بی‌تردید، مسئله احراز هویت یکی از سه چالش اصلی معامله‌گران ایرانی هنگام انتخاب و کار کردن با صرافی‌های خارجی ارز دیجیتال است. از طرفی، تعداد صرافی هایی که احراز هویت نمی خواهند، محدود است و البته، همه صرافی های بدون احراز هویت نیز معتبر نیستند؛ به همین دلیل، تصمیم گرفتیم برای کمک به تریدرهای ایرانی، مقاله‌ای را به این موضوع مهم اختصاص دهیم. در ادامه، بهترین صرافی های خارجی بدون احراز هویت برای ایرانیان را معرفی می‌کنیم. تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

چالش احراز هویت برای ایرانیان در صرافی‌های خارجی ارز دیجیتال

صرافی های بدون احراز هویت

تا قبل از اینکه صرافی بایننس احراز هویت را برای کاربران خود اجباری کند، تقریباً عمده تریدرهای ایرانی در این پلتفرم فعالیت می‌کردند. اطلاعیه بایننس مبنی بر اجباری شدن احراز هویت، موجی از نگرانی و سردرگمی را برای ایرانیان به وجود آورد. ابتدا چنین به نظر می‌رسید که عملاً پرونده صرافی بدون احراز هویت در بازار کریپتوکارنسی بسته خواهد شد. اگر چنین اتفاقی رخ می‌داد، دسترسی معامله‌گران ایرانی به صرافی‌های خارجی کاملاً قطع می‌شد.

اما این تصمیم بایننس در عمل سبب شد سایر صرافی هایی که احراز هویت نمی خواهند، رونق بگیرند. کاربران ایرانی به دنبال بهترین صرافی های خارجی بدون احراز هویت بودند و گزینه‌ یا گزینه‌هایی را برای فعالیت خود یافتند. امروز که در حال مطالعه این مقاله هستید، چالش KYC تا حدی از حالت بحرانی سال‌های قبل خارج شده است. جمعیت بیش از ده میلیون نفری ایرانیان فعال در بازار کریپتوکارنسی نیز در این رخداد بی‌تأثیر نیست. به نظر می‌رسد هرچه بر تعداد ایرانیان فعال در این بازار افزوده شود، سخت‌گیری‌های ناشی از تحریم نیز کمتر خواهد شد.

سه مورد از بهترین صرافی‌های خارجی بدون احراز هویت

نوبت به معرفی بهترین صرافی خارجی بدون احراز هویت می‌رسد. تیم کلینیک سرمایه برای ارزیابی گزینه‌های موجود، معیارهای مختلفی مانند سقف برداشت از حساب کاربری بدون احراز هویت، ابزارهای معاملاتی، حجم نقدینگی، امنیت، تعداد کاربران، تعداد ارزهای دیجیتال پشتیبانی‌شده، کیفیت پشتیبانی و… را مدنظر قرار داده است. نتیجه بررسی‌های ما معرفی سه گزینه به عنوان بهترین صرافی های خارجی بدون احراز هویت است که عبارت‌اند از:

۱. صرافی BingX

صرافی bingx بهترین صرافی بدون احراز هویت ثبت نام در صرافی BingX به همراه تخفیف کارمزد

صرافی بینگ ایکس یکی از بهترین صرافی های خارجی بدون احراز هویت بازار ارزهای دیجیتال است. صرافی‌ای که هرچند فعالیت خود را از سال ۲۰۱۸ آغاز کرده، در یک سال گذشته پیشرفت زیادی داشته است. بیش از ۳۵۰ ارز دیجیتال در بازارهای مختلف این پلتفرم معاملاتی قابل خرید و فروش هستند. به علاوه اینکه تعداد کاربران فعال آن از پنج میلیون نفر فراتر رفته است. برای استفاده از این صرافی نیازی به احراز هویت ندارید. همچنین سقف برداشت روزانه از حساب صرافی BingX احراز هویت‌نشده پنجاه هزار دلار در شبانه‌روز است.

امکانات و ویژگی‌هایی که در قالب صرافی بینگ ایکس عرضه می‌شوند، در نوع خود منحصربه‌فردند. از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

به عبارت دیگر، هر چیزی که به‌عنوان معامله‌گر برای فعالیت در بازار رمزارزها نیاز دارید، از طریق صرافی بینگ ایکس در اختیار شما قرار می‌گیرد. کارمزدهای رقابتی این صرافی نیز سبب شده است در مقایسه با پلتفرم‌های معاملاتی دیگر جذاب‌تر شود. بررسی‌های گروه کلینیک سرمایه نشان می‌دهد BingX در حال حاضر بهترین صرافی خارجی بدون احراز هویت برای ایرانیان است. پلتفرم معاملاتی‌ای که با خیالی آسوده می‌توانید از آن استفاده کنید.

۲. صرافی Kucoin

صرافی کوکوین بهترین صرافی بدون احراز هویت ثبت نام در صرافی کوکوین به همراه تخفیف کارمزد

یکی دیگر از بهترین صرافی های خارجی بدون احراز هویت، صرافی کوکوین است. بسیاری از کاربران ایرانی بعد از بایننس به سراغ Kucoin رفتند. این صرافی از سال ۲۰۱۸ فعالیت خود را آغاز کرده است. هرچند گاهی شایعاتی درباره صرافی کوکوین بین کاربران منتشر می‌شود، در سال‌های اخیر شاهد هیچ‌ مشکلی در کیفیت ارائه خدمات آن نبوده‌ایم. به علاوه اینکه صرافی Kucoin امکانات ویژه‌ای را برای کاربران خود فراهم می‌کند که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

جالب است بدانید که تعداد کاربران این صرافی از بیست میلیون نفر فراتر رفته است و همچنین بیش از هفتصد رمزارز را در قالب بازارهای مختلف می‌توان در این پلتفرم معامله کرد. کاربران ایرانی برای فعالیت در این صرافی نیازی به احراز هویت ندارند. می‌توانید از تمام قابلیت‌های این صرافی استفاده کنید. تنها محدودیت سقف برداشت روزانه از حساب کاربری است. این محدودیت در حال حاضر پنج بیت کوین در شبانه‌روز است. البته برای بسیاری از تریدرها این سقف برداشت کافی است و محدودیت به شمار نمی‌رود.

۳. صرافی MEXC

صرافی mexc بهترین صرافی بدون احراز هویت ثبت نام در صرافی MEXC به همراه تخفیف کارمزد

صرافی مکسی را نیز می‌توان بهترین صرافی خارجی بدون احراز هویت دانست. این پلتفرم نیز فعالیت خود را از سال ۲۰۱۸ آغاز کرد و تا امروز، به کاربرانی از ۱۷۰ کشور دنیا، از جمله ایران، خدمات ارائه می‌کند. ویژگی شگفت‌انگیز صرافی MEXC آن است که بیش از ۱۵۰۰ ارز دیجیتال را در قالب ۱۸۰۰ بازار مختلف برای معامله پشتیبانی می‌کند و از این نظر بین سایر صرافی هایی که احراز هویت نمی خواهند، در وضعیت ممتازی قرار دارد.

حجم معاملات صرافی مکسی نیز به بیش از هشتصد میلیون دلار در شبانه‌روز رسیده که عدد بسیار چشمگیری است. بدون نیاز به احراز هویت می‌توانید از تمام خدمات این صرافی بهره‌مند شوید. تنها محدودیت برداشت بیست بیت کوین در شبانه‌روز از حساب کاربری است که از این نظر، صرافی MEXC آزادی عمل بیشتری را برای کاربران خود فراهم کرده است.

جالب است بدانید که کارمزد معاملات در این صرافی بسیار کم است. در معاملات اسپات از میکرها هیچ‌گونه کارمزدی دریافت نمی‌شود و کارمزد تیکر ۰/۲ درصد است. همچنین در صورت استفاده از توکن اختصاصی صرافی، برای کارمزد از ۲۰ درصد تخفیف بهره‌مند خواهید شد. ازجمله ابزارهای معاملاتی کاربردی این پلتفرم علاوه بر اسپات و فیوچرز، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

نکته مهم درباره استفاده از صرافی های بدون احراز هویت

تا اینجا با بهترین صرافی های خارجی بدون احراز هویت آشنا شدیم. قبل از پایان بحث باید نکته مهمی را یادآوری کنیم. توصیه می‌کنیم حتماً در زمان ثبت نام و ورود به صرافی‌های خارجی از VPN یا VPS با آی‌پی ثابت استفاده کنید. هرچند بدون نیاز به فیلترشکن هم می‌توانید از پلتفرم‌های معاملاتی خارجی استفاده کنید، در نظر داشته باشید احتیاط کردن در این زمینه تصمیم هوشمندانه‌تری است.

سؤالات متداول

۱. بهترین صرافی خارجی بدون احراز هویت کدام است؟

صرافی BingX در حال حاضر بهترین صرافی بدون احراز هویت برای ایرانیان به حساب می‌آید.

۲. بهترین صرافی برای کپی تریدینگ کدام است؟

پلتفرم کپی تریدینگ بینگ ایکس در دو بازار اسپات و فیوچرز قابل استفاده است و به دلیل امکانات عالی و کارمزد کم، بهترین گزینه برای Copy Trading است.

۳. پرطرفدارترین صرافی هایی که احراز هویت نمی خواهند چه نام دارند؟

کوکوین، بینگ ایکس و مکس، سه مورد از پرطرفدارترین صرافی های بدون احراز هویت بین کاربران ایرانی هستند.

کلام پایانی

سه مورد از بهترین صرافی های خارجی بدون احراز هویت را مرور کردیم. به فهرست یادشده می‌توان پلتفرم‌های معاملاتی دیگری مانند کوینکس، BKEX، ال بانک و … را نیز اضافه کرد؛ اما تلاش ما در این مقاله معرفی بهترین صرافی خارجی بدون احراز هویت بود و به همین دلیل، معیارهای سخت‌گیرانه‌ای را برای ارزیابی گزینه‌های موجود در نظر گرفتیم. هر زمان تغییری در سیاست‌های اجرایی صرافی های بدون احراز هویت رخ داد، حتماً از طریق همین صفحه اطلاع‌رسانی می‌کنیم. شما از کدام صرافی برای فعالیت در بازار رمزارزها استفاده می‌کنید؟ نظرات و پیشنهادهای خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید.