم را در خصوص بازی CryptoCars با هم مرور کنیم:‌

 1. همان طور که در بالا اشاره کردیم، بازی CryptoCars در ردیف بازی‌های رایگان کریپتویی قرار ندارد. بلکه باید برای ورود به بازی باید هزینه کنید که با توجه به قیمت فعلی ارز دیجیتال CCAR هزینه نسبتا زیادی به شمار می‌رود.
 2. هر ماشین و آیتم که در بازی خریداری می‌کنید، با استفاده از توکن‌های غیر مثلی شناسنامه‌دار می‌شود و به شمار اختصاص پیدا می‌کند. بنابراین مسئله مالکیت در بازی نیز به طور کامل رعایت می‌گردد.
 3. کلیه پرداخت هزینه‌ها و دریافت پاداش‌ها از طریق توکن اختصاصی بازی به نام CCAR انجام می‌شود.
 4. در هر دو مسابقه که با استفاده از یک خودرو شرکت می‌کنید، ۱۵ لیتر سوخت مصرف خواهد شد. در مجموعه ۶۰ لیتر سوخت در هر روز به شما به صورت رایگان اختصاص می‌یابد که با آن چهار دور می‌توانید در رقابت حضور پیدا کنید. برای بازی بیشتر باید اقدام به خرید سوخت در مارکت بازی کنید.
 5. پاداش‌ها در بازی بعد از پشت سر گذاشتن هر مرحله به گیمرها اختصاص می‌یابد و در حساب کاربری آن‌ها شارژ می‌شود. به این ترتیب می‌توانید با پاداش‌های خود برای خرید آیتم‌ها یا ماشین‌های بهتر در بازی اقدام کنید.
 6. اگر در بازی مهارت کافی کسب کنید و از خودروهای تقویت شده استفاده کنید، امکان کسب درآمد روزانه در حد ۱۰ دلار در بازی کریپتوکارز وجود دارد که با توجه به قیمت دلار عدد نسبتا قابل توجهی به شمار می‌رود.

ارز CCAR چیست؟

رمز ارز CCAR به عنوان توکن اختصاصی اکوسیستم کریپتوکارز به شمار می‌رود که افراد برای ورود به بازی‌ها و خرید و فروش آیتم‌های مختلف آن نیاز به تهیه آن دارند. این توکن روی شبکه اسمارت بایننس چین راه‌اندازی شده است. پرداخت جوایز و پاداش برندگان در بازی CryptoCars با استفاده از ارز دیجیتال CCAR انجام می‌گیرد.

ارز CCAR چیست

توسعه دهندگان بازی با استفاده فناوری بلاک‌چینی تحت عنوان BigchainDB کلیه پرداخت‌ها با استفاده توکن CCAR در محیط بازی را بدون دریافت هیچ‌گونه کارمزدی امکان‌پذیر کرده‌اند. تجربه نشان داده است که افزایش میزان تراکنش‌ها در واحد ثانیه در بستر یک شبکه بلاک‌چین موجب افزایش هزینه‌های گس می‌شود. این در حالی است که در بازی کریپتوکارز با استفاده از فناوری مذکور عملا جلوی بروز این مشکل در آینده نیز به خوبی گرفته شده است.

تاریخچه قیمت ارز CCAR

قیمت ارز دیجیتال CryptoCars از زمان عرضه تا به امروز روند نوسانی زیادی را پشت سر گذاشته است. تا قبل از سپتامبر سال ۲۰۲۱ ارز دیجیتال کریپتوکارز در حوالی ۰.۲ دلار قیمت داشت؛ اما در روزهای نخست این ماه به قیمت ۰.۶۲ دلار دست پیدا کرد. در ادامه روند نزولی به خود گرفت و تا انتهای سپتامبر به قیمت ۰.۲۹ دلار رسید. با آغاز ماه اکتبر سال ۲۰۲۱ روند رو به رشد قیمت ارز CCAR آغاز شد و تا ابتدای دسامبر سال ۱.۸۲ دلار افزایش قیمت را تجربه کرد.

از ابتدای دسامبر سال ۲۰۲۱ تا حال حاضر که در نیمه اول ماه ژانویه به سر می‌بریم، روند نزولی شدیدی در این ارز دیجیتال حاکم شده است. به گونه‌ای که قیمت آن در حوالی ۰.۱۴ دلار معامله می‌شود. ارز دیجیتال CCAR در حال حاضر در رتبه ۲۹۴۲ در بازار قرار دارد. حجم معاملات این ارز دیجیتال در حال حاضر به ۱۳ میلیون دلار رسیده است. طبیعی است که برای رشد قیمت این توکن در آینده لازم است که حجم معاملات آن روند رو به رشدی را تجربه کند.

سؤالات متداول

۱. ارز CCAR را از کدام صرافی بخریم؟

در حال حاضر ارز دیجیتال CryptoCars را می‌توانید در صرافی‌های Gate.io، پنکیک سواپ، ال بانک، لاتوکن و BKEX خریداری کنید.

۲. بهترین کیف پول برای ذخیره ارز دیجیتال CCAR چیست؟‌

کیف پول‌های بایننس چین والت و متامسک بهترین گزینه برای نگهداری این ارز دیجیتال در حال حاضر به شمار می‌روند.

۳. توزیع توکن CCAR بین اکوسیستم آن به چه صورت است؟

در مجموع ۱۰۰ میلیون توکن CCAR برای عرضه در نظر گرفته شده است که توزیع آن بین اکوسیستم کریپتوکارز به صورت زیر انجام می‌شود:

 • پاداش‌های بازی: ۲۰ میلیون توکن
 • استکینگ: ۳۰ میلیون توکن
 • تیم سازنده و توسعه دهنده بازی: ۱۹ میلیون توکن
 • مشاوران پروژه: ۱۰ میلیون توکن
 • تأمین مالی پروژه: ۹ میلیون توکن
 • عرضه اولیه: ۴ میلیون توکن
 • عرضه عمومی: ۸ میلیون توکن

کلام پایانی

در این مقاله به معرفی پلتفرم CryptoCars و رمز ارز CCAR پرداختیم. واقعیت این است که ارز دیجیتال CCAR از نظر روند قیمتی فراز و نشیب بسیار زیادی را در چند ماه اخیر تجربه کرده است. بازی کریپتویی CryptoCars یکی از بازی‌هایی است که زمینه برای کسب درآمد روزانه از آن فراهم است. در این بازی شما می‌توانید به کسب درآمد با صرف وقت نه چندان زیادی بپردازید و با توجه به این که فرآیند بازی چندان پیچیده نیست، به راحتی می‌توانید به از پس آن بربیایید.