پروژه‌های متاورس در سال‌های اخیر به طور جدی در حال افزایش پیدا کردن هستند. پلتفرم ALIEN WORLDS یکی از ده‌ها پروژه فعال در این زمینه است. این پلتفرم به نوعی در ردیف بازی‌های NFT قرار دارد. در قالب این بازی مأموریت‌های مختلفی برای گیمرها تعریف می‌شود و آن‌ها باید در فرآیند مبارزه شرکت کنند. در قالب این بازی با استفاده از توکن‌های غیرمثلی می‌توان ارز دیجیتال TLM را استخراج نمود. در این مقاله قصد داریم به به معرفی بازی ALIEN WORLDS و ارز TLM بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

بازی ALIEN WORLDS چیست؟

ALIEN WORLDS یک بازی مبارزه‌ای است که در قالب آن مأموریت‌های مختلفی تعریف می‌شود. گیمرها در این بازی با پشت سر گذاشتن مأموریت‌های مختلف در این بازی می‌توانند ارز دیجیتال تریلیوم را به عنوان پاداش دریافت می‌کنند. در این بازی هر گیمر باید با استفاده از توکن‌های NFT اقدام به خرید آواتارهای بازی کند. در ادامه نیز می‌تواند به خرید تجهیزات برای تقویت آواتار خود بپردازد و در قالب بازی به مبارزه با دیگران بپردازد. محیط بازی در دنیای مجازی متاورس جریان دارد و افراد در سیاره‌های مختلف باید به انجام مأموریت‌های خود مبادرت کنند.

نگاهی به محیط بازی ALIEN WORLDS

قبل از معرفی ارز دیجیتال TLM بد نیست که نیم نگاهی به محیط بازی ALIEN WORLDS داشته باشیم. بازی از تعدادی سیاره تشکیل شده است که هر کدام دارای سازمان مستقلی هستند. در زمان راه‌اندازی پروژه ۶ سیاه در بازی تعریف شده است ولی امکان افزایش این تعداد در آینده نیز وجود دارد. به ازای هر سیاره روزانه تعداد مشخصی ارز TLM ایجاد می‌شود. تصمیم‌گیری در خصوص نحوه توزیع این توکن‌ها بین بازیکنان در هر سیاره توسط افراد حاضر در آن به صورت رأی‌گیری انجام می‌شود.

محیط بازی ALIEN WORLDS

هر فرد برای عضویت در یک سیاره باید اقدام به سپرده‌گذاری ارز دیجیتال تریلیوم در آن کند و به این ترتیب از حق رأی برخوردار می‌گردد. هیچ محدودیتی برای سپرده‌گذاری در سیاره‌ها وجود ندارد. به عبارت دیگر هر کاربر می‌تواند در آن واحد در تمام سیاره‌ها سپرده‌گذاری کند. در هر سیاره تعدادی زمین وجود دارد که مالکیت آن‌ها از طریق توکن‌های NFT به افراد اختصاص پیدا می‌کند. اگر کاربری قصد دارد که در فرآیند استخراج ارز دیجیتال TLM در هر سیاره مشارکت کند، باید ابتدا اقدام به خرید زمین نماید.

در نهایت درون بازی آواتارهایی تحت عنوان مینیون وجود دارند که کاربران آن‌ها را خریداری کرده و با سلاح تجهیز می‌کنند. به این ترتیب می‌توانند در مأموریت‌های مبارزه‌ای درون بازی مشارکت داشته باشند.

ارز دیجیتال TLM چیست

ارز دیجیتال TLMچیست؟

رمزارز TLM به عنوان توکن اختصاصی بازی ALIEN WORLDS شناخته می‌شود. کسانی که این ارز دیجیتال را در قالب بازی به دست می‌آورند یا از طریق صرافی‌ها اقدام به خرید آن می‌نمایند، از مزایای زیر برخوردار خواهند شد:

 • حاکمیت پروژه با رأی‌گیری تعیین تکلیف می‌شود و دارندگان ارز TLM از حق رأی برخوردار هستند.
 • با سپرده‌گذاری توکن تریلیوم امکان مشارکت در استخراج آن یا سایر توکن‌ها NFT در بازی وجود دارد.
 • برای خرید و فروش آیتم‌های مختلف بازی می‌توان از این ارز دیجیتال استفاده کرد.

نکته مهم این است که امکان مشارکت در بهبود اکوسیستم بازی ALIEN WORLDS برای کلی کاربران وجود دارد. به منظور تشویق افراد برای نقش آفرینی در این زمینه نیز پاداش در قالب ارز دیجیتال تریلیوم به آن‌ها اختصاص می‌یابد.

ارز دیجیتال TLM مبتنی بر چه استانداردی ابداع شده است؟

ارز دیحیتال تریلیوم مبتنی بر استانداردهای ERC-20 (اتریوم)، BEP-20 (بایننس اسمارت چین) و WAX راه‌اندازی شده است. امکان انتقال این توکن بین شبکه‌های اتریوم، بایننس اسمارت چین و پروتکل WAX وجود دارد. برای این منظور باید از پلتفرم Porting TLM استفاده کنید. همان طور که در بالا اشاره کردیم برای شرکت در فرآیند استخراج این ارز دیجیتال، باید ابتدا با خرید توکن‌های غیرمثلی مالکیت زمین در سیاره‌ها را درون بازی ALIEN WORLDS به دست بیاورید.

