بستن پوزیشن در فرآیند ترید کردن در صرافی‌ها باید در زمان درستی اتفاق بیفتد تا علاوه بر اینکه از بروز ضرر برای تریدر جلوگیری کند، سود او را نیز در نقطه بهینه برایش به ارمغان بیاورد. در این مقاله، آموزش نحوه بستن پوزیشن در کوکوین را برای شما آماده کرده‌ایم. به طور کلی سه بخش معاملات اسپات، مارجین و فیوچرز در صرافی کوکوین پیش روی تریدرها قرار دارد. در ادامه نحوه بستن پوزیشن در کوکوین در هر یک از این بخش‌ها را می‌توانید به صورت جداگانه مشاهده کنید.

در صورتی که با صرافی کوکوین آشنایی کاملی ندارید پیشنهاد می کنیم آموزش صرافی کوکوین که به‌صورت کامل، جامع و ویدیویی توسط تیم کلینیک سرمایه برای شما آماده شده است را حتما مشاهده کنید.

bingx logo
صرافی BingX (بهترین جایگزین کوکوین)
۵
دسترسی به بازار کریپتو و فارکس
اتصال به تریدینگ ویو و متاتریدر ۵
امکان احراز هویت برای ایرانیان
ثبت‌نام به همراه تخفیف کارمزد

۱. نحوه بستن پوزیشن در بخش اسپات صرافی کوکوین

در بخش معاملات اسپات برای بستن پوزیشن باید به سراغ فروختن آن بروید. به عنوان مثال فرض کنید که در جریان یک معامله تعداد ۱۰۰ ارز شیبا خریداری کرده‌اید. برای بستن این پوزیشن معاملاتی باید سفارش فروش یا Sell را در سایت صرافی ثبت کنید. به این معنی که ۱۰۰ ارز شیبای خود را باید برای فروش بگذارید و به محض انجام شدن معامله، کار بستن پوزیشن معاملاتی در بخش اسپات نیز انجام می‌شود.

نحوه بستن پوزیشن در بخش اسپات صرافی کوکوین

۲. نحوه بستن پوزیشن در کوکوین در بخش مارجین

در ادامه آموزش نحوه بستن پوزیشن در کوکوین، به بخش معاملات مارجین اشاره می‌کنیم. در بخش مارجین نیز باید فرآیند مشابهی مانند بخش اسپات را طی کنید. تصور کنید که حساب مارجین صرافی کوکوین را با مقداری تتر شارژ کرده‌اید. بر مبنای میزان تتر موجود در حساب مارجین، مقداری نیز تتر از صرافی قرض می‌گیرید تا بتوانید با سرمایه بیشتری وارد معامله شوید.

تصور کنید که با تتر اقدام به خرید بیت کوین کرده‌اید. برای بستن این پوزیشن معاملاتی نیز باید سفارش بر عکس ثبت کنید. به این معنی که بیت کوین را در ازای تتر به فروش برسانید. تنها تفاوت با بخش اسپات این است که باید قرضی که از صرافی گرفته‌اید را به همراه سودش به حساب صرافی واریز کنید.

بیشتر یاد بگیرید: آموزش مارجین در صرافی کوکوین

برای بازپرداخت وام در صرافی کوکوین باید مراحل زیر را طی کنید:

۱. در بخش معاملات مارجین ابتدا جفت ارز معاملاتی خود را از منوی جستجو در بالای صفحه انتخاب کنید.

نحوه بستن پوزیشن در کوکوین در بخش مارجین

۲. در گوشه سمت راست و پایین صفحه روی گزینه Repay کلیک کنید.

۳. در ادامه باید اولویت بندی بازپرداخت وام دریافتی از صرافی را در کادر Repayment Rules تعیین کنید. دو گزینه در این بخش پیش روی شما قرار دارد که عبارت‌اند از:

  • Time Priority: با انتخاب این گزینه تعیین می‌کنید که توکن‌های قرض گرفته شده را بر مبنای زمان بازپرداخت کنید.
  • Interest Rate Priority: با انتخاب این گزینه توکن‌های با نرخ بهره بالاتر را ابتدا بازپرداخت می‌کنید.

۴. در کادر Amount نیز باید مقدار بازپرداخت را مشخص کنید. اگر قصد دارید کل قرض را برگردانید روی گزینه All کلیک کنید.

۵. با انتخاب گزینه Confirm کار پرداخت قرض شما انجام خواهد شد.

نحوه بستن پوزیشن در کوکوین در بخش مارجین

۳. نحوه بستن پوزیشن در بخش فیوچرز صرافی کوکوین

در ادامه آموزش نحوه بستن پوزیشن در کوکوین، نوبت به بخش فیوچرز می‌رسد. در این بخش هر زمان که تصمیم به بستن پوزیشن معاملاتی خود می‌گیرید، دو گزینه پیش روی شما قرار دارد:

  • Close With Limit Positions: در این بخش باید قیمت مورد نظر خود را برای بستن پوزیشن معاملاتی تعیین کنید و منتظر بمانید تا مشتری متناظر سفارش شما در بازار پیدا شود و معامله به جریان بیفتد.
  • Close With Market Positions: در این بخش صرافی به طور خودکار مبتنی بر بهترین قیمت لحظه‌ای فعال در بازار سفارش شما را به جریان انداخته و پوزیشن معاملاتی را می‌بندد.
نحوه بستن پوزیشن در بخش فیوچرز صرافی کوکوین

پیشنهاد ما انتخاب گزینه Limit برای بستن پوزیشن است. با انتخاب این گزینه یک پنجره در صفحه باز می‌شود. که دو کادر خالی دارد. در کادر اول باید قیمت مورد نظر برای بستن پوزیشن را انتخاب کنید. در کادر دوم نیز باید Position Size را تعیین نمایید که بر مبنای Lot است.

بیشتر یاد بگیرید: آموزش فیوچرز کوکوین

نحوه بستن پوزیشن در بخش فیوچرز صرافی کوکوین

به این ترتیب با انتخاب گزینه Close Position عملا کار بستن پوزیشن معاملاتی در بخش فیوچرز صرافی کوکوین نیز انجام می‌گردد.