امروزه ترید ارزهای دیجیتال بسیار پُرطرفدار است و می‌توانید با استیکینگ استیبل کوین‌ها، درآمد غیرفعال داشته باشید. فقط کافی است بهترین استیبل کوین‌های موجود در بازار را بشناسید. چه تتر ذخیره کنید، چه USDC، می‌توانید از استیبل کوین‌‌ها کسب درآمد داشته باشید. در ادامه روش‌هایی را معرفی کرده‌ایم که می‌توانید از طریق آن‌ها به کسب درآمد از استیبل کوین‌ بپردازید.

آموزش کسب سود از استیبل کوین

یکی از راه‌های خلاص شدن از نوسانات شدید بازار ارزهای دیجیتال، تمرکز ترید کردن در استیبل کوین‌هاست؛ زیرا استیبل کوین‌ها در معرض این نوسانات شدید نیستند و این می‌تواند انتخاب هوشمندانه‌ای باشد.

می‌توانید حساب پس‌اندازی در برخی پلتفرم‌ها همچون AQRU ایجاد و سپس کسب سود کنید. فرایند ایجاد اکانت در این پلتفرم‌ها آن‌قدری که فکر می‌کنید، پیچیده و زمان‌بر نیست.

اینکه بدون در نظر گرفتن شرایط و بررسی آن، سراغ هرگونه سایت‌ حساب پس‌انداز کسب درآمد از استیبل کوین‌ها بروید، ریسک زیادی دارد. به جای این کار، بهتر است سراغ پلتفرم‌های شناخته‌شده‌ای بروید و ریسک خود را کاهش دهید و از طرفی، نرخ بازده بالاتری را تجربه کنید.

بهترین پلتفرم‌های کسب درآمد از استیبل کوین عبارت‌اند از:

 • AQRU
 • Nexo
 • Curve

روش‌های کسب درآمد از استیبل کوین

روش های کسب درآمد از استیبل کوین

از مهم‌ترین روش‌های کسب درآمد از استیبل کوین‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. وام دادن استیبل کوین

وام استیبل کوین به وام‌هایی گفته می‌شود که با استیبل کوین‌ها مانند USDC، DAI، BUSD یا USDT) Tether) داده می‌شود. این کار از محبوب‌ترین روش‌های کسب درآمد از استیبل کوین‌ ها است. بسیاری از کاربران کریپتو ترجیح می‌دهند توکن‌های خود را به صرافی‌ها قرض دهند. این کار به شما اجازه می‌دهد به‌ازای استیبل کوین‌هایی که به صرافی قرض می‌دهید، درعین‌حال که توکن‌های لازم را برای وام‌گیرندگان فراهم می‌کنید، سود کسب کنید.

این کار روش هوشمندانه‌ای برای کسب درآمد از استیبل کوین‌ها است؛ زیرا نرخ‌های بهره که صرافی‌ها از وام‌گیرندگان دریافت می‌کنند، می‌تواند به میزان چشمگیری بر اساس مبادله، تقاضا برای انواع خاصی از استیبل کوین‌ها و عوامل دیگر متفاوت باشد.

انواع پلتفرم‌های وام‌دهی استیبل کوین‌ها

قبل از اینکه بهترین پلتفرم‌های وام‌دهی استیبل کوین‌ها رو معرفی کنیم، بهتر است سازوکار آن‌ها و عواملی را که در انتخاب آن‌ها نقش دارند، بررسی کنیم. پلتفرم‌های موجود برای وام‌دهی استیبل کوین‌ها به دو دسته CeFi و DeFi تقسیم می‌شوند.

پلتفرم‌های متمرکز یا CeFi

CeFi یا پلتفرم‌های مالی متمرکز به‌طور کلی برای اجرای فرایند وام رمزنگاری به‌عنوان واسطه عمل می‌کنند. یک پلتفرم متمرکز وام‌دهی ارز دیجیتال، کنترل دارایی‌های وام‌دهندگان و وثیقه وام‌گیرندگان را برای دوره وام در اختیار خواهد گرفت. برای مثال، صرافی کوکوین مثال بارزی از این پلتفرم‌هاست. آموزش تصویری وام دادن در کوکوین را در مقاله جداگانه‌ای به طور مفصل بررسی کرده‌ایم که برای مطالعه بیشتر می‌توانید به آن مراجعه کنید.

پلتفرم‌های غیرمتمرکز DeFi

از سوی دیگر، DeFi یا پلتفرم‌های مالی غیرمتمرکز، رویکرد غیرمتمرکزی برای وام‌دهی کریپتو ارائه می‌کنند. پلتفرم‌های DeFi از قراردادهای هوشمند برای پروسه وام استفاده می‌کنند. از همه مهم‌تر، پلتفرم‌های وام‌دهی DeFi می‌توانند اتوماسیون کامل فرایند وام‌دهی را در کنار اجرای قرارداد، در صورت تحقق شرایط خاص، تضمین کنند.

تعدادی از بهترین پلتفرم‌های وام‌دهی متمرکز و غیرمتمرکز استیبل کوین‌ها عبارت‌اند از:

 • Celsius (وام‌دهی با نرخ سود ۱۷ درصد و کارمزد بسیار کم)
 • Compound
 • Binance
 • Alchemix
 • CoinLoan
 • Kucoin

۲. ییلد فارمینگ

ییلد فارمینگ به معنای استفاده از دارایی‌ها در برنامه‌های DeFi برای کسب سود است. ییلد فارمینگ استیبل کوین به معنای ایجاد درآمد غیرفعال با استیبل‌کوین‌ها از طریق نوعی فعالیت شبیه وام‌دهی است. در مقاله جداگانه‌ای درباره مفهوم ییلد فارمینگ به طور مفصل بحث کرده‌ایم که برای مطالعه بیشتر می‌توانید به آن مراجعه کنید.

ییلد فارمینگ نوعی بازی دو سر برد است. نحوه برخورد شما با آن تعیین می‌کند که درآمد فعال داشته باشید یا غیرفعال. یک سرمایه‌گذار می‌تواند برای کسب سود بیشتر در حال تحقیق مداوم باشد و وجوه خود را بین پروتکل‌ها جابه‌جا کند، یا با یک پروتکل تسویه حساب کند و از آن راضی باشد. اولی ریسک بیشتری دارد و به تلاش نیاز دارد، اما به‌طور بالقوه سودآورتر است؛ درحالی‌که دومی امنیت و آرامش خاطر بیشتری دارد. سعی کنید راهکاری پیدا کنید که متناسب با ریسک‌پذیری شما باشد.

دو مورد از بهترین پلتفرم‌های کسب درآمد از استیبل کوین با استفاده از ییلد فارمینگ عبارت‌اند از:

 • Curve Finance4
 • Ellipsis Finance

۳. استیکینگ استیبل کوین

اگر استیبل کوین‌های خود را سپرده‌گذاری کنید تا از عملکرد صحیح کل شبکه‌‍‌ای که در آن گردش می‌کنند، اطمینان حاصل کنید، شبکه برای انجام این کار به شما پاداش می‌دهد. به این فرایند Staking می‌گویند و در سیستم‌هایی که از الگوریتم Proof-of-Stake استفاده می‌کنند، بسیار رایج است. کاربر پول خود را در یک کیف پول یا پلتفرم خاص قرار می‌دهد و به آن دسترسی ندارد. در ازای آن، آن‌ها در قالب حق رأی در شبکه، جوایز استخراج یا امتیازات دیگری که ممکن است استفاده شود، سهمی در سیستم دریافت می‌کنند.

