ارز COTI چیست؟ شبکه نهایی برای پرداخت‌های مالی

مقالات ارز دیجیتال
ارز coti

پرداخت‌های مالی در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری در قالب پلتفرم‌های دیجیتال انجام می‌شوند. آمار تراکنش‌ها در بستر این پلتفرم‌ها نیز هر روز در حال افزایش است. با ورود فناوری بلاک‌چین به این عرصه، رقبای جدی برای سیستم‌های پرداخت سنتی حال حاضر دنیا به وجود آمده است. کاهش هزینه کارمزدها، ارتقای مقیاس‌پذیری و سهولت در پرداخت با رمز ارزها از جمله ویژگی‌هایی است که سیستم‌های پرداخت مبتنی بر بلاک‌چین به ارمغان می‌آورند. در این مقاله قصد داریم به معرفی پلتفرم کوتی بپردازیم. برای آشنایی با این پلتفرم و توکن اختصاصی آن یعنی ارز coti تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

پلتفرم کوتی چیست؟

قبل از معرفی ارز coti لازم است که به معرفی پلتفرم کوتی بپردازیم. سیستم‌های پرداخت رایج سنتی و مبتنی بر بلاک‌چین در حال حاضر با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می‌کنند. از جمله این مشکلات می‌توان به تعداد تراکنش‌های قابل پردازش در لحظه، سرعت انتقال پول، قوانین محدود کننده، وجود واسطه‌های زیاد و کارمزد نسبتا سنگین تراکنش‌ها اشاره کرد. همین مسئله باعث شده است که توسعه دهندگان پلتفرم کوتی به فکر ایجاد زیرساخت پرداخت جدیدی بیفتند که مشکلات فوق را به حداقل مقدار ممکن کاهش دهد.

چرا کوتی بهترین زیرساخت پرداخت‌های مالی را ایجاد کرده است؟

پلتفرم کوتی به عنوان بهترین زیرساخت پرداخت‌های مالی در حال حاضر به شمار می‌رود. دلیل این ادعا فراهم آوردن ۷ قابلیت اساسی است که در هر پرداخت مالی مورد نیاز است. این ۷ قابلیت عبارت‌اند از:

۱. مقیاس‌پذیری

در پلتفرم کوتی امکان پردازش ۱۰۰ هزار تراکنش در ثانیه وجود دارد. این در حالی است که سیستم‌های پرداخت سنتی فعلی چیزی در حدود ۲۵ هزار تراکنش در ثانیه را پردازش می‌کنند. همچنین پلتفرم‌های بلاک‌چین مشابه نیز حداکثر ۲۰ تراکنش در ثانیه را انجام می‌دهند.

۲. سادگی

رابط کاربری پلتفرم کوتی بسیاری ساده طراحی شده است و کاربران می‌توانند به راحتی با آن کار کنند.

۳. حفاظت از خریدار و فروشنده

در پلتفرم کوتی در راستای حفاظت از کاربران امکان هیچ گونه تقلب و سوء استفاده وجود ندارد.

۴. مقرون به صرفه

کوتی با حذف واسطه‌ها، کارمزد تراکنش‌ها را به حداقل مقدار ممکن کاهش داده است.

۵. سرعت بالا

تراکنش‌ها در پلتفرم کوتی به صورت همتا به همتا و فوری انجام می‌شود و نیازی نیست که برای انتقال وجه چند روز یا ساعت صبر کرد.

۶. امنیت بالا

در کوتی با استفاده از فناوری دفتر کل توزیع شده، امنیت تراکنش‌ها در بالاترین سطح ممکن حفظ می‌شود.

۷. ثبات قیمت

کوتی در حال ایجاد فناوری ویژه‌ای برای دستیابی به ثبات قیمت‌هاست که برای پذیرش ارزهای دیجیتال به منظور استفاده در پرداخت‌های روزمره ضروری است.