نقشه راه پروژه ALIEN WORLDS

در ادامه بحث ارز دیجیتال TLM بد نیست که نگاهی به نقشه راه این پروژه داشته باشیم. در سایت اختصاصی بازی ALIEN WORLDS نقشه راه پروژه به چهار قسمت تقسیم شده است که به صورت زیر است:

۱. برنامه‌‌های اجرا شده

 • انتشار طرح فنی پروژه
 • ابداع ارز دیجیتال تریلیوم
 • تعریف قراردادهای هوشمند اولیه
 • ایجاد NFT ها و سیارات متاورس بازی
 • توسعه UI بازی
 • انتشار روزانه ارز TLM برای سیاره‌ها در بازی
 • ایجاد قابلیت استیکینگ در سیاره‌ها
 • تعریف ذخایر توکن تریلیوم برای استخراج
 • همکاری با پروژه‌های بلاک‌چین
 • ایجاد زنجیره متقاطع برای ارز دیجیتال TLM در شبکه اتریوم و بایننس اسمارت چین
 • قرار گرفتن رمزارز TLM در لیست معاملات صرافی بایننس
 • ایجاد رابط کاربری جدید برای نسخه وب بازی

۲. برنامه‌های در دست اجرا

 • رویدادهای Nebula
 • تعریف مکانیزم مشوق استخراج NFT برای مالکان زمین در بازی
 • تبلیغات در سایر بازی‌های NFT

۳. برنامه‌های آینده نزدیک

 • انتشار بازی مبارزه‌ای
 • انتشار توکن‌های Artifact NFT
 • ایجاد امکان نمایش اقلام برای مالکان زمین در ویترین خود
 • آغاز فرآیند حاکمیت در پروژه

۴. برنامه‌های آینده دور

 • تعریف بسته‌های قهرمانان و مینیون‌ها برای بازی مبارزه‌ای
 • ایجاد قابلیت زمین‌سازی و کشاورزی برای مالکان زمین
 • توسعه آواتارها در بازی

بررسی تاریخچه قیمت ارز TLM


ارز دیجیتال TLM در آوریل سال ۲۰۲۱ با قیمت ۳.۲ دلار در بازار عرضه شد. در فاصله زمانی کوتاهی قیمت TLM به بالای ۷ دلار رسید و بعد از آن خیلی زود افت قیمت شدیدی را تجربه کرد و به محدوده ۰.۵ دلار رسید. از آن تاریخ تا به امروز که در ماه‌های پایانی سال ۲۰۲۱ به سر می‌بریم، قیمت ارز دیجیتال تریلیوم نوسان چندانی را تجربه نکرده است و بین ۰.۱ تا ۰.۶ دلار در نوسان بوده است.

تعداد کل توکن تریلیوم برای عرضه برابر ۱۰ میلیارد است که تا کنون حدود ۹۱۴ میلیون از آن منتشر شده است. برآوردها نشان می‌دهد که عرضه این توکن تا سال ۲۰۲۵ ادامه داشته باشد. در حال حاضر ارز TLM در جایگاه ۲۸۰ در بازار رمزارزها قرار دارد و حجم بازار آن در حال نزدیک شدن به ۲۵۰ میلیون دلار است.

سؤالات متداول

۱. ارز دیجیتال TLM را از کدام صرافی بخریم؟

در حال حاضر برای خرید ارز دیجیتال تریلیوم می‌توانید از صرافی‌هایی ماند بایننس، کوکوین، کوینکس، ال بانک و پنکیک سواپ استفاده کنید.

۲. بهترین کیف پول برای نگهداری ارز دیجیتال تریلیوم چیست؟

متامسک، تراست والت و بایننس چین والت به عنوان سه مورد از بهترین کیف پول‌ها برای نگهداری ارز دیجیتال TLM به شمار می‌روند.

۳. آینده ارز TLM چگونه ارزیابی می‌شود؟

تحلیل ارز TLM از منظر کارشناسان نشان می‌دهد که این ارز دیجیتال برای دستیابی به قیمت یک دلار حداقل نیاز به دو سال زمان دارد. به همین دلیل اگر قصد این ارز دیجیتال برای کسب سود را دارید، حتما به دید بلند مدت این کار را انجام دهید.

کلام پایانی

در این مقاله به تحلیل ارز TLM و بازی ALIEN WORLDS پرداختیم. پروژه‌های متاورس به تازگی مورد توجه و استقبال کاربران بلاک‌چین در سراسر دنیا قرار گرفته‌اند. از طرفی بازی‌های کسب درآمد کریپتویی جذابیت زیادی برای گیمرها دارد و روز به روز نیز بر طرفداران آن‌ها افزوده می‌شود. روی‌هم رفته به نظر می‌رسد که با حفظ همین روند موجود در آینده بازی‌هایی مانند ALIEN WORLDS روزهای درخشانی را پیش رو داشته باشند.