ارز دیجیتال شیبا چیست؟ نقد و بررسی رمزارز SHIB

مقالات ارز دیجیتال
ارز شیبا چیست؟ معرفی و بررسی ارزشیبا

میم کوین‌ها فصل جدیدی را در بازار کریپتوکارنسی رقم زدند. ارزهای دیجیتالی که مبتنی بر جامعه‌اند، طرح و برنامه چندان خاصی ندارند و فقط بر مبنای حمایت اعضای جامعه خود شکل می‌گیرند. هرچند برخی از میم کوین‌ها در مسیر حرکت خود برنامه‌های جانبی را نیز تعریف می‌کنند تا به واسطه آن، کاربردهایی را برای خود دست‌وپا کنند. بدون تردید، یکی از معروف‌ترین و پُرسروصداترین میم کوین‌ها ارز شیبا اینو (Shiba inu) است. شیبا اینو را به‌عنوان قاتل دوج کوین می‌شناسند. در این مقاله شیبا اینو را بررسی خواهیم کرد. تا پایان با ما همراه باشید.

ارز شیبا چیست؟

ارز دیجیتال شیبا اینو چیست؟

کلمه شیبا اینو نام سگی است که نژاد ژاپنی دارد. این سگ ابتدا نماد ارز دیجیتال دوج کوین بود؛ اما پس از مدتی با روی کار آمدن ارز شیبا، به‌عنوان نماد و نام این ارز نیز شناخته شد. این تحلیل وجود دارد که شیبا اینو به‌عنوان یکی از توکن‌هایی به شمار می‌رود که با الهام گرفتن از دوج کوین به وجود آمده است. در ادامه، با تشریح ارز شیبا روشن می‌شود که این دیدگاه نسبتاً معقول و منطقی است. در اصطلاح رایج موجود در بازار، این رمزارز به‌عنوان قاتل دوج کوین نیز شناخته می‌شود. روندها در بازار نشان می‌دهد این رمز ارز در تلاش است تا دوج کوین را پشت سر بگذارد و برای همیشه از آن پیشی بگیرد.

شیبا اینو در واقع یک سکه نیست و به‌هیچ‌وجه بلاک‌چین مستقل خود را ندارد؛ بنابراین، در پاسخ ارز شیبا چیست باید گفت ارز دیجیتال shib نوعی توکن است. ارز shiba inu به‌عنوان یک توکن ارز دیجیتال در بستر اتریوم فعالیت می‌کند. انتقادات بسیار زیادی درباره این رمزارز مطرح است که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌شود.

چرا به اعتقاد برخی از کارشناسان، ارز shiba inu شت کوین است؟

علامت هشدار

تا اینجا بررسی کردیم که ارز شیبا اینو چیست. شت کوین شیبا عبارتی است که برخی از کاربران بازار ارزهای دیجیتال برای این توکن استفاده می‌کنند. بسیاری از فعالان بازار ارز شیبا را به چشم شوخی نگاه می‌کنند. دلیل چنین دیدگاهی به ارز شیبا چیست؟ واقعیت این است که انتقادات جدی و ساختاری به نحوه آغاز به کار و ادامه فعالیت ارز دیجیتال shib وجود دارد. شت کوین در اصطلاح به ارزهای دیجیتالی گفته می‌شود که نمی‌توان آینده‌ای برای آن‌ها متصور بود. شت کوین‌ها با گذر زمان ارزش خود را از دست می‌دهند و به کلی نابود می‌شوند.

البته، این نکته را نیز باید یادآور شویم که به‌هیچ‌وجه نمی‌توان با قاطعیت درباره شت کوین بودن یک ارز دیجیتال اظهارنظر کرد؛ بلکه شواهدی برای این منظور وجود دارد که اگر در رمزارزی مشاهده شود، باید با احتیاط بیشتری با آن برخورد کرد. برخی از این شواهد عبارت‌اند از:

منتشر نکردن وایت پیپر

وایت پیپر نوعی سند بازاریابی است. در این سند طراحان ارز دیجیتال مشکلاتی را که شناسایی کرده‌اند، مطرح می‌کنند. آن‌ها با شناسایی یک یا چند مشکل، با مطرح کردن یک پروژه و عرضه یک رمزارز، به دنبال حل آن مشکل هستند. به‌نوعی می‌توان این‌طور تصور کرد که وایت پیپر نشان‌دهنده برنامه‌دار و هدفمند بودن یک ارز دیجیتال است. ارز shiba inu وایت پیپر ندارد و برخی کارشناسان بازار این موضوع را نقطه منفی این ارز می‌دانند.

مشخص نبودن نام سازنده

هیچ‌کس نمی‌داند سازنده ارز شیبا کیست. این مسئله شاخصه‌ای منفی برای ارز دیجیتال shib تلقی می‌شود. منتشر نکردن وایت پیپر در کنار مخفی بودن هویت سازنده، شائبه شت کوین بودن این رمزارز را بسیار تقویت می‌کند.

ارائه نکردن راه‌حل جدید

هویت انتشار رمزارزهای جدید وابسته به مشکلاتی است که توسط آن‌ها برطرف می‌شود؛ حتی گاهی اوقات برخی توسعه‌دهندگان با ایجاد مشکلات ساختگی، سعی می‌کنند به رمزارز خود هویت ببخشند؛ اما ارز shiba inu هیچ فناوری جدیدی به ارمغان نیاورده است و به دنبال حل هیچ مشکل خاصی نیست. بسیاری معتقدند این رمزارز تنها به دلیل رشد قیمتی سرسام‌آور دوج کوین و برای سوار شدن بر موج این رمزارز به بازار معرفی شده است.

نداشتن بلاک‌چین اختصاصی

برخی شت کوین‌ها بلاک‌چین اختصاصی خود را ندارند. این مسئله در عمل موجب می‌شود ساخت یک ارز دیجیتال پشتوانه چندان محکمی نداشته باشد. شیبا اینو نیز بر بستر بلاک‌چین اتریوم و در ازای دریافت مقدار مشخصی کارمزد معامله می‌شود. در ضمن، این ارز دیجیتال به‌هیچ‌وجه سقف عرضه ندارد و ممکن است هر تعداد توکن در آینده منتشر شود.

بیشتر بخوانید: بلاک چین چیست و چگونه کار می‌کند؟

رشد قیمتی بسیار زیاد

با قطعیت نمی‌توان گفت که هر رمزارزی که رشد قیمت زیادی دارد، شت کوین است؛ اما شت کوین‌هایی که تاکنون شناسایی شده‌اند، همگی یک دوره رشد قیمتی بسیار سنگین را سپری کرده‌اند. ارز شیبا نیز از زمان عرضه تا امروز، مسیر صعودی پُرشتابی را طی کرده است. درباره روند قیمتی ارز shiba inu در ادامه بیشتر بحث می‌کنیم.

با وجود تمام نکاتی که درباره ارز دیجیتال شیبا مطرح شد، نمی‌توان با قاطعیت راجع به شت کوین بودن آن اظهارنظر کرد. توصیه اصلی کارشناسان درباره ارز شیبا چیست؟ بسیاری از کارشناسان توصیه می‌کنند برای سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت به سراغ ارز شیبا نروید. درباره استراتژی معامله ارز شیبا در ادامه بیشتر توضیح می‌دهیم.

مقایسه ارز شیبا و دوج کوین

در ابتدای بحث ارز شیبا چیست، اشاره کردیم که شیبا اینو را با عنوان قاتل دوج کوین می‌شناسند. برای اینکه صحت و سقم این ادعا را ارزیابی کنیم، باید به سراغ مقایسه شیبا و دوج کوین برویم. در جدول زیر می‌توانید تفاوت‌های کلیدی بین ارز شیبا و دوج کوین را مشاهده کنید.

نام پروژه دوج کوین شیبا اینو
نماد ارز دیجیتال DOGE SHIB
سال راه‌اندازی ۲۰۱۳ ۲۰۲۰
هدف اولیه تفریح و سرگرمی ارائه میم کوین با جامعه منحصربه‌فرد و قابلیت‌های برتر نسبت به میم کوین‌های دیگر
ارزش بازار (در زمان نگارش مقاله) ۷/۸ میلیارد دلار ۶/۳ میلیارد دلار
سقف عرضه نامحدود (در هر سال تا سقف ۵ میلیارد توکن) ۱ کوادریلیون (حدود ۴۰ درصد از توکن‌ها برای همیشه سوزانده شده‌اند.)

بسیاری این سؤال را مطرح می‌کنند که بین بیت دوج کوین و شیبا اینو، کدام‌یک بیشتر ارزش سرمایه‌گذاری دارند. واقعیت این است که برخلاف ادعاهایی که درباره شیبا اینو مطرح می‌شود، از نظر فنی و تکنولوژیکی در مقایسه با دوج کوین، هیچ مزیت رقابتی چشمگیری ندارد؛ بنابراین، نمی‌توان توصیه چندانی برای سرمایه‌گذاری روی هیچ‌یک از این دو میم کوین جنجالی داشت؛ حتی بسیاری از کارشناسان بازار رمزارزها توصیه می‌کنند به‌طور کلی از سرمایه‌گذاری طولانی مدت روی میم کوین‌ها پرهیز کنید.

متاورس شیب (SHIB) چیست؟

در یک سال گذشته، مباحث بسیار زیادی درباره متاورس در فضا وب منتشر شده است. در مقاله «متاورس چیست؟ رابطه بلاکچین با Metaverse» مفصل درباره این موضوع بحث کرده‌ایم که برای مطالعه بیشتر می‌توانید به آن مراجعه کنید. پروژه شیبا نیز از دنیای متاورس عقب نمانده است. توسعه‌دهندگان شیبا اینو پروژه‌ای واقعیت مجازی با عنوان SHIB: The Metaverse راه‌اندازی کرده‌اند.

نقشه زمین شیبا متاورس

تعداد ۱۰۰۵۹۵ قطعه زمین در SHIB: The Metaverse وجود دارد. در این پروژه کاربران می‌توانند به‌منظور سرمایه‌گذاری برای خرید و فروش زمین‌های مجازی اقدام کنند. در ابتدا، فقط با استفاده از اتریوم امکان خرید زمین در این پروژه وجود داشت؛ اما در حال حاضر می‌توان با استفاده از توکن شیبا اینو نیز در این پروژه زمین خرید و فروش کرد. امکان کسب درآمد پسیو برای مالکان زمین در این پروژه نیز وجود دارد.

بر اساس برنامه قرار است قطعات مختلف زمین در این پروژه در چند مرحله در اختیار عموم قرار بگیرند. برای مثال، در ۱۳ آوریل ۲۰۲۲، معادل ۳۶۴۳۱ قطعه زمین در دسترس عموم قرار گرفت. زمین‌ها در چند دسته با ارزش‌های مختلف طبقه‌بندی می‌شوند. در آن زمان قیمت زمین‌ها بین ۰/۲ تا ۱ اتریوم متغیر بود. باید منتظر ماند و دید که در آینده چه تغییر و تحولاتی در پروژه متاورسی شیبا اینو رخ خواهد داد.

صرافی شیبا سواپ چیست؟

در ادامه بحث ارز شیبا چیست، نوبت به معرفی یکی از پروژه‌های زیرمجموعه آن می‌رسد. یکی از جدیدترین پروژه‌هایی که زیرمجموعه سرویس‌های شیبا اینو قرار می‌گیرد، صرافی شیبا سواپ نام دارد. شیبا سواپ صرافی غیرمتمرکزی است که کار روی آن از ابتدای سال ۲۰۲۱ آغاز شد. ShibaSwap یکی از اولین پروژه‌های جاه‌طلبانه شیبا اینو به حساب می‌آید که آن را از یک میم کوین ساده به پروژه‌ای دارای کاربردهای اساسی تبدیل می‌کند. شیبا سواپ با رابط کاربری بسیار ساده‌ای طراحی شده است و می‌توانید به‌راحتی از آن برای انجام معاملات خود استفاده کنید.

در صرافی شیبا سواپ علاوه بر خرید و فروش ارزهای دیجیتال، روش‌هایی برای کسب سود پیش روی کاربران قرار دارد که دو مورد از مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

۱. استیکینگ شیبا اینو

یک استخر نقدینگی با نام دیگ (Dig) در این صرافی وجود دارد. می‌توانید توکن‌های شیبا اینو خود را در این استخر سرمایه‌گذاری و قفل کنید. بر اساس تعداد توکن‌ها و مدت زمان قفل شدن آن‌ها پاداش در قالب توکن BONE به شما تعلق می‌گیرد.

۲. ییلد فارمینگ

در صرافی شیبا سواپ مزرعه کشت سودی با نام Woof وجود دارد که می‌توانید با سرمایه‌گذاری در آن به سود برسید. مفهوم آن را در مقاله جداگانه‌ای با عنوان «ییلد فارمینگ چیست» بررسی کرده‌ایم که برای مطالعه بیشتر می‌توانید به آن مراجعه کنید.

توکن‌های صرافی شیبا سواپ

اکوسیستم صرافی شیبا سواپ فقط مبتنی بر ارز شیبا نیست؛ دو توکن دیگر با نام‌های LEASH و BONE نیز در این صرافی نقش دارند. با شیبا اینو پیش‌تر آشنا شدیم. در این قسمت برای آشنایی بیشتر با دو توکن دیگر، کمی درباره آن‌ها توضیح دهیم.

توکن BONE

توکن BONE

BONE توکن حاکمیتی اکوسیستم شیبا سواپ است. کاربران صرافی شیبا شواپ می‌توانند برای مدیریت بهتر این اکوسیستم پیشنهادهایی را مطرح کنند. این پیشنهادها بین تمام اعضای صرافی به رأی گذاشته می‌شود. هریک از کاربران برای برخورداری از حق رأی، باید توکن BONE در اختیار داشته باشند. هرچه تعداد توکن‌های BONE بیشتری در اختیار داشته باشید، حق رأی بالاتری خواهید داشت.

توکن LEASH

توکن LEASH

توکن LEASH به‌عنوان نوع توکن Rebase شناخته می‌شود. ماهیت توکن‌های Rebase شبیه به استیبل کوین‌هاست. عرضه این توکن‌ها به صورت خودکار با استفاده از الگوریتم‌های خاصی تنظیم و کنترل می‌شود تا قیمت آن‌ها ثابت باقی بماند. توکن LEASH در اصل برای اکوسیستم دوج کوین طراحی شده بود؛ اما پس از مدتی از آن جدا شد و توکنی با استاندارد ERC-20 مبتنی بر بلاکچین اتریوم و با عرضه ثابت به حساب می‌آید. سقف عرضه این توکن برابر با ۱۰۷۶۴۷ توکن است. LEASH به‌نوعی نقش توکن انگیزشی را در اکوسیستم شیبا سواپ ایفا می‌کند.

راه خرید ارز شیبا چیست؟

برای خرید ارز shiba inu باید پنج مرحله کلی را پشت بگذارید که به‌طور خلاصه عبارت‌اند از:

 1. ابتدا باید یک کیف پول مناسب برای خرید و فروش و نگهداری از این ارز دیجیتال بسازید. به نظر می‌رسد کیف پول کوین بیس بهترین گزینه پیش روی شما برای این کار است.
 2. در ادامه برای مبادله ارز دیجیتال shib به خرید اتریوم نیاز دارید. همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره شد، این ارز دیجیتال در بستر بلاک‌چین اتریوم معامله می‌شود.
 3. سپس باید در یکی از صرافی‌هایی که پشتیبان معاملات ارز شیباست، حساب باز کنید. شاید بپرسید بهترین صرافی برای خرید ارز شیبا چیست؟ صرافی کوکوین و یونی سواپ می‌توانند دو گزینه مناسب پیش روی شما باشند.
 4. پس از آن، با پرداخت اتریوم می‌توان ارز شیبا را به مقدار مورد نیاز تهیه کرد.
 5. برای ذخیره کردن توکن‌های خریداری‌شده می‌توان از کیف پول استفاده کرد.

