شما هم جزو آن دسته از معامله‌گرانی هستید که همیشه درباره نحوه ترید معامله‌گران حرفه‌ای کنجکاوند؟ واقعیت این است که تریدرهای حرفه‌ای به صورت دقیق برای ارزیابی دارایی‌ها، از اصول تحلیل تکنیکال و بنیادی استفاده می‌کنند؛ سپس درباره سرمایه‌گذاری در یک ارز دیجیتال تصمیم‌ می‌گیرند؛ به همین دلیل، بخشی از معامله‌گران مشتاق‌اند سبد سرمایه‌گذاری خود را شبیه تریدرهای حرفه‌ای تنظیم کنند. صرافی بینگ ایکس با ارائه پلتفرم اختصاصی کپی تریدینگ (Copy Trading) این امکان را برای معامله‌گران بازار رمزارزها فراهم کرده است. در ادامه، قصد داریم به آموزش کپی تریدینگ صرافی BingX بپردازیم. تا پایان با ما همراه باشید.

ثبت نام در صرافی BingX به همراه تخفیف کارمزد

معرفی بخش کپی تریدینگ صرافی بینگ ایکس

صرافی بینگ ایکس ازجمله صرافی‌های خارجی است که بدون نیاز به احراز هویت می‌توانید از خدمات آن استفاده کنید. بر این اساس، فرصتی مناسب پیش روی کاربران ایرانی قرار گرفته است که به دلیل مشکلات ناشی از تحریم، نمی‌توانند از صرافی‌ها خارجی دیگر مانند بایننس استفاده کنند. در مقاله صرافی BingX این پلتفرم معاملاتی را نقد و بررسی کردیم. برای مطالعه بیشتر درباره این موضوع می‌توانید به آن مراجعه کنید.

آموزش کپی تریدینگ صرافی بینگ ایکس

بعد از ثبت نام در بینگ ایکس، ابتدا لازم است وارد حساب کاربری خود شوید. از منوی صفحه اصلی سایت BingX گزینه Copy Trading را انتخاب کنید. به این ترتیب، وارد صفحه اختصاصی کپی تریدینگ در صرافی BingX می‌شوید. جالب است بدانید در زمان نگارش این مقاله (آبان ۱۴۰۱) بیش از ۳/۷ میلیون نفر از این پلتفرم استفاده می‌کنند.

پلتفرم کپی تریدینگ صرافی بینگ ایکس در دو بخش زیر در دسترس است:

 • اسپات گرید تریدر (Spot Grid Trader)
 • فیوچرز تریدر (Futures Trader)
فعال کردن حساب کپی ترید صرافی bingx

با انتخاب هریک از دو تب مذکور، فهرستی از بهترین تریدرهای حرفه‌ای در هریک از آن بازارها به نمایش درمی‌آیند. ابزارهای فیلتر برای جست‌وجو بین تریدرها نیز در اختیار شما قرار می‌گیرد. به کمک این ابزار می‌توانید بهترین تریدرها با شرایط مدنظر خود را بیابید. به این ترتیب، می‌توانید معاملات خود را بر اساس سبد سرمایه‌گذاری آن‌ها تنظیم کنید. در ادامه، بیشتر درباره این موضوع بحث می‌کنیم.

آموزش کپی ترید صرافی BingX ویژه کپی‌کنندگان

اگر قصد دارید از پلتفرم کپی ترید صرافی BingX برای تنظیم استراتژی معاملاتی خود بر اساس معامله‌گران حرفه‌ای استفاده کنید، این بخش را با دقت زیادی مطالعه کنید.

آموزش copy trade در صرافی بینگ ایکس

صفحه را اسکرول کنید تا به بخش All Traders برسید. در این بخش فهرستی از معامله‌گران حرفه‌ای به نمایش درمی‌آید.

فهرست معامله‌گران به طور پیش فرض بر اساس میزان سود محقق‌شده، از زیاد به کم، نشان داده می‌شود. با دقت در این فهرست جست‌وجو کنید تا معامله‌گر مدنظر خود را بیابید. ابزارهای فیلتر کاربردی نیز برای کمک به جست‌وجوی سریع‌تر بین معامله‌گران حرفه‌ای در اختیار شما قرار دارد.

کپی کردن از معامله گران حرفه ای در صرافی bingx

بعد از انتخاب معامله‌گر مدنظر خود، روی آن کلیک کنید تا وارد صفحه اختصاصی او شوید.