معرفی بهترین پلتفرم برای استیکینگ استیبل کوین‌ها

انتخاب یک استیبل کوین به شما بستگی دارد، اما هنگام انتخاب پلتفرم برای استیکینگ در آن، توجه بیشتری کنید. مطمئن شوید پلتفرمی که انتخاب می‌کنید ایمن و قابل اعتماد است. با توجه به اینکه پلتفرم‌های زیادی در دسترس هستند، تعدادی از موارد انتخابی خود را در اینجا آورده‌ایم:

صرافی‌های مذکور برای استیکینگ ارزهای دیجیتال بخش‌های اختصاصی در نظر گرفته‌اند. با مراجعه به این بخش‌ها و انتخاب استیبل کوین مدنظر، می‌توانید در شبکه بلاک‌چین آن برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها سپرده‌گذاری کنید. در کنار آن نیز از پاداش اختصاصی و پایدار بهره‌مند شوید.

۴. آربیتراژ

آربیتراژ فرایند خرید و فروش هم‌زمان دارایی یکسان (چه ارز، کالا یا اوراق بهادار) در دو بازار جداگانه است. نابرابری‌های موقت قیمت فرصت کسب درآمد از استیبل کوین را فراهم می‌کند. اگرچه ممکن است تفاوت قیمت ناچیز باشد، معامله‌گران آربیتراژ با معاملات پُرتعداد، سود خود را افزایش می‌دهند.

درست است قیمت‌های استیبل کوین غیرمتمرکز از نظر تئوری، معمولاً نسبت ۱ به ۱ با دلار آمریکا دارد؛ اما اتفاقات بازار به نوسانات هرچند محدود این دارایی‌ها منجر می‌شود؛ بنابراین، می‌توانید از این فرصت‌ها نیز برای درآمدزایی از استیبل کوین‌ها استفاده کنید.

آموزش کسب درآمد از استیبل کوین تتر

همان‌طور که می‌دانید، تتر یکی از مهم‌ترین استیبل کوین‌هاست. در اینجا برای روشن شدن مطالب گفته‌شده با مثال استیبل کوین تتر، کسب درآمد از استیبل‌کوین‌ ها را توضیح می‌دهیم.

کسب سود از وام دهی Tether را به‌عنوان سپرده بانکی در نظر بگیرید: مقداری تتر می‌خرید و با نرخ سود مشخصی در پلتفرمی مانند کوکوین، به‌عنوان وام، در اختیار متقاضیان قرار می‌دهید. پلتفرم‌ها وثیقه لازم از وام‌گیرندگان را دریافت می‌کنند. در ادامه، سود دریافتی به همراه اصل سرمایه در زمان مشخصی در اختیارتان قرار می‌گیرد. البته پلتفرم وام‌دهی نیز درصدی از سود را به‌عنوان کارمزد دریافت می‌کند.

برای استیکینگ با تتر ابتدا باید پلتفرمی با سود و ریسک مناسب انتخاب کنید. سپس مقداری تتر به استخر سپرده‌گذاری آن پلتفرم واریز کنید. دارایی Tether شما مدت‌زمان مشخصی قفل خواهد شد. هنگامی که این مدت تمام شود، مقدار اولیه Tether را به همراه سود آن دریافت می‌کنید.

فرض کنید تتر (USDT) در صرافی به ۰/۹۵ دلار کاهش می‌یابد. معامله‌گر می‌تواند با این قیمت از صرافی خرید کند، سپس با قیمت یک دلار، تضمین شده به خزانه تتر بفروشد.

استفاده از معاملات الگوریتمی به کمک ربات‌های تریدینگ در این مسیر، کمک زیادی برای درآمدزایی از استیبل کوین‌ها می‌کند.

کدام استیبل کوین ها برای درآمدزایی مناسب هستند؟

بهترین استیبل کوین ها برای کسب درآمد

به‌منظور تعیین بهترین استیبل کوین‌ها، ابتدا باید بدانیم چه چیزی در انتخاب استیبل کوین تأثیر دارد. اصلی‌ترین شاخصه این است که استیبل کوین ها شفافیت را در دارایی‌های خود فراهم کنند. همچنین، استیبل‌کوین‌های برتر باید حجم زیادی معاملات داشته باشند تا بتوانند به‌عنوان یک وسیله تبادل نقدی عمل کنند. این دو عامل در کنار یکدیگر، پایه‌ای فراهم می‌کنند که سرمایه‌گذاران می‌توانند بر اساس آن، به ثبات استیبل کوین اعتماد کنند و بدانند ذخیره معتبری از دارایی‌ها از استیبل کوین‌ها پشتیبانی می‌کند و استیبل کوین می‌تواند به‌راحتی با دیگران مبادله شود.

