صرافی کوینکس به عنوان یکی از معتبرترین صرافی‌های خارجی برای تریدرهای ایرانی بازار ارزهای دیجیتال به شمار می‌رود. دلیل این مسئله نیز آن است که کوینکس کاربران ایرانی را در لیست تحریم معاملات خود قرار نداده است. در حال حاضر تعداد بسیار زیادی از کاربران ایرانی در صرافی کوینکس فعالیت می‌کنند. از طرفی کیف پول تراست والت یکی از بهترین کیف پول‌های ارزهای دیجیتال است که از انواع رمزارزها پشتیبانی می‌کند. در این مقاله قصد داریم به آموزش انتقال شیبا از کوینکس به تراست والت بپردازیم. شیبا اینو به عنوان یکی از ارزهای پرطرفدار این سال‌های بازار رمزارزها به شمار می‌رود. در ادامه با ما همراه باشید.

coinex logo
صرافی کوینکس
۳
پشتیبانی فارسی
امکان احراز هویت برای ایرانیان
پشتیبانی از معاملات اسپات و فیوچرز
ثبت‌نام به همراه تخفیف کارمزد

آموزش انتقال شیبا از کوینکس به تراست والت به صورت گام به گام

در مقاله جداگانه‌ای به صورت مفصل درباره ارز شیبا به بحث و بررسی پرداختیم. برای مطالعه بیشتر در خصوص این ارز دیجیتال می‌توانید به آن مقاله مراجعه کنید.

۱. خرید ارز شیبا در صرافی کوینکس

در گام اول آموزش خرید ارز شیبا در صرافی کوینکس را مرور می‌کنیم. همان طور که می‌دانید، خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی کوینکس به کمک ارزهای فیات امکان‌پذیر نیست. بلکه معاملات در قالب جفت ارزهای معاملاتی تعریف می‌شود. برای این منظور می‌توانید ابتدا در صرافی‌های ایرانی اقدام به خرید تتر کنید. سعی کنید تتر بر بستر شبکه ترون (استاندارد TRC-20) خریداری کنید. چرا که کارمزد انتقال از شبکه ترون در مقایسه با سایر شبکه‌ها به مراتب کمتر است. سپس آن را به حساب کاربری خود در صرافی کوینکس منتقل نمایید.

خرید ارز شیبا در صرافی کوینکس

برای این منظور به قسمت Assest از صرافی کوینکس رفته و از بین ارزهای موجود، تتر بر بستر شبکه ترون را انتخاب کنید.

خرید ارز شیبا در صرافی کوینکس

در ادامه وارد یک صفحه جدید می‌شوید. روی گزینه Deposit کلیک کنید. آدرس کیف پول تتر بر بستر شبکه ترون اختصاصی صرافی کوینکس شما به نمایش در می‌آید. آن را کپی کرده و به صرافی که قصد انتقال تتر از آن را به کوینکس دارید، منتقل کنید.

انتقال شیبا از کوینکس به تراست وال

در ادامه آموزش انتقال شیبا از کوینکس به تراست والت، نوبت به تبدیل تتر به ارز شیبا در صرافی کوینکس می‌رسد. برای این منظور وارد قسمت Exchange در صرافی کوینکس شوید. در قسمت جستجو، نام shib را جستجو کرده و انتخاب کنید. در زمان خرید بهتر است که گزینه Market Price را انتخاب کنید تا خرید ارز شیبا در کمترین زمان انجام شود. به این ترتیب کار خرید ارز شیبا به پایان می‌رسد.

۲. کپی آدرس کیف پول تراست والت

در گام دوم آموزش انتقال شیبا از کوینکس به تراست والت، باید آدرس کیف پول ارز شیبا در تراست والت را کپی کنید. برای این منظور به سراغ کیف پول تراست والت بروید. آموزش نصب و نحوه استفاده از این کیف پول را در مقاله جداگانه‌ای توضیح داده‌ایم که می‌توانید برای مطالعه بیشتر به آن مراجعه کنید. در ادامه پس از ورود به حساب کاربری خود، کیف پول ارز شیبا را جستجو کنید. آدرس اختصاصی مربوط به آن را پیدا کرده و کپی نمایید.

کپی آدرس کیف پول تراست والت

۳. انتقال شیبا از کوینکس به تراست والت

درگام سوم آموزش انتقال شیبا از کوینکس به تراست والت باید وارد حساب کاربری خود در کوینکس بروید. از طریق منوی Assest گزینه Withdraw را انتخاب کنید. وارد صفحه جدیدی خواهید شد. در این صفحه از کادر Coin Type ارز شیبا را انتخاب کنید. در ادامه نوبت به انتخاب پروتکل انتقال می‌رسد. برای ارز شیبا باید از پروتکل ERC-20 استفاده کنید که استاندارد شبکه بلاک‌چین اتریوم است.

انتقال شیبا از کوینکس به تراست والت

آدرس کیف پرول تراست والت را که در گام دوم ذخیره کردید، در قسمت Withdraw Address بارگذاری کنید. پس از آن باید در کادر Actual میزان ارز شیبا مورد نظر خود برای انتقال به تراست والت را وارد کنید. کارمزد تراکنش را نیز می‌توانید در یک کادر در این صفحه مشاهده کنید. در نهایت روی گزینه Submit در پایین صفحه کلیک کنید.

انتقال شیبا از کوینکس به تراست والت

پس از آن یک پیام حاوی کد تأیید از طرف کوینکس به ایمیل شما ارسال می‌شود. با وارد کردن این کد تأیید عملیات انتقال از سوی شما به اتمام می‌رسد. چند دقیقه به طول می‌انجامد تا کارشناسان صرافی کوینکس انتقال را بررسی و تأیید نمایند.  در نهایت دستور انجام تراکنش صادر می‌شود. به خاطر داشته باشید که تراکنش زمانی انجام می‌شود که شناسه تراکنش در صرافی کوینکس برای شما به نمایش در بیاید.

در انتها با مراجعه به بخش مربوط به ارز شیبا در کیف پول تراست والت می‌توانید مشاهده کنید که دارایی ارز شیبای شما افزوده شده است.

کلام پایانی

در این مقاله آموزش انتقال شیبا از کوینکس به تراست والت را بررسی کردیم. همان طور که مشاهده کردید، کار انتقال ارزهای دیجیتال از صرافی‌ها به کیف پول‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری اختصاصی کار چندان دشواری نیست. از سایر صرافی‌ها نیز با فرآیندی مشابه شاید با مقداری تفاوت بتوانید این کار را انجام دهید. توصیه‌ای که لازم است در انتهای مقاله اشاره کنیم، آن است که تحت هیچ شرایطی دارایی خود را برای مدت زمان طولانی در حساب کاربری آنلاین در صرافی‌ها نگهداری نکنید. فقط آن میزان از ارزهای دیجیتال را که برای معاملات روزانه نیاز دارید، در صرافی نگه دارید. مابقی رمزارزها را به ترتیب اولویت به کیف پول‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری شخصی خود منتقل کنید. با این کار امنیت سرمایه خود را افزایش خواهید داد.