در صفحه اختصاصی می‌توانید تعداد دنبال‌کنندگان معامله‌گر را مشاهده کنید. به بخش Share Trading Accounts مراجعه کنید. در این بخش نوع معاملاتی که معامله‌گر به اشتراک گذاشته است، به نمایش درمی‌آید. در حالت کلی، سه بخش در این قسمت وجود دارد:

 • BingX Standard Futeures
 • BingX Perpetual Futeures
 • BingX Spot Grid

البته ممکن است معامله‌گر فقط یک یا دو مورد از معاملات مذکور را با کاربران دیگر به اشتراک گذاشته باشد. ابتدا باید بین موارد فوق، یکی را انتخاب کنید.

کپی تریدینگ معاملات فیوچرز صرافی بینگ ایکس

فرض کنید گزینه BingX Standard Futures یا BingX Perpetual Futeures را انتخاب می‌کنیم.

کپی تریدینگ معاملات فیوچرز صرافی بینگ ایکس

به این ترتیب، عملکرد معامله‌گر در قالب نمودار و داده‌های آماری بسیار مهمی در بخش Trading Data به نمایش درمی‌آید. حتماً قبل از تصمیم‌گیری درباره کپی کردن معاملات، این داده‌ها را با دقت مطالعه کنید تا از کیفیت کار تریدر اطمینان حاصل کنید.

بررسی معاملات باز کپی تریدر در صرافی bingx

با انتخاب تب Current Positions پوزیشن‌های باز فعلی معامله‌گر به نمایش درمی‌آیند.

سابقه معاملات کپی تریدر در صرافی بینگ ایکس

همچنین Trade History نیز فهرستی از سابقه پوزیشن‌های بسته‌شده از سوی معامله‌گر به همراه میزان سود و زیان آن‌ها را نشان می‌دهد.

آموزش کپی کردن معاملات در صرافی بینگ ایکس

اگر تصمیم دارید معاملات این تریدر را کپی کنید، از بالای صفحه روی گزینه Copy Trading کلیک کنید.

تنظیمات کپی ترید در صرافی bingx

به این ترتیب پنجره‌ای باز می‌شود. در این پنجره باید در قسمت Margin Type نوع ارز دیجیتال برای کپی تریدینگ را تعیین کنید. توصیه ما انتخاب تتر (USDT) است.

سپس در بخش Margin باید میزان ارز دیجیتال مدنظر برای کپی کردن معاملات تریدر را مشخص کنید. حداقل مقدار سرمایه‌گذاری در این بخش ۱۰ دلار است. این موجودی از حساب Futures Account شما برداشت می‌شود؛ بنابراین، قبل از هر چیز باید مقداری تتر به این حساب در صرافی BingX منتقل کنید.

تنظیمات حد سود و حد ضرر در کپی تریدینگ bingx

در بخش TP/SL می‌توانید حد سود و ضرر پوزیشن‌های معاملاتی خود را تعیین کنید. به این ترتیب، در صورت فعال شدن حد سود یا ضرر شما در هر معامله، حتی اگر معامله‌گر اصلی پوزیشن را نبندد، صرافی به طور خودکار سفارش بستن پوزیشن معاملاتی شما را ثبت می‌کند.

تنظیمات پیشرفته copy trading صرافی bingx

بخش Advanced Settings نیز در اختیار شما قرار دارد. در این بخش دو گزینه وجود دارد:

 • Daily Copy Trading Amount: وقتی مجموع پوزیشن‌های بازشده در یک روز به عدد تعیین‌شده در این بخش برسد، هیچ سفارش جدید کپی ترید برای شما ثبت نمی‌شود.
 • Max Open Position Principal: پس از اینکه مجموع موجودی شما به مقدار تعیین‌شده در این بخش برسد، هیچ سفارش کپی ترید جدیدی ثبت نخواهد شد.

بعد از تکمیل اطلاعات فوق، با انتخاب گزینه Copy Now، فرایند کپی‌برداری از معاملات تریدر انتخاب‌شده آغاز می‌شود.

بیشتر بخوانید: ربات تریدینگ صرافی BingX

کپی تریدینگ معاملات اسپات گرید صرافی بینگ ایکس

کپی تریدینگ معاملات اسپات گرید صرافی بینگ ایکس

بحث کپی ترید صرافی BingX را با بررسی بخش مربوط به معاملات اسپات گرید (Spot Grid) پی می‌گیریم. فرض کنید در بخش Share Trading Accounts، این بار گزینه BingX Spot Grid را انتخاب کنیم.

با انتخاب این گزینه فهرست جفت ارزهای معاملاتی معامله‌گر به نمایش درمی‌آید. در مقابل هریک از جفت ارزهای معاملاتی، گزینه Copy Trading قرار دارد. جفت ارز معاملاتی مدنظر خود را انتخاب و روی گزینه Copy Trading کلیک کنید.