پلتفرم کوتی به عنوان بهترین زیرساخت پرداخت‌های مالی در حال حاضر به شمار می‌رود

پلتفرم کوتی چگونه کار می‌کند؟

در هسته مرکزی سیستم پرداخت ارز coti از الگوریتم Trustchain استفاده می‌شود. این الگوریتم اجماع مبتنی بر یادگیری ماشین کار می‌کند و از طریق خوشه‌بندی تراکنش‌ها در زنجیره می‌تواند کارمزد‌ها را به طور محسوسی کاهش دهد. در مقابل سرعت پردازش و انجام تراکنش‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند. تراست چین از ساختار غیر متمرکز برخوردار است. اساس عملکرد این الگوریتم بر اساس گره‌هایی است که در شبکه فعالیت می‌کنند. قابلیت افزایش تعداد گره‌های فعال همپای افزایش تراکنش‌ها در شبکه وجود دارد و به همین دلیل مشکل مقیاس‌پذیری در این سیستم پرداخت عملا برطرف شده است.

کاربران در شبکه پرداخت ارز coti با در نظر گرفتن شاخص‌های معینی توسط الگوریتم تراست چین رتبه‌بندی می‌شوند. بر مبنای این رتبه بندی نیز به کاربران امتیاز تعلق می‌گیرد. هر چه امتیاز کاربر افزایش پیدا کند، کارمزد تراکنش‌های او کمتر می‌شود و در عین حال سرعت پردازش تراکنش‌هایش نیز ارتقا می‌یابد.

ارز coti چیست؟

ارز دیجیتال کوتی به عنوان توکن اختصاصی پلتفرم کوتی به شمار می‌رود. کلیه کسانی که قصد دارند به عنوان گره در زنجیره کوتی فعالیت کنند، باید اقدام به خرید و نگهداری مقدار مشخصی ارز coti نمایند. همچنین پرداخت پاداش این افراد در ازای فعالیت برای تأیید تراکنش‌ها نیز در قالب ارز coti پرداخت می‌شود. در عین حال کاربران برای پرداخت کارمزد تراکنش‌های خود نیز باید از این ارز دیجیتال استفاده کنند.

پلتفرم کوتی علاوه بر پشتیبانی از پرداخت با استفاده از ارزهای فیات مانند دلار، یورو و … از پرداخت با ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم نیز پشتیبانی می‌کند. همچنین به دلیل بی‌ثباتی در قیمت رمز ارزها، برای کسانی که قصد پرداخت با استفاده از ارزهای دیجیتال را دارند، یک استیبل کوین اختصاصی با نام COTI Dime نیز ایجاد کرده است. این استیبل کوین بهایی معادل ۰.۱ دلار آمریکا دارد و از ثبات قیمت برخوردار است.

ارز coti چیست

توکنومی ارز coti

روی هم رفته تعداد ۲ میلیارد ارز دیجیتال کوتی برای توزیع در جامعه در نظر گرفته شده است. در این بین توزیع این توکن‌ها در اکوسیستم کوتی به صورت زیر در نظر گرفته شده است:

 • فروش عمومی: ۳۰ درصد
 • تیم توسعه دهنده: ۱۵ درصد
 • مشاوران پروژه: ۱۰ درصد
 • ذخیره نقدینگی: ۴۵ درصد

سیاست‌های تشویقی پلتفرم کوتی برای کاربران و تجار

در پلتفرم کوتی برای ترغیب کاربران و تجار به منظور استفاده از خدمات پرداخت، سیاست‌های تشویقی در نظر گرفته شده است. این سیاست‌های تشویقی برای کاربران معمولی عبارت‌اند از:

 • دریافت ۱۰۰ ارز coti به صورت رایگان در ازای افتتاح حساب در کیف پول کوتی
 • ۱۰۰ ارز کوتی به عنوان جایزه در صورت اضافه شدن کاربران با کد رفرال شما
 • اعطای بخشی از کارمزد تراکنش‌ها در صورت نگهدای بیش از ۱۰۰۰ توکن کوتی در کیف پول اختصاصی آن
 • شرکت در چالش‌ها و دریافت توکن به عنوان پاداش

همچنین تجار و بازرگانان نیز در صورت استفاده از خدمات شبکه کوتی از مزایای زیر برخوردار خواهند بود:

 • دریافت ۱۰ هزار توکن کوتی رایگان در ازای افتتاح حساب در کیف پول کوتی
 • اعطای ۵ هزار توکن جایزه در ازای اضافه شدن تجار و بازرگانان به کد رفرال شما
 • دریافت ۱۰۰۰ توکن جایزه در ازای اضافه شدن کاربران با کد رفرال شما
 • دریافت تخفیف در کارمزد تراکنش‌ها به ازای ذخیره توکن کوتی به میزان یک میلیون و بیشتر

بررسی تاریخچه قیمت ارز coti


در ادامه بحث بد نیست که نگاهی به تاریخچه قیمت ارز coti بیندازیم. این توکن در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ در سایت معتبر کوین مارکت کپ با قیمت ۰.۰۸۸ دلار فهرست شد. تا پایان سال ۲۰۱۹ این توکن در مسیر نزولی قرار داشت و با قیمت ۰.۰۰۸۴ در این سال به کار خود پایان داد. در سال ۲۰۲۰ قیمت ارز دیجیتال کوتی با شیب ملایم رشد قیمت را تجربه کرد. به طوری که در پایان سال به قیمت ۰.۰۴ دلار رسید.

اما سال ۲۰۲۱ برای رمز ارز coti مانند بسیاری دیگر از توکن‌ها، فوق‌العاده آغاز شد. این توکن تا پایان آوریل موفق شد قیمت ۰.۵۱ دلار را به ثبت برساند که در نوع خود رشد قابل توجهی در مقایسه با ابتدای سال به شمار می‌رفت. بار دیگر ارز دیجیتال کوتی افت قیمت را تجربه کرد و این بار تا پایان جولای ۲۰۲۱ به قیمت ۰.۱ دلار رسید. اما این پایان ماجرا نبود. رشد شتابان این توکن بار دیگر آغاز شد و این بار تا پایان اکتبر سال ۲۰۲۱ موفق به ثبت رکورد قیمت ۰.۶۴ دلار شد.

در ماه پایانی سال ۲۰۲۱ و آغاز سال ۲۰۲۲ همزمان با رکود حاکم در بازار، کوتی نیز دچار افت قیمت شد. در حال حاضر که در میانه فوریه ۲۰۲۲ قرار داریم، این دیجیتال با قیمت ۰.۳۱ دلار در حال خرید و فروش است. عرضه کل توکن‌های کوتی برای ۲ میلیارد در نظر گرفته شده است که در حال حاضر بیش از ۱ میلیارد آن در گردش است. همچنین ارز coti با ارزش بازار بیش از ۵۶۸ میلیون دلار در جایگاه ۱۷۰ در بین سایر رمز ارزها قرار دارد.

کلام پایانی

در این مقاله به معرفی پلتفرم کوتی و توکن اختصاصی آن یعنی ارز coti پرداختیم. قابلیت‌های ویژه‌ای که در این سیستم پرداخت گنجانده شده است، آن را به گزینه‌ای ایده‌آل برای اضافه شدن به جریان اصلی پرداخت‌ها در سطح بین‌المللی تبدیل کرده است. طبیعی است که در صورت افزایش تعداد کاربران و تراکنش‌ها در این پلتفرم می‌توانید شاهد افزایش قیمت ارز دیجیتال کوتی نیز باشیم.

سوالات متداول

1

ارز coti از کجا بخریم؟

ارز دیجیتال کوتی در صرافی‌ بایننس، کوین بیس، صرافی کوکوین، هیوبی گلوبال، یونی سواپ، Gate.io، پنکیک سواپ و صرافی کوینکس قابل خرید و فروش است.

2

کیف پول مناسب نگهداری ارز دیجیتال کوتی چیست؟

تراست والت، متامسک و بایننس چین والت سه گزینه مناسب برای نگهداری ارز coti هستند. البته کیف پول اختصاصی کوتی پی نیز وجود دارد که به کمک آن خیلی راحت می‌توان به بخش‌های مختلف پلتفرم نیز دسترسی پیدا کرد.

امتیاز شما به این محتوا

0 / 5. 0

میانگین امتیازات: 0/5
تعداد امتیاز: 0
در بهترین صرافی های ارزدیجیتال با تخفیف کارمزد ثبت نام کنید.
دیدگاه خود را به اشتراک گذارید
حتما نظرت رو برای ما و دیگران بنویس
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
جستجو
ورود/ ثبت نام
ارسال مجدد
درخواست مشاوره