تاریخچه قیمت ارز شیبا

نگاهی به روند تغییرات قیمتی ارز دیجیتال shib، جریان اتفاقاتی را که برای این توکن در حال وقوع است، روشن‌تر می‌کند. تا قبل از سرمایه‌گذاری ویتالیک بوترین، خالق اتریوم در ارز شیبا، کمتر کسی به این توکن توجه می‌کرد؛ اما بعد از رسانه‌ای شدن این خبر، ظرف کمتر از یک هفته قیمت ارز شیبا بیش از بیست برابر افزایش پیدا کرد. این مسئله به یک‌باره ارز shiba inu را بر سر زبان‌ها انداخت. با معطوف شدن توجهات به سمت این ارز دیجیتال، تازه مسیر صعودی قیمت آن آغاز شد. در اوایل می سال ۲۰۲۱، ارز شیبا به سقف قیمتی خود از ابتدای عرضه تا امروز رسید و قیمتی معادل ۰/۰۰۰۰۷ دلار را در نمودار قیمت خود تصاحب کرد. این یعنی از ابتدای عرضه تا می سال ۲۰۲۱ حدود دو میلیون درصد رشد قیمت!

پس از آن تا امروز، شاهد روند نزولی در قیمت ارز شیبا هستیم. این توکن سال ۲۰۲۱ را با قیمت حدود ۰/۰۰۰۰۳ دلار به پایان رساند. در شروع سال ۲۰۲۲ نیز اوضاع برای آن چندان به‌سامان نبود و همپای ارزهای دیجیتال معروف دیگر مانند بیت کوین، روند نزولی خود را تداوم داد. در زمان نگارش این مقاله در نیمه دوم سال ۲۰۲۲، قیمت رمز ارز شیبا حدود ۰/۰۰۰۰۱۱ دلار است. شیبا اینو با مارکت کپ بیش از ۶/۳ میلیارد دلار در جایگاه چهاردهم بین رمزارزهای دیگر قرار دارد. این موضوع مهمی است که نمی‌توان به‌سادگی از کنار آن عبور کرد.

پیش‌بینی آینده ارز شیبا

بررسی کردیم که روش خرید ارز شیبا اینو چگونه است. مهم‌ترین سؤالی که ممکن است در اینجا پیش بیاید، این است که تحلیل‌ها درباره آینده ارز شیبا چیست؟ تحلیلگران رمزارز شیبا به دو دسته کاملاً متمایز تقسیم می‌شوند. گروهی معتقدند روند مثبت و روبه‌رشد این ارز دیجیتال در کوتاه‌مدت متوقف نخواهد شد.

شاید اصلی‌ترین استدلال این دسته از افراد نیز اقبال عمومی مردم به سمت این ارز باشد. در پاسخ به این دسته از افراد، این سؤال مطرح می‌شود که اعتبار این تحلیل تا چه زمانی پابرجاست؟ از طرف دیگر، همه شاهدیم که تقریباً از نیمه دوم سال ۲۰۲۱ تا امروز، چه افت سنگینی در قیمت شیبا اینو رخ داده است؛ بنابراین، اظهارنظرهای مبتنی بر احساسات، نباید مبنای سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی، به‌ویژه کریپتوکارنسی، قرار بگیرد.

در مقابل، عده‌ای دیگر از کارشناسان به دلیل مشاهد نکردن هیچ نشانه‌ بنیادی مثبتی از ارز دیجیتال shib، دید منفی به این ارز دارند و آینده ارز shiba را تیره‌وتار می‌دانند. این دسته از افراد مبنای معاملات خود را آنچه که در بازار در جریان است، قرار نمی‌دهند. آن‌ها معتقدند امواج روانی و ذهنی بالاخره روزی فروکش می‌کنند، ارزهای دیجیتال بی‌بنیاد از بین می‌روند و ارزهای بنیادی مسیر خود را پیدا می‌کنند. بر مبنای این دیدگاه، به‌هیچ‌وجه سرمایه‌گذاری در ارز شیبا توصیه نمی‌شود.

بهترین استراتژی معاملاتی ارز شیبا چیست؟

تحلیل شیبا نشان می‌دهد باید در مواجهه با این ارز دیجیتال احتیاط بیشتری به خرج دهیم. شایان ذکر است انتخاب استراتژی معاملاتی برای هر تریدر مسئله‌ای کاملاً شخصی است و باید با توجه ویژگی‌های شخصی برای این مسئله تصمیم‌گیری شود؛ اما با توجه به پیدا و پنهان آینده شیبا اینو کوین، اصلی‌ترین پیشنهاد برای معامله این ارز دیجیتال، خرید نکردن با دید طولانی‌مدت است. سعی کنید در معاملات ارز shiba inu دیدگاه‌های کوتاه‌مدت داشته باشید و با کسب سودهای مشخص برای فروش آن اقدام کنید.

کلام پایانی

در این مقاله ارز شیبا و حواشی آن را بررسی کردیم. برخلاف برخی از پروژه‌های کریپتوکارنسی که ماهیت کلاهبرداری دارند، پروژه‌هایی از قبیل شیبا اینو به‌هیچ‌وجه در صدد کلاهبرداری نیستند. با وجود این، نمی‌توان ارزش و اعتباری مشابه ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم را برای آن‌ها قائل بود؛ زیرا اساساً در شکل‌گیری آن‌ها اهداف و برنامه‌های خاصی پیگیری نمی‌شود. نظر شما درباره میم کوین‌هایی مانند شیبا اینو چیست؟ آیا ریسک سرمایه‌گذاری در این توکن‌ها را می‌پذیرید؟ نظرات و تجربیات خود را درباره این موضوع با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

1ارز شیبا را از کجا بخریم؟

برای خرید ارز دیجیتال شیبا اینو می‌توانید از صرافی‌های کوکوین، کوینکس، یونی سواپ و… استفاده کنید.

2بهترین گزینه برای خرید ارز شیبا در صرافی ایرانی کدام است؟

ارز دیجیتال shib را می‌توانید از صرافی‌های فعال در ایران نیز تهیه کنید. در حال حاضر، سه صرافی بیت 24، نوبیتکس و اوکی اکسچنچ امکان خرید و فروش ارز شیبا را به وجود آورده‌اند. خرید ارز شیبا از نوبیتکس بسیار راحت است و توصیه می‌کنیم در صورت تمایل، آن را تجربه کنید.

3ارز شیبا بخریم یا نه؟

پاسخ این سؤال کاملاً وابسته به شخص شما، به‌عنوان تریدر فعال در بازار ارزهای دیجیتال است. در این مقاله سعی کردیم نقاط ضعف و قوت رمز ارز شیبا اینو را خاطرنشان کنیم. تصمیم‌گیری برای خریدن یا نخریدن این ارز دیجیتال به استراتژی معاملاتی و نوع نگاه شما به بازار رمزارزها وابسته است. توصیه می‌کنیم نقاط ضعفی را که برای این ارز دیجیتال برشمردیم، با خطوط قرمز استراتژی معاملاتی خود در بازار مقایسه کنید. اگر بین آن‌ها وجه تمایزی مشاهده کردید، از خرید این ارز دیجیتال صرف‌نظر کنید. در غیر این صورت، می‌توانید با ‌نگاهی به آنچه در این مقاله اشاره کردیم، برای خرید ارز shiba اقدام کنید.

4بهترین کیف پول ارز شیبا چیست؟

با توجه به اینکه شیبا اینو مبتنی بر بلاک چین اتریوم است، می‌توانید برای نگهداری ارز شیبا از تمام کیف پول‌هایی استفاده کنید که از اتریوم پشتیبانی می‌کنند؛ مانند تراست والت، اتمیک والت، کوینومی و … .

5آیا ارز شیبا میم کوین است؟

بله؛ این توکن مبتنی بر نماد سگ با نژاد ژاپنی شیبا اینو راه‌اندازی شده است و به‌عنوان میم کوین شناخته می‌شود.

امتیاز شما به این محتوا

3.5 / 5. 230

میانگین امتیازات: 3.5/5
تعداد امتیاز: 230
در بهترین صرافی های ارزدیجیتال با تخفیف کارمزد ثبت نام کنید.

دیدگاه خود را به اشتراک گذارید

حتما نظرت رو برای ما و دیگران بنویس
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • مسعود کرد

  سلام پشتش یک پروژه خفن هست که نمیشه گفت چیه چون تو بورس جهانی هم پیش تازه ،اقا فقط بگم بیت کوین رو خواهد خورد ، سازنده اش هم فعلا به خاطر امنیت طرف مثل بیت کوین معمولا نمی گن ، هر کس هست خدا بهش استعدادی داده که تو دنیا تکه من تحسینش می گنم

  ۱۴۰۱/۰۹/۲۲ پاسخ
 • یک ارز دیجیتال باز :)

  مقاله بسیار جامع و کاملی بود گلی نکات راجب شیبا ازش یاد گرفتم و جامع ترین محتوا راجب این ارز رو فقط شما نوشته بودید و محتوای ویدیویی که داشتید دیگه خیلی عالی بود و کامل با شیبا آشنا شدم. ممنونم ازتون

  ۱۴۰۱/۰۸/۱۳ پاسخ
 • MSH

  سلام وقتتون بخیر
  ممنون میشم نظرتون در مورد استخراج شیبا با سیستم نایت هش بفرمایید

  ۱۴۰۰/۱۲/۰۳ پاسخ
 • حبیب

  سلام
  در حال حاضر وضعیت شیبارو چطور تحلیل می نمایین.
  یا الان بهترین ارز برای نگه داری یه دو ساله چیه.
  تشکر

  ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ پاسخ
 • جهان فرود

  سلام لطفا شیبا بخرید و نگه دارید. نفروشید این ارز خیلی حالا حالاها بالا میره. تازه تاسیس هستش و شما اگر ارزهای دیگر ببینید متوجه میشید که خاک فراوان خوردن و اگر به جهان فرود نگاه کنید متوجه میشید که تا اخر امسال خیلی میخواهد بالا برود.

  ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ پاسخ
  • بهزاد

   دقیقن هم نظرم باهات من کل سرمایم یه ماشین ۵۰ میلیونی بود که هفته ی قبل فروختم کل پولشو دادم شیبا

   ۱۴۰۰/۱۰/۰۷ پاسخ
 • موسوی

  سلام وقت بخیر من در تراست ولت شیبا بر بستر bep20 دارم و گویا تیم شیبا شبکه بایننس اسمارت چین رو به رسمیت نمی شناسه و فقط بستر اتریوم رو قبول داره به نظر شما چطوری میتوانم شبکه ارز شیبا رو عوض کنم ؟ بهترین و به صرفه ترین راه کدام هست؟

  ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ پاسخ
  • پیمان

   من هم این مشکلو دارم

   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ پاسخ
 • Rasin

  سلام
  من از کیف پول تراست والت استفاده میکنم
  اگه یه روز گوشیم خراب بشه ویا فلش بخوره
  ایا دوباره میتونم وارد کیف پولم بشم
  یا از گوشی دگری؟ لطف کنید جواب بدید
  و چقدر امنه تراست والت؟

  ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام وقت بخیر
   حتما کلید خصوصی رو بنویسید و جای خوبی ازش نگهداری کنید در صورت خراب شدن گوشی و یا هر حادثه ای شما میتونید با وارد کردن کلمات خصوصی به دارایی خودتون دسترسی داشته باشید .
   همچنین مقاله تراست ولت رو مطالعه بفرمایید

   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ پاسخ
 • داوود

  عالی بود ممنون

  ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ پاسخ
 • منصور لطیف شوشتری

  من چند تا رمز ارز خریدم. یکیش کاردانو هست که درحال حاضر زیان کردم. چقدر هم مطالب زیادی درباره خوبی هاش نوشتن، اما متاسفانه تا حالا که چند ماهه خریدمش به جایگاه اولش بر نگشته. تا حالا هم نفروختمش . در ضمن بسیاری از همین رمز ارزها بربستر اتریوم هستن و هیچ برنامه خاصی هم ندارن اما دارن به رشد خودشون هم ادامه میدن و کسی هم مقالات منفی در موردشون هم نمینویسه.و مشخص نیست چه جریانی در کاره که مرتب مقالات منفی درمورد شیب میدن بیرون. آیا بهتر نیست که شما و کسانی دیگه لطف کنید در سرمایه گذاران ایجاد ترس و ناامیدی نندازین و انرژی منفی پخش نکنین که اینطوری باعث زیان به سرمایه گذاران نشه؟ که اینطوری بسیاری از مردم دور رمز ارزها رو خط میکشن..

  ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   ما واقعیت هارو نوشتیم و از خودمون هم ننوشتیم و تیم تولید محتوای کلینیک سرمایه این مطالب رو از منابع خوب خارجی جمع میکنه و تبدیل میکنه به مقاله، منم بیشتر از ۱۰ سال تو این بازار فعالیت میکنم و هیچ تعصبی رو هیچ رمزارزی ندارم ولی شما دارید با تعصب به شیبا نگاه می کنید
   ما نگفتیم شیبا بده، من خودم از قیمت های کف شیبا خریدم و کافیه تو کانال شخصیم به ادرس mohssen_babaei برید هشتگ شیبا رو سرچ کنید ولی تعصب ندارم، الانم دوست داشتم راهنمایی کوچیکی بهتون کرده باشم
   ما با قدرت به کارمون ادامه میدیم و هدفمون ارائه مطلب مفید، شما میتونید اسمش رو بزارید منفی و …..

   ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ پاسخ
   • .....

    سلام.اتفاقا راهنمایی بزرگی بود.از کلینیک سرمایه واقعا ممنونم.چون تمام نکاتی که گفتید داخل رمز ارز شیبا بوده.من هم خیلی تحقیق کردم دقیقا همین مطالب بوده.ادم بهتره با چشم بازتری خرید کنه تا اینکه کورکورانه خرید کنه.بعدشم اگه دقت کرده باشید توی این مطالب نوشته نگاه بلندانه برای سرمایه گزاری نکنید نه اینکه نخرید.

    ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ پاسخ
 • Akbartz

  سلام به همه دوستان عزیز دوستانی که سوال میکردن کدام صرافی خوب هستش صرافی کوینکس میتونن ثبت نام کنند وقسمت مهمش این هستش که هرمشکلی داشته باشید قسمت پشتیبانیش به فارسی مشکلتان را حل میکنند و خودم خیلی وقته باهاش کارمیکنم دوستانی که دوست دارند ثبت نام کنن میتوانن بااین لینک مستقیم وارد صرافی کوینکس بشن وثبت نام کنند
  حتما بااین لینک معرف بنده وارد بشید که پاداش بهتون تعلق بگیرد موفق باشید وشیرین گام
  CoinEx, The Global Digital Coin Exchange, Where Innovative Digital Assets Gather.https://www.coinex.com/register?refer_code=a6qpz

  ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ پاسخ
 • حمزه جباری

  سلام اگه بخواد یه روزی از بین بره یه باره صفر میشه موجودی یا کم کم قیمتش و از دست میده

  ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ پاسخ
 • صادق

  سلامچندروز هست كه صرافي هات بيت برداشت شيبا رو بسته ، دليلش رو شما ميدونيد ؟ ممنون

  ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام وقت بخیر
   خیر در جریان نیستم – از پشتیبانی صرافی سوال کنید تا اطلاعات دقیق تری بدن

   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ پاسخ
 • امیر

  سلام
  واتساپ یا تلگرام داری برای یه سری سوال در رابطه با ارز… واقعا تنهاکسی که دیدگاهش شبیه خود من بوده شما بودین.. واقعا بعضی ها ارز با بورس ایران اشتباه گرفتن

  ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام وقت بخیر
   این مقاله توسط تیم نویسنده ی سایت نوشته شده .
   میتونید از طریق کانال تلگرام به ادرس : mohssen_babaei و اینستاگرام به اسم mohssenbabaei با من در ارتباط باشید

   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ پاسخ
 • علیرضا

  شائبه ی شت کوین بودن شیبا زیاده
  الان شیبا رنک ۱۷ جهانه
  چطور شیبا شت کوینه؟
  اگر شت کوینه چه شت کوین خوبیه که اعتماد نهنگا رو جذب کرده.

  ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام علیرضا عزیز
   این مقاله ۹ ماه قبل نوشته شده و در بازه های زمانی مختلف توسط تیم محتوا آپدیت شده . در حال حاضر شیبا جزو میم کوین ها محسوب میشه .

   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ پاسخ
 • امیر حسین طالبی

  سلام ممنونم از توضیحات شما
  چرا قیمت شیبا را در لحظه نوشتن مقاله و تحلیل اشتباه نوشتید؟
  همچنین نوشته اید در سال ۱۳۴۸ برابر با ۱۹۷۰ میلادی قیمت شیبا فلان قدر بوده مگه شیبا در آن سال ایجاد شده؟؟؟!!!

  ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام امیرحسین عزیز
   مطالب توسط تیم محتوا نوشته شده و تا به امروز این تاریخ رو با دقت نگاه نکرده بودم، از دقت شما سپاسگزارم، این موضوع رو جهت بررسی به تیم محتوا اعلام میکنم تا چند روز اینده مقاله اپدیت بشه .

   ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ پاسخ
   • احسان

    که آپدیت نشده

    ۱۴۰۰/۰۷/۱۳ پاسخ
 • محمد

  بسیار عالی

  ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   درود بر شما

   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ پاسخ
  • مجتبی

   چرا نوبیتکس شیبا رو اضافه نمیکنه

   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ پاسخ
   • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

    سلام مجتبی عزیز
    در این مورد باید از پشتیبانی نوبیتکس سوال کنید .

    ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ پاسخ
 • ناشناس

  دوستان که خیلی علاقه دارن شیب برن ۵۰۰ هزار تا ۱۰۰۰۰۰۰ میلیون بخرن بزارن کنار که اگه یه موقع صفر شد یاسوخت ناراحت نشن

  ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ پاسخ
 • محمد

  عشق فقط شیبا بیت تورنت وینک دنت سیف مون و XEC

  ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ پاسخ
  • رامین

   عاااااالی اینایی ک گفتی خرید زدم ازشون آینده خوبی دارن وینک و بیت تورنت

   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ پاسخ
 • احمد بیت سوده

  سلام دوستان عزیزم من ۲ ساله تو بورس بین الملی و ارز دجیتال کار کردم یک سری سایت ها هستن هر ارزی را خواستین استخراج کنید و به کیف پول خودتون انتقال دهید بدون پرداخت هیچ هزینه ی فقط کافیه یک لپ تاب یا کامپیوتر خانگی داشته باشید .

  ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام وقت بخیر
   شما ۲ سال سابقه داری من ۱۰ سال سابقه دارم ولی هر ارزی قابلیت استخراج نداره
   لپ تاپ و کامپیوتر خونگی ام وسیله ی استخراج نیست . موفق باشید

   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ پاسخ
  • فیروز

   چطوری

   ۱۴۰۰/۰۷/۱۳ پاسخ
   • منصور لطیف شوشتری

    بادرود. به نظر من هر رمز ارزی میتونه بصورت نا محدود رشد کنه. هرکی زودتر بنویسه میتونه سود خوبی داشته باشه. متاسفانه یک سری مقالات هستن که اثر منفی رو سرمایه گذاران میذارن باعث ترس در این افراد میشن. دنیای رمز ارزها هم به نوعی میتونه مانند قمار باشه. ممکنه سود کنی، ممکنه زیان ببینی که احتمالش کمه. سرمایه گذاران نباید رمز ارزشون بفروشن مگر اینکه نیاز مالی پیدا کنن. یا باندازه نیازشون از رمزارزشون بفروشن. بخصوص توی ایران که نه بانکها سود خوبی میدن و تورم هم بیداد میکنه و ارزش پولمون روزانه کمتر میشه. و سرمایه گذاران باید اینطور درنظر بگیرن که دارن دلار پس انداز میکنن واین یک سرمایه گذاری نسبتا مطمئن تری میتونه باشه.

    ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ پاسخ
    • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

     هر ارزی میتونه بصورت نامحدود رشد کنه ؟
     بازارهای مالی قمار ؟
     احتمال اینکه زیان ببینی کمه ؟

     اگه بخوام یک جمله به عنوان یه دوست بهتون راهنمایی کنم : تمام تصوراتتون از بازارهای مالی اشتباه و اگر از همین الان شروع نکنید به اموزش دیدن ممکن تمام دارایی خودتون رو به خطر بندازید .

     ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ پاسخ
 • وحید

  ایشونم همش دارن موج منفی میفرستن و از خودشون تعریف میکنن که پول بگیرن و آموزش بدن بعد میگن آره برو شیبا بگیر و دوج بگیر.شما خرید کنین مطمئنن سود میکنین یکی از فامیلای ما حتی چوپانی هم بلد نبود پارسال ۱۵ تومن شانسی خریده امسال شده ۱میلیارد

  ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   دوست عزیز من خودم شیبا رو معامله میکنم ولی نمیرم بخرم به امید اینکه ۱ شبه از زمین بلند بشم
   یکم تعصبت رو بزار کنار
   یکم تحقیق کن ببین داری در مورد کی حرف میزنی

   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ پاسخ
   • فاطمه

    سلام میشه لطفا بفرمایید چه سایت هایی ووچطوری

    ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ پاسخ
    • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

     سلام وقت بخیر
     ممنون میشم سوالتون رو واضح تر بپرسید تا بتونم راهنمایی کنم

     ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ پاسخ
   • Maede

    یه شت کوین بگین مثل شیبا رشد عحیب کنه البته مقدار کمی سرمایه گذاری می کنم که اگه رشد هم‌نکرد برام مهم نباشه

    ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ پاسخ
  • حجت

   سلام بنده شیبا رو به قیمت ۴ ریال و ۲۰ هزار دلار خرید کردم الان درسته تو ضرر هستم ولی خوب چند بار هم هی خرید کردم تا ضررم جبران بشه تا حدودی اخرین خریدم روی ۰۰۰۰۰۶ بود و به این ارز به شدت امیدوارم به حرفای سم پاشا گوش نکنید من خودم پارسال دوج کوین رو رو ۸۰ تومن تو نوبیتیکس خریدم و ۱۳۰هزار تا خرید کردم ولی انقدر این منفی بافا هی گفتن دوج دورغه و این حرفا من تو ۱۰۰ تومان فروختم و هی رفت بالا بعد چند بار خریدم و فروختم الان هم هر چی سود کردم فقط از دوج بود به غیر از دوج باینس و اتریوم و کاردانو هم تو کیف پولم دارم اینا رو خواستم بگم خواهشن مردم رو خوب راهنمایی کنید کسی که میخواد از ارز دیجیتال پول دربیاره حتما باید ریسک کنه هر ارزی بخرید با صبر صددرصد خیر میکنید ولی عجول باشید مطمعنن زیان میکنید تا پایان ۲۰۲۱ شیبا به ۴ الی ۶ تومن میرسه اینجا یادگاری نوشتم که بعدا نگید نمیدونستیم ۱۴۰۰/۶/۲۸ساعت ۲۲:۵۹

   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ پاسخ
   • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

    سلام وقت بخیر
    این مقاله برگرفته از چندین منبع زبان اصلی تهیه شده و ما با قصد یا هدفی صحبت نکردیم
    اینجا بورس نیست که با حرف کسی اتفاقی بیوفته، هدف کلینیک سرمایه راهنمایی درست و اموزش اصولی بوده و هست و خواهد بود .
    موفق باشید

    ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ پاسخ
   • گالیور

    عزیز من این یادگاریتو اسکرین شات گرفتم.امیدوارم یه روز برسه که این یادگاری رو نگاه کنم و با لبخند بگم دمش گرم با این پیش بینیش

    ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ پاسخ
   • Erfan

    به نظرت شیبا به دونه ای یه دلار کی میرسه ؟من ادم صبوری هستم

    ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ پاسخ
   • کاریزما

    سلام میشه تلگرام بدید منو راهنمابی کنید براخرید چندسوال دارم ازتون

    ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ پاسخ
 • وحید محمدی

  برنامه سیستم های مالی دنیا در جهت از بین بردن پول های کاغذی و بدون پشتیبان می باشد . آینده مالی دنیار در اختیار ارزهای دیجیتال و طلا می باشد ….

  ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ پاسخ
 • علی😇

  سلام خسته نباشید اگه فقط توی ابان تتر خریدوفروش انجام بدیم وکیف پول نداشته باشیم چه اتفاقی میفته؟

  ۱۴۰۰/۰۶/۰۴ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   در کامنت قبلی جواب دادم

   ۱۴۰۰/۰۶/۰۴ پاسخ
   • محمدعلی

    سلام الان چقدر خرید کنیم خوبه؟؟؟

    ۱۴۰۰/۰۶/۰۵ پاسخ
    • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

     سلام محمدعلی جان
     بازارهای مالی خیلی پر ریسکن و این جمله که الان چقدر خرید کنیم و چی بخریم خیلی جملات خطرناکی هستن
     شما برای کار کردن تو این بازارها نیاز دارید که آموزش ببینید و تجربه کسب کنید
     لطفا قبل از اموزش اصلا سرمایه گذاری نکنید

     ۱۴۰۰/۰۶/۰۵ پاسخ
 • علی

  سلام خسته نباشید اگه فقط توی ابان تتر خریدوفروش انجام بدیم وکیف پول نداشته باشیم چه اتفاقی میفته؟

  ۱۴۰۰/۰۶/۰۴ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام علی جان
   سرمایه خودتون رو تقسیم کنید، بخشی که برای سرمایه گذاری هست رو بخرید و در کیف پول نگهداری کنید و بخشی که قرار باهاش معامله کنید رو میتونید داخل صرافی نگه دارید ولی ریسک هک شدن سایت و … همیشه وجود داره
   اگه قرار معامله کنید هر روز بجای استفاده از صرافی ایرانی بهتر از صرافی های خارجی مثل کوینکس یا کوکوین استفاده کنید که امکانات بیشتری دارن .

   ۱۴۰۰/۰۶/۰۴ پاسخ
 • سارا

  صرافی رمزینکس هم ارز شیبا داره. میشه درباره شیبای صدتایی توضیح بدین

  ۱۴۰۰/۰۶/۰۳ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام روزتون بخیر سارا خانم
   مقاله رو مطالعه کردید ؟ چه کمکی ازم ساخته است ؟

   ۱۴۰۰/۰۶/۰۳ پاسخ
   • Alishokati

    سلام خسته نباشین ،من الان مقاله رو خوندم ولی خیلیا میگن ارز شیبا قرارع بعد چندین سال سود بده به نظر شما این آیا درسته یا نه ؟؟

    ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ پاسخ
    • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

     سلام وقت بخیر
     این رمزارز هم مثل مابقی شت کوین ها میتونه دوباره در اینده رشد کنه و یا از بین بره و صفر بشه ولی درستش این هست که مبلغ زیادی رو روی شیبا سرمایه گذاری نکنید
     مبلغی رو انتخاب کنید که در صورت صفر شدنش به شما اسیبی نرسه .

     ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ پاسخ
   • بهرام

    سلام من شیبا صد تایی خرید کردم و دوست دارم بدونم آیا رشد می‌کنه من بازم بخرم

    ۱۴۰۰/۱۲/۲۹ پاسخ
    • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

     سلام روزبخیر
     ارزدیجیتال شیبا بعد از ریزشی که داشته به محدوده حمایتی ۰.۰۰۰۰۲۰ واکنش نشون داده و با حمایت روبرو شده اما هنوز روند نزولی شیبا به روند صعودی تبدیل نشده و این یعنی همچنان فشار فروش در بازار وجود داره – در صورتی که در روزهای اینده بتونه بالای قیمت ۰.۰۰۰۰۲۸ تثبیت داشته باشه میتونیم وارد یک روند صعودی جدید بشیم .

     ۱۴۰۰/۱۲/۲۹ پاسخ
 • محسن جمالی

  سلام استاد عزیز
  منم هم مثل بیشتر دوستان از رمز زیاد سر در نمیارم لطفا راهنمایی کنید چه رمز ارز برای شروع خوبه حدودا ۲۰ تومن شروع کنیم

  ۱۴۰۰/۰۵/۲۳ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام جناب جمالی عزیز
   همونطور که مطلع هستید بازارهای مالی نیاز داره به علم و دانش خودش و بدون مهارت وارد شدن تو بازارهای مالی هیچ نتیجه ای جز ضرر نداره
   پیشنهاد میکنم قبل از شروع به تحلیل تکنیکال مسلط بشید و بعد خودتون شروع کنید با مبلغ کم سرمایه گذاری کنید تا تجربتون بیشتر بشه
   میتونید با دوره تحلیل تکنیکال مقدماتی شروع کنید، این دوره از صفر هست و خیلی بهتون کمک میکنه تا نگاه درستی به نمودارها داشته باشید و بتونید خودتون برای سرمایه گذاری هایی که میکنید تصمیم بگیرید، در کنارش این دوره پشتیبانی داره و خودم در کنارتون هستم و به تمام سوالاتتون جواب میدم و بهتون کمک میکنم.
   اصلا و به هیچ عنوان با حرف کسی و یا گروه و کانالی اقدام به سرمایه گذاری نکنید .

   ۱۴۰۰/۰۵/۲۳ پاسخ
 • امير

  من مقداري شيبا خريدم و از طريقه شبكه bep20 به تراست ولت انتقال دادم اما توي كيفه پول تعداد مياره ولي مبلغ دلاري اضافه نشده
  ميشه راهنمايي كنين ؟

  ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   اطلاعات شیبا در تراست ولت ثبت نشده و شما فقط برای نگهداری میتونید از این کیف پول استفاده کنید و برای بدست اوردش ارزشش باید بصورت دستی محاسبه کنید.

   ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ پاسخ
  • بهنام بهبودی

   دوست عزیز می تونید از کیف پول safepal استفادە کنید .
   تا قیمت دلاری شیبا بر پایەی bep20 رو نمایش بدە.

   ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ پاسخ
   • علی

    سلام منم دقیقا همین مشکلو دارم و اینکه چجوری نقدش کنم هیچ صرافی شیبارو با این شبکه نداره که بتونم انتقالش بدم .همه جا erc20

    ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ پاسخ
 • حامد رحیمی

  بسیار عالیست سایتتون متشکرم از اینکه این همه نظریات را میخونی و توضیح میدی امیدوارم پابرجا بمونه

  ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   ممنون ازت حامد جان
   من تمام تلاشمو میکنم که بتونم راه درست و صحیح رو به همه نشون بدم
   ارادت

   ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ پاسخ
 • حسین

  ممنونم خیلی عالی بود

  ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   درود حسین عزیز
   بسیار خوشحالم که براتون مفید بوده

   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ پاسخ
 • مهدی

  با سلام. چرا کارمزد شیبا اینقدر زیاده

  ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام
   از کدوم صرافی استفاده می کنید ؟

   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ پاسخ
  • مهدی

   bit24

   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ پاسخ
  • محمد جواد

   تو اولویت بندی صرافی های ایران در رتبه ی اول بین ۹ صرافی معتبر اوکی استنج و مدام طی تایم ۹ ثانیه ای اژ طریق پلیس فتا در اپ این صرافی برای کاربر پیام میاد هشدار میده که در تلگرام اینستا سعی نکنین ارزتون پایا بفروشین.در احراز هویت بسیار دقیق و سنجش و ارزیابی صورت میگیره کاملا تحت استاندارد و در رصد قرار گرفته .کلا اکثر صرافی ها بین ۲ تا. ۴ درصد میگیرن و مزیت این صرافی اینه ک در ترید سریع یا در بازار لخظه ای قابلیت تبدیل ارز شما به ریال داره و بر مبنای تومان معامله میکنه کف قیمت ورود ب معامله ۳۱۵ هزار تومانه ک با کسر کار مزد صورت میگیره.تبادل سریع و ساده و اموزشی بودن از مزیت هاشه و امکانات زیادی داره و حتی شیبا من بارها تبدیل ب ریال کردم ‌‌‌‌دلوچ در لحظه قیمت بازار و سود مقدار ارز شما نشون میده و هر زمانی خودشون هم حتی خریدار ارزتون هستند و ضمنا در ی قسمت تحت عنوان تیکت ب هر سوالی ۲۴ ساعته جواب میدن و مشاوره های خرید و بسته های پیشنهادی درون شبکه ای دارن‌ و اینکه میکن شت ..چرنده توکن یا کوین فرقش چیه گول اینا نخورین این ارز نسبت ب تاریخی ک گفته اصلا تطابق نداره سقف تاریخیش و تو رشد اخیر شکونده ک یازده ماه پیش بود و ازش عبور کرد اینکه نهنگی با ۱۶ میلیارد وارد شده سرمایه خودشو از سر راه پیدا نکرده.الانم با مقاومت ۲۸۰ ریال داره بازی میکنه .رمز ارز نیاز ب اموزش داره بی جهت و هوایی خرید نکنید تبلیغ سهمی نمیکنم خودم ۴ ارز دارم و برا هرکدوم استراتژی.و طبق تحلیل هایی ک این س چهار ماه اخیر داشتم تارگت شیبا برای ۲۰۲۵ دو دهم دلاره فضایی فکر نکنید البتع هر چیزی ممکنه شایدم حتی تا یکسال دیگه ب یک دلار برسه ‌‌وب ریال خودمون دو تارگت براش متصورم ۱۵۰۰ تومان الی ۳۰۰۰ تومان تا ۲۰۲۴ ‌م ممکنه زودتر یا دیرتر یا حتی عددی خیلی فراتر ترسیم بشه با شیبا بنده ۴ میلیون سهم برای ۲۰۲۵ و ۵۰۰۰۰۰ سهم مدام با نوسان لحظه ای حتی الان ک دارم تایپ میکنم کار میکنم با دو صرافی و ک یکیش برا پسرم باز کردم با اون کوتاه مدت کار میکنم اخرین نوسانی ک خروج ۳۰۰۰۰۰ تایی زدم رو ۰۰۰۰۴۸۰۰بود و الانم کار امروزم تموم شد حجم سنگینی دارع میخوره و در جواب دوستی ک گفت من ۲ریال خریدم و کلی ضرر کردم الان.اگر واقعا اشتباه تایپی داشتی ک هیچ ولی تر غیر این صورت کف قیمتی ک این چند ماه در جا میزد فکر نمیکنم ۲ ریال برا ضرر حرف درستی باشه این سهم یحتمل فردا ۳۰ ریال بزنه و اگر شما ۲ ریال خریدین حتی اگر بصورت مرکب حساب نکنیم و درصد سود ساده بزنیم شما بیش از هزار درصد الان کرفتی بایک میلیون سهم مکر اینکه برخلاف حرفی ک. زدی تحت عنوان صبوری خودت باورش نداشتی ‌‌ضمنادو س میلیون تومن سرمایه کذاری تو سهمایی ارز رمز حتی اگر ب صفر برسونه پایان زندگی نیست‌‌.دنیا در اقتصاد از مرحله اقتصاد سنتی و کشاورزی به اقتصاد صنعتی و بعد به مدرن و در حال حاضر ب پسامدرن رجحان کرده.مبنای سرمایه در چشم انداز ده سال اتی با اسکناس فیزیکی سرکار نخواهد داشت و چیزی تحت عنوان اعتبار و ارزش مبنای معاملات خواهد بود ک نمونش در بازارهای شبکه ای مشهوده ‌‌کتاباقتصاد در قرن بیست یک و پرد پولدار و بی پول بخونین و کمی دامنه مطالعات تکنیکال در بازار سرمایه بالا ببرین‌.هر بازاری ریسک خودشو داره ولی اینده فرزندانمون در گرو بیمه زندگی هست ک ما مکلف به ساختنش هستیم و این اینده در فعالیت فیزیکی مطلق موفقیت چندانی نخواهد داشت چون دنیا ب سمت دیجیتالع پ شبکع ای شدن ارزش مالی سرمایه داره میره و سعی کنیم تا میتونیم بارها شکست بخوریم ولی در این بازار نوین رد پا بزاریم و جامون برای ساختن اینده بهتر عزیزانمون مستحکم کنیم با اموزش نه با هربار سوال از حاذقان بازار ک چی بگیرم .خوبه ک مشاوره بگیریم ولی بهتره در کنارش کمی تحلیل کنیم و با یادداشت برداری و خریدهای ازمایشی سطح خطاهامون کم کنیم و کم کم با خریدهای کم ولی با تحلیل خودمون مجرب بشیم و نون تلاش خودمون ببریم سر سفره‌با تشکر

   ۱۴۰۰/۰۸/۰۶ پاسخ
 • علی

  سلام استاد من کیف پول ندارم از سایت ابان تتر خرید کردم بدون کیف پول مشکل نداره؟

  ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ پاسخ
 • محمد

  ولله من به ارز شک دارم ولی دلم میگه حداقل ۵۰۰ هزار تومان بخر بزار کنار یشه ۲.۵ میلیون سهم اگر به قول دوستان یک روز ۱ سنت شد از خاک بلند میشم من که توکل به خدا کردم ۵۰۰ هزار تومان میخرم رفت که رفت حداقل چند سال دیگر پشیمان نمیشم مثل بیت کوین که چرا نخریدم

  ۱۴۰۰/۰۴/۱۱ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام محمد عزیز
   شما پروژه بیت کوین نباید با شیبا مقایسه کنید، این رمزارز اصلا وایت پیپر ام نداره و سازندش مشخص نیست
   در صورتی که بیت کوین از اول مشخص بوده برای چی اومده و قرار چیکار کنه

   ۱۴۰۰/۰۴/۱۱ پاسخ
   • محمد

    شما درست عرض میکنی اما نمیتوانی منکر این بشه شاید در اینده این ارز به ۱ سنت برسه ۱ سنت برای خارجی پولی نیست ولی برای ایرانی جامع ات بخاطر پول بار ارزش میشه ۲۲۵۰ این ۵۰۰ دیگر در ممکلت ما پولی حساب نمیشه ولی شاید خدا خواست به این مبلغ رسید انوقت چی
    برای کسی ۵۰۰ هزار تومان پول زیاد هست ۲۰۰ هزار تومان بخرد
    به قول شما شاید کلاهبردار بود پول رفت ولی این مبلغ نیستی که احساس حماقت کنی
    اگر مبلغ رفت به ۱ سنت انوقت ارزو میکردی کاش ۱۰۰ هزار تومان خرید بودم
    من با حرف شما موافقم که نباید مبلغ زیادی از این ارز خرید مبلغ به اندازه کمی میخری میزاری کنار مبلغ که اگر رفت حتی دلت هم نسوزه بگی فدای سرم

    ۱۴۰۰/۰۴/۱۲ پاسخ
    • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

     خدا خواست ؟ تو بازار های مالی خدا وجود نداره
     حرف شما درست ولی من روی صحبت با دوستانی که میدونم بالا ۵ هزار دلار روی این رمزارز سرمایه گذاری کردن .

     ۱۴۰۰/۰۴/۱۲ پاسخ
 • مهدی

  ممنون از سایت خوبتون ،و تشکر از مدیر فهیم و دلسوز سایت،،
  کاملا درست میفرمایید
  باید پول کمی تو این ارز گذاشت،،
  ولی ی حسی بهم میگه شیبا رشد خوبی خواهد داشت و بلاکچین خود شا خواهد ساخت
  اکثر بچه ها درمورد دوج نگرانن و اینده خوبی براش متصور نیستن ،،ولی میدونم دوج تا یکسال دیگه دویست دلار ب بالا خواهد شد بیت ماین (سازنده دستگاههای ماینر ) داره ماینر استخراج دوج و لایت را میسازه …

  بازم شکر واسه ما ایرانیها ی راه درامد زایی پیدا شد ،

  ۱۴۰۰/۰۴/۱۰ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   ممنون از لطف و محبت شما
   حتما بخشی از درامدتون رو مجدد روی خودتون سرمایه گذاری کنید و آموزش ببینید
   هرچقدر بیشتر یاد بگیرید = بیشتر در میارید

   ۱۴۰۰/۰۴/۱۰ پاسخ
  • سید موسی

   دوست عزیزم ارزهایی مثل پولکادات و یا کاردانو هم تا یک سال دیگه هم به دویست دلار نمی رسن چه برسه به دوج کوین -بازار های مالی احساسی نیست لطفا در مورد سرمایه گذاری برای خودت و یا توصیه کردن به دیگران اول دو دو تا چهار تا کن
   ا

   ۱۴۰۰/۰۴/۱۰ پاسخ
   • بهنام

    دوج که از اونا بهتره بنظرم

    ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ پاسخ
  • امیر حسین طالبی

   معلومه با این طرز تفکر که خیلی مبتدی هستی . بهتر است با مبلغ کم شروع کنی و حد اقل دو سال با ارزهای دیجیتال کار کنی و آموزشهای لازم را ببینی بعد مبالغ زیاد سرمایه گذاری کنی ببخشید من از روی تجربه و خیر خ اهی اینها را گفتم . بازار خیلی بی رحم است