کپی ترید اسپات bingx

پنجره جدیدی باز می‌شود. در بخش Copy Trade Fund باید میزان سرمایه مدنظر برای کپی کردن معاملات تریدر را مشخص کنید. این مبلغ به‌طور مستقیم از حساب Fund Account برداشت می‌شود؛ بنابراین، از قبل این حساب را با ارز دیجیتال مدنظر (معمولاً تتر) شارژ کنید.

در این پنجره گزینه‌ای با عنوان Copy Trader to Close Grid Position وجود دارد. با فعال کردن این گزینه هر زمان که تریدر از یک معامله خارج شود، سفارش فروش به صورت خودکار برای شما نیز ثبت می‌شود. با تکمیل اطلاعات فوق، درنهایت روی گزینه Copy Now کلیک کنید.

مشاهده وضعیت پرتفوی کپی تریدینگ در صرافی BingX

تا اینجا نحوه کپی تریدینگ در صرافی بینگ ایکس را بررسی کردیم. در حالت عادی، پوزیشن‌های مربوط به کپی ترید در پنل ثبت سفارش اسپات و فیوچرز از سفارش‌های دیگری که شخصاً انجام می‌دهید، قابل تشخیص نیستند؛ بنابراین، این پرسش مطرح می‌شود که چگونه می‌توان از وضعیت میزان سود و زیان کپی تریدینگ در صرافی BingX اطلاع پیدا کرد.

مشاهده پرتفو کپی تریدینگ در صرافی bingx

برای این منظور، به صفحه کپی تریدینگ در صرافی وارد شوید. سپس از بالای صفحه، گزینه My Trades را انتخاب کنید.

مشاهده افراد کپی شده در کپی تریدینگ صرافی bingx

به این ترتیب، صفحه جدیدی باز می‌شود که گزارش کامل مربوط به سود و زیان شما در معاملات کپی‌برداری‌شده در آن به نمایش درمی‌آید. در بخش Current Orders وضعیت سفارش‌های باز قابل مشاهده است و در بخش History نیز تاریخچه معاملات کپی‌شده قبلی شما به نمایش درمی‌آید. نکته مهم این است که اطلاعات مربوط به پوزیشن‌های معاملاتی به تفکیک تریدرهایی نشان داده می‌شوند که از آن‌ها کپی‌برداری می‌شود.

نحوه لغو کپی ترید در صرافی بینگ ایکس

همچنین برای لغو دنبال کردن هر تریدر حرفه‌ای نیز می‌توانید گزینه View Details را در کنار نام ترید در این صفحه انتخاب کنید.

لغو کپی ترید در بینگ ایکس

سپس با انتخاب گزینه Stop Copying عملاً کپی‌برداری از آن لغو می‌شود. دقت کنید پس از لغو کپی ترید، موجودی شما در همان حساب فیوچرز باقی می‌ماند. اگر قصد برداشت آن را دارید، باید از منوی بالای صفحه و بخش My Assets، گزینه Transfer را انتخاب کنید و دارایی را به حساب مدنظر انتقال دهید.

چگونه بهترین تریدرهای حرفه‌ای را برای کپی‌برداری معاملات انتخاب کنیم؟

انتخاب بهترین معامله گر کپی ترید در صرافی bingx

تعداد معامله‌گران حرفه‌ای فعال در بخش کپی تریدینگ بینگ ایکس از هشت هزار نفر فراتر رفته است؛ بنابراین طبیعی است که انتخاب بهترین تریدر برای کپی برداری معاملات کار آسانی نباشد. صرافی BingX در اقدامی جالب تمام تریدرهای حرفه‌ای را از نظر ریسک معاملات رتبه‌بندی کرده است. میزان ریسک کپی برداری از هر تریدر در صفحه اختصاصی و کنار آیکون پروفایل او قابل مشاهده است. دقت کنید هرچه این عدد کوچک‌تر باشد، ریسک کپی برداری از معاملات تریدر نیز کمتر است.

توصیه می‌کنیم بخش عمده سرمایه خود برای کپی تریدینگ در صرافی BingX را به دنبال کردن تریدرهای کم ریسک اختصاص دهید. فقط بخش محدودی را برای دنبال کردن تریدرهای با ریسک بالا در نظر بگیرد تا به این ترتیب دارایی شما در معرض خطرات کمتری باشد.

راه دیگر برای انتخاب بهترین تریدر حرفه‌ای، استفاده از بخش دمو صرافی BingX است. در بخش دمو بینگ ایکس می‌توانید با استفاده از توکن مجاز VST، از معاملات تریدرهای مدنظر خود کپی‌برداری کنید. به این ترتیب، نه تنها دارایی حقیقی شما به خطر نمی‌افتد، بلکه می‌توانید کیفیت عملکرد تریدرهای مختلف را نیز ارزیابی کنید تا درنهایت، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

آموزش کپی ترید صرافی BingX ویژه معامله‌گران حرفه‌ای

در این بخش از آموزش کپی ترید صرافی BingX به سراغ معامله‌گران حرفه‌ای می‌رویم. اگر معامله‌گری هستید که می‌خواهید سبد سرمایه‌گذاری خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، این بخش را با دقت مطالعه کنید. پیش‌نیازهای فعالیت به‌عنوان تریدر در بخش کپی تریدینگ صرافی BingX عبارت‌اند از:

 • احراز هویت در صرافی
 • موجودی بیش از ۵۰ دلار در حساب کاربری
چگونه در صرافی bingx کپی تریدر شویم؟

برای این کار، ابتدا وارد حساب کاربری خود در صرافی بینگ ایکس شوید. سپس از منوی صفحه اصلی وارد صفحه اختصاصی معاملات Copy Trading شوید. در این صفحه گزینه Apply to be a Trader را انتخاب کنید. وارد صفحه جدیدی خواهید شد.

کپی تریدر شدن در صرافی بینگ ایکس

در این صفحه از شما درخواست می‌شود اطلاعات زیر را وارد کنید:

 • اسکرین‌شات تریدینگ دیتا معاملات خود در صرافی بینگ ایکس
 • نشانی ایمیل یا آیدی تلگرام
 • آیدی صفحات اجتماعی مانند توییتر، فیسبوک و…
 • اسکرین‌شات تعداد دنبال‌کنندگان صفحات اختصاصی

بیشتر بخوانید: آموزش نحوه اتصال صرافی BingX به تریدینگ ویو

با کلیک روی گزینه Copy Trading Agreement، وارد صفحه جدیدی می‌شوید. قوانین و چارچوب فعالیت در این بخش به طور مفصل ذکر شده است. این بخش را مطالعه کنید. درنهایت، با انتخاب گزینه Submit درخواست خود را برای فعالیت به‌عنوان تریدر در بخش کپی تریدینگ بینگ ایکس ارسال کنید. در ادامه، صرافی درخواست شما را بررسی می‌کند و در صورت تأیید، می‌توانید فعالیت خود را آغاز کنید.

سؤالات متداول

۱. کپی تریدینگ چیست؟

وقتی معامله‌گری از روی معاملات یک تریدر دیگر کپی‌برداری و معاملات خود را دقیقاً مشابه آن تنظیم می‌کند، از کپی تریدینگ استفاده می‌کند.

۲. چه میزان از سود کپی تریدینگ به تریدرهای حرفه‌ای اختصاص می‌یابد؟

تا سقف ۱۰ درصد از سود معاملات دنبال‌کنندگان به تریدرهای حرفه‌ای اختصاص می‌یابد. دقت کنید که تریدرهای حرفه‌ای به‌هیچ‌وجه در زیان شما شریک نیستند.

۳. آیا امکان کپی کردن معاملات از بیش از یک تریدر در صرافی BingX وجود دارد؟

بله؛ می‌توانید سرمایه خود را بین چند تریدر حرفه‌ای توزیع کنید. به این ترتیب، ریسک کپی ترید معاملات نیز کاهش پیدا می‌کند.

۴. آیا برای کپی تریدینگ در صرافی بینگ ایکس باید رایانه یا موبایل همواره روشن باشد؟

خیر؛ بعد از فعال کردن کپی ترید از یک تریدر حرفه‌ای، معاملات به صورت خودکار روی سرور صرافی BingX اجرا می‌شوند.

کلام پایانی

در این مطلب به آموزش کپی ترید صرافی BingX پرداختیم. در پایان لازم است به نکته مهمی اشاره کنیم. ما در این مقاله به‌هیچ‌وجه در پی تأیید یا رد استفاده از بخش Copy Trading صرافی بینگ ایکس نبودیم. توجه کنید که کپی کردن معاملات دیگران، حتی اگر حرفه‌ای‌ترین تریدرهای بازار کریپتوکارنسی باشند نیز بدون ریسک نیست؛ بنابراین، قبل از کار کردن با این بخش، حتماً ریسک‌های موجود را با دقت در نظر بگیرید. آیا تاکنون به شیوه کپی تریدینگ معامله کرده‌اید؟ نظرات و تجربیات خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید.