تا کنون به تولید محتوا و کسب درآمد در فضای دیجیتال فکر کرده‌اید؟ فناوری بلاک‌چین و پروژه‌های بازار کریپتوکارنسی در طول سال‌های اخیر پیشرفت‌های بزرگی را در این زمینه رقم زده‌اند. بسیاری از افراد در حال حاضر با فعالیت در پلتفرم‌ةای کریپتویی از محل تولید محتوا و اشتراک گذاری آن‌ها با کاربران دیگر، درآمدزایی می‌کنند. پروژه ارز Kin یکی از چندین پلتفرم فعالی است که در این زمینه وجود دارد. در ادامه قصد داریم به معرفی این پلتفرم و توکن اختصاصی آن بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

پروژه ارز Kin چیست؟

ارز Kin به عنوان توکن اختصاصی در پیام‌رسان اجتماعی کیک (Kik) شناخته می‌شود. کیک یک پیام‌رسان اجتماعی با قابلیت‌هایی فراتر از پیام‌رسان‌های معمولی است که در سطح دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این پیام‌رسان، افراد می‌توانند به تعامل با دیگران و تولید محتوا به شکل‌های گوناگون بپردازند و از محل آن پاداش دریافت کنند. پرداخت پاداش‌ها در این پروژه بر اساس ارز Kin انجام می‌شود. همچنین کلیه پرداخت‌های کاربران در این پیام‌رسان باید به کمک ارز دیجیتال کین انجام شود.

یک مزیت مهم برای ارز دیجیتال Kin در مقایسه با سایر توکن‌ها در زمان عرضه وجود داشت. این توکن در جریان عرضه اولیه‌ای در سال ۲۰۱۷ رونمایی شد و به میزان ۱۰۰ میلیون دلار نیز به فروش رسید. نکته مثبت ماجرا این بود که در آن زمان پیام‌رسان کیک فعال بود و میلیون‌ها کاربرد در کشورهای مختلف داشت. به این ترتیب عملا تیم توسعه دهنده ارز دیجیتال کین، با جامعه کاربری حاضر و آماده طرف بود. این موضوع بار بزرگی از نظر بازاریابی از روی دوش این تیم برداشت. البته اکوسیستم کین به یک پیام‌رسان محدود نشد. در ادامه بیشتر در این خصوص توضیح می‌دهیم.

ارز Kin به عنوان توکن اختصاصی در پیام‌رسان اجتماعی کیک (Kik) شناخته می‌شود

نگاهی به اکوسیستم ارز دیجیتال کین

بسیاری از کاربران رمز ارز کین را با پیام‌رسان کیک می‌شناسند. اما باید بدانید که در حال حاضر ده‌ها اپلیکیشن غیر متمرکز فعال در اکوسیستم کین وجود دارد. این اپلیکیشن‌ها در موضوعات مختلفی دسته‌بندی می‌شوند که می‌توان به صورت زیر برشمرد:

  • بازی
  • پیام‌رسانی و شبکه‌های اجتماعی
  • سبک زندگی
  • خدمات مالی
  • خبر و سرگرمی
  • سلامتی و فیتنس
  • آموزش
  • گردشگری
  • پخش و ویرایش ویدیو

صفحه اختصاصی اپلیکیشن‌های اکوسیستم ارز کین در سایت آن وجود دارد که برای مشاهده و دانلود اپلیکیشن‌ها می‌توانید به آن مراجعه کنید.

تاریخچه قیمت ارز Kin


ارز Kin در زمستان سال ۲۰۱۷ با قیمت ۰.۰۰۰۱۱ دلار در سایت معتبر کوین مارکت کپ فهرست شد. در پایان سال ۲۰۱۷ رشد دو برابری را به ثبت رساند و به قیمت ۰.۰۰۰۲۲ دلار رسید. در روزهای ابتدایی سال ۲۰۱۸ رشد سرسام‌آوری را تجربه کرد. به گونه‌ای که در ۶ ژانویه سال ۲۰۱۸ سقف تاریخی خود تا به امروز یعنی ۰.۰۰۱۲ دلار را به ثبت رساند. بعد از آن وارد یک روند نزولی طولانی مدت شد. به گونه‌ای که سال ۲۰۱۸ را به قیمت ۰.۰۰۰۰۳ دلار به پایان رساند.

در تمام طول سال ۲۰۱۹ شاهد نوسان قیمت ارز دیجیتال کین بودیم. اما در نهایت باز هم روند نزولی در تایلم فریم بلند مدت در این توکن حاکم بود. به طوری که در پایان سال ۲۰۱۹ قیمت ارز Kin تنها برابر ۰.۰۰۰۰۰۳ دلار بود. در سال ۲۰۲۰ طلسم دو سال رکود در این توکن شکسته شد. به گونه‌ای که با شیب ملایم در مدار صعودی قرار گرفت. در انتهای سال نیز قیمت آن برابر ۰.۰۰۰۰۶ دلار بود. نوسانات قیمت ارز دیجیتال کین در سال ۲۰۲۱ بسیار زیاد بود. این توکن با رشد سریع تا ابتدای ماه مارس به قیمت ۰.۰۰۰۴۵ دلار رسید. پس از آن وارد کانال نزولی پر نوسان شد و در نهایت سال ۲۰۲۱ را با قیمت ۰.۰۰۰۰۷ دلار به پایان رساند.

در حال حاضر که در فوریه سال ۲۰۲۲ قرار داریم این توکن با قیمت ۰.۰۰۰۰۴ دلار در حال خرید و فروش است. روی هم رفته ۱۰ هزار میلیارد توکن Kin برای عرضه در نظر گرفته شده است. در حال حاضر بیش از ۱۷۰۰ میلیارد توکن آن در گردش است. ارزش بازار آن چیزی در حدود ۵۰۰ میلیون دلار است و در حال حاضر جایگاه ۴۴۳ را در میان سایر رمز ارزها از این حیث به خود اختصاص داده است.

سؤالات متداول

۱. ارز Kin را از کدام صرافی بخریم؟

ارز دیجیتال کین را می‌توانید از صرافی‌های Gate.io، هیت بی تی سی، صرافی کوکوین، اف تی ایکس، کاراکن و صرافی کوینکس خریداری کنید.

۲. کدام کیف پول‌ها برای نگهداری ارز دیجیتال کین مناسب است؟

در سایت رسمی ارز Kin کیف پول‌های تراست والت، لجر، سولونگ (Solong)، سولت (Sollet)، مث والت (Math Wallet)، فانتوم (Phantom)، بلک تو (Blacto) و کوین ۹۸ به عنوان بهترین گزینه‌ها برای نگهداری این توکن معرفی شده‌اند.

۳. رمز ارز Kin روی کدام شبکه راه‌اندازی شده است؟

نسل اول توکن کین روی شبکه اتریوم راه‌اندازی شده است. اما در ادامه نسخه‌های جدید این توکن روی بلاک‌چین‌های استلار و سولانا ساخته و عرضه شده‌اند. در حال حاضر از هر سه نوع توکن پشتیبانی می‌شود. ولی تیم توسعه دهنده پیشنهاد می‌دهد که کلیه افراد توکن‌های خود را از شبکه اتریوم و استلار به سولانا منتقل کنند. این اقدام به راحتی در کیف پول‌ها و صرافی‌های معرفی شده قابل انجام است.

کلام پایانی

در این مقاله به معرفی پروژه ارز Kin پرداختیم. کین یک اکوسیستم جامعه محور است که از طراحی هوشمندانه‌ای برخوردار است. به طوری که کلیه فعالیت‌ها از تولید محتوا، ساختن برنامه‌ها و حتی استفاده از آن‌ها در خدمت رشد و توسعه تمام اکوسیستم قرار می‌گیرد. به این ترتیب عملا همه اعضای جامعه با فعالیت خود زمینه رشد شخصی و جمعی را فراهم می‌کنند. البته ارزش بازار ارزش دیجیتال کین هنوز فاصله زیادی با رمز ارزهای برتر بازار دارد. رشد و توسعه این پروژه در گرو جذب کاربران بیشتر برای اکوسیستم و اپلیکیشن‌های آن است.