   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ پاسخ
 • سبحان

  سلام منم مقداری شیبا خریداری کردم بازار مزار ها قابل پیش‌بینی نیس خدارو چی دیدی شاید رشد خوبی کرد

  ۱۴۰۰/۰۴/۰۴ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   معامله کردن روش و اصول داره و ما تو دوره ی تحلیل تکنیکال مقدماتی و تحلیل تکنیکال پیشرفته اصول ترید کردن تو بازار فارکس و کریپتو رو بصورت کامل یاد دادیم. این نگاه که قابل پیشبینی نیست و ما میخریم یا میره بالا یا میره پایین نگاه یک قمار باز. پیشنهاد میکنم با اموزش اصولی و درست بازار یاد بگیرید و کار کنید
   اموزش دیدن یک سرمایه روی خودتون هستش و زمانی که کسی این اموزش رو بهتون بده که ۱۰ سال تو بازار فارکس و بورس و کریپتو کار کرده متوجه میشید چقدر باید یاد بگیریم و چقدر بازار میتونه هوشمندانه رفتار کنه .

   ۱۴۰۰/۰۴/۰۴ پاسخ
 • حبیب

  با سلام
  بنده هم مثل تمامی دوستان حداقلی شیبا رو خریداری کردم.بنظرم همه دوستان بایستی تمامی ارزهای سی ردیف اول دنیا رو خریداری کنند حتی حداقل اونا رو و به چشم یک سرمایه گذاری بلند مدت بهش نگاه کنند.یک گاو صندوقی که رمزش یادت رفته و بعد از ده سال ،رمزشو بیاد آوردی.خوش باشید

  ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ پاسخ
 • نوید فهمیده

  سلام استاد.من نرم افزار رمزینکس دارم.ارز شیبا رو می تونم از اون جا خریداری کنم؟؟

  ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام بله نوید جان میتونی داخل رمزینکس هم بخری
   نمادش تو رمزینکس : شیبا (صدتایی)

   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ پاسخ
   • یاسین

    استاد صدتایی ینی ۵۰۰ هزارتا بخریم میشه ۵۰ میلیون ؟

    ۱۴۰۰/۰۴/۱۶ پاسخ
    • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

     سلام وقتتون بخیر
     خیر همچین اتفاقی نمیوفته

     ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ پاسخ
 • افشین

  ببینید دوستان بازار سرمایه همش ریسکه ولی باید با احتیاط با این ارز یا ارزی مثل سیف مون رفتار کرد!
  من خودم یه مقدار از سرمایه ای که کاملاً بیکار بود گذاشتم تو ارز شیبا کران فبها نشد حتی از بین هم رفت دلم نمیسوزه!
  حالا بشه ۱ سنت که خیلی خوش بحالم میشه!

  ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   دقیقا ریسک جزوی از بازارهای مالی محسوب میشه، اینکه از سرمایه مازاد استفاده می کنید برای سرمایه گذاری بسیار کار درستی هست افشین جان.

   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ پاسخ
 • sara

  سایت شما عالی هستش
  امیدوارم موفق باشید

  ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   ممنون از شما
   خوشحالیم که در کنارتون هستیم

   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ پاسخ
 • امیر سیسی

  بنظرتون اصلا ۱درصد هم امکان داره شیب به ۱سنت برسه؟؟؟؟

  ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   سلام وقت بخیر
   من به عنوان یک معامله گر یاد گرفتم زمان حال رو ببینم و بر اساس داده های فعلی معامله کنم
   در حال حاضر همچین چیزی امکان نداره و با بررسی چارت متوجه میشیم در صورتی که کف ۰۰۰۰۰۶ از دست بره همچنان قیمت کاهش پیدا میکنه .

   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ پاسخ
   • وفا میر

    یاخدااااا کلا شیبا نابود شد .کسی ازاخرین سرنوشتش خبر داره

    ۱۴۰۰/۰۶/۰۳ پاسخ
  • vahid

   باید فکر کنی این پولو اصلا نداشتی

   ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ پاسخ
 • محمدفرخی

  یک زمانی برای خرید ۲ تا پیتزا ۱۰۰۰۰ بیت کوین پرداخت شده چه کسی فکر میکرد بعد از گذشت چند سال ارزش هر بیت کوین معادل ۸۰۰ میلیون تومان بشه مگه زمانی که بیت کوین تولید شد با چه پشتوانه وبرنامه ای تولید شد

  ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ پاسخ
 • محمد فرخی

  سلام
  نمیدونم چرا اما من خیلی به شیبا امیدوارم اگر قیمت شیبا به ۱ دلار نه بلکه به ۱ سنت هم برسه دارندگان شیبا سود قابل توجهی خواهند کرد
  امیدوارم از این حسی که به شیبا دارم سود خوبی عاید دارندگان شیبا بشه

  ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ پاسخ
  • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

   ایشالا که حستون درست باشه و همه سود کنن

   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ پاسخ
  • شهرام

   به یک دلار که هیچی به یک سنت هم بعیده برسه. کل توکن هاش رو اگه در یک دلار ضرب کنیم نقدینگی که به دست میاد فرسنگها با نقدینگی کل بازار کریپتو فاصله داره و بیشتر میشه.
   و این یعنی تا آخر دنیا روی یک دلار رو به خودش نمیبینه مگر اینکه حداقل ۸۰ درصد از توکن هاش رو بسوزونه.
   در کل یه شت کوین بدون برنامه آشغال بیشتر نیست که بیشتر شبیه کلاهبرداریه. خدا رو شکر من پول خیلی کمی براش گذاشتم که اگرم نابود شد برام مهم نیست.
   و در اولین فرصت ازش خارج میشم.

   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ پاسخ
  • دل نمک

   امیوارم🤩

   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ پاسخ
  • دل نمک

   من نیز هم، ایشالله همه پر سود باشیم

   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ پاسخ
  • سجاد

   حتما انشالله

   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ پاسخ
  • امیر حسین

   این ارزو نمیشه از صرافی انلاین خرید و به کیف پول انتقال داد هزینه انتقالش خیلی زیاده تقریبا نصف ارزش خودش درمیاد شما راهی برای خرید و انتقال به کیف پول با هزینه خیلی کم رو میشناسید؟

   ۱۴۰۰/۰۵/۲۸ پاسخ
   • لوگو کامنت کلینیک سرمایه

    سلام امیرحسین عزیز
    میتون داخل تراست ولت بخری – کافیه یه مقدار اتریوم به تراست ولت بفرستی و وارد بخش dex بشی و swap رو انتخاب کنی – بعدش اتریوم هارو به شیبا تبدیل کن و داخل تراست ولت هم نگهداری کن.

    ۱۴۰۰/۰۵/۲۸ پاسخ
 • عمرانی

  ایلان ماسک هم احتمالا باید جواب این تشنجی که در بازار ارز دیجیتال وارد کرد رو به این تیم هکری که یه پیغام براش فرستاده بودن روبده.

  ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ پاسخ
  • رستمی

   سلام دوستان عزیزهیجانی واحساسی ورویایی تصمیم نگیرید موفقیت در این بازار بستگی ب تحقیق واطلاعات داره بی گدار ب اب نزنید ارزهایی رو بخرید ک تیم قوی دازند برنامه های بی نقص برای اینده پس ارزهای قوی بخرید هرچند سال صبرکنید نتیجشومیگیرید.ارز های ارزان ومناسب مثل سیف مون بیت تورنت بی بی دوج قوی وباپشتوانه هستن موفق باشید

   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ پاسخ
 • مهدی

  من همون اوایل که ارز شیبا اومد یه مقداریش رو خریدم ولی چون این مواردی که داخل مقاله نوشته بودین رو نداشت، زیاد بهش اعتماد نداشتم. اوایل خیلی روند صعودی خوبی داشت ولی الان ارز شیب دیگه خیلی افت کرده. پیشنهاد می کنم مواظب باشید تا ضرر نکنید.

  ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ پاسخ
منو
جستجو ورود/ثبت نام سبد خرید
ورود/ ثبت نام
ارسال مجدد
درخواست مشاوره