در اینجا سه مورد از بهترین استیبل‌کوین‌ها برای سرمایه‌گذاری را نام برده‌ایم. بدون شک استیبل‌کوین‌های خوب زیادی وجود دارند که ذکر تمام آن‌ها از حوصله این مقاله خارج است.

 • تتر (USDT)
 • USD کوین (USDC)
 • Binance US ,BUSD

مزایا و معایب درآمدزایی از استیبل کوین

مزایا

استیبل کوین‌ها گزینه‌ خوبی برای کسب‌وکارها و افرادی هستند که بین مرزها تجارت می‌کنند. اولین مزیت واضح استیبل کوین‌ها این است که فناوری بلاکچین از آن‌ها نگهداری می‌کند و می‌توانند تراکنش‌های بین‌المللی را در مقایسه با ارزهای فیات، در بازه زمانی بسیار کوتاه‌تر و با هزینه کمتر انجام دهند. تسویه سریع، این ارزها را به یک وسیله مبادله عالی تبدیل کرده است. استفاده از آن‌ها نیز آسان است؛ زیرا کیف پول‌ها به روش‌هایی مشابه با ارزهای دیجیتال سنتی کار می‌کنند.

فرقی نمی‌کند استیبل کوین با پشتوانه طلا و دلار می‌خرید یا به سراغ استیبل کوین‌های غیرمتمرکز می‌روید. برخلاف ارزهای دیجیتال دیگر، تا حدی زیادی خیال شما برای حفظ ارزش این دارایی‌ها در محدوده مشخصی راحت خواهد بود. برای مثال، تصور کنید استیبل کوین خود را برای مدت یک ماه در قالب وام به دیگران پرداخت می‌کنید. در این شرایط، دیگر برای کاهش قیمت اصل دارایی در طول این مدت، نگرانی نخواهید داشت؛ درحالی‌که چنین موضوعی برای رمزارزهای دیگر صادق نیست.

معایب

درحالی‌که فناوری بلاک چین و ارزهای رمزنگاری‌شده مفهوم غیرمتمرکز بودن را ارج می‌نهند، بسیاری از استیبل کوین‌ها ماهیت متمرکز دارند. کافی است اخبار و حواشی‌ای را که در این سال‌ها درباره تتر به‌عنوان مهم‌ترین استیبل کوین متمرکز بازار کریپتوکارنسی منتشر شده است، بررسی کنید، تا به این موضوع پی ببرید.

تتر درباره اینکه آیا این شرکت میزان ذخایر درستی دارد یا نه، با اعتراض عمومی زیادی مواجه شده و به همین سبب، دولت ایالات متحده جریمه‌ها و مقرراتی اعمال کرده است. آن‌ها از آن زمان، گزارشی درباره ذخایر فعلی شرکت منتشر کردند. البته، تعدادی استیبل کوین غیر متمرکز به‌عنوان پاسخی برای این ایراد مهم ایجاد شده است.

کلام پایانی

در این مطلب سعی کردیم به طور کامل و واضح روش‌های کسب درآمد از استیبل کوین‌، به همراه معایب و مزایا و پلتفرم‌های مرتبط با آن را معرفی کنیم. آیا تاکنون به درآمدزایی از استیبل کوین‌ها به‌عنوان روشی برای کسب سود در بازار کریپتوکارنشی فکر کرده‌اید؟ با کدام‌یک از پلتفرم‌های درآمدزایی از استیبل کوین‌ها کار کرده‌اید؟ نظرات و تجربیات